Αναζητήσεις κομματιών!

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. ..του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 323 μηνύματα.
Δώσε κανένα παραπάνω hint ξέρω αρκετά από τη σειρά , έχει άψογη μουσική !!! Και ένα στίχο να πεις μπορεί να βοηθήσει ;).

Από Placebo έπαιζε αυτά σε διάφορα επεισόδια :

https://www.youtube.com/watch?v=OLGw_O0sCqM
https://www.youtube.com/watch?v=E-ynK8jBGow

Από Woven hand αυτό :
https://www.youtube.com/watch?v=P-jlQrx5Stg

Από Midnight Choir :
https://www.youtube.com/watch?v=dn8ZsIGO1NA

:)

Αυτό που έπαιζε παντα στην τελευταία σκηνή. Πάντα το ίδιο ήταν. Δεν μπορώ να θυμηθώ καθόλου το στίχο. Ο τραγουδιστής ήταν άντρας και το τραγούδι ήταν σε κλίμακα minore. Δυστυχώς, αυτά μόνο μπορώ να θυμηθώ. Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Αυτό που έπαιζε παντα στην τελευταία σκηνή. Πάντα το ίδιο ήταν. Δεν μπορώ να θυμηθώ καθόλου το στίχο. Ο τραγουδιστής ήταν άντρας και το τραγούδι ήταν σε κλίμακα minore. Δυστυχώς, αυτά μόνο μπορώ να θυμηθώ. Ευχαριστώ.

Μήπως ήταν αυτό https://www.lyricstime.com/brendan-perry-medusa-lyrics.html (αν σου λένε οι στίχοι κάτι) ; Για δες αν μπορείς να το βρεις πουθενά !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. ..του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 323 μηνύματα.
Μήπως ήταν αυτό https://www.lyricstime.com/brendan-perry-medusa-lyrics.html (αν σου λένε οι στίχοι κάτι) ; Για δες αν μπορείς να το βρεις πουθενά !

Μάλλον αυτό είναι. Thanks, Chimera
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

k113gr

Νεοφερμένος

Ο k113gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μήπως ξέρει κανείς το τραγούδι μέρος των στίχων του οπίου είναι "losing your heart losing your conscience follow the crime follow the nonsense"; Δεν είμαι 100% σίγουρος ότι είναι έτσι οι στίχοι και δε θυμάμαι, για παράδειγμα, αν αντί για heart λέει mind :/:. Νομίζω επίσης ότι λέει επίσης "why do we live?". Είναι ένα παλιό τραγούδι που έβαζε ο Galaxy. Θα ήθελα επίσης να μάθω το όνομα του τραγουδιστή και αν είναι εύκολο, τους στίχους. Η Google δεν εμφανίζει αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Ποιό τραγούδι είναι σε ένα video clip που είναι τα μέλη του συγκροτήματος και πηδάνε σε διάδρομους γυμναστικής; Νομίζω κάποιος το είχε βάλει παλαιότερα εδώ.

(Συγγνώμη για το μικρό offtopic)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
λοιπον. θα σας δωσω τα στοιχεια, δωστε μου τιτλο η και αρχειο απευθειας (μετα περαστε να σας πλερωσω εννοειται)

1. τραγουδαει ο βασιλης (παπακωνσταντινου ντε!) μαζι με -νομιζω- πασχαλιδη.
2.το τραγουδι εχει μεσα στιχο ταξιδιαρικο, και μιλαει και για την Ιθακη.
3.μου παν οτι το λενε πηνελοπη, μου δωσαν και το γραμμενο σιντι και μου παν οτι ειναι το 8-9 κομματι,αλλα δεν ηταν.

πειτε μου πριν λυσσαξω!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
λοιπον. θα σας δωσω τα στοιχεια, δωστε μου τιτλο η και αρχειο απευθειας (μετα περαστε να σας πλερωσω εννοειται)

1. τραγουδαει ο βασιλης (παπακωνσταντινου ντε!) μαζι με -νομιζω- πασχαλιδη.
2.το τραγουδι εχει μεσα στιχο ταξιδιαρικο, και μιλαει και για την Ιθακη.
3.μου παν οτι το λενε πηνελοπη, μου δωσαν και το γραμμενο σιντι και μου παν οτι ειναι το 8-9 κομματι,αλλα δεν ηταν.

πειτε μου πριν λυσσαξω!!!!!

Μήπως ψάχνεις αυτό; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
γαμωτο, ηταν αναγκη να το βρεις εσυ?:P
σε ευχαριστω παρα πολυ, αυτο ειναιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MANINA27

Νεοφερμένος

Η MANINA27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Παιδια ξέρει κανενας τον τίτλο ή τον τραγουδιστή απο ένα τραγουδι που λέει στο ρεφραίν" are you ready to lose the game, ready to lose it all"............;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Παιδια ξέρει κανενας τον τίτλο ή τον τραγουδιστή απο ένα τραγουδι που λέει στο ρεφραίν" are you ready to lose the game, ready to lose it all"............;

Βρήκα κάτι με "ready to play the game" (πολλές φορές άλλο ακούμε κι άλλο λέει ο στίχος, κι εγώ το παθαίνω). Μήπως σου κάνει;


Kwan - Tainted love

Are you ready to play the game
Ready to lose it all
Sure you want to play
this tainted love
Ready to play the game
Ready to lose it all
Sure you want to play
this tainted love
Ready to play the game
Ready to lose it all
Are you sure you want to play
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ειναι ενα τραγουδακι λιγο πιο classical... παιζει να λεγεται children. πιο πολυ μελωδια, παρα λογια. παιζει να το ξερει κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Robert Miles - Children μήπως? για τσέκαρε... https://www.youtube.com/watch?v=Y0wUCa-IwJc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
NAIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
ειναι ενα τραγουδακι λιγο πιο classical... παιζει να λεγεται children. πιο πολυ μελωδια, παρα λογια. παιζει να το ξερει κανεις?

Robert Miles - Children
Kαι ειναι κομματαρα απο τις λιγες!!!!!!!!!!!!!!!!!:worship::worship::worship:


Mε προλλαβε ο shaman:D;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Owned. Μπουαχαχαχα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μονο που θα θελα να το διανθισει λιγο, ειναι μονοτονο και με λιγες νοτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Μμμμ, ψάχνω ένα τραγουδάκι... δεν έχω ιδέα από λόγια για να σας πω, δεν είναι αγγλικό πάντως (μάλλον ισπανικά), μπαλάντα ψιλό-chill, κ ξεκινάει με μία πολύ χαμηλή μελωδική μουσική χωρίς λόγια για αρκετή ώρα στην αρχή... τραγουδάει γυναίκα :/: τώρα σας διαφώτισα θα μου πείτε...sorry, αλλά αν έχει καμιά ιδέα έστω κάποιος, ας την πει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μμμμ, ψάχνω ένα τραγουδάκι... δεν έχω ιδέα από λόγια για να σας πω, δεν είναι αγγλικό πάντως (μάλλον ισπανικά), μπαλάντα ψιλό-chill, κ ξεκινάει με μία πολύ χαμηλή μελωδική μουσική χωρίς λόγια για αρκετή ώρα στην αρχή... τραγουδάει γυναίκα :/: τώρα σας διαφώτισα θα μου πείτε...sorry, αλλά αν έχει καμιά ιδέα έστω κάποιος, ας την πει...
Το 'χεις ακούσει σε καμιά ταινία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Το έχω ακούσει στο ραδιόφωνο κ σε καταστήματα καφέ κ έτσι...:/: το ξέρω δε βοηθάω... (κλαψ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Α το ξερω ! . Ειναι μιας Ισπανίδας, που εχει ενα ισπανικό ονομα

:P:P:P

Ναι ετσι πολυ χλωμο να βρεθει. Η οταν το ξαναβαλει ραδιο και πει ποιο ειναι, η αν θυμηθεις λογια, ή αν το ξανακουσεις σε καφετερια και πας και ρωτησεις ποιο ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 15 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top