[Windows Phone] s710 vs s730 (HTC VS HTC)

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ψάχνω νέο κινητό.

Έχω καταλήξει στο HTC s710. Όμως δεν ξέρω αν πρέπει να περιμένω το s730.
Τι διαφορές έχει; Qualcomm έχει αισθητές διαφορές;

Το s730 πότε περίπου θα έρθει στην Ελλάδα; Σε ποια τιμή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Bγαζουμε εξω τον παραγοντα εμφανιση μιας και εμενα μου αρεσουν και τα δυο.
Τα πλεονεκτηματα του s730 ειναι τα Μhz του επεξεργαστη του.(400αρης της Qualcomm εναντι 200αρη της OMAP) και οτι το s730 εχει διπλασια ROM.(256 εναντι 128 του s710.)
Η RAM και στα δυο ειναι η ιδια.(64ΜB)
Tελος ο μεγαλος αδελφος του s710 ειναι και 3G.

To s730 ειχε προγραμματιστει να βγει Ευρωπη μεσα στον Οκτωβριο.Προσωπικα πιστευω οτι μεσα στον επομενο μηνα θα σκασει μυτη σε καποιο καταστημα.
(Παντως απο το s710 θα ειναι πιο ακριβο ετσι?καμια 100αρια-150 ευρω πανω το κοβω)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μάριε πιστεύεις ότι το s730 θα ξεπεράσει τα 550; (στην Ελλάδα το s710 κάνει 460)
Πάντως στο expansys της Αγγλίας λέει ότι θα κοστίζει γύρω στα 330£ (δλδ 470?) όμως τι θα μειονεκτήματα θα έχω αν το πάρω από εκεί; Φοβάμαι μήπως ότι θα έχω προβλήματα με τα Ελληνικά και sms...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μάριε πιστεύεις ότι το s730 θα ξεπεράσει τα 550; (στην Ελλάδα το s710 κάνει 460)
Πάντως στο expansys της Αγγλίας λέει ότι θα κοστίζει γύρω στα 330£ (δλδ 470?) όμως τι θα μειονεκτήματα θα έχω αν το πάρω από εκεί; Φοβάμαι μήπως ότι θα έχω προβλήματα με τα Ελληνικά και sms...

Αν αναλογιστει κανεις οτι θα εχει 2ηκαμερα,νεο σχεδιαμο (να βγαλουμε λιγο απο εκει), ορισμενες "αναβαθμισεις" κτλ κτλ, πιστευω πως απο καταστημα ΝΑΙ θα περασει τα 550 και δεν ξερω κατα ποσο.
Για Αγγλια κτλ δεν ξερω κατα ποσο θα εχεις Ελλνικα sms...:(
απο μειονεκτηματα δεν νομιζω να εχεις κατι αλλο.Η εγγυηση μονο δεν ξερω εαν θα ειναι Ευρωπαικη ή αν θα χρειαστει να κανει ταξιδι στην Αγγλια σε περιπτωση "αναγκης".
Παντως το s710 ακομα πανακριβο το εχετε εαν σκεφτει κανεις οτι εγω Ιταλια το βρισκω 350...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Aυτό που με χαλάει στο s710, είναι η ποιότητα του slide μηχανισμού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το μόνο που λείπει από το s710 είναι το 3G ... Πολλές φόρες μου έχει τύχει να χρειάζομαι πρόσβαση και να αναγκαστώ να κάνω modem το κινητό.

Στην Ελλάδα είναι ακριβά τα HTC επειδή η αγαπητή ACE HELLAS (επίσημη αντιπροσωπία) κουράζεται να φτιάξει τα ελληνικά :mad:

Από την μια δεν θέλω να δώσω 600? για smartphone από την άλλη θέλω και 3G :(

Aυτό που με χαλάει στο s710, είναι η ποιότητα του slide μηχανισμού...
Ακούγεται πολύ ενδιαφέρον ... τι εννοείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ενταξει, και τα 400ΜΗz του επεξεργαστη καθως και η διπλασια ROM δεν ειναι κι ασχημα.
Αλλα σιγουρα το 3G ακριβως για τον λογο που λες ειναι σμαντικο +.
Ο μηχανισμος του 710 δεν ηταν και ο καλυτερος συγκριτικα με τα υπολοιπα μοντελα της HTC αλλα προσωπικα δεν τον θεωρω ασχημο.Ειναι καλος αλλα οχι κι ο καλλιτερος.
Στο 730 πιστευω πως τον εχουν κανει λιγο πιο "φιλικο" και γερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν ξέρω, θέλω ένα smartphone κυρίως για τα e-mails και τα τα PIM και λίγο για internet και σπάνια για modem.

Δεν ξέρω τι να διαλέξω, τα UIQ δεν τα θέλω με τίποτα. Από S60 μόνο το e61 με έχει εντυπωσιάσει ... αλλά δεν είναι λίγο ακριβό (450?) για αυτά που προσφέρει; π.χ. δεν έχει παλιά έκδοση s60; Επίσης θέλω να αποφύγω τα s60 επειδή όλοι οι developers παραπονιούνται για το απαίσιο SDK ...

Όποτε μάλλον οι μόνοι επιλογή είναι κάποιο καλό WM ... Αλλά δεν ξέρω πιο;;;

Το HTC s730 ενώ μου άρεσε, έχει ότι χρειάζομαι ... με ξενέρωσε η τιμή του.
Το s710 με ξενέρωσε που δεν έχει 3G
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ακούγεται πολύ ενδιαφέρον ... τι εννοείς;
Ότι έχει τζόγο, ότι δεν είναι δεμένα καλά τα 2 μέρη μεταξύ τους...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Φοβάσαι ότι με το καιρό υπάρχει περίπτωση να ψάχνω service;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Φοβάσαι ότι με το καιρό υπάρχει περίπτωση να ψάχνω service;
Να σου πω την αλήθεια ναι, αλλά εγώ είμαι κάπως ψείρας με αυτά οπότε θα σου πρότεινα να πας κάπου από κοντά να το δείς για να κρίνεις και μόνος σου, μόνο έτσι θα δείς τι αξιοπιστία σου βγάζει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το κακό είναι ότι στο plaisio ναι μεν το έχουν υπό επίδειξη αλλά δεν σε αφήνουν να δοκιμάσεις τον μηχανισμό ... :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Οπου και να το πετυχεις (εγω θυμαμαι το ειχα βρει σε ενα απο τα μεγαλα του Τhe mall.
Δεν θυμαμαι σε ποιο ομως ρε Πανο...σορυ!
Tελος παντων,το θεμα ειναι οτι εκει το ειχα πετυχει και ηταν σε λειτουργια, αλλα δεν μπορεις να βγαλεις ασφαλη συμπερασματα απο τα κινητα "βιτρινας" γιατι ειναι τα πλεον κακομεταχειρισμενα.
Αλλα συμφωνω με τον borat οτι εχει λιγο τζογο.Λεγετε οτι ο τζογος αυτος δεν επειδιννεται με τον καιρο, αλλα παραμενει ως εχει.
Μαλιστα μερικα παιδια λενε οτι δεν εχει και καθολου τζογο.
Οπως και να εχει για θεμα service δεν παιζει λογος.Οχι απο τον τζογο τουλαχιστον.
Απλως ειναι λιγο εκενυριστικο μια συσκευη να μην στιβαρη οσο παει.
Και το N71 μου εχει τζογο του κερατα.Για service ουτε καν επαιξε ποτε λογος, αλλα τι να το κανεις.Εαν δεν πηγαινε και περα δωθε θα σου εδινε αλλη ικανοποιηση η συσκευη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
@marie εσύ πιστεύεις ότι αξίζει η αγορά του; Αν όχι προς που να κοιτάξω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
To μονο που με προβληματιζει ΚΑΙ στις δυο ειναι τα 64ΜB RAM.
Στα 128 βρε παιδι μου αισθανομαι πιο "ανετος" μην ξεμεινω απο μνημη.
Οι οτι ειναι ευκολο να συμβει αυτο, αλλα ασε με να λεω.
Απο εκει και περα το 710 σαν τιμη/αποδοση ειναι μια χαρα ειδικα στην τιμη που το βρισκω Ιταλια.
Το 730, εαν επαληθευτει η τιμη του expansys της Αγγλιας για 470 ευρω τοτε ειναι κατι παραπανω απο μια χαρα!
Παντως εμενα το s710 μου αρεσε.Και σαν κατασκευη,με καλο (οχι υποδειγματικο) sliding μηχανισμο (δεν μιλαω για τον τζογο με απολυτη σιγουρια γιατι σου ειπα, πως απο κινητο βιτρινας δεν βγαζω συμπερασματα),ομορφο και με ολα τα απαραιτητα για να κανεις οσα χρειαζεσαι.
Δεν ξερω και τι παιζει Ελλαδα απο αλλες συσκευες και σε τι τιμες για να μπορεσω να σου πω.

Το ΑSUS P526 τι σου λεει?
Ιταλια παιζει στα 410-450 ευρω περιπου.
(ακυρο.Δεν ειναι 3G ουτε εχει Wifi):/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Στην Ελλάδα τα HTC είναι τόσο ακριβά επειδή η ACE Hellas ανεβάζει πολύ την τιμή ... Αν το πάρω από το εξωτερικό δεν θα έχω 160 χαρακτήρες στα sms ...Όποτε είμαι κατά κάποιον τρόπο δεμένος.

Υ.γ.: Βρε συ το UBiQUiO 503G μοιάζει τέλειο ... μακάρι να είχε 128 Ram ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Kαλα αυτο το νταβατζιλικι της ACE (G)Hellas ειναι απαραδεκτο!
Μιλαμε εξωφρενικο.Εαν τα HTC ερχονταν με παραπλησιες τιμες εξωτερικου θα εκαναν τρελες πωλησεις.
Αλλα αυτο το gamopay στα κινητα ισχυει σε πολλες μαρκες, για την Ελλαδα.(δυστυχως)
Το UBiQUiO 503G οντως ειναι πολυ καλο αλλα αναγκαστικα το αγοραζεις μονο απο εξωτερικο ετσι?
Οποτε να το παλι το κολλημα με τους χαρακτηρες.Αρα δεν πας για το s730?

Kαλη συσκευη ειναι και το Fujitsu Siemens T830 αλλα τα γνωστα...64αρα RAM και δυστυχως περιεργη αναλυση οθονης.(240X240).
Παντως τα 64ΜΒ στην RAM δεν νομιζω να σου φαιρουν καποιο προβλημα.Ειδικα με τα WM 6.0 που γινεται καλυτερη "χρηση" της δεν θα ξεμεινεις μωρε.
Αληθεια το HTC touch dual εχεις ακουσει σε τι τιμη θα παιζει?
Γιατι εαν παιξει και αυτο και το s730 στα 600euro τοτε καλυτερα αυτο.

Απο HP, Μitac δεν παιζει τιποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σκέφτομαι αν ξεπεράσω τα 500 ευρώ να πάω σε professional έκδοση.
Το touch dual δεν μου αρέσει επειδή τελικά θέλω qwerty

Όπως τα έχει κάνει η ACE Hellas στην ουσία ανεβάζει τις πωλήσεις του symbian ...

Κάτσε μπερδεύτικα:
Παντως τα 64ΜΒ στην RAM δεν νομιζω να σου φαιρουν καποιο προβλημα.Ειδικα με τα WM 6.0 που γινεται καλυτερη "χρηση" της δεν θα ξεμεινεις μωρε.
To μονο που με προβληματιζει ΚΑΙ στις δυο ειναι τα 64ΜB RAΜ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Nαι το ξερω...οτι ειπα πρωτα ενα και μετα αλλο.
Ακου...ΓΕΝΙΚΑ το να εχεις 128ΜΒ ειναι καλο ΟΚ?Εισαι πιο ανετος ρε παιδι μου.
Στην αρχη το ειπα με αυτο το σκεπτικο.
Αλλα μετα σκεφτομενος οτι τα WM 6.0 εχουν βελτιωθει στην "σωστη" χρηση της RAM σκεφτηκα οτι δεν ειναι και τοσο κολλημα να εχουν 64MB μιας και με τοσα ακομα, χλωμο να ξεμεινεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ώρες ώρες μου έρχεται να αγοράσω το HTC TYTN II 3G Και να ησυχάσω ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top