[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μπα.... για μένα είναι δύο κουρέματα υπόθεση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
unter... μπορείς κάλλιστα να υιοθετήσεις ένα στυλ, τζιν από κάτω (προσεγμένο όμως) με πουκαμισάκι κι ένα σωρό χρωματιστά χαϊμαλιά στο λαιμό
Γενικώς ένα απλό ντύσιμο, με μονόχρωμα ρούχα (όχι απαραίτητα σκούρα) αλλά για να μην χάσεις τη ζωντάνια και το Look σου να δώσεις βάρος στα αξεσουάρ και τα κοσμήματα

ειδικά όταν δουλεύεις με παιδάκια... ένας σωστός γονιός θα περιμένει να σε δει με αθλητικό παπούτσι (δλδ να είσαι ικανή να ΤΡΕΧΕΙΣ πίσω απ τα παιδάκια) κι όχι με γόβα στιλέτο ;)
Εγώ τουλάχιστον, θα είχα πρόβλημα να εμπιστευτώ το βλαστάρι μου σε γυναίκα με γόβα στιλέτο και στενή φουστίτσα.... πιο καλά μου κάνει το αθλητικό και το τζινάκι :)

Ευχαριστώ ΚΕ. Κι εγώ συμφωνώ ότι 1 κυριλάτο ντύσιμο είναι τρελό κι ότι 1000 φορές με τζιν, αλλά είχα βγει με 1 ψώνιο το οποίο είναι εργοδότης και προσπάθησε να με πείσει ότι το ντύσιμό μου είναι αντιεπαγγελματικό. Ψάρωσα και γι'αυτό έβαλα το topic, αλλά ναι, νομίζω πως μάλλον αυτά ήταν π@π@ριές για να μου δείξει πόσο αυστηρό αφεντικό είναι.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τι φορούσες τότε, Under;
Εννοώ, εκείνη την περίοδο... Μήπως κάτι πολύ αποκαλυπτικό ή πολύ παρδαλό;

Ερώτηση:
Παιδιά... τι μαγικό κάνετε, όσες κυκλοφορείτε με τα μαλλιά κάτω;;
Κάνω πώς κι αμάν να τα μακρύνω, και τώρα που κάπως έχουν μακρύνει, όλο κότσο τα δένω!!! Τι έχω πάθει;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ερώτηση:
Παιδιά... τι μαγικό κάνετε, όσες κυκλοφορείτε με τα μαλλιά κάτω;;
Κάνω πώς κι αμάν να τα μακρύνω, και τώρα που κάπως έχουν μακρύνει, όλο κότσο τα δένω!!! Τι έχω πάθει;;

Και εγω θελω να μαθω. Ολο πετανε τα δικα μου, και δεν εχω τι να τα κανω. Ειναι και εκεινο το σπαστικο μισο σπαστο- μισο ισιο. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
δεν κανεις κανενα μαγικο...απλα οταν μια ζωη εχεις μακρια μαλλια....συνηθιζεις!! :)

τωρα οσον αφορα στο σπαστο μισο ισιο....δυο οι λυσεις....ειτε χρησιμοποιεις φυσουνα και τα κανεις σγουρα...ειτε σεσουαρ και τα ισιωνεις! :):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lady3321

Νεοφερμένος

Η Peace brothers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Σταγόνες σιλικόνης για να μη πετάνε τα μαλλιά, να μη κάνουν ψαλίδα και να ισιώνουν πιο εύκολα (για τις σπαστομάλλες).Επίσης ένα φσσσσστ από λακ αρκεί για να κάτσουν στ'αβγά τους οι τρίχες που πετάνε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάντως τα πιάνω μόνο καλοκαίρι και όταν γενικά κάνει ζέστη. Σπάνια με ενοχλούν, αν και είναι μάλλον προς το σπαστό, παρά προς το σγουρο. Και την λακ δεν την αντέχω καθόλου! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ερώτηση:
Παιδιά... τι μαγικό κάνετε, όσες κυκλοφορείτε με τα μαλλιά κάτω;;
Κάνω πώς κι αμάν να τα μακρύνω, και τώρα που κάπως έχουν μακρύνει, όλο κότσο τα δένω!!! Τι έχω πάθει;;



Είναι που έχεις συνηθίσει μάλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Σταγόνες σιλικόνης για να μη πετάνε τα μαλλιά, να μη κάνουν ψαλίδα και να ισιώνουν πιο εύκολα (για τις σπαστομάλλες).Επίσης ένα φσσσσστ από λακ αρκεί για να κάτσουν στ'αβγά τους οι τρίχες που πετάνε:P

παντως θελει λιγο προσοχη η σιλικονη απο τη αποψη οτι κανει τα μαλλια να λαδωνουν..ειδικα αν τα μαλλια λαδωνουν απο μονα τους καλο ειναι η σιλικονη να μπαινει μονο στις ακρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Τι φορούσες τότε, Under;
Εννοώ, εκείνη την περίοδο... Μήπως κάτι πολύ αποκαλυπτικό ή πολύ παρδαλό;

Όχι, 1 φουστανάκι φορούσα, αλλά είχαμε πιάσει 1 κουβέντα περί συνεντεύξεων, και από τα συμφραζόμενα κατάλαβα ότι 1 άτομο που θα έσκαγε μύτη πιο casual θα το απέρριπτε αμέσως.

Ερώτηση:
Παιδιά... τι μαγικό κάνετε, όσες κυκλοφορείτε με τα μαλλιά κάτω;;
Κάνω πώς κι αμάν να τα μακρύνω, και τώρα που κάπως έχουν μακρύνει, όλο κότσο τα δένω!!! Τι έχω πάθει;;

Εγώ έχω καταλάβει ότι θα έχω πάντα επιμελώς ατημέλητο στυλ και δεν στενοχωριέμαι. Πάντως λίγος αφρός μετά το λούσιμο φορμάρει τα μαλλιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Όχι, 1 φουστανάκι φορούσα, αλλά είχαμε πιάσει 1 κουβέντα περί συνεντεύξεων, και από τα συμφραζόμενα κατάλαβα ότι 1 άτομο που θα έσκαγε μύτη πιο casual θα το απέρριπτε αμέσως.
έλα μωρέ.... ή να σε ψαρώσει ήθελε ή να στην πέσει ή έψαχνε για γραμματέα :P
γιατί ναι οκ, καταλαβαίνω ότι το να σκάσεις μύτη με αθλητικό και τζιν σε συνέντευξη για γραμματέας πολυεθνικής είναι το ίδιο παράλογο με το να σκάσεις μύτη με γόβα στιλέτο και στενή κοντή φούστα για νηπιαγωγός!
ο τύπος είναι απλά παράλογος ή .... δεν έχει παιδιά κι απλά δεν ξέρει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady3321

Νεοφερμένος

Η Peace brothers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Για τη σιλικόνη που λέγαμε πριν, ναι εννοείται μόνο στις άκρες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Εμενα παντως οταν εβαζα σιλικονη τα μαλλια δεν καθοντουσαν με τιποτα!!!

Αναποδα μαλλια, τι να πεις :P!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εμενα η σιλικόνη δε μου κάνει διαφορα στο styling, απλά φροντίζει τα μαλλιά!
Λοιπόν, κουρεύτηκα... και ok, είναι ακόμα φτιαγμένα από την κομμώτρια... Αλλα νομίζω ότι αυτό το κόψιμο στέκεται καλά! :)
Τι προϊόντα μαλλιών χρησιμοποιείτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγω κοντισιονερ που δεν ξεβγάζεται και αφρό. Πάντα. :) Αν θέλω να τα κάνω πιο σγουρά, βάζω και ζελέ αφού τα στεγνώσω και τα φτιάχνω πιο καλά (κυρίως αν έχω να πάω σε κάνα γάμο αυτό).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
μασκα μαλλιων απαραιτητως...κατι που αργησα να το καταλαβω...αλλα κανει θαυματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, αλλα από μάρκες? Και συγκεκριμένα προϊόντα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
μασκα μαλλιων: Nutro Hair (αυτη την εταιρια την βρισκει κανεις σε μαγαζι με ειδη κομμωτηριου, βλ. "Δαφνη"...εχει οικονομικα προιοντα..αλλα το κυριοτερο ειναι οτι βλεπεις αποτελεσμα..)
εδω και παρα πολλα χρονια χρησιμοποιω τον αφρο Wellaflex....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Κορίτσια, έχετε ψωνίσει ποτέ ρούχα μέσω internet? Αν και προτιμώ τα ευρωπαϊκά ρούχα, είναι 2-3 βρετανικά μαγαζιά που λατρεύω. Στο site του Top Shop ας πούμε έχω βρει μερικά ρούχα που μου αρέσουν πολύ, αλλά αγχώνομαι μήπως δεν μου κάθονται καλά και είναι κάπως ρίσκο. Να περιμένω μήπως να πάω Γλασκώβη τον Δεκέμβρη?

Επίσης έχετε ψωνίσει ποτέ από LAK? Σχέση ποιότητας-τιμής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top