Και ζήσαμε εμείς καλά και αυτοί καλύτερα...

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Αυτές οι εξάρσεις αισιοδοξίας που πιάνουν καμιά φορά την κυβέρνηση...
Έβλεπα το μεσημέρι στη ΝΕΤ τον υπουργό οικονομικών να κάνει δηλώσεις για το eurogroup και την εκταμίευση της δόσης και διέκρινα μια σιγουριά, μια ικανοποίηση, μια ηρεμία, μια χαλαρότητα...άκουσα κάτι για επενδύσεις, για επαναγορά του χρέους,plan b, ΠΡΕΠΕΙ να πετύχουμε...κτλ
Τι διάολο;

Στο καπάκι διαβάζω τις δηλώσεις του Με'ι'μαράκη:
Μεϊμαράκης: Ανοίγει νέα σελίδα για την Ελλάδα




"Μετά τις αποφάσεις του Eurogroup μια νέα σελίδα ευκαιριών ανοίγει για την Ελλάδα και είναι στο χέρι όλων μας να βάλουμε τέλος στο κακό παρελθόν, τόνισε ο Ευάγγελος Μεϊμαράκης σε ημερίδα της Γενικής Γραμματείας Διαφάνειας και της Επιτροπής Θεσμών και Διαφάνειας της Βουλής. Μάλιστα επεσήμανε πως το «Ελληνικό Κοινοβούλιο όλοι εμείς, δεν θα επιτρέψουμε να επαναληφθούν πράξεις και παραλείψεις του παρελθόντος που οδήγησαν εκεί που οδήγησαν τηνχώρα. Στη δύσκολη αυτή μάχη πρέπει να σταθούμε όρθιοι για να ξαναποκτήσουμε την χαμένη αξιοπιστία μας. Πρέπει οι αλλαγές να γίνουν σύντομα, κόντρα στο ρεύμα του λαϊκισμού".
σκαι.gr

Καλά εντάξει....σίγουρα.

Στη συνέχεια βλέπω το μήνυμα του Σαμαρά...


Και ερωτώ:
Αυτό ήταν όλο; Τα καταφέραμε; Σωθήκαμε;
Τελείωσε το παραμύθι;
Τώρα περιμένουμε την ανάπτυξη;
Να ξέρω γιατί μου χαλάει το χρονοδιάγραμμα που είχα φτιάξει.
Υπολόγιζα μέχρι το 2050 που θα έχουμε βγει από την κρίση,ε και εγώ θα είμαι περίπου 70 χρονών να αρχίσω να σχεδιάζω και εγώ τη ζωή μου...σιγά σιγά.
Να κάτι τέτοια που με βγάζουν από το πρόγραμμα με εκνευρίζουν...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top