Τα λόγια τα μεγάλα...

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Είπα να βάλω και εγώ ένα θεματάκι:D
Σας έχει τύχει να πείτε σ' αγαπώ και να μην τον εννοείτε? Και αν ναι γιατί το είπατε;Πίεση ψυχολογική από την άλλη πλεύρα, λάθος εκτίμηση ή για να κερδίσετε κάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Μπα δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο, αφου δυσκολα την λεω αυτη τη λεξη σε κοριτσι. Συνηθως χρησιμοποιω μια συνονυμη οπως το "σε γουσταρω" η κατι τετοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Μια φορά χρειάστηκε να την πω και την χρησιμοποιώ ακόμη με εκείνο το άτομο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
πως μπορεί να πει κανείς "σ'αγαπώ", χωρίς να το εννοεί, αφού εκείνος/εκείνη αυτό νιώθει τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή, αυτό λέει.. στα 15 μας το λέμε, στα 20 μας το λέμε, στα 30 μας το λέμε, και κάθε φορά το νιώθουμε με το δικό μας τρόπο. Αλλιώς, γιατί να το λέγαμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
πως μπορεί να πει κανείς "σ'αγαπώ", χωρίς να το εννοεί, αφού εκείνος/εκείνη αυτό νιώθει τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή, αυτό λέει.. στα 15 μας το λέμε, στα 20 μας το λέμε, στα 30 μας το λέμε, και κάθε φορά το νιώθουμε με το δικό μας τρόπο. Αλλιώς, γιατί να το λέγαμε?
Δεν είναι πάντα έτσι τα πράγματα dooo για παράδειγμα εγώ το έχω πει μια φορά στην ζωή μου και απλά για να μην πληγώσω τον άλλον αν και δεν μου έβγαινε εκείνη την στιγμή.Και φυσικά το έχω μετανιώσει:/:
Και στον μόνο άνθρωπο που μου έβγαινε να το πω δεν το είπα για άλλους λόγους.Δεν προλαβαίνω να γράψω περισσότερα αυτή την στιγμή γιατί ετοιμάζομαι για έξω.Θα επανέλθω όμως να εξηγήσω τι εννοώ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[:
Μια φορά χρειάστηκε να την πω και την χρησιμοποιώ ακόμη με εκείνο το άτομο :)
Πονηρούλη ξέρω τι εννοεις...;);););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Δεν έχω πει ποτέ "Σ'αγαπώ" χωρίς να το εννοώ, αλλά καταλαβαίνω την Νικίτα. Μου είχε τύχει μια φορά να μου πει κάποιος "Σ'αγαπώ", αλλά εγώ δεν ένιωθα κάτι αντίστοιχο, οπότε προτίμησα να μείνω σιωπηλή. Κάλλιστα θα μπορούσα να είχα πει "και'γω" χωρίς να το πιστεύω, αλλά δεν μου βγαινε.
Πάντως αυτό το μικρό ρήμα βγαίνει πολύ δύσκολα από το στόμα μου, γιατί προτιμώ να μην είμαι η πρώτη που θα το παραδεχτεί, για να μην φέρω τον άλλον στη θέση που είχα βρεθεί εγώ τότε (που ανέφερα παραπάνω) στην περίπτωση που τα αισθήματα δεν είναι αμοιβαία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Δεν το λέω καθόλου εύκολα παρά μόνο όταν το νοιώθω,βέβαια υπάρχει και η πολύ άβολη περίπτωση να σου λέει ο άλλος σ αγαπώ και συ να νοιώθες απλά μια συμπάθεια ή και το απόλυτο κενό.Μια φορά μου έχει τύχει,ήμουν πολύ καλά μαζί του αλλά δεν ένοιωθα το ίδιο οπότε δεν απάντησα απλά τον αγκάλιασα πιο πολύ ως ένδειξη να τον ευχαριστήσω που με αγαπάει,βέβαια δεν του το αντεπέδωσα και δεν ξανειπώθηκε...

Νικίτα λυπάμαι γι αυτό που γράφεις,κάποιες φορές η ζωή τα φέρνει έτσι ώστε εκεί που θέλουμε πραγματικά να μιλήσουμε σιωπούμε....:( :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Πολλές φορές τη μέρα, "θρύλε σ' αγαπώ" κλπ... :P :P


Τελευταία, το είπα πολύ γρήγορα, και όλα δείχνουν πως θα το μετανοιώσω... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Δεν έχω πει ποτέ "Σ'αγαπώ" χωρίς να το εννοώ, αλλά καταλαβαίνω την Νικίτα. Μου είχε τύχει μια φορά να μου πει κάποιος "Σ'αγαπώ", αλλά εγώ δεν ένιωθα κάτι αντίστοιχο, οπότε προτίμησα να μείνω σιωπηλή. Κάλλιστα θα μπορούσα να είχα πει "και'γω" χωρίς να το πιστεύω, αλλά δεν μου βγαινε.
Αυτό που λες ήδη το έιχα κάνει τις πρώτες φορές και είχε συνοδευτει απο εκρήξεις ανασφάλειας και φωνές και κλάμματα..Και επειδή αυτό το άτομο ήταν πολύ σημαντικό για μένα(επι τρια χρόνια κολλητοί πριν)δεν άντεχα να τον πληγώνω.Βέβαια τώρα σκέφτομαι καλύτερα να το είχα κάνει γιατί την θεωρώ πολύ σημαντική λέξη και γενικά είμαι άνθρωπος που θέλω να είμαι πάντα ειλικρινής:/:
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Πάντως αυτό το μικρό ρήμα βγαίνει πολύ δύσκολα από το στόμα μου, γιατί προτιμώ να μην είμαι η πρώτη που θα το παραδεχτεί, για να μην φέρω τον άλλον στη θέση που είχα βρεθεί εγώ τότε (που ανέφερα παραπάνω) στην περίπτωση που τα αισθήματα δεν είναι αμοιβαία.
Το ίδιο κάνω και γω αλλά όχι για τους λόγους που είπες αλλά καταρχήν και για εγωιστικούς λόγους δεν θέλω να το πω πρώτη και επειδή δύσκολα εκφράζομαι και μόνο όταν το νιώθω πραγματικά αλλά κυρίως γιατί πιστεύω ότι κάποια πράγματα δεν χρειάζονται λόγια αρκεί να κοιταξεις τα μάτια του άλλου και να καταλάβεις τα πάντα.Εξάλλου ποτέ δεν ήμουν άνθρωπος που έδινε βάση στα λόγια αλλά πολύ περισσότερο στις κινήσεις και τις λεπτομέρειες αυτά κάνουν την διαφορά.Τα λόγια είναι λόγια:/:

Αρχική Δημοσίευση από Kleftra:
Νικίτα λυπάμαι γι αυτό που γράφεις,κάποιες φορές η ζωή τα φέρνει έτσι ώστε εκεί που θέλουμε πραγματικά να μιλήσουμε σιωπούμε....:( :(
Έτσι είναι δυστυχώς..Και ο λόγος που δεν το είπα ποτέ ήταν γιατί επρόκειτο για έναν άνθρωπο που πάλευε με τον ίδιο του τον εαυτό και μόνο η ιδέα ότι ένιωθε τόσα για μένα τον τρόμαζε φαντάσου να το ομολογούσαμε και οι δυο..Αλλά ακομά και τώρα που έχουν περάσει τόσοι μήνες που χωρίσαμε είμαι σίγουρη ότι το ξέρει οτι τον αγάπησα πραγματικα όπως και εγώ ξέρω ότι και αυτός με αγάπησε..Κάποια πράγματα δεν χρειάζονται λόγια τα καταλαβαίνεις ασυναίσθητα και τα κρατάς στην καρδιά σου..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
χουρμ, όταν το νιώθω το λέω. χμ, μάλλον το δείχνω, δεν το λέω :redface:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγώ δεν χρείαστηκε πότε να πω αυτή την λέξη χώρις να το νίωθω για να μην πληγώσω, δύστυχως όμως δεν μπορώ να προβλέψω τι θα κάνω αν χρειαστεί, δεν έχω θέση σε τέτοια δοκιμασία τον ευατό μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Εγω τη μοναδικη φορα που την ειπα αυτη τη λεξη, δεν το ενοουσα και βεβαια το μετανιωσα... Για αυτο χρησιμοποιω αλλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Hetfield:
Εγω τη μοναδικη φορα που την ειπα αυτη τη λεξη, δεν το ενοουσα και βεβαια το μετανιωσα... Για αυτο χρησιμοποιω αλλες.
Οπως??:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Η περιεργεια σκοτωσε τη γατα! Τεσπα θα σου πω στο σχολειο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
χουρμ, όταν το νιώθω το λέω. χμ, μάλλον το δείχνω, δεν το λέω :redface:.

Έτσι είναι φίλε μου το χε πει και ο Τόλης ( Βοσκόπουλος):
Οι άντρες δεν μιλούν πολύ
στο νου σου να το γράψεις
κι όσο για την αγάπη τους
την δείχνουνε με πράξεις:)
(Ωραία πάω να δω αν κολλάει και στο μουσικό παιχνίδι........:D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
.....πιστεύω ότι κάποια πράγματα δεν χρειάζονται λόγια αρκεί να κοιταξεις τα μάτια του άλλου και να καταλάβεις τα πάντα.Εξάλλου ποτέ δεν ήμουν άνθρωπος που έδινε βάση στα λόγια αλλά πολύ περισσότερο στις κινήσεις και τις λεπτομέρειες αυτά κάνουν την διαφορά.Τα λόγια είναι λόγια

Καμιά φορά όμως, ηχεί τόσο όμορφα αυτή η λεξούλα όταν βγαίνει από τα χειλή του λατρεμένου σου προσώπου. Εγώ προσωπικά τρελλαίνομαι να το ακούω..... Αν είναι εύκολο πολλές φορές την ημέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Πολύ δύσκολα και όταν το λέω το εννοώ και όταν το εννοώ κάνω τα πάντα και όταν κάνω τα πάντα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Πολύ δύσκολα και όταν το λέω το εννοώ και όταν το εννοώ κάνω τα πάντα και όταν κάνω τα πάντα......

:clapup: :clapup: :clapup: Well Done!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-stekoumenos

Νεοφερμένος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Πιστεύω οτι αν το πούμε έστω και μια φορά με ειλικρίνεια στον εαυτό μας...και πολύ περισσότερο του το δείξουμε....τότε θα αποκτήσει σάρκα και οστά και το "Σ'ΑΓΑΠΩ" μας όχι μόνο απέναντι σε έναν άνθρωπο αλλά απέναντι σε όλον τον κόσμο.Το αγάπησε όπως θές να αγαπηθείς ...δεν είναι ακριβώς ευχή ή συμβουλή αλλά μάλλον κανόνας και τελικά αγαπάμαι τους άλλους κατ'αναλογία με το πως αγαπάμε τον εαυτό μας...γιατί αυτή η τελευταία αγάπη είναι στην τελική ο μόνος πραγματικός (εφηρμοσμένος) ορισμός αγάπης για τον καθένας μας...καθώς έτσι μόνο ξέρουμε να αγαπόύμε.
Στο ερώτημα λοιπόν πόσες φορές είπα "σ'αγαπώ" ...το λέω καθημερινά και πρώτα απ όλα στον εαυτό μου...αλλά καθημερινά το αναθεωρώ διότι βλέπω οτι η αγάπη αυτή δεν είναι αρκετή και επιδέχεται βελτιώσεις....οπότε ένα είναι το σίγουρο...ότι το κάθε νέο "σ'αγαπώ" μου είναι βελτιωμένη έκδοση των προηγούμενων...και άρα οι εμπειρίες που αποκτώ μέσα απ τις σχέσεις είναι ένα είδος updates του "σ'αγαπώ" μου...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top