Προτείνετε ή αναζητήστε κάποιο Software

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δοκίμασε αυτό
https://audacity.sourceforge.net/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Το έχω προσπαθήσει, αλλά για κάποιο λόγο, όσες φορές και αν το εγκατέστησα -και σε διαφορετικές χρονικές περιπτώσεις-, με το που ανοίγω οπχιοδήποτε αρχείο ήχου, βγάζει μήνυμα σφάλματος και η εφαρμογή τερματίζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μήπως δεν έχεις τους κατάλληλους codec;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Μήπως δεν έχεις τους κατάλληλους codec;
Δε νομίζω... μόνο με το audacity και με το mp3directcut μου το κάνει αυτό αλλά δε νομίζω να έχει να κάνει με codecs!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ψάχνω κάποιο πρόγραμμα που να μου επιτρέπει να σχεδιάζω γραφικές παραστάσεις και μετα τις αποθηκεύω στο jpg ή bmp :)
Υπάρχει κάποιο freeware για συναρτήσεις 2 μεταβλητών; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.

nick4brit

Νεοφερμένος

Ο nick4brit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Παιδιά, μήπως ξέρει κανείς κανένα προγραμματάκι για να βάζεις τα Mp3 και να τα μετατρέπεις σε μικρότερα Mp3????Το θέλω για το Mp3 Player γιατί το Audiocatalyst & Audiograbber δεν τα δέχονται αν είναι ήδη Mp3.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δε νομιζω να μπορεις να συμπιεσεις στο ιδιο φορματ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D|m|tr|

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Δοκίμασε με το Nero WaveEditor αν έχεις εγκατεστημένη την σουίτα nero.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Μιας και βλέπω ότι αρκετοί ζήτησαν σε αυτό το θέμα μετατροπή ενός τύπου αρχείου σε άλλο, εκτός από το SUPER © που έχει προτείνει ο Bill πιο παλιά και το οποίο παρόλο που είναι δωρεάν κάνει μετατροπές σε πάρα πολλούς τύπους αρχείων
Δοκιμασε αυτο.super λεγεται.Ειναι free και κανει πολλες μετατροπες.(+ αυτη που θες)

υπάρχουν και αρκετές online υπηρεσίες που βολεύουν αρκετά (ειδικά όταν δεν έχετε τα δικαιώματα να εγκαταστήσετε προγράμματα στο pc που κάθεστε).
Δύο από τις καλύτερες που συστήνω εγώ είναι οι εξής:
Code:
https://media-convert.com/
Υποστήριξη σε πάρα πολλούς τύπους αρχείων, αλλά στο pdf που δοκίμασα δεν είχε τέλεια (ήταν ικανοποιητικά) αποτελέσματα. Μέγιστο μέγεθος αρχείου 150mb, άμεσο download.
Code:
https://www.zamzar.com/
Πολύ καλά αποτελέσματα (σε όσους τύπους αρχείων δοκίμασα), 100mb μέγιστο μέγεθος αρχείου (η Free έκδοση). Σαν ελάττωμα του βρίσκω το γεγονός ότι δίνεις email στο οποίο θα σου έρθει link για να κατεβάσεις το αρχείο που μετ έτρεψες, όταν τους βολέψει (εμένα πήρε κάνα 15')

Και καλές μετατροπές! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Γεια μας!!!
εχω να κανω μια ερωτηση,ελπιζω να μην πειραζει που ανοιγω νεο θεμα...
λοιπον, το θεμα εχει ως εξης:πως γινεται να "κοψω"ενα τραγουδι?δηλαδη να κοψω την εισαγωγη και να μεινει το υπολοιπο για να το μεταφερω στο κινητο μου.μου ειπαν οτι υπαρχει τροπος,εχει κανεις ιδεα?
ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιο πρόγραμμα όπως το adobe audition.(το οποίο δυστυχώς δεν είναι free).Aπό παλαιότερο ποστ του Exposed_Bone εδώ έχει προτείνει το Αudacity.Mε αυτό μπορείς να επεξεργαστείς το κομμάτι,να το κάνεις όπως θες , το αποθηκεέεις και το μεταφέρεις στο κινητό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
ειναι ευκολο η να μην κανω τον κοπο καθολου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Κοίτα αν ειναι οπως το audition ανοίγεις το κομμάτι και το βλέπεις εδώ.Εσυ απλα μαρκάρεις τα κομάτια που θες τα κανεις ενα copy-paste σε καινουργιο και εισαι μια χαρά.Δεν εχει καποια ιδιαιτερη δυσκολια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
α, ωραια..ευχαριστω πολυ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ εγώ είναι το mp3 cutter joiner.Είναι καλό και αποτελεσματικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
θα δοκιμασω και το δικο σου μιας και με το αλλο απετυχα παταγωδως:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MARILIAN

Νεοφερμένος

Η MARILIAN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σου...Αυτό το πρόβλημα αντιμετωπιζα κ εγώ μέχρι πρόσφατα που τυχαία βρήκα μια ιστοσελίδα η οποία είναι tonebee.com Μπες εκεί και είναι όλα πολύ απλά, θα δεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Για να καταλάβω... το κινητό σου αναγνωρίζει αρχεία *mp3 κι εσύ θέλεις απλά να "κόψεις" ένα μέρος κάποιων mp3 ώστε να τα βάλεις ως ήχο κλήσης (ή ακόμα και να τα ακούς αμέσως από το ρεφρέν); :hmm:

1. Κατέβασε και εγκατέστησε το Audiacity από εδώ.
2. Κατέβασε και αποσυμπίεσε το αρχείο lame-3.96.1.zip από εδώ.
3. Τρέχεις το Audiacity και πηγαίνεις: Αρχείο > Άνοιγμα (θα εμφανιστεί ένας πίνακας με την κυμματομορφή του τραγουδιού).
4. Σκιάζεις με το ποντίκι ένα μέρος αυτής της κυματικής παρουσίασης (όπως σκιάζεις και κείμενο).
5. Πατάς το πράσινο τριγωνάκι για να ακούσεις το τμήμα που έχεις σκιάσει.
6. Πλησιάζοντας με το ποντίκι τις αριστερά και δεξιά άκρες του επιλεγμένου τμήματος, ο δείκτης του ποντικιού γίνεται χεράκι. Κρατάς πατημένο το αριστερό click και σέρνεις αριστερά και δεξιά και ανά διαστήματα πατάς και το κουμπί με το πράσινο τριγωνάκι ώστε να ακούς πιο τμήμα ακριβώς έχεις σκιάσει.
7. Για να σταματάς την αναπαραγωγή πατάς το κουμπί με το τετραγωνάκι.
8. Αφού ολοκληρώσεις τη διαδικασία επιλογής του τμήματος του τραγουδιού, πηγαίνεις Αρχείο >>> Εξαγωγή Επιλογής ως MP3...
9. Θα σου ζητηθεί το αρχείο lame_enc.dll. Πάτησε ok και αναζήτησέ το στο φάκελο του αποσυμπιεσμένου lame-3.96.1.zip που κατέβασες προηγουμένως.
10. Done! :)


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Και γιατί να κάνει όλα αυτά τα βήματα απ'τη στιγμή που μπορεί με το πρόγραμμα που ανέφερα να κόψει ένα τραγούδι πολύ γρήγορα?-Φιλικά.
1.Add File
2.Ορίζεις το begin-το χρόνο που θέλεις να ξεκινάει το τραγούδι
3.Ορίζεις το end-πού θέλεις να τελειώνει
4.Split
5.Το τραγούδι είναι έτοιμο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top