gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Επίσης εγώ παιδιά που στο σπίτι έχω γραμμη και σύνδεση forthnet και δεν πληρώνω τπτ για ADSL στον πΟΤΕ αλλα μόνο στη forthnet θα έχω μείωση?
Ενω ισως μπορεί νομικά η forthnet να "καταπιει" τη μείωση, δεν νομίζω να το κανει. Στείλτους ενα mail και αμα σου απαντήσουν αρνητικά πανε καντο post στο adslgr και περίμενε λιιιγο καιρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Επιτελους και μια σχετικα μεγαλη μιωσει! Αλλα μαλλον κατι παει στραβα... Εγω (η μαλλον ο πατερας μου) στον προηγουμε λογαριαζμο πληροσα συνολο 148 ευρω. Αποτα τα 100 ητανε για την ADSL, μηπος μας φλομονουν; Κανονικα (οπως μου τα ειχανε πει) θα επρεπε να πληρωσω 60, τα αλλ 40 απο που προεκυψαν; Μηπος και η μιωση των τιμων δεν ειναι τοσο απλη; Μηπος τα φορτονουν αλλιως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Τι να πω περισσότερα δλδ; :S
Πχ γιατί το λες αυτό, απο που το έμαθες, τι εννοείς κλπ

gademi thanks αυτό θα κάνω! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Εγω (η μαλλον ο πατερας μου) στον προηγουμε λογαριαζμο πληροσα συνολο 148 ευρω. Αποτα τα 100 ητανε για την ADSL, μηπος μας φλομονουν; Κανονικα (οπως μου τα ειχανε πει) θα επρεπε να πληρωσω 60, τα αλλ 40 απο που προεκυψαν; Μηπος και η μιωση των τιμων δεν ειναι τοσο απλη; Μηπος τα φορτονουν αλλιως;
Dark τι σύνδεση έχεις, 384; Αν ναι τότε καλά πληρώνεις γιατί μην ξεχνάς ότι ο λογαριασμός του ΟΤΕ έρχεται ανά δίμηνο οπότε 60x2=120 ευρώπουλα (τόσα πληρώνω κι εγώ το δίμηνο για 384 μαζί με ΦΠΑ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Δεν μπορείς να πεις περισσότερα γι'αυτό?

Επίσης εγώ παιδιά που στο σπίτι έχω γραμμη και σύνδεση forthnet και δεν πληρώνω τπτ για ADSL στον πΟΤΕ αλλα μόνο στη forthnet θα έχω μείωση? :redface:
Τα τηλέφωνα τα πληρώνω στον πΟΤΕ πάντως (δεν κάνω πολλά για να βάλω άλλη προεπιλογή)!

Η Φόρθνετ προπληρώνει τις γραμμές που ενοικιάζει απο τον ΟΤΕ οπότε δε θα έχεις εσυ τη μείωση. Δε φταίει αυτή βέβαια αλλά ο ΟΤΕ που δεν επιστρέφει χρήματα αναδρομικά! :P Μόνο για τους νεους χρήστες του 1Bill έγινε μείωση!

Αρχική Δημοσίευση από Emufear:
Το φοιτητικό internet είναι μέγιστη κυβερνητική απάτη σε συνεργασία με τον πΟΤΕ

Δε νομίζω να άνοιξα αυτό το θέμα για να κάνουν οι αντιπολιτευόμενοι τις πολιτικές τους νύξεις! :mad: :mad: :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Εγώ άλλο ξέρω, ελέυθερη αγορά δεν θελουμε να έχουμε; Εγώ άμα βγώ άυριο και πώ οτι δίνω στους κατόχους πχ ford τζάμπα internet θα έρθει η EETT να μου ζητήσει τα ρέστα; Ο λόγος που η ΟΤΕnet μπορεί και το κάνει αυτό είναι οτι δεν έχει ποδεσμευτεί πλήρως οικονομικά απο τον ΟΤΕ (με ροή χρήματος ή προνομιακές τιμές για γραμμές) και αυτό ειναι το μεμπτο. Εναντίον αυτου ισως μπορεί να κινηθεί η ΕΕΤΤ. Αλλά αν θεωρήσεις οτι δεν συμβαίνει αυτο στο χώρο των ISPs δεν υπάρχει κανενα μονοπολιακό καθεστός.
Αλλά αυτό που γίνεται ομως ειναι άλλο. Στο ελληνικό DSL οι ISPs είναι πολύ ακριβότεροι απο το DSL access. Σε όσες χώρες του εξωτερικού ειναι διαχωρισμένα τα κόστη access και isp το κόστος της πρόσβασης μέχρι το BBRAS είναι χοντρικά τριπλάσιο του κόστους του ISP. Κάτι μου λέει οτι και οι ISPs έχουν περιθώριο μείωσης. Μονο και μόνο το γεγονός οτι περίμεναν διαβούλευση όλων των παρόχων για να κανονίσουν της τιμή είναι ύποπτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Εδώ βάζουν κατώτατο όριο τιμής στα σουπερμάρκετ και στις προσφορές τους, θα αφήσουν το internet ελεύθερο; Δεν κοιτάνε να βάλουνε κανα ανώτατο πλαφόν, τα κατώτατα όρια τους μάραναν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Θα ξεράσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
H τηλεφωνία μέσω του Ίντερνετ, που μέχρι πριν από λίγο καιρό βρισκόταν σε εμβρυακό επίπεδο, τώρα με τη ραγδαία εξάπλωση του Skype δημιουργεί νέα δεδομένα στον χώρο των τηλεπικοινωνιών και στη χώρα μας

Το Skype για κλήσεις από Ελλάδα χρεώνει μόλις προς 0,017 ευρώ το λεπτό (0,020 ευρώ με ΦΠΑ), πολύ φτηνότερα από τον ΟΤΕ και τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας και αυτή η τιμή ισχύει και για αστικά και για υπεραστικά και για διεθνείς τηλεφωνήματα.

Ένα άλλο πλεονέκτημα του Skype είναι είναι ότι δεν χρειάζεται να ρυθμίσεις το firewall κατάλληλα με αποτέλεσμα να είναι ακόμη πιο εύκολη η χρήση του!

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στην ελληνική έκδοση της σελίδας του skype

Επιμέλεια Exposed Bone
Πηγή: Τα Νέα

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

billpapad

Νεοφερμένος

Ο billpapad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Το 0.020 ισχύει και για κλήσεις προς κινητα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από billpapad:
Το 0.020 ισχύει και για κλήσεις προς κινητα;;
Για κινητά είναι ? 0.215
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Ξέρετε τώρα τι έχει να γίνει πάντως αν το πάρουν πρέφα οι πιο ψαγμένοι. Θα βάζουν μια αφόρτιστη Μ1020 απο Βιβόντι για dsl και θα πετάνε ενα Skype στο PC τους και θα κάνουν τηλέφωνα. Ούτε ΟΤΕ γραμμή θα βάζουν ούτε τίποτα, γλυτώνοντας ΚΑΙ τα πάγια και τα λοιπά τέλη μιας γραμμής PSTN ή ISDN
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Αυτο νομιζω πως γινεται ηδη με vivodi.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Hetfield:
Αυτο νομιζω πως γινεται ηδη με vivodi.
Με το voip της vivodi ομως που δε δουλεύει παντού. Το καλό ομως σε αυτό είναι οτι δεν θέλει pc αφού είναι απλο SIP πρωτόκολλο. Μπαίνει κατ ευθείαν πάνω στο router. Πραγματικά το μόνο κακό του skype είναι οτι δεν υπάρχει embedded συσκευή που να τρέχει skype (ακόμα).
Να αναφέρω επίσης οτι το skype προσφέρει και το skypein που θα είναι ιδιέταιρα πρακτηκό στην περίπτωση αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Ξέρετε τώρα τι έχει να γίνει πάντως αν το πάρουν πρέφα οι πιο ψαγμένοι. Θα βάζουν μια αφόρτιστη Μ1020 απο Βιβόντι για dsl και θα πετάνε ενα Skype στο PC τους και θα κάνουν τηλέφωνα. Ούτε ΟΤΕ γραμμή θα βάζουν ούτε τίποτα, γλυτώνοντας ΚΑΙ τα πάγια και τα λοιπά τέλη μιας γραμμής PSTN ή ISDN
Προσωπικά ακόμη και τσάμπα να ήταν με τπτ δεν θα ρίσκαρα να είχα μόνο skype ... Δεν ξέρω δεν μου εμπνέει εμπιστωσύνη για κύριο τηλέφωνο:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lalakias69

Νεοφερμένος

Ο lalakias69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Με το voip της vivodi ομως που δε δουλεύει παντού. Το καλό ομως σε αυτό είναι οτι δεν θέλει pc αφού είναι απλο SIP πρωτόκολλο. Μπαίνει κατ ευθείαν πάνω στο router. Πραγματικά το μόνο κακό του skype είναι οτι δεν υπάρχει embedded συσκευή που να τρέχει skype (ακόμα).
Please, μην προσπαθείς να το παίξεις τεχνικός όταν δεν είσαι.
Το Skype δεν χρησιμοποιεί το SIP (Session Initation Protocol).
Αν το χρησιμοποιούσε, θα υπήρχαν και συσκεύες που να συνδεόντουσαν με το δίκτυο του (αυτές που αποκαλείς "embedded"), όπως π.χ. Cisco ATA ή 79xx, Sipura, Grandstream κτλ.
Φυσικά, και η τρίτη πρόταση σου είναι εσφαλμένη. Δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς με το "μπαίνει κατ ευθείαν πάνω στο router". Πολλοί routers, Cisco included, έχουν και VoIP capabilities. Αυτό περιλαμβάνει SIP, H.323, MGCP, SCCP/Skinny αλλά όχι το proprietary πρωτόκολλο του Skype.

Το Gizmo είναι SIP, το Google Talk υπόσχεται ότι θα γίνει κάποτε.

Skype == evil. Δεν θέλουμε άλλα proprietary πρωτόκολλα.
Το Internet φτιάχτηκε πάνω σε standards (HTTP, SMTP, POP3, IMAP, NNTP, IRC κτλ κτλ.) and for a damn good reason.

Το ότι τυχαίνει να έχουμε έναν πιο evil telco στην Ελλάδα, δεν το κάνει λιγότερο κακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από lalakias69:
Το Skype δεν χρησιμοποιεί το SIP (Session Initation Protocol).
Από το μνμ του Gademis εγώ κατάλαβα ότι είπε ότι το Vivodi VoIP είναι SIP :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lalakias69

Νεοφερμένος

Ο lalakias69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Από το μνμ του Gademis εγώ κατάλαβα ότι είπε ότι το Vivodi VoIP είναι SIP :redface:
Μπορεί να έχεις δίκιο, τώρα που το ξαναδιαβάζω μπερδεύομαι. Ζητώ συγγνώμη αν έκανα λάθος.

Για την Vivodi δεν ξέρω για τώρα, πάντως παλιότερα, πριν από ~1 χρόνο, δεν είχε SIP αλλά SCCP (Skinny Channel Control Protocol, proprietary protocol της Cisco Systems) και δεν μπορούσα να το χρησιμοποιήσω με τίποτε άλλο πλην του (κλειδωμένου) Cisco ATA 186 που παρείχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
- 98% το ποσοστό επιτυχημένων κλήσεων στο δίκτυο της εταιρείας
- Διπλασιάστηκε ο αριθμός των σταθμών βάσης ΤΙΜ κατά τα έτη 2001-2005
- 400 εκ. Ευρώ επενδύσεις στην 3ετία 2005-2007
- Προσφορά συμβολικής αποζημίωσης για «χαμένες» κλήσεις
Αθήνα, 30 Σεπτεμβρίου 2005. Την εξέλιξη του δικτύου της καθώς και τα αποτελέσματα ποιοτικών μετρήσεων που αφορούν στην απόδοση και λειτουργία του παρουσίασε η ΤΙΜ Ελλάς χθες σε Συνέντευξη Τύπου στο Τεχνικό της Κέντρο, στη Λεωφ. Αθηνών.
«Το δίκτυο της ΤΙΜ έχει εξελιχθεί σημαντικά από την αρχή της λειτουργίας της εταιρείας και ιδιαίτερα τα 5 τελευταία χρόνια οπότε και πετύχαμε όχι μόνο επέκταση του δικτύου και της κάλυψης αλλά και σημαντική βελτίωση χάρη στις επενδύσεις που πραγματοποιήσαμε» δήλωσε στην έναρξη της παρουσίασης ο Γενικός Τεχνικός Διευθυντής της εταιρείας, κ. Ζαχαρίας Πιπερίδης:
«Μέσα σε μία πενταετία, η ΤΙΜ Ελλάς επένδυσε περισσότερα από 500 εκ. Ευρώ για την επέκταση του δικτύου της και την βελτίωση της κάλυψης στην ελληνική επικράτεια. Διπλασιάσαμε τους σταθμούς βάσης του δικτύου και πετύχαμε αύξηση στα ποσοστά κάλυψης» συνέχισε ο κ. Πιπερίδης
Σύμφωνα με τα στοιχεία που παρουσίασε ο Γενικός Τεχνικός Διευθυντής της ΤΙΜ, η σημαντική ενίσχυση του δικτύου της ΤΙΜ από το 2001 μέχρι σήμερα αποτυπώνεται στην εξέλιξη των ποσοστών κάλυψης που προσφέρει:
- η κάλυψη της ΤΙΜ στην ξηρά αυξήθηκε από το 83% στο 91%
- η συνολική γεωγραφική κάλυψη από 90% σε 94,5% και
- η πληθυσμιακή κάλυψη από 98% σε 99%
«Το δίκτυο της ΤΙΜ Ελλάς σήμερα προσφέρει Ποιότητα στην Κάλυψη…με αποδείξεις που προκύπτουν από τις συνεχείς μετρήσεις και ελέγχους που πραγματοποιούμε μέσω μετρήσεων εν κινήσει (drive tests) σε πρωτεύουσες νομών, μεγάλες και μικρές πόλεις, σημεία τουριστικού ενδιαφέροντος, περιοχές εθνικής ευαισθησίας, οδικούς άξονες, κα. Στη διάρκεια του 2004 έγιναν συνολικά 38.000 μετρήσεις και 1.200 ώρες drive tests ενώ το 2005 έχουν ήδη πραγματοποιηθεί 20.000 κλήσεις και περισσότερες από 650 ώρες μετρήσεων. Τα αποτελέσματα των μετρήσεων αυτών αποδεικνύουν ότι:
- Η πρόσβαση στο δίκτυο της ΤΙΜ είναι δυνατή κατά 97, 6%
- Ενώ σε 98% ανέρχεται το ποσοστό κλήσεων που ολοκληρώθηκαν επιτυχημένα»
τόνισε ο κ. Πιπερίδης
Ο κ. Πιπερίδης αναφέρθηκε επίσης σε στοιχεία που προκύπτουν από τα στατιστικά λειτουργίας του δικτύου της ΤΙΜ, σύμφωνα με τα οποία από τον Ιούνιο 2001 ως τον Ιούνιο 2005, καταγράφεται:
- 41% μείωση στις κλήσεις χωρίς πρόσβαση στο δίκτυο
- 35% μείωση στο ποσοστό κλήσεων που διακόπτονται για τεχνικούς λόγους, από 1,39% σε 0,90%
«Στόχος μας παραμένει η περαιτέρω ενίσχυση της κάλυψης, η ανάπτυξη του δικτύου 3ης γενιάς, η βελτίωση του ποιοτικού ελέγχου του δικτύου και η συνεχής εισαγωγή νέων τεχνολογιών» κατέληξε ο κ. Πιπερίδης, αναφέροντας ότι οι επενδύσεις της ΤΙΜ Ελλάς για την 3ετία 2005-2007 θα φτάσουν τα 400 εκ. Ευρώ.
Παράλληλα η εταιρεία θα ακολουθήσει νέα στρατηγική επικοινωνίας για την προβολή της εξέλιξης του δικτύου της και της ποιότητας στην κάλυψη που προσφέρει, σύμφωνα με τον Γενικό Εμπορικό Διευθυντής της ΤΙΜ Ελλάς κ. Δαμιανός Χαραλαμπίδης ο οποίος στη διάρκεια της συνέντευξης τύπου δήλωσε:
«Η ΤΙΜ σήμερα προσφέρει τεχνολογικά προηγμένες υπηρεσίες κινητής τηλεφωνίας και άριστη ποιότητα δικτύου η οποία αποδεικνύεται μέσα από τις συνεχείς μετρήσεις που υλοποιεί το τεχνικό μας τμήμα. Πιστεύουμε στην απόδοση του δικτύου μας αλλά και στην δημιουργία σχέσης εμπιστοσύνης με τους πελάτες μας και στο πλαίσιο αυτό ανακοινώνουμε σήμερα, για πρώτη φορά στην Ελλάδα, μία νέα προσφορά: κάθε μήνα οι πελάτες μας θα αποζημιώνονται ως και 2 Ευρώ στο λογαριασμό τους για τυχόν χαμένες κλήσεις που οφείλονται σε τεχνικούς λόγους».
Σύμφωνα με τον κ. Χαραλαμπίδη, η αποζημίωση των 2 Ευρώ για τυχόν κλήσεις που ξεκίνησαν από το δίκτυο της ΤΙΜ αλλά για τεχνικούς λόγους δεν ολοκληρώθηκαν, είναι πρωτίστως συμβολική και εκφράζει έμπρακτα τη δέσμευση της ΤΙΜ για συνεχή βελτίωση της κάλυψης και των υπηρεσιών που προσφέρει.
Η προσφορά της ΤΙΜ απευθύνεται σε όλους τους πελάτες της, συνδρομητές με συμβόλαιο ή χρήστες καρτοκινητής τηλεφωνίας και αφορά τόσο εθνικές όσο και διεθνείς κλήσεις που ξεκινούν από το δίκτυο της ΤΙΜ προς άλλα κινητά ή σταθερά δίκτυα. Το τελικό ποσό της αποζημίωσης θα το γνωρίζει ο πελάτης στο τέλος κάθε μήνα μέσω ενημερωτικού γραπτού μηνύματος.
«Προσφέρουμε Ποιότητα στην Κάλυψη…με αποδείξεις. Αυτό είναι και το βασικό μήνυμα της νέας καμπάνιας επικοινωνίας που θα πραγματοποιήσουμε το επόμενο διάστημα. Επικοινωνούμε όχι μόνο την απόδοσή του δικτύου μας αλλά και τη συνεχή προσπάθειά μας για βελτίωση της ποιότητας και ενίσχυση της κάλυψης» δήλωσε ο Γενικός Εμπορικός Διευθυντής της ΤΙΜ, κ. Δαμιανός Χαραλαμπίδης.
Στη Συνέντευξη Τύπου συμμετείχε και εκπρόσωπος του Εργαστηρίου Ασύρματων & Επικοινωνίας Μεγάλων Αποστάσεων του Εθνικού Μετσοβίου Πολυτεχνείου, το οποίο επιβεβαίωσε την μεθοδολογία που ακολουθεί η ΤΙΜ για την υλοποίηση των ποιοτικών μετρήσεων εν κινήσει (drive tests) στο δίκτυό της.

Πηγή: Δελτίο Τύπου ΤΙΜ

---------------------------------------------------------------------------------
Αυτό που κάνει σε εμένα εντύπωση είναι η αποζημίωση για τις χαμένες κλήσεις... Είναι σαν μου λένε πάρε 2 ευρώ και δεν πειράζει αν χάσεις κάποια κλήση...:(


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Black_Butter_flies

Νεοφερμένος

Ο Black_Butter_flies αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Όταν εγώ είχα ΤΙΜ, ούτε που φανταζόμουν ότι μια μέρα θα διάβαζα όλα αυτά.. Δεν ξέρω, είμαι λίγο δύσπιστος! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top