Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 417)
  • Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 157 37.6%
  • Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 207 49.6%
  • Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 42 10.1%
  • Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 11 2.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Δεν μου απάντησες όμως Bill... Πιστευεις δηλδή ότι και οι στείροι είναι ανώμαλοι και αφύσικοι;
Επειδή αυτό απευθύνεται και σε μένα, όχι φυσικά. Πιστεύω όμως ότι γίναν στείροι από "λάθος" δηλ. η φύση σκόπευε να μας κάνει όλους ικανούς για αναπαραγωγή, αλλά στατιστικά σε κάποιο ποσοστό γίνεται κάποιο λάθος και άλλοι γενιούνται τυφλοί, άλλοι στείροι κλπ. Κανέναν όμως δεν θεωρώ ανώμαλο (ούτε τους ομοφυλόφιλους φυσικά). Απλά είναι κάτι που ξεφεύγει λίγο από τα αυστηρά όρια του "φυσιολογικού" δηλ. του κανόνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Βρε παιδιά παίζουμε με τις λέξεις μου φαίνεται
το "λάθος" της φύσης είναι και "ανωμαλία"
η λέξη "ανωμαλία" δε σημαίνει πάντα και απαραίτητα κάτι κακό
τα χάσκυ από "ανωμαλία" έχουν ένα μάτι μπλε κι ένα καστανό κι είναι υπέροχα

ανωμαλία είναι όταν κάτι δεν είναι όπως θα έπρεπε βάση του ορισμού της φύσης κι ας το παράγει η ίδια η φύση
ανωμαλία είναι πως θα το κάνουμε, απλά δεν είναι απαραίτητα κακή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
ΚΕ μου συμφωνώ, απλά η φράση "είσαι ανώμαλος" έχει πάρει αρνητική έννοια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ναι αλλά εκεί είναι το πρόβλημα
στο πως έχει ο καθένας στο μυαλό του κάποια πράγματα
είναι μια ΑΠΛΗ λέξη που περιγράφει μια συγκεκριμένη κατάσταση

είναι ΑΝΩΜΑΛΙΑ να έχεις 30 κιλά επιπλέον!
Είναι ανωμαλία να σου πέφτουν τα μαλλιά απ τα 25 σου!
είναι ανωμαλία να τρως τα νύχια σου!!

είναι απλά μια λέξη! κακώς είναι τόσο ενοχλητική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πιστευετε οτι ο Bill τη χρησιμοποιήσε με την ουδέτερη έννοια; Εγώ δεν είδα κάτι τέτοιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Με την ουδέτερη τη χρησιμοποίησα.Δες εδώ
Κι όμως,η ομοφυλοφιλία είναι ανωμαλία,είτε θες να το δεχτείς είτε όχι.Όταν κάποιος γεννιέται με γιγαντισμό ή είναι νάνος,πάλι ανωμαλία είναι και το γεγονός αυτό δεν είναι διαφορετικότητα.Κάποιος που γεννιέται με ένα χέρι και πάλι ανωμαλία είναι.Το ίδιο ισχύει και στους ομοφυλόφιλους;)
Απλώς δεν εκφράστηκα πολύ σωστά...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MiSparrow

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Η γνώμη μου είναι ότι η ανδρική ομοφυλοφιλία σοκάρει πολύ περισσότερο...
Ίσως βέβαια να έχει "συζητηθεί" πιο πολύ, ίσως να είναι και "της μόδας". :confused: Προσωπικά πάντως δε με ενοχλεί καθόλου, αντίθετα μάλιστα εκνευρίζομαι με αυτούς που αντιδρούν χλευαστικά και υποτιμιτικά(το θέτω ευγενικά) απέναντι σε ομοφυλόφιλους -γυναίκες ή άντρες!

Απ' την άλλη μεριά, η κολλητή μου πχ. με την οποία μοιραζόμαστε (σχεδόν) τα πάντα, θα σοκαριζόταν αν της έλεγα μια ωραία μέρα ότι μου αρέσουν οι γυναίκες (υποθετικά μιλάω). Νομίζω μάλιστα ότι η σχέση μας δν θα ήταν ποτέ η ίδια...

Τελικά ίσως το να αποδεχτείς το διαφορετικό δεν είναι μόνο θέμα παιδείας, αλλά και κοινωνικού περίγυρου κτλ. Ή μάλλον θέμα ωριμότητας...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MiSparrow

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Απ' την άλλη μεριά, η κολλητή μου πχ. με την οποία μοιραζόμαστε (σχεδόν) τα πάντα, θα σοκαριζόταν αν της έλεγα μια ωραία μέρα ότι μου αρέσουν οι γυναίκες (υποθετικά μιλάω). Νομίζω μάλιστα ότι η σχέση μας δν θα ήταν ποτέ η ίδια...

Λοιπόν...της το είπα. :worry:
Δηλαδή της το έγραψα, άφησα το γράμμα στο μαξιλάρι της και έφυγα. Το ξέρω, ήταν δειλία αλλά δεν μπορούσα να της το πω προφορικά.
Η αντίδρασή της βέβαια ήταν κατά πολύ ωριμότερη και ψύχραιμη απ'ότι περίμενα. Μου απάντησε ότι δεν την ξάφνιασε και ότι δεν την πειράζει καθόλου!:redface:
Από κοντά δεν την έχω δει ακόμα (καθώς γύρισα Χανιά για 2 εβδομάδες), αλλά πιστεύω ότι με αυτόν τον τρόπο μου απέδειξε ότι είναι πραγματική φίλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Όταν κάποιος εκτιμά κάποιον άλλον για τον χαρακτήρα του τότε οι σεξουαλικές του προτιμήσεις δεν τον ενδιαφέρουν ή αν τον ενδιαφέρουν θα τις θεωρεί ένα ενδιαφέρον στοιχείο του χαρακτήρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Λοιπόν...της το είπα. :worry:
Δηλαδή της το έγραψα, άφησα το γράμμα στο μαξιλάρι της και έφυγα. Το ξέρω, ήταν δειλία αλλά δεν μπορούσα να της το πω προφορικά.
Η αντίδρασή της βέβαια ήταν κατά πολύ ωριμότερη και ψύχραιμη απ'ότι περίμενα. Μου απάντησε ότι δεν την ξάφνιασε και ότι δεν την πειράζει καθόλου!:redface:
Από κοντά δεν την έχω δει ακόμα (καθώς γύρισα Χανιά για 2 εβδομάδες), αλλά πιστεύω ότι με αυτόν τον τρόπο μου απέδειξε ότι είναι πραγματική φίλη...
Όταν κάποιος εκτιμάει έναν άνθρωπο, είναι οξύμωρο να τον ενδιαφέρουν οι σεξουαλικές του προτιμήσεις (εκτός αν μιλάμε για ερωτική σχέση). Μόνο εντελώς επιφανειακοί άνθρωποι (κατ'εμε) θα ενοχλούνταν. :)
Είναι καλό που το είπες έστω στη φίλη σου, φαντάζομαι θα νιώθεις κάπως "ανακουφισμένη" τώρα που δεν θα πρέπει να της κρύβεις κάτι, σωστά; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MiSparrow

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Όταν κάποιος εκτιμάει έναν άνθρωπο, είναι οξύμωρο να τον ενδιαφέρουν οι σεξουαλικές του προτιμήσεις (εκτός αν μιλάμε για ερωτική σχέση). Μόνο εντελώς επιφανειακοί άνθρωποι (κατ'εμε) θα ενοχλούνταν. :)
Είναι καλό που το είπες έστω στη φίλη σου, φαντάζομαι θα νιώθεις κάπως "ανακουφισμένη" τώρα που δεν θα πρέπει να της κρύβεις κάτι, σωστά; ;)

Σωστά! Αν και απ'ότι κατάλαβα από την απάντηση της ήταν κάτι που μάλλον υποψιαζόταν. Σε κάθε περίπτωση όμως νιώθω σαφώς καλύτερα απέναντί της..
Περισσότερο μάλιστα γιατί μου απέδειξε (για άλλη μια φορά) το γιατί είναι η καλύτερή μου φίλη.
Ήταν δικό μου λάθος να πιστέψω ότι δεν θα το αποδεχόταν, εγώ υποτίμησα τη φιλία μας...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Δεν ειναι ακριβως οτι υποτιμησες την φιλια σας...
Απλως οσο καλα και σιγουροι να αισθανομαστε για το οτιδηποτε στην θεωρια, οταν ερχεται η ωρα να το κανουμε πραξη λογικο ειναι να "τρομαζουμε".
Και ειδικα σε ενα θεμα οπου δυστυχως καθημερινες ιστοριες και παραδειγματα μας δειχνουν οτι πολλοι,παρα πολλοι συνανθρωποι μας δεν μπορουν να το καταλαβουν-αποδεχτουν.
Και ποσο μαλλον οταν το λες σε ενα ατομο που αγαπας και οχι καποιον αγνωστο.Γιατι ο αγνωστος και να φυγει, τον γειωνεις κανονικα.Ενω τον φιλο τρομαζεις μην τον χασεις.
Με λιγα λογια πιστευω πως εαν γενικοτερα η κοινωνια και ο κοσμος δεχοταν πιο "αναιμακτα" την ομοφυλοφιλια,δεν θα υπηρχε και τοσος φοβος καποιου να εκδηλωσει τις σεξουαλικες του προτιμησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Εννοειται οτι δεν εχω κανενα προβλημα με τους ομοφυλοφυλους. Ας πραττει οπως νομιζει ο καθενας, αν ειναι κατι που τον εκφραζει και τον ευχαριστει.

Πρεπει ομως πιστευω να ξεκομπλεξαριστουν κι αυτοι ωστε να γινουν ποιο ευκολα αποδεκτοι απο την κοινωνια. Οπως δεν βγαινω εγω να φωναζω "Ειμαι αντρας", ετσι και αυτοι να μην βγαινουν να φωναζουν "ειμαι gay". Να το θεωρησουν και αυτοι οτι ειναι κατι το φυσιολογικο, γιατι αλλιως πολυ χλωμο το βλεπω. Ας αφησουν το κομπλεξ στους ομοφοβικους, και ας δειξουν αυτοι ανωτεροτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fatsoula

Νεοφερμένος

Η Χαρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Στην εποχή που ζούμε...το 2007 δυστυχώς υπάρχουν άτομα τα οποία πιστεύουν πως η ομοφυλοφιλία είναι αρρώστια...!!!Και πως άν πάνε στον ψυχολόγο θα διορθωθεί!
Αν είναι ποτέ δυνατόν να πιστεύουμε κάτι τέτοιο!
Οι ομοφυλόφιλοι υπήρχαν απο τα παλαιότερα χρόνια απλά τα τελευταία χρόνια έχουν εκδηλωθεί...!
Τώρα για το άν γεννίεσαι δεν ξέρω αλλά έχω ακούσει πολλά πάνω στο θέμα αυτό,το ότι γίνεσαι..το έχω σίγουρο!
Η δική μου γνώμη είναι...η εξής...!
Δέν έχω πρόβλημα με το τί κάνει ο καθένας στο κρεββάτι του,μάλιστα έχω και φίλους οπου είναι ομοφυλόφιλοι...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εννοειται οτι δεν εχω κανενα προβλημα με τους ομοφυλοφυλους. Ας πραττει οπως νομιζει ο καθενας, αν ειναι κατι που τον εκφραζει και τον ευχαριστει.

Πρεπει ομως πιστευω να ξεκομπλεξαριστουν κι αυτοι ωστε να γινουν ποιο ευκολα αποδεκτοι απο την κοινωνια. Οπως δεν βγαινω εγω να φωναζω "Ειμαι αντρας", ετσι και αυτοι να μην βγαινουν να φωναζουν "ειμαι gay". Να το θεωρησουν και αυτοι οτι ειναι κατι το φυσιολογικο, γιατι αλλιως πολυ χλωμο το βλεπω. Ας αφησουν το κομπλεξ στους ομοφοβικους, και ας δειξουν αυτοι ανωτεροτητα.

Συμφωνω απολυτα στο πρωτο κομματι και οσων αφορα το δευτερο μερικες παρατηρησεις.
Δεν το κανουν ολοι οι αμοφυλοφιλοι αυτο.Δεν βγαινουν δηλαδη με ντουντουκες να φωναζουν "ειμαι gay,eimai γαυ"!
Oσοι το κανουν,αν το σκεφτεις αλλοι τοσοι υπαρχουν απο εμας που ψαχνουν την παραμικρη αφορμη για να δειξουν και να βροντοφωναξουν ποσο αντρες-γαμαουα ειναι.
Και τελος ο κυριος λογος που υπαρχουν και αυτοι που λες ειναι γιατι μεχρι τωρα ζουσαν και ζουν μεσα στον "στιγματισμο" και πολλες φορες στην περιθωριοποιηση τον φοβο, αρα και την καταπιεση.Οποτε λογο αυτης της πιεσης αντιδρουν "υπερβολικα" ας πουμε.(βλεπε gay parades)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Συμφωνω απολυτα με οσα λες. Και τους καταλαβαινω για την αντιδραση τους. Αλλα πιστευω οτι ποιο "εξυπνη" συμπεριφορα θα ηταν να φερονται ως φυσιολογικοι ανθρωποι σαν ολους τους αλλους (που ειναι αλλωστε), κια σιγουρα θα κερδισουν πολλα απο αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fatsoula

Νεοφερμένος

Η Χαρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Αλλα πιστευω οτι ποιο "εξυπνη" συμπεριφορα θα ηταν να φερονται ως φυσιολογικοι ανθρωποι σαν ολους τους αλλους (που ειναι αλλωστε), κια σιγουρα θα κερδισουν πολλα απο αυτο.
Συμφωνώ με την άποψή σου....!
Απλά η κοινωνία μας δεν είναι ακόμα έτοιμη να τους αποδεχτεί!
Στα υπόλοιπα που ήθελα να πώ με καλύπτει η τελεταία πρόταση του Mario
''Και τελος ο κυριος λογος που υπαρχουν και αυτοι που λες ειναι γιατι μεχρι τωρα ζουσαν και ζουν μεσα στον "στιγματισμο" και πολλες φορες στην περιθωριοποιηση τον φοβο, αρα και την καταπιεση.''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna283

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα... :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
παιδιά τι να πω...
πρόβλημα μαζί τους δεν έχω κανένα...
κι όπως λέει η φιλενάδα μου η Λυδία η σπανιόλα
"αυτά τα πράγματα είναι θέμα επιλογής!!!και τι σε νοιάζει τώρα σένα τι κάνει ο άλλος στο κρεβάτι του?!?! θέμα γούστου είναι...πως λέμε...Σ'ΑΛΛΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΆΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ Η ΣΟΚΟΛΑΤΑ"
καλά μεταξύ μας εγώ έμεινα παγωτό όταν μου το πε αυτό μου φάνηκε πολύ προχώ αλλά αν το καλοσκεφτείς...ε ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ!:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BrokenHeart

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
απο ποτε ενας ομοφυλοφιλος αντρας δεν ειναι φυσιολογικος; και ποιοι ειμαστε εμεις να κρινουμε τον καθεναν για της ιδεες και επιλογες του;

Το να πεις ότι κάτι δεν είναι φυσιολογικό, δε σημαίνει ότι το προσβάλλεις. Και όχι, δεν είναι φυσιολογική η ομοφυλοφιλία. Στη φύση, τα αρσενικά "πάνε" με τα θηλυκά. Έτσι, είναι η φύση...... Τώρα αν κάποιος/καποια είναι ομοφυλόφιλος / -λη, αυτό όντως είναι επιλογή του. Παραμένει όμως κάτι, μη φυσιολογικό.

(Δε θέλω να προσβάλλω τους ομοφυλόφιλους, ειλικρινά. Δεν έχω κάτι μαζί τους..... Απλώς, μιλω για την πραγματικότητα :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BrokenHeart

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Μα ρε παιδιά, κανείς δε κατηγόρησε τους ομοφυλόφιλους.....
Απλώς, ο dimitri, είπε ότι δεν είναι κάτι φυσιολογικό.... και δν είναι, όπως εξηγησα στο προηγούμενο ποστ μου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top