Επαίτες στο δρόμο, πώς τους αντιμετωπίζετε;

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από modelos:
crazyhelen να ξερεις οτι για καθε καλο που κανεις η ζωη στο επιστρεφει πισω με κατι καλυτερο!!...

Να δείς που κάποιος θα της στείλει ηλεκτρική κουβέρτα! :P . Πέρα απο την πλάκα μπράβο λενιό! Μακάρι να το εκτιμάει όμως αυτό που κάνεις ο άλλος γιατί υπάρχουν και ζητιάνοι που νομίζουν ότι είσαι υποχρεωμένος να τους δώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
Είσαι ένα λαμπρό παράδειγμα ηθικής πάντως crazyhelen... :) μπράβο σου!

Συμφωνώ απόλυτα! :) Χαίρομαι που υπάρχουν τέτοια άτομα εδώ :)
Πραγματικά με συγκίνησε η ιστορία με τη γριούλα... :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Μακάρι να το εκτιμάει όμως αυτό που κάνεις ο άλλος γιατί υπάρχουν και ζητιάνοι που νομίζουν ότι είσαι υποχρεωμένος να τους δώσεις.

Έχεις δίκιο Γιάννη μου. Όμως πρέπει να προσέχεις ποιούς βοηθάς, για να μην καταλήξεις να σε βρίζει το κάθε κωλόπαιδο που αντί για 1 ευρώ του έδωσες 50 λεπτά, όπως πολύ σωστά έγραψαν τα παιδιά σε προηγούμενα μηνύματα.
Εγώ πλέον τους καταλαβαίνω με το που θα κοιτάξω τα μάτια τους. Η απελπισία διακρίνεται με το πρώτο κοίταγμα. Αν δεν υπάρχει αυτό το "κάτι" δεν ασχολούμαι, γιατί δεν υπάρχει λόγος.
Παιδιά, ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια, αλλά ειλικρινά ότι κάνω το κάνω γιατί ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να κάνω διαφορετικά. Δεν πάει η καρδιά μου, ενώ ξέρω ότι μπορώ να προσφέρω, έστω και το απειροελάχιστο, να προσπεράσω αδιάφορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ο αδερφός μου ήταν στα goodies εκεί απαγορέυεται να δίνεις χρήματα σε ζητιάνους, και ότι άλλο απλώνει το χέρι, ο αδερφός μου λοιπόν δεν του άρεσε και έκανε πώς τους έδιωχνε και τους έδινε ότι είχε.

Μια μέρα έρχεται μια κουτσή τσιγγάνα και είπαν πάλι να την διώξει, της δίνει κάτι και της λέει να φύγει πρίν υπάρξει πρόβλημα, την επόμενη μέρα έρχεται μία με γύψο στο χέρι και βάζουν κάποιον άλλο να την διώξει και όπως πάει να φύγει δίχνει τον αδερφό μου και λέει" γιατί καλέ μου άνθρωπε δεν μου δίνεις κάτι; χτές που είμουν κουτσή μου έδωσες τώρα με το χέρι γιατί όχι;" και άρχισε να φωνάζει και να λέει ότι μόνο εκείνος ήταν καλός και τον χάλασαν και ότι θα τους καταραστεί,

Ο αδερφός μου κατατρόμαξε, απο τότε δεν ξαναέδωσε τίποτα, αφού του έκαναν σύσταση μετά απο τις φωνές της γυναίκας....:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
1. τρελολενιω, εισαι κορυφη. μπραβο σου μεσα απο την καρδια μου!!!

2. δε δινω σχεδον ΠΟΤΕ σε ζητιανους. ουτε στην ερμου, ουτε στην πανεπιστημιου, ουτε πουθενα. ουτε στα λεωφορεια, μετρο, τιποτα.

3. αγοραζω πολυ συχνα φαγητο (τυροπιτες, καφεδες, τσιγαρα κλπ) για καποιον που νομιζω οτι μπορει να τα χρειαστει, αφου εγω τον ρωτησω πρωτα αν θελει να τον κερασω κατι... τις περισσοτερες φορες δεχονται και μου φτανει απλα το βλεμα τους.

4. ειναι μια γιαγιακα στο μοσχατο που μενει πολυ κοντα στο τρενο... ρακενδυτη και με προβληματα υγειας.. την πρωτη φορα που τη γνωρισα, ετρωγε μια σοκοφρετα και ηταν πολυ κοινωνικη, της αρεσε που της μιλησα.. το κουλο, ειναι οτι μαλλον απο την πολλη χαρα της, πηγε να με κερασει απο την μισολιωμενη σοκοφρετα της...:/:
στα καπακια πηγα στο σουπερ μαρκετ και της πηρα γιαουρτια, μελι και φρυγανιες και την επομενη, που θα ξαναπηγαινα μοσχατο, της πηγα δικα μου μπουφαν του και ενα γλυko κουταλιου της μαμας μου :)

5. το πιο ωραιο ΑΠΟ ΟΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ομως αυτο... αλλα το να εισαι εθελοντης και να κανεις κατι σε μονιμη βαση... :) τα τελευταια 5-6 χρονια το κανω και ειναι πραγματικα αυτο που μου γεμιζει την ψυχη :)



ps. στο περιστατικο στο μοσχατο ημουν μαζι με το φιλο μου ο οποιος εχει πολυ καλυτερη και πιο αγνη ψυχη απο τη δικη μου... τελοσπαντων, απλα ηθελα να πω οτι ολα αυτα τα καναμε μαζι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

C.M.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η C.M. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Εμείς έχουμε στα μέρη μου μια τύπισσα μεγάλη σε ηλικία που διανύει με τα πόδια πολύ μεγάλες αποστάσεις κάθε μέρα από το πρωΐ μέχρι το βράδυ ζητειανεύοντας. Αν δεν της δίνουν χρήματα βάζει κατάρες. Είναι αδυνατισμένη, βρόμικη, κρατάει μια σακούλα και την σέρνει και ενώ συμβαίνουν όλα αυτά προέκυψε πριν χρόνια κάποια στιγμή ότι η γυναίκα αυτή έχει μεγάλη περιουσία, η περισσότερη επενδυμένη σε ακίνητα. Όχι απλά κουτσομπολιά, το είχε πει και στις τοπικές ειδήσεις.

Αυτή βέβαια η γυναίκα που περιέγραψα έχει πρόβλημα ψυχοπνευματικό, δεν ξέρω, υπάρχουν και οι άλλοι που ενδεχομένως να έχουν πραγματική ανάγκη. Είναι όμως η αρχή μου αν μπορώ να βοηθήσω κάθε βοήθεια που θα παρέχω να είναι σε είδος. Ποτέ χρήματα. Αν τη δεχτεί ο άλλος καλώς, αν όχι δικό του πρόβλημα. Έγινα λίγο σκληρή πάνω σε αυτό το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εγώ να σας πω σκηνικό που συνέβη σε φίλη μου:
Είναι μια γρια στο Κουκάκι που όταν σε δει σου λεει "κοριτσάκι μου μπορείς να με βοηθήσεις να σηκωθώ?" κι εκεί που τη βοηθάς σου βάζει το χέρι στην τσέπη να σου αρπάξει το πορτοφόλι. Πήγε να το κάνει στη φίλη μου αλλά την κατάλαβε και την έβρισε. Προχτές μου είπε οτι την είδε με κινητό με κάμερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παντως στα φαναρια αν εχω δινω, αν δεν εχω το λεω απο την αρχη. Ολες τις φορες που λεω οτι δεν εχω , μου το καθαριζουν ετσι κι αλλιως και μου λενε "δε πειραζει" χαμογελωντας. Και ποτε δεν ακουσα παραπονο για το τι εδωσα.

Σε άλλους ζητιανους, συνηθως οχι, εκτος αν πραγματι φαινεται οτι υπαρχει σοβαρο προβλημα. Δυστυχως πολλοι προσποιουνται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fatsoula

Νεοφερμένος

Η Χαρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως δυσκολεύεσαι να μάθεις ποιοί είναι αυτοί που έχουν πραγματικά την ανάγκη σου!
Συνήθως θα δώσω σε αυτούς που φαίνονται πως έχουν ανάγκη....δεν ξέρω γιατί αλλά φαίνονται....!
π.χ ΄Στις 15 αυγούστου πηγαίναμε στην εκλησσία να ανάψουμε κεράκι.
Ήταν και το ''πανηγύρι'' είδαμε πράγματα και τα σχετικά.
Παντού ζητιάνοι...και όλοι να φωνάζουν..δώστ κάτι... δείξτε έλεος και τα σχετικά!
Σε μία γωνίτσα ήταν μία γυναίκα η οποία είχε ένα μωρό στην αγκαλιά της,πουλούσε κεράκια και ούτε φώναζε ούτε τίποτα...!Ήταν πάρα πολύ ήσυχη...!
Αποφάσισα να πάρω ένα κεράκι και της έδωσα 3 ευρώ...(δεν είχα και πολλά λεφτά πάνω μου) μου έριξε ένα βλέμμα λες και...ήμουν ο σωτήρας της...!
Είπε γύρω στις 10 φορές ευχαριστώ!Αλλά το εννοούσε κιόλας!
Συνήθως δεν δίνω...αλλά η συγκεκριμένη μου φάνηκε πως τα είχε πραγματικά ανάγκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Fatsoyla μονο μια παραθεση κι ας ειναι λιγο ασχετη.
Καλη μου 3 ευρω ειναι κοντα ενα χιλιαρικο...υπηρχε ποτε περιπτωση παλιοτερα επει χιλιαρικων να διναμε σε καποιον επαιτη 1χιλιαρικο?
Πωωωωω...τωρα το σκεφτομαι οτι πραγματικα εχουν αλλαξει πολλα με το ευρω ετσι?


Παντως περαν του ασετου ποστ μου, μπορω να πω οτι συμφωνω 1001% με το ποστ σου.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Μια και σας έχω συνηθίσει στις ιστοριούλες, κάτι που συνέβει πριν λίγους μήνες :
Βρίσκομαι στην πλατεία της Ν.Σμύρνης με την αδελφή μου και μια παρέα και επιστρέφουμε σπίτι μετά από απογευματινό καφέ. Μας πλησιάζει ένας μαυρούλης και με σπαστά ελληνικά μας λέει : "Πεινάω, έχω να φάω 2 μέρες". Η πρώτη μας αντίδραση ήταν να του πούμε ένα γρήγορο όχι, και να τον προσπεράσουμε. Στα επόμενα 5 δευτερόλεπτα έχουμε σταματήσει ταυτόχρονα εγώ και η αδελφή μου, κοιταζόμαστε στα μάτια και αρχίζω να φωνάζω τον μαυρούλη ο οποίος δεν έχει απομακρυνθεί. Πηγαίνουμε οι τρεις μας στα GOODY'S και τον αφήνουμε να παραγγείλει ό,τι θέλει. Του σερβίρουμε το φαγητό του και φύγαμε νιώθοντας πολύ καλύτερα με τους εαυτούς μας. :)

Τελικά σόι πάει το βασίλειο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fatsoula

Νεοφερμένος

Η Χαρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Καλη μου 3 ευρω ειναι κοντα ενα χιλιαρικο...υπηρχε ποτε περιπτωση παλιοτερα επει χιλιαρικων να διναμε σε καποιον επαιτη 1χιλιαρικο?
Πωωωωω...τωρα το σκεφτομαι οτι πραγματικα εχουν αλλαξει πολλα με το ευρω ετσι?;)

Δεν διαφωνώ με αυτό που λές...αλλά ένιωσα την ανάγκη να της τα δώσω...!!!Πίστεψε με θα της έδινα παραπάνω αν είχα....!!!:)
Η συγκεκριμένη μου έκανε μεγάλη εντύπωση...γιατί ήταν πάρα πολύ ήσυχη....!Δεν ήταν σαν τους άλλους που ήταν δίπλα της και παρακαλούσαν...!!!:/:
Crazyhelen πολύ καλό αυτό που έκανες...μπράβο σου!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ με αυτό που λές...αλλά ένιωσα την ανάγκη να της τα δώσω...!!!Πίστεψε με θα της έδινα παραπάνω αν είχα....!!!:)
Η συγκεκριμένη μου έκανε μεγάλη εντύπωση...γιατί ήταν πάρα πολύ ήσυχη....!Δεν ήταν σαν τους άλλους που ήταν δίπλα της και παρακαλούσαν...!!!:/:
Crazyhelen πολύ καλό αυτό που έκανες...μπράβο σου!!!!

Βρε συμφωνω απολυτα και σε κατανοω fatsoula μου...το παραπανω ηταν σαν προσωπικη σκεψη του ποσο εχουν αλλαξει τα πραγματα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fatsoula

Νεοφερμένος

Η Χαρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Βρε συμφωνω απολυτα και σε κατανοω fatsoula μου...το παραπανω ηταν σαν προσωπικη σκεψη του ποσο εχουν αλλαξει τα πραγματα.;)

Συγνώμη...:redface:
Το κατάλαβα λάθος.....!!!
Είμαι στον κόσμο μου αυτές τις μέρες....:redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rose87

Νεοφερμένος

Η rose87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Είχα πρωτοανέβει Θεσσαλονίκη, περπατούσα στον δρόμο όταν είδα μία μεγάλη γυναίκα να ψάχνει στα σκουπίδια, φορούσε κουρέλια και είχε μπει σχεδόν η μισή σε έναν κάδο, μοιρολογούσε ότι δεν έβρισκε τίποτε για να φάνε τα 4 εγγόνια της... Με συγκλόνισε αυτή η εικόνα ήταν τόσο εξαθλιωμένη, δεν ήξερα τι να κάνω, οπότε κι αποφάσισα να τις πάρω 4 απο τις πιο μεγάλες σοκολάτες που βρήκα στο περίπτερο. Μπορεί να ήταν χαζό ανόητο μπορεί να πιάστηκα κορόιδο αλλά ποτέ δεν θα ξεχάσω τα μάτια τις πως φωτίστηκαν όταν τις της έδωσα.
Γενικότερα δεν δίνω χρήματα υπάρχουν όμως φορές που συγκινούμε πολύ και το κάνω, ελπίζω να βοηθάω έστω και ελάχιστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BadGuy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Είναι πολύ μπερδεμένη η κατάσταση.Μερικοί άνθρωποι όντως έχουν ανάγκη αλλά πολύ το έχουν κάνει και επάγγελμα.Ήμουν στο μετρό στην Αθήνα και μία κυρία περιφερόταν από βαγόνι σε βαγόνι κουτσαίνοντας και έκλαιγε γιατί έλεγε ότι είχε πρόβλημα στα πόδια της και ζητούσε λεφτά.Αργότερα τη πέτυχα έξω από το μετρό να περπατάει κανονικότατα και φαινόταν μια χαρα...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Ιστοριούλα....
Περπατώντας στην Καλλιθέα, με σταματάει μια πολύ καθώς πρέπει γιαγιούλα (καμία σχέση με ζητιάνα) και με ρωτάει αν μπορώ να της αγοράσω κάτι να φάει. Επειδή δεν υπήρχε κάτι εκεί κοντά, τσακίστηκα να βρω τυροπιτάδικο, σαντουιτσάδικο οτιδήποτε, και την άφησα μόνη της λέγωντάς της ότι επιστρέφω αμέσως.
Όταν γύρισα 5-10 λεπτά αργότερα, η γιαγιούλα δεν πίστευε στα μάτια της, γιατί νόμιζε ότι απλά της είπα μια δικαιολογία για να την αποφύγω. Της είχα αγοράσει τυρόπιτα, τσουρέκι και κουλούρια και της έδωσα και κάποια μετρητά που κρατούσα επάνω μου (δυστυχώς όχι πολλά). Η γιαγιούλα άρχισε να κλαίει και μου φιλούσε τα χέρια.
Δεν έχω νιώσει τόσο παράξενα ποτέ στη ζωή μου......
Δεν την ξαναείδα ποτέ.
μπράβο σου ,πολλοι στη θεση σου θα την ειχαν αγνοήσει......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
crazyhelen μπραβο σου...Ας μην κρυβομαστε πισω απο το δακτυλο μας και ας αφήσουμε τις φτηνές δικαιολογιες.Ας γινουμε ανθρωποι !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Στην εποχή των.... :sly: "απαιτήσεων" που διανύουμε, ας μη παραθέσω καλύτερα παραδείγματα, θα ξεσηκωθεί (πρόωρα) το αγανακτισμένο (που βρίσκεται σε διακοπές) επαναστατικό κατεστημένο, όποιος επιμένει ακόμη....να "ζητάει" αξίζει μια ανταπόκριση!

Το αν υποκρίνεται ή όχι δεν έχει (ιδιαίτερη) σημασία! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Τους περισσότερους τους αγνοώ. Σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις δίνω χρήματα. Οι περισσότεροι που ζητάνε χρήματα τα ξοδεύουν σε αλκοόλ και ναρκωτικά οπότε μεγαλύτερο κακό θα τους κάνω παρά καλό.
Μερικοί είναι απίστευτα αγενείς σε σημείο που να καταντούν ενοχλητικοί. Άλλοι είναι εντελώς εκτός τόπου και χρόνου.
Χθες μου έτυχε ένα πολύ odd περιστατικό. Ήμουν με έναν φίλο μου και περπατούσαμε και όταν περάσαμε δίπλα από έναν άστεγο-ζητιάνο μας είπε "πότε θα κάνετε παιδιά;" :hypno: ιουυυυυ! Έγνοιες που έχει ο κόσμος :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top