Εδώ κάνουμε δίαιτα!

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
ξερω εχω φαει απλα ηθελα να δω αν κανει να τις τρωω σαν σνακ, μην ειναι και σουπερ παχυντικες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
απ όσο ξέρω είναι πολύ καλή επιλογή σαν σνακ αρκεί να μην είναι όλο το πακέτο όπως κάνω εγώ :redface: νι μου αρέσει αυτό το φελιζόλ :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
αχ επιτελους αλλος ενας ανθρωπος στην παρεα μου!!!!
κι εγω αν κατσω μπορω να το φαω ολο το πακετο!!!! :redface:
για να ειμαι ομως λιιιιιγο πιο προσεκτικη φροντιζω και παιρνω μονο 3 -σνιφ,κλαψ- κομματια μαζι μου.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αχ βαχ.... δοκίμασε να βάλεις και λίγο τυράκι ένταμ από πάνω.... κόλασηηηηη :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Αχ, υποσχέθηκα στη Ζανίν να κάνω δίαιτα από σήμερα. Αστα... Μεγάλη πίκρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
αχ βαχ.... δοκίμασε να βάλεις και λίγο τυράκι ένταμ από πάνω.... κόλασηηηηη :redface:

εχω κανει καλυτερο :P έβαλα φέτα απο πανω......... αυτο κι αν ειναι κολασηηηηη!!!!!!!!!!! :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
παιδιά πήγα διαιτολόγο χτες και ημουν 1 κιλό παραπάνω. περιμένω να αδιαθετήσω και νιωθω 100 κιλά!!! ποιές τροφές είναι υπεύθυνες για αυτήν την κατακράτηση? αυτή μου έιπε οτι το χοιρινό και τα καλαμαράκια το κάνουν αυτό, γιατί εφαγα και τα 2 πριν πάω να με ζυγίσει, εννοώ 2 μέρες πριν.. τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ λέω να μην ανησυχείς. Εγώ πριν την περίοδο είμαι ένα με ενάμισι κιλό παραπάνω. Χαλάρωσε και θα δεις που θα σου φύγει. Δεν ξέρω αν τα καλαμαράκια, το κόντρα φιλέτο η ο Ερμής ανάδρομος σου προκαλούν κατακράτηση, αλλα και μονο η περίοδος που περιμένει , κάνει κάτι. ΧΑΛAΡΩΣΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
εννοώ ότι υπάρχουν κάποιες τροφές που είναι υπεύθυνες για την κατακράτηση υγρών έτσι δεν είναι? και αλλες φορές περίμενα περίοδο και πηγαινα για ζύγισμα αλλά δεν είχα τετοια κατακράτηση.... τεσπα καλα λες. φιλια πολλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Επίσης, οι τροφές με πολύ αλάτι συμβάλλουν στην κατακράτηση να ξέρεις. Κ γενικά το αλάτι. Αν τρως "καθαρές" τροφές (δλδ όχι junk, σάλτσες κ τηγανητά) κ πίνεις πολύ νερό, θα δείς θα νιώθεις πολύ καλά...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κοίτα, η περίοδος μονο μπορεί να τύχει να σου "φέρει" μέχρι και τρία κιλά. Τώρα αν θες να το ψάξεις τόσο... Βασικά το αλάτι φταίει, αλλα και οι τροφές που γενικά είναι πλούσιες σε νάτριο, όπως:
καπνιστά κρέατα, το ζαμπόν, τα λουκάνικα, το μπέικον, οι ξηροί καρποί, τα τουρσιά, η κέτσαπ, η μουστάρδα, οι σάλτσες, ο τόνος σε λάδι, οι κύβοι κρέατος, οι διάφοροι έτοιμοι ζωμοί και τα σνακ όπως τα πατατάκια και το ποπ-κορν. Γενικά τα τρόφιμα με συντηρητικά, συσκευασμένα ή επεξεργασμένα είναι κατά κανόνα πλούσια σε αλάτι ή σε νάτριο.

https://health.in.gr/news/article.asp?lngArticleID=43113


https://www.anew.gr/health/article.php?aid=7
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiaVolita69

Νεοφερμένος

Η DiaVolita69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! τα κατάφεραααααααααααααααααααα!!!
Συγνωμη για το 'ξεκάρφωτο' αλλά ειναι τοση η χαρα που ηθελα να την πω!!!!
Είμαι μειον 14 κιλα!!! Μέσα σε 5 μήνες. Υπολοίπονται περιπου αλλα τοσα...
ΑΧ..κουράγιο σε ολους εμας που προσπαθουμε σκληρά!!!:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εύγε και γουάαααουυυ:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μπράβο!! Τα άτιμα φευγουν πολύ αργά, σχεδόν ενάμισι μήνα κάνω διατροφή κι έχω χάσει μόλις 3 κιλά (που όμως μάλλον φαίνονται για περισσότερα γιατί μ' έχουν ζαλίσει όλοι να προσέχω μη με πάρει ο ..αέρας! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiaVolita69

Νεοφερμένος

Η DiaVolita69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ευχαριστώ!! Ναι οτι τα έχασα αργά ειναι αληθεια αυτο γιατι έκανα και τις παρασπονδιες μου... για ενα μηνα είχα πρόβλημα στο στομαχι μου κα έτρωγα φρυγανιες καθε μερα ωσπου να περάσει. (Έλκος δωδεκαδακτυλου) . Έκανα και μερικές παρασπονδιες :redface::whistle: με τα γλυκά!! Το καλό στην υποθεση ειναι ότι ΔΕΝ πεινουσα καθόλου σε όλη τη διαρκεια παρ όλο που ήταν 1200 θερμιδες το προγραμμα!

kajala αναλογα ποοσα εισαι ! ε! :D
γιατι ανεμοστροβιλους δεν εχουμε εδω1!!! :crazy::hehe:
Την καλημέρα μουυυυυ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε συνολικά θέλω να χάσω καμιά δεκαριά ακόμα (το ιδανικό). Αλλά συμβιβάζομαι και με πέντε ακόμα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiaVolita69

Νεοφερμένος

Η DiaVolita69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Κουράγιο!! Ακολουθεις προγραμμα ή απο μόνη σου?
Και γω επειδη δεν παω για μοντελο θα αφησω 5 κιλακια απο το ιδανικο μου! :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μου φέρνει φαγητό ένας καρδιολόγος που έχει αναπτύξει σύστημα τύπου gilli diet. Είναι σε φυσιολογικές ποσότητες και γι' αυτό το αποκαλώ διατροφή κι όχι δίαιτα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

C.M.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η C.M. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Εγώ έχω πάθει ψύχωση με τα κιλά εγκυμοσύνης. Στον τέταρτο μήνα - 4 κιλά ήδη. Μέχρι τον 9ο να χρειάζομαι βίντζι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Εγώ έχω πάθει ψύχωση με τα κιλά εγκυμοσύνης. Στον τέταρτο μήνα - 4 κιλά ήδη. Μέχρι τον 9ο να χρειάζομαι βίντζι :P

μη ξεχνάς ότι, όσο πιο πολλά παίρνεις, τόσο πιο δύσκολα τα χάνεις μετά...αξίζει???;)

ξέρεις το φύλο του παιδιού ή όχι ακόμα?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top