Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
σωστό ;)

ok, i 'll keep in touch guys

thanxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ok...αλλά γτ? είναι καλύτερο το αποτέλεσμα?
(ενημερωτικά ρωτάω, ασχολούμαι πολύ με η/υ αλλά θεωρητικώς έχω άγνοια:/:)

Τίποτα σπουδαίο, θα έχεις κάποια εφε παραπάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Eρωτησούλα σεβαστοί γνώστες:

Έχω ένα φορητό με βίστα τον οποίο έχω μόνιμα ανοιχτό και μόνιμα στην πρίζα.
Με την μπαταρία. Όταν τον είχα αγοράσει μου είχαν πει αν το χρησιμοποιώ στο ρεύμα να βγάζω την μπαταρία, αλλά εγώ δεν τους άκουσα γιατί δε με ένοιαζε και πολύ. Ο λόγος είναι απλά ότι χαλάει η μπαταρία? Αν ναι δε με νοιάζει πολύ, 150 ευρά και θα πάρω καινούρια. Παίζει όμως να μου κάνει κάτι κακό στον πισι?

Δεύτερη ερώτηση, ο καλός μου φοράει βίστα. Ένα ωραίο πρωινό ξύπνησα, πάω να γράψω καλημέρα στη dooo :P και βλέπω ότι η επιφάνεια εργασίας μου είναι κενή από εικονίδια. Τα αρχεία υπάρχουν διότι μπορώ να τα ανοίξω μέσω προγραμμάτων, αλλά δεν μπορώ να κάνω κλικ σε αυτά απευθείας γιατί δεν τα βλέπω. Γενικά ΔΕΝ μπορώ να κάνω κλικ στην επιφάνει εργασίας, είναι σα να μην υπάρχει τπτ. Καμία ιδέα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
1. Μόνο η μπαταρία ίσως παθαίνει ζημία. Πάντως αν παλιώσει πολύ το λάπτοπ ίσως να μην βρίσκεις μπαταρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Πως απενργοποιώ τους κοινόχρηστους φακέλους στο live messenger?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εργαλεία >> Επιλογές >> Κοινόχρηστοι φάκελοι (αν έχει Ελληνικό :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Παιδιά? Ξέρει κανείς με τι καθαρίζεται το πληκτρολόγιο εσωτερικως ? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Πανί και οινόπνευμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δοκίμασε είτε spray αέρα είτε spray αφρού

Προτείνω το πρώτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Φλασιά: το πιστολάκι για μαλλιά κάνει; :confused:



Εγώ μ' αυτό καθάρισα από τη σκόνη τον πύργο (όχι του Eifel, το PC μου :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τα πιστολάκια δεν κάνουν επειδή ο στόχος του αέρα είναι υπερβολικά μεγάλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μπορεις να το ξεβιδωσεις επισης.

Εγω εχω ενα αλλο θεμα. Στο msn χρησημοποιουνται καποια εμοτικονς οπως ολοι ξερουμε. Μερικα απο αυτα θα ηθελα να τα εχω ξεχωριστα και για χρηση σε φορουμς πχ. Ελα ομως που δε τα βρισκω. Πχ συνομιλω με καποιον και μου βαζει ενα εμοτικον που θελω. Το κανω add στο msn και το εχω. Για να το παρω να το βαλω αλλου πρεπει να βρω που ειναι , δε γινεται μεσα απο τον msn.

Στο Documents and Settings >> (your username) >> Application Data >> Microsoft >> MSN Messenger >> (folder with random numbers) >> CustomEmoticons, υποτιθεται οτι εχει dat files που κάνεις rename και ειναι τα εμοτικονς σου, αλλα εμενα εχει αρχεια με καταληξη .sqm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τα πιο ακριβά πληκτρολόγια δεν είναι και τόσο εύκολο να τα ξεβιδώσεις αλλά και ξαναβιδώσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Thanxxxx guys :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Λοιπόν, είχα dual boot, με δυο σκληρούς στο σύστημα μου, στον ένα είχα ubuntu (10 giga σκληρός, ολόκληρος για τα ubuntu) και στον άλλον xp.
Όλα πήγαιναν καλά, αλλά σε κάποια φάση σκέφτηκα να βγάλω το ubuntu, μιας και δε τα πολυκαταφέρνω με αυτά, έτσι λοιπόν μπαίνω από Bios, και κάνω format στο μικρό σκληρό με το cd των xp, αλλά μετά -το λάθος που πάντα γίνεται προκειμένου να σκατώσω τα πάντα :P- το cd των xp εγκαθιστά τα xp και στο μικρό, άρα, έχω ένα υπολογιστή με νέο dual boot στο οποίο έχω δύο φορές xp. Πάμε παρακάτω, σαν αδαής που είμαι, μπαίνω με τα normal xp μου και βλέπω το μικρό σκληρό και του κάνω διαμόρφωση, και έτσι νόμιζα πως είχα λύσει το πρόβλημα μου, αλλά όχι, στην επανεκκίνηση το dual boot έχει μείνει, αλλά το ένα boot οδηγεί σε σφάλμα, ενώ το άλλο, στα εντάξει xp μου!
Βλέπω το γίνεται και σκέφτομαι να ξαναβάλω τα ubuntu για να σώσω το λάθος dual Boot, με τα πολλά βάζω και ubuntu, και αυτό που κατάφερα είναι το εξής: έχω dual boot, η πρώτη επιλογή είναι να διαλέξω αν θα μπω με Ubuntu ή με windows, αν επιλέξω windows, πρέπει να κληθώ να επιλέξω από άλλα δυο windows, εκ των οποίων το ένα καταλήγει σε άτοπο. Αυτό που θέλω είναι να σβήσω τη συντόμευση για τα μη υπάρχοντα windows.
Για πείτε!


υγ: ναι το ξέρω, τα σκάτωσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Κάνε format στον μικρό σκληρό, αφού θέλεις μόνο τα XP στον μεγάλο και τίποτα άλλο και διάβασε εδώ για να επεξεργαστείς το boot.ini
Όπως περιγράφει, πάρε ένα αντίγραφο ασφαλείας του αρχείου πρώτα. Επίσης αν θες γράψε μας τι γράφει το αρχείο να σου πούμε τι πρέπει να γράφει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Θέλω να εκτυπώσω μια φώτο στο ΚΕΝΤΡΟ του χαρτιού. Πώς το κάνω αυτό με το "Πρόγραμμα προβολής εικόνων και φάξ των windows" ή το "Microsoft picture Manager". Ξέρει κανείς? Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Πώς μπορώ να δω την κάρτα γραφικών. Θέλω να κατεβάσω drivers..:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Απο Διαχειριση Συσκευων εχω την εντυπωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Θέλω να δω την τεχνολογία π.χ. iNvidia.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top