Restart καθέ τόσο...

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ο υπολογιστής μου κάνει συχνά restart... Στο Event Viewer μου βγάζει ένα System Error
Error code 1000008e, parameter1 c0000005, parameter2 bf072740, parameter3 af35b438, parameter4 00000000.

For more information, see Help and Support Center at https://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.
Και όταν στέλνω τα reports μου βγάζει ότι φταίει μια συσκευή....

Εγώ υποθέτω ότι φταίει ο δίσκος...
  1. Παλία είχα προβλήμα με τον δεύτερο δίσκο, έβγαλε badsector, τον άλλαξα αλλά τον πρώτο όχι... Αυτόν δλδ που υποψιάζομαι τώρα!
  2. Το Event Viewer συχνά μου βγάζει ένα Warning για το δίσκο
    An error was detected on device \Device\Harddisk2\D during a paging operation.

    For more information, see Help and Support Center at https://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.
  3. Οι SMART μετρήσεις βγάζουν όλο και πιο συχνά μικρότερα αποτελέσματα!
Εσεις τι πιστεύεται ότι φταίει;
Τι να κάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

netescape

Νεοφερμένος

Ο netescape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
2 πράγματα..

1. Το ανεμιστηράκι σου δεν δουλεύει καλά και ανεβάζει θερμοκρασία και κλείνει

ή

2. Έχει μπει ιος..Για κάνε ένα scan (το έχω πάθει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Λίγο απίθανο αυτό με το ανεμιστηράκι γιατί έχει πολύ καλό κουτί και πολύ καλό ανεμιστηράκι.
Επίσης ίσως να βοηθήσει οτι πριν κάνει το restart βγάζει μια μπλέ οθόνη με κάτι περίεργα... :confused:
(απαντάω εγώ γιατί το χρησιμοποιώ και εγώ -μην πω οτι έχω κάνει κατάληψη στο καημένο το pc :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από netescape:
2 πράγματα..

1. Το ανεμιστηράκι σου δεν δουλεύει καλά και ανεβάζει θερμοκρασία και κλείνει

ή

2. Έχει μπει ιος..Για κάνε ένα scan (το έχω πάθει)
1. Δεν είναι αυτό το τσέκαρα... Επίσης η θερμοκρασίες είναι πανω κάτω στους 40...

2. Πιθανόν , ίσως να είναι ο HaxDoor αλλά το avast δεν μου βρίσκει κάτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μερικά ακόμη στοιχεία:
Στο cpu-z τα voltage αλλάζουν συνέχεια από 1.648->1.634 (κάθε 3-5sec) και απο 1.634->1.684 (κάθε1-2sec)
Έχω παρατηρίσει ότι όσες φορές έχω ανοιχτό το dc++ πάντα βρίσκω τον υπολογιστή να έχει κάνει restart
Ακόμη έχω Folding at home συνέχεια ανοιχτό

Εύχομαι να βρεθεί λύση τώρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top