Ποιοι ειναι οι χειρότεροι οδηγοί;

Ποιοι είναι κατα την γνώμη σας οι χειρότεροι οδηγοι;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 101)
  • Οι άντρες

    Ψήφοι: 8 7.9%
  • Οι παππούδες

    Ψήφοι: 57 56.4%
  • Οι γυναίκες

    Ψήφοι: 24 23.8%
  • Οι ταξιτζίδες/λεωφοριατζήδες κτλ

    Ψήφοι: 38 37.6%
  • Παππακια delivery

    Ψήφοι: 24 23.8%

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nv:
μετά από κάποια ήλικία (τα 60 νομίζω) πρέπει κάθε 2-3-5 χρόνια(δεν θυμάμαι) να περνάσ από ιατρικές εξετάσεις (οφθαλμίατρους κτλ) ώστε να αποφασίζουν οι γιατροί αν είσαι ικανός να συνεχίσεις να οδηγεις. Αλλά και εδώ ως γνωστόν, παίζουν τα γνωστά φακελάκια!

Μετά τα 70 πρέπει να είναι, γιατί ο πατέρας μου είναι 68 και δεν τον έχουν φωνάξει ακόμα (λες να τη γλύτωσε?:P) ...καλά έτσι και τον φωνάξουν, με τον αδερφό μου θα στήσουμε τρελό γλέντι έξω από τους γιατρούς:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
απο όσο γνωρίζω δεν σε φωνάζει κανείς... απλά λήγει το δίπλωμα και για να το ανανεώσεις πρέπει να έχεις τα αποτελέσματα απο αυτές τις ιατρικές εξετάσεις. Μήπως ο μπαμπας σου οδηγεί με ληγμένο δίπλωμα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
AXXAXAXAXAXAXAAXAX λες????:):)

γραμμή στο audi λοιπόν, να ανακαλύψω που έχει καταχωνιασμένο το δίπλωμα:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
σιγά μην είναι και στα 50 ρε :P. ο παππούς μου πάντως, μέχρι και πριν να πάθει το εγκεφαλικό :(, οδηγούσε κανονικά και δεν είχε φάει κανέναν :P. μιλάμε για άνθρωπο 92 χρονών ο οποίος έκανε τη διαδρομή αθήνα - ιωάννινα με το πορτοκαλί 2CV :clapup:. μια φορά μάλιστα έκανε διαδρομή μιας ώρας χωρίς φρένα... αχαχαχ φαντάζομαι τον παππούλη μου να μπαίνει στη στροφή με χειρόφρενο και με πιάνουν κάτι γέλια :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
...αχαχαχ φαντάζομαι τον παππούλη μου να μπαίνει στη στροφή με χειρόφρενο και με πιάνουν κάτι γέλια :D.

ΗΡΩΑΣ!!!! :D:D:D


άτσα και χειροφρενιές ο παππούς.....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
εμένα πάντως το δίπλωμα λήγει όταν θα είμαι 57 ετών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
μην ανησυχείς, θα έχεις μαζέψει πολλούς πόντους μέχρι τότε :D :clapup:.

μόλις τσέκαρα και το δικό μου, λήγει στα γενέθλεια μου το 2047, όταν θα είμαι (αν είμαι :P) 65 χρονών. ομιτζί, δεν αλλάζουμε θέμα :( :D;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
σιγά μην είναι και στα 50 ρε :P. ο παππούς μου πάντως, μέχρι και πριν να πάθει το εγκεφαλικό :(, οδηγούσε κανονικά και δεν είχε φάει κανέναν :P. μιλάμε για άνθρωπο 92 χρονών ο οποίος έκανε τη διαδρομή αθήνα - ιωάννινα με το πορτοκαλί 2CV :clapup:. μια φορά μάλιστα έκανε διαδρομή μιας ώρας χωρίς φρένα... αχαχαχ φαντάζομαι τον παππούλη μου να μπαίνει στη στροφή με χειρόφρενο και με πιάνουν κάτι γέλια :D.


Φαντάζεσαι αρχηγέ μου, να πάθαινε το εγκεφαλικό ο παππούλη σου την ώρα που έκανε τη διαδρομή Αθήνα - Ιωάννινα? Πόσους θα έθαβε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
χμ, το θέμα είναι πως ευτυχώς δεν το έπαθε στο δρόμο. και το ακόμα πιο σημαντικό θέμα είναι πως δε φταίει ο παππούς μου που πέρναγε τις εξετάσεις κάθε χρόνο, φταίει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
χμ, το θέμα είναι πως ευτυχώς δεν το έπαθε στο δρόμο. και το ακόμα πιο σημαντικό θέμα είναι πως δε φταίει ο παππούς μου που πέρναγε τις εξετάσεις κάθε χρόνο, φταίει;

Σαφώς και δεν φταίει ο παππούς σου, αλλά το σύστημα. Όμως πού και πού και λίγη αυτογνωσία δεν βλάπτει!

Υ.Γ. Σαφώς και δεν τα χω με τον παππού σου συγκεκριμένα, αλλά με όλους τους οδηγούς άνω των 70, που δεν λένε να καταννοήσουν ότι η ικανότητα τους για ασφαλή οδήγηση, τους έχει εγκαταλείψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
crazyhelen, τωρα που απέκτησα και οχημα πότε θα τα στήσουμε??? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
νταξ, δεν είναι και η ηλικία το απόλυτο κριτήριο, αν και γενικά μάλλον θα έπρεπε να ισχύει ένα κάποιο ηλικιακό όριο. αλλά από την άλλη μπορεί ένας 70άρης να είναι χούφταλο ας πούμε και ένας άλλος να χαίρει άκρας υγείας και να κουτουπώνει και 2 φορές τη μέρα τη γυναίκα του :P. άσε που ό,τι και να του λένε οι συγγενείς του καθενός, όπως και να έχει το βλέπει σαν παραίτηση από τη ζωή το να κόψει την οδήγηση :(.

ψ. εμένα το τουτού μου γίνεται συλλεκτικό σε δυό χρόνια :P. τα στήνουμε :D ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εμένα το τουτού μου είναι καρώ ασπρομαυρο...να κάνει τη σημαία????:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
λολ :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
νταξ, δεν είναι και η ηλικία το απόλυτο κριτήριο, αν και γενικά μάλλον θα έπρεπε να ισχύει ένα κάποιο ηλικιακό όριο. αλλά από την άλλη μπορεί ένας 70άρης να είναι χούφταλο ας πούμε και ένας άλλος να χαίρει άκρας υγείας και να κουτουπώνει και 2 φορές τη μέρα τη γυναίκα του :P. άσε που ό,τι και να του λένε οι συγγενείς του καθενός, όπως και να έχει το βλέπει σαν παραίτηση από τη ζωή το να κόψει την οδήγηση :(.

ψ. εμένα το τουτού μου γίνεται συλλεκτικό σε δυό χρόνια :P. τα στήνουμε :D ;

Συμφωνώ weak. Αλίμονο αν το μόνο κριτήριο είναι μόνο η ηλικία. Εδώ υπάρχουν νεότατες γυναίκες (sorry κορίτσια, αλλά είναι αλήθεια) που μπερδεύονται και αντί για φρένο πατάνε γκάζι! Όπως υπάρχουν και νεότατα παλικάρια που βλέπουν το αυτοκίνητο σαν κριτήριο ανδρισμού και θεωρούν ότι όσο περισσότερα αυτοκίνητα προσπεράσουν τόσο περισσότερο άντρες θα είναι!
Αντικειμενικά όμως, οι μεγαλύτερες ηλικίες είναι επικίνδυνες επάνω στο τιμόνι, διότι ούτε τα σωστά αντανακλαστικά διαθέτουν πια, ούτε την αίσθηση του χώρου, του χρόνου και της πράξης τους (οδήγησης). Σαφώς και υπάρχουν και οι εξαιρέσεις, για να επιβεβαιώνουν τον κανόνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes:
crazyhelen, τωρα που απέκτησα και οχημα πότε θα τα στήσουμε??? ;)


Ραντεβού στα λιμανάκια, γιατί θέλω να σε δω επάνω στις στροφές ραλίστα μου! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Πιστεύω οι παππούδες και γενικώς οι ηλικιωμενοι γιατί έχουν μικρότερη αντίληψη στο τιμόνι.Σαφώς η οδήγηση θέλει ισχυρή αντίληψη και σαφώς γνώση των φυσικών νόμων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
ωχ ωχ ωχ...

αμέσως στα βαθειά με βάζεις????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelokotsidou

Νεοφερμένος

Η trelokotsidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Πρεπεί να προστεθεί αλλή μια κατηγορία: οι Ινδοί οδηγοί ποδηλάτων:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Πρεπεί να προστεθεί αλλή μια κατηγορία: οι Ινδοί οδηγοί ποδηλάτων:hehe:

ΧαχΧαχχχαχχχααχα!!! Νομίζω μπορώ να σε καταλάβω! ειδικά σε περιοχές όπως ομόνοια, μοναστηράκι, ψυρρή παίζει πολύ αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top