Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ακριβώς η τεχνολογία προχωράει. Κάποια στιγμή θα ακόμη και η celeron θα είναι 4πυρήνη! Αυτή είναι η τεχνολογία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το θεμα ειναι αν βολευει οικονομικα τις εταιριες να πανε εκει. Δε μας πεφτει λογος εν ολιγοις. Ισως στην αρχη υπαρχουν παραλληλα με πιο απλους , και οταν το κοστος πεσει αρκετα, αντικατασταθουν ολοι με τετοιους.

Ακριβώς η τεχνολογία προχωράει. Κάποια στιγμή θα ακόμη και η celeron θα είναι 4πυρήνη! Αυτή είναι η τεχνολογία!

Σιγουρα καποια στιγμη θα γινει.Δεν υποστηριζω το αντιθετο. :)
Απλα τη δεδομενη χρονικη στιγμη θα τη θεωρουσα περιττη επιλογη(ή ανούσια).
Η εξελιξη του hardware υπονοει και την εξελιξη του software για την καλυτερη εκμεταλευση του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Θελω να ρωτησω που μπορω να βρω ενα προγραμμα για τον υπολογιστη που λεγεται e-views. Το κανουμε στην σχολη και επειδη δεν παρακολουθουσα δεν ξερω τιποτα πανω σε αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Από ότι είδα δεν είναι δωρεάν, καλύτερα να μιλήσεις με τον καθηγητή σου.

Ωστόσο το site του προγράμματος είναι το
https://www.eviews.com/index.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Από ότι είδα δεν είναι δωρεάν, καλύτερα να μιλήσεις με τον καθηγητή σου.

Ωστόσο το site του προγράμματος είναι το
https://www.eviews.com/index.html

Δεν ειναι δωρεαν;;;

Τεσπα, θα το κοιταξω σπιτι! Σε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση σου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiaVolita69

Νεοφερμένος

Η DiaVolita69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Παιδες HELP
Εδω και μερικές ημέρες μου κάθε φορά που ανοιγω το πι σι εμφανίζει σφάλμα 0x77c17fd4 και λεει ότι η μνήμη δεν μπορει να είναι read.
Τι σημαινει αυτο? Επίσης μου βγαζει και σφάλμα στο ASGHOST
Τι είναι αυτα?
HELP PLEASE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Αγαπητή DiaVolita69 δεν εγγυούμαι ότι μπορούμε να λύσουμε το πρόβλημα αλλά θα προσπαθήσουμε. Αρχικά θα πρέπει να μας δώσεις περισσότερα στοιχεία. Πρώτα θα πρέπει όταν σου ξαναβγάλει το μνμ να μην πατήσεις ok αλλά να επιλέξεις το παράθυρο του μηνύματος, να πατήσεις ctrl + c (αντιγραφή δλδ) και μετά να πατήσεις κάνοντας εδώ post ctrl +v (επικόλληση). Αυτό θα το επαναλάβεις και στο 2ο μνμ. Έτσι θα έχουμε ακριβώς εικόνα του τι σφάλμα βγάζει.
Ένα επόμενο βήμα είναι να μας πεις αν θυμάσαι από πότε άρχισε να συμβαίνει αυτό και τι χαρακτηριστικό είχε γίνει πριν συμβεί (αν δλδ είχες κάποια διακοπή ρεύματος, αν έκλεισε μόνο του το μηχάνημα, ή αν εγκατέστησες κάποιο πρόγραμμα).
Άλλο ένα βήμα είναι να μας πεις τα χαρακτηριστικά του υπολογιστή σου.
Πες μας αυτά και συνεχίζουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiaVolita69

Νεοφερμένος

Η DiaVolita69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Αγαπητή DiaVolita69 δεν εγγυούμαι ότι μπορούμε να λύσουμε το πρόβλημα αλλά θα προσπαθήσουμε. Αρχικά θα πρέπει να μας δώσεις περισσότερα στοιχεία. Πρώτα θα πρέπει όταν σου ξαναβγάλει το μνμ να μην πατήσεις ok αλλά να επιλέξεις το παράθυρο του μηνύματος, να πατήσεις ctrl + c (αντιγραφή δλδ) και μετά να πατήσεις κάνοντας εδώ post ctrl +v (επικόλληση). Αυτό θα το επαναλάβεις και στο 2ο μνμ. Έτσι θα έχουμε ακριβώς εικόνα του τι σφάλμα βγάζει.
Ένα επόμενο βήμα είναι να μας πεις αν θυμάσαι από πότε άρχισε να συμβαίνει αυτό και τι χαρακτηριστικό είχε γίνει πριν συμβεί (αν δλδ είχες κάποια διακοπή ρεύματος, αν έκλεισε μόνο του το μηχάνημα, ή αν εγκατέστησες κάποιο πρόγραμμα).
Άλλο ένα βήμα είναι να μας πεις τα χαρακτηριστικά του υπολογιστή σου.
Πες μας αυτά και συνεχίζουμε...
Καλη σας ημέρα παιδες. Ευχαριστώ για την απάντηση randago. Σήμερα δεν μου εμφάνησε κανένα από τα μυνήματα που έγραψα την προηγούμενη φορά. Επειδή είμαι και πολύ άσχετη με αυτά, αν μπορείτε να μου πείτε μόνο σε ποιό κομάτι του υπολογιστή αναφερόταν αυτά? Είναι μοντελο της ASUS και συγκεκριμένα F3JC και δεν ειχα φορτώσει κανένα πρόγραμμα τελευταία ούτε και απεγκατέστησα. Μου σηνέβει για 4 ημέρες πρίν γράψω εδώ το πρόβλημα. Έκανα search στο νετ αλλα δεν βρήκα κατι ανάλογο που να μου λύσει την απορία για το τι είναι. Κάτι παρόμοιο μου συνέβη και παλαιότερα όταν άνοιγα αρχεια απο το νέτ σε μορφή PDF. Εχω το SP1 και είναι συνεχώς ενημερομένο.
Άν δε σας κάνει κόπο πείτε μου αν είναι σοβαρό και τι είναι το ASGHOST?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
asghost.exe
Αυτό μπορώ να βρω σχετικό με το πρόβλημα. Αν συνεχίσει να σου παρουσιάζει σφάλματα, κάνε αυτό που σου πρότεινα με την αντιγραφή επικόλληση για να δούμε ακριβώς το σφάλμα. Αυτό που μπορούμε να κάνουμε σαν λύση είναι να απενεργοποιήσεις την service του asghost. Απ' ότι καταλαβαίνω από το λίγο που διάβασα, δεν είναι απαραίτητη για το σύστημα και έχει πρόσβαση στη μνήμη πράγμα που μπορεί να προκαλεί σφάλματα ανάγνωσης/εγγραφής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiaVolita69

Νεοφερμένος

Η DiaVolita69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Με ένα search βρήκα μονο ένα αρχειο με ονομα \ASUS Security Protect Manager\
και δεν είναι κάποιος ιος. Αυτό μαλλον δε γινεται να το διαγραψω.. Δεν ξέρω.Πρέπει? Πρόσφατα προσπαθησα να κανω update στο bios της ASUS αλλα η μνημη δείχνει να μην επαρκει μετά απο λίγο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δεν είπα κάτι για ιο, ούτε για διαγραφή αρχείου. Είπα να απενεργοποιήσεις αν επιμείνει το πρόβλημα και για δοκιμαστική περίοδο την υπηρεσία που χρησιμοποιεί αυτό το αρχείο. Αν θες να το δοκιμάσεις (είναι αντιστρέψιμη διαδικασία) μπορείς να πας:
έναρξη > εκτέλεση > γράψε: msconfig > καρτέλα services (υπηρεσίες) > βρες κάπου κάτι που να θυμίζει αυτά που λέμε, περίπου σαν "Cognizance Identity and Access Management" και ξετίκαρε την. Θα σου ζητήσει επανεκκίνηση. Όποτε θες να το αλλάξεις, απλά ακολούθησε την αντίστοιχη διαδικασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiaVolita69

Νεοφερμένος

Η DiaVolita69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
όχι δεν ειπες εσυ για ιο αλλα το διαβασα στη σελιδα που μου εδειξες.
Τελικα βρηκα αυτο το αρχειο που ήταν ενος προγραμματος της ASUS που το ειχα εγκαταστεισει πριν απο πολυ καιρο και δεν το ενημερωσα και αρχισε να μου προκαλει το προβλημα. Δεν ήταν τοσο απαραιτητο και το έκανα απεγκατασταση.
Τελικά θα δειξει αν πηγα απο μαρουσι σε Ομονοια μεσω Λαμιας1!! αχχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αν είναι δυνατόν!! :eek::eek::eek:


Σήμερα παρουσιάστηκε στο ξαφνικό το εξής περίεργο.
Πατάω "shut down" και κάνει restart το PC. :eek:



Σύντεκνοι βοήθεια!! :help:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Kλείστο με το κουμπί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Γιώργο δεν προλαβαίνω να το διαβάσω (έχω τα κέρατα μου από δουλειά ακόμα και είναι ήδη 7 :() αλλά για διάβασε αυτό μήπως λέει κάτι!


ή αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γιώργο δεν προλαβαίνω να το διαβάσω (έχω τα κέρατα μου από δουλειά ακόμα και είναι ήδη 7 :() αλλά για διάβασε αυτό μήπως λέει κάτι!
Θα το κοιτάξω. Να 'σαι καλά!! :bigarmhug





Κουράγιο με την έρευνα!!! :hug:



Later edit: Solved!! :D:D
Να 'σαι καλά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Καλημέρα καταρχήν αν και για μένα δεν είναι και τόσο καλή. Από χτές αντιμετωπίζω σοβαρά προβλήματα με τον υπολογιστή μου. Τρώει κολλήματα στο ίντερνετ, μου βγάζει λάθη όταν πάω να εκτελέσω κάποιες εργασίες και ότι πρέπει η λειτουργία να τερματιστεί - συγνώμη για την αναστάτωση και τα συναφή. Έχω το Kaspersky 7.0, έκανα σκανάρισμα, διέγραψα ότι βρήκε αλλά τα προβλήματα παραμένουν. Τα κολλήματα επιδεινόνονται. :( :mad: Κάποια προγράμματα δεν μπορώ καν να τα ανοίξω. Δεν ξέρω τί να κάνω. Προσπάθησα επαναφορά συστήματος αλλά δεν μπορεί να κάνει-μου βγάζει μύνημα αποτυχίας. Μου φαίνεται ότι η μόνη λύση είναι το φορμάτ και δεν ξέρω να κάνω. Μπορεί κάποιος να μου πεί πώς το κάνω να μη πληρώνω μάστορα κοροιδιστικα λεφτά??? Χίλια ευχαριστώ για όποιον/α μου αφιερώσει λίγο χρόνο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
1. πρέπει να κάνεις backup τα σημαντικά για σένα αρχεία, αφού σιγουρέψεις ότι δεν έχουν προσβληθεί από ιούς
2. πρέπει να έχεις τις εγκαταστάσεις, των windows και όλων των προγραμμάτων που θες, ή να μπορείς να τα βρεις κάπου.
3. Αφού σιγουρέψεις ότι τελείωσε για σένα το παλιό σου σύστημα, είσαι έτοιμος να κάνεις format.
4. Μετά μπορείς να ακολουθήσεις κάποιον από τους άπειρους οδηγούς που βρίσκεις στο internet όπως αυτόν στα ελληνικά
ή ακόμα καλύτερα αυτόν στα αγγλικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Ευχαριστώ φίλε, αλλά μπορείς να μου δώσεις τις url των σελίδων που λές γιατί, ΔΕΝ μπορώ να τις ανοίξω λόγω του προβλήματος. Μου γράφει η εργασία αντιμετώπισε πρόβλημα και πρέπει να τερματιστεί η λειτουργία της. Φαντάζεσαι το πρόβλημα που έχω... Αστα να πάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top