Ιnternet και ζήλεια

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
τέτοιοι αντρεσ είναι....
ειναι... :sick: :sick: :sick: :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Bunny ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΤΣΙ! :mad:

Κάτι τέτοιοι θέλουν κρέμασμα απο το κεφάλι με το οποίο "σκέφτονται" και μάλιστα σε κοινή θεα. Μετά παίρνεις ενα μαστίγιο λουσμένο με βενζίνη, τον κανεις μαύρο στο ξύλο και μετά ανάβεις και τσιγάρο :devil: Ο αναπτήρας ο ΖΙΠΠΟ δε λεω που θα πεταχτεί :whistle: :whistle: :whistle:

Αυτά τα καθάρματα :devil:φταίνε που σας πληγώνουν και μετά όταν σας έχουμε εμείς μαζεύουμε τα κομμάτια σας ένα ενα, βοηθάμε στην αναδόμηση σας όσο κι αν μας πληγώνετε, ακριβώς επειδή σας λατρεύουμε :inlove: και δε θα θέλαμε να είστε ποτέ μαζί μας σε ίδιες καταστάσεις.... :mad:

Σπάσιμο στα γόνατα που θέλουν όλο δικό τους.... :mad: :mad: :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianakin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Ολο κ περισσοτερο συμπαθω αυτο τον valder ρε γμτ.Εχεις πιασει το νοημα των σχεσεων εσυ μου φαινεται...
Οσο για το τοπικ,ε,μια ενοχληση θα την ειχα κ θα εμπαινα σε πειρασμο να δω,αλλα αν δε μου εδειχνε εκεινη τα ΜΝΜτα,δεν θα εκανα τιποτα,θα την εμπιστευομουν νομιζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder :
Bunny ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΤΣΙ! :mad:

Κάτι τέτοιοι θέλουν κρέμασμα απο το κεφάλι με το οποίο "σκέφτονται" και μάλιστα σε κοινή θεα. Μετά παίρνεις ενα μαστίγιο λουσμένο με βενζίνη, τον κανεις μαύρο στο ξύλο και μετά ανάβεις και τσιγάρο  :devil: Ο αναπτήρας ο ΖΙΠΠΟ δε λεω που θα πεταχτεί  :whistle: :whistle: :whistle:

Αυτά τα καθάρματα  :devil:φταίνε που σας πληγώνουν και μετά όταν σας έχουμε εμείς μαζεύουμε τα κομμάτια σας ένα ενα, βοηθάμε στην αναδόμηση σας όσο κι αν μας πληγώνετε, ακριβώς επειδή σας λατρεύουμε :inlove: και δε θα θέλαμε να είστε ποτέ μαζί μας σε ίδιες καταστάσεις.... :mad:

Σπάσιμο στα γόνατα που θέλουν όλο δικό τους.... :mad: :mad: :mad:

έχεις απόλυτο δίκιο και η βλακεία είναι πως μετά τον χωρισμό ήμουν άστα να πάνε για 3 χρόνια δεν φαντάζεσαι... :'(
πάλι καλά με έφερε στα ίσια μου ένας πρώ φίλος μου και νυν αγόρι μου(το μωρούλι μου το γλυκό) :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν με νοιάζει καθόλου, άς κάνει ότι θέλει, όσο για την ζήλεια δεν υπάρχει απο την δική μου μεριά, δεν με νοιάζει, ο καθένας είναι ελεευθερος να κάνει ότι θέλει, άλλο άν είναι επιλογή σου να κόψεις απο το τσάτ για χάρη του, επιδή εκείνος ζηλέυει, που το έχω κάνει μια φορά, λυπήθηκα γιατί με το άτομο εκείνο είχαμε κοινά ενδιαφέροντα αλλα όταν είδε ότι μηλάμε στο τσάτ και ότι στέλναμε και μυνήματα στο κινητό, δεν το είπε αλλα έσκυψε το κεφάλι και σταναχωρήθηκε, οπώτε πρέπει πιά απο μόνοι μας να καταλαβένουμε, όχι λόγο πίεσης αλλα λόγο αγάπης:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Π.χ. :
αν είχατε να δείτε τον φίλο σας λίγο καιρό, κ το 1ο πρωί που ξυπνάτε μαζί, εκείνος μπαίνει κατευθείαν σε ένα forum κ μετά συνομιλεί κ με 2 άτομα μσν...
Θα σας πείραζε ή όχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
οχι βεβαια...δεν εχουμε τετοια κοληματα εμεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Εγω ειμαι κολλημένος:P:P

Συμφωνω με τον Valder στα περισσοτερα και διαφωνω με την mania στο εξής...

Δεν παρατάω το forum και to chat αν έχω φίλους εκει μέσα και καλώς η κακώς δεν εχω αλλο τροπο να επικοινωνησω με αυτούς.(πχ ζει σαλονικη και εχω καρτα στο κινητο αντι συνδεση)
Το παρατάω γιατι ασχολούμε με την κοπέλα μου και μόνο πολλές ώρες οποτε βρίσκω τροπο να επικοινωνω με τους φίλους μου αλλιως.

Οτι κάνεις εχει καποια όρια για να μην πληγωσεις και να μην πληγωθείς. Και σε μια σχεση που εκτιμάς τον αλλον περιμενεις κατι αντιστοιχο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εγω ειμαι κολλημένος:P:P

Συμφωνω με τον Valder στα περισσοτερα και διαφωνω με την mania στο εξής...

Δεν παρατάω το forum και to chat αν έχω φίλους εκει μέσα και καλώς η κακώς δεν εχω αλλο τροπο να επικοινωνησω με αυτούς.(πχ ζει σαλονικη και εχω καρτα στο κινητο αντι συνδεση)
Το παρατάω γιατι ασχολούμε με την κοπέλα μου και μόνο πολλές ώρες οποτε βρίσκω τροπο να επικοινωνω με τους φίλους μου αλλιως.

Οτι κάνεις εχει καποια όρια για να μην πληγωσεις και να μην πληγωθείς. Και σε μια σχεση που εκτιμάς τον αλλον περιμενεις κατι αντιστοιχο...

οταν λές αντίστοιχο τι ενοείς; οταν αγαπάς δεν θές αντάλαγμα, προσφέρεις σεν ανταλάσεις πχ δεν μου ζήτησε να διακόψω το φόρουμ αλλα όταν μηλάς με άντρα και σε κινητό και σε τσάτ και βλέπεις ότι ο άλλος ζηλέυει αλλα δεν θέλει να σε πιέσει και εσύ το καταλαβένεις, τότε το κόβεις, εγώ αυτό κάνω, δεν θέλω να τον βλέπω πιεσμένο, αυτό είναι το σωστό, για μένα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Π.χ. :
αν είχατε να δείτε τον φίλο σας λίγο καιρό, κ το 1ο πρωί που ξυπνάτε μαζί, εκείνος μπαίνει κατευθείαν σε ένα forum κ μετά συνομιλεί κ με 2 άτομα μσν...
Θα σας πείραζε ή όχι?

Ναι...και πάρα πολύ!
όχι γιατί μπαίνει στο νετ...και την εφημερίδα να έπαιρνα ίσως πάλι θα με πείραζε :P
Ο λόγος; Έχουμε να βρεθούμε έστω και λίγο καιρό και θέλω χρόνο για τα δυο μας...και θέλω το πρωινό δικό μας, να κάνουμε τις χαζομαρούλες μας, να μιλήσουμε στο καφέ, να χουχουλιάσουμε μαζί....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
"αν ζηλευεις εισαι αξιος της μοιρας σου" μου ειπε καποτε ενας φιλος στο στρατο.

σοφα λογια θα ελεγα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Και τι ηθελε να πει με αυτο ; Γιατι εμενα μου κανει λιγο σε μαθηματικο ατοπο ετσι οπως το ερμηνευω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Και τι ηθελε να πει με αυτο ; Γιατι εμενα μου κανει λιγο σε μαθηματικο ατοπο ετσι οπως το ερμηνευω.

Εγώ το ερμηνεύω ως "αυτοεκπληρούμενη προφητεία". Όταν πιστεύεις σε κάτι πάρα πολύ συμπεριφέρεσαι με τέτοιο τρόπο ώστε είτε να επιβεβαιώσεις αυτό που πιστεύεις, είτε να το κάνεις να συμβεί.:hmm:

Σε υποσυνείδητο επίπεδο συνήθως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
μαλλον ηθελε να πει, εαν ζηλευεις, εχεις ανασφαλειες, αρα εισαι χαμενος απο χερι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Monaxos , ξερω τι λες, αλλα πως το συνδεεις με τη φραση αυτη ;


Ηunter, πόσοι δεν εχουν καμια ανασφαλεια ομως ; Υπαρχουν ;

Για να μην ζηλευουμε σε καμια περιπτωση απο ανασφαλεια για τη σχεση μας, θα πρεπει να υπαρχουν καποιες προυποθεσεις :
1.να υπαρχει μεγαλη αμοιβαια και εμπρακτα αποδεδειγμενη αγαπη
2.να υπαρχει ιδια ή παρομοια νοοτροπια, αναγκες, ιδιοσυγκρασια ή τροπος σκεψης.
3.να υπαρχει καλη και παραλληλη γραμμη ηθικης/αξιων.

Ποσο συχνο ειναι αυτο ; Ισως πιο συχνο ειναι, οταν βλεπουμε ζευγαρι που δεν υπαρχει ζηλεια, να απουσιαζει επειδη δεν ειναι και ιδιαιτερα σοβαρη η σχεση. Γιατι οι περιπτωσεις αυτες ειναι λιγο πιο συχνες απο αυτο που περιεγραψα παραπανω, οποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Δεν έχω διαβάσει καμία από τις παραπάνω απαντήσεις, αλλά εμένα προσωπικά θα με προβλημάτιζε όπως το παρουσιάζεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Ναι...και πάρα πολύ!
όχι γιατί μπαίνει στο νετ...και την εφημερίδα να έπαιρνα ίσως πάλι θα με πείραζε :P
Ο λόγος; Έχουμε να βρεθούμε έστω και λίγο καιρό και θέλω χρόνο για τα δυο μας...και θέλω το πρωινό δικό μας, να κάνουμε τις χαζομαρούλες μας, να μιλήσουμε στο καφέ, να χουχουλιάσουμε μαζί....

α γεια σου...:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Π.χ. :
αν είχατε να δείτε τον φίλο σας λίγο καιρό, κ το 1ο πρωί που ξυπνάτε μαζί, εκείνος μπαίνει κατευθείαν σε ένα forum κ μετά συνομιλεί κ με 2 άτομα μσν...
Θα σας πείραζε ή όχι?
αυτο δεν το ειχα δει πριν


ε ναι εκει θα τα επαιρνα στην κρανα και θα τη επαιρνε και θα την σηκωνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
αυτο δεν το ειχα δει πριν


ε ναι εκει θα τα επαιρνα στην κρανα και θα τη επαιρνε και θα την σηκωνε!


ΛΟΛ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

κ εγώ ρε παιδιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Monaxos , ξερω τι λες, αλλα πως το συνδεεις με τη φραση αυτη ;


Ηunter, πόσοι δεν εχουν καμια ανασφαλεια ομως ; Υπαρχουν ;

Για να μην ζηλευουμε σε καμια περιπτωση απο ανασφαλεια για τη σχεση μας, θα πρεπει να υπαρχουν καποιες προυποθεσεις :
1.να υπαρχει μεγαλη αμοιβαια και εμπρακτα αποδεδειγμενη αγαπη
2.να υπαρχει ιδια ή παρομοια νοοτροπια, αναγκες, ιδιοσυγκρασια ή τροπος σκεψης.
3.να υπαρχει καλη και παραλληλη γραμμη ηθικης/αξιων.

Ποσο συχνο ειναι αυτο ; Ισως πιο συχνο ειναι, οταν βλεπουμε ζευγαρι που δεν υπαρχει ζηλεια, να απουσιαζει επειδη δεν ειναι και ιδιαιτερα σοβαρη η σχεση. Γιατι οι περιπτωσεις αυτες ειναι λιγο πιο συχνες απο αυτο που περιεγραψα παραπανω, οποτε...


Εδώ μιλάμε συγκεκριμένα για ζήλια επειδή ο άλλος τσατάρει ή χρησιμοποιεί το ίντερνετ, όχι γενικά κι αόριστα ζήλια που είναι και φυσιολογική για μένα αν είσαι ερωτευμένος (εντός ορίων πάντα). Εγώ πάντως για να απαντήσω κιόλας, ακόμα κι αν ψιλοζήλευα επειδή τον τσάκωσα να μιλάει με κάποια, δεν ξέρω αν θα έκανα σκηνή επειδή το να ζηλέψω κάτι τέτοιο μου φαίνεται χαζό.. πιο πιθανό είναι να του έκανα μια κουβέντα και να προσπαθούσα να μάθω γιατί θέλει να γνωρίσει νέο κόσμο με αυτό τον τρόπο, παρά να του κάνω σκηνή ζήλιας. Σε κάθε περίπτωση θα έκανα σκηνή αν το πισί ήταν το πρώτο πράγμα στο μυαλό του μόλις άνοιγε τα μάτια του, ενώ είμαι κι εγώ ξύπνια (δηλ όχι να κοιμάμαι εγώ και να πάει να χαζέψει επειδή ακόμα κοιμάμαι)- αλλά το ίδιο θα έκανα κι αν στην ίδια φάση έπιανε το τηλέφωνο, ή πεταγόταν πάνω να κάνει κάτι άλλο, ενώ έχουμε καιρό να βρεθούμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top