Η Γενιά του Εγώ

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
...είπε το smiley. :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μυριζομαι οτι πολλοι επειδη δεν βρισκουν κατι ουσιαστικο να πουν επι του θεματος ,λενε οτι τους κεταβει και το κανουν μπχαλο. πουλωντας εξυπναδα..

μυριζομαι λαθος?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
αλλα παλι ειμαστε ψηλοτερα απο το παλιοτερο επιπεδο..ζωης

οταν προσπαθησεις να ζησεις μονος σου χωρις τη μαμα να σου πλενει τα βρακια και να αγοραζει φαι και το μπαμπα να πληρωνει νοικι και ρευμα το ξανασυζηταμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Το επίπεδο ζωής δεν μετριέται έτσι...υποτίθεται πως όσο περνάνε τα χρόνια ανεβαίνει έτσι κι αλλιώς το επίπεδο ζωής λόγω της τεχνολογίας. Εγώ δεν θα πάω να πλύνω στο ποτάμι και στη σκάφη τα ασπρόρουχα με καθαριστικό που έφτιαξα μόνη μου από στάχτη, αυτό από μόνο του σημαίνει πως έχω αυτόματα καλύτερο επίπεδο ζωής από τη γιαγιά μου? Γιατί και η γιαγιά μου από την άλλη δεν χρειαζόταν να πληρώσει κοινόχρηστα, ενοίκιο, και ένα σωρό πάγια έξοδα διαβίωσης κάθε μήνα, οπότε δεν είχε ποτέ το φόβο πως θα μείνει άνεργη (γιατί απλά δεν υπήρχε η απαίτηση να δουλεύει τότε σε κάτι περα από τα ζώα και τα χωράφια), πως θα χρωστάει σε τράπεζες (γιατί δεν υπήρχε λόγος να δανειστεί) και γενικά οι ανάγκες ήταν διαφορετικές, όπως και οι υποχρεώσεις αλλά και οι φόβοι/ανησυχίες. Ποιός μπορεί να συγκρίνει δύο τελείως διαφορετικά πράγματα και να πει ποιός είχε το καλύτερο βιοτικό επίπεδο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οταν προσπαθησεις να ζησεις μονος σου χωρις τη μαμα να σου πλενει τα βρακια και να αγοραζει φαι και το μπαμπα να πληρωνει νοικι και ρευμα το ξανασυζηταμε
μετα τον πολεμο ουτε ρευμα υπρχε ουτε ηλεκτρικο συχνα,ουτε ψυγεια ουτε αυτοκινητα
θες να συνεχισω?
κοψε τις προσωπικες επιθεσεις επειδη δεν μπορεις να απαντησεις επι της ουσιας

ουτε νετ υπηρχε παλια να λες οτι θελεις

συγκρινουμε κριση με τη ζωη μετα τον πολεμο και τους προηγουμενους αιωνες?


Ποιός μπορεί να συγκρίνει δύο τελείως διαφορετικά πράγματα και να πει ποιός είχε το καλύτερο βιοτικό επίπεδο?
ο ΟΗΕ

η ελλαδα ειναι στο 25 % των χωρων παγκοσμιως σε πλουτο
ενω το 70% ζει ακομη και χειροτερα απο οτι ζουσε η γιαγια σου ,μου κλπ

και υπαρχει κατι χειροτερο απο την ελλαδα σε κριση και την ανεργια

να πεθαινεις απο την πεινα αρρωστιες συμμοριες σφαιρες κλπ,οπως στις τριτοκοσμικες χωρες
ζωντας σε παραγκες στις φαβελες με ολο το κρυο και νερο να μπαινει μεσα,οπως ζει το 60% των Ινδων πχ


οπως παλια,,κανανε 10 παιδια,,επιβιωναν τα 3 πχ..σαν τις γατες που εχω εξω


υπαρχουν και πολυυυυυυυυ χειροτερα απο αυτο που ζει η ελλαδα σημερα

κοιταμε απο κοντα στην κορυφη οικονομικα τον κοσμο
η βαση που μας στελνει τοσα αγαθα ζει πολυυ χειροτερα
και το ξερουμε ολοι πιστευω(οι κινεζοι εργατες πχ)

απλα διαλεγουμε να το ξεχναμε καμια φορα..κοιτωντας πολυ τον εαυτο μας..
και οχι που ειμαστε συγκριτικα με τους αλλους παγκοσμια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

catlin

Δραστήριο μέλος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 427 μηνύματα.
θες να το αναγουμε σε πιο προσφατες εποχες?
ειμαι εικοσι χρονων,οι γονεις μου 50.
αυτη η γεννια,η γεννια των γονιων μου δεν ηταν "προνομιακη"?​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ως προς τι?

και σε τι διαστημα?

2 χρονια εχουμε κριση

δεν γιναμε κιολας καταραμενη γενια
απλα πεσαμε πολυ αποτομα σε λακουβα,,που δεν την περιμεναμε
το θεμα δεν ειναι που επεσες αλλα απο πού επεσες..καιαυτοι που πεσανε απο ψηλα κλαταρανε περισσοτερο,,αυτοι που εχασαν λιγα,,μαθημενοι ειναι,,σπανια πηδανε απο τα παραθυρα..
αλλιως ολη η μεταπολεμικη γενια θα ειχε αυτοκτονησει..


εχουμε φουσκωμενα μυαλα με τα μμε και εξχναμε πως ζουσαν οι παλιοτεροι και τι τους ελειπε

παλια πχ ονειρο μιας ζωης ηταν ενα αυτοκινητο,,ελαχιστα υπηρχαν..οι ηλεκτρικες συσκευες επισης πανακριβες

οχι οπως σημερα που τα παιρνουμε τσαμπα..μεσω κινας

θες να το αναγουμε σε πιο προσφατες εποχες?
ειμαι εικοσι χρονων,οι γονεις μου 50.
αυτη η γεννια,η γεννια των γονιων μου δεν ηταν "προνομιακη"?
η μεγαλη εικονα ανα τον χρονο δειχνει την αληθεια και τάση
οχι τα πολυ κοντινα χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

catlin

Δραστήριο μέλος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 427 μηνύματα.
ως προς τι?

και σε τι διαστημα?

2 χρονια εχουμε κριση

δεν γιναμε κιολας καταραμενη γενια
απλα πεσαμε πολυ αποτομα σε λακουβα,,που δεν την περιμεναμε
το θεμα δεν ειναι που επεσες αλλα απο πού επεσες..καιαυτοι που πεσανε απο ψηλα κλαταρανε περισσοτερο,,αυτοι που εχασαν λιγα,,μαθημενοι ειναι,,σπανια πηδανε απο τα παραθυρα..
αλλιως ολη η μεταπολεμικη γενια θα ειχε αυτοκτονησει..


εχουμε φουσκωμενα μυαλα με τα μμε και εξχναμε πως ζουσαν οι παλιοτεροι και τι τους ελειπε

παλια πχ ονειρο μιας ζωης ηταν ενα αυτοκινητο,,ελαχιστα υπηρχαν..οι ηλεκτρικες συσκευες επισης πανακριβες

οχι οπως σημερα που τα παιρνουμε τσαμπα..μεσω κινας

ειναι δεδομενο ρε παιδι μου...ναι οι αντιξοοτητες περασμενων γεννιων ειναι προφανεις..σημαντικος παραγοντας και η τεχνολογια,οπως ειπωθηκε...
ομως τωρα..
το να ζεις τον καπιταλισμο οταν αυτος αποσαρθρωνεται ...
με ολα τα παρελκομενα...
δεν ειναι βαρβαρο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το να ζεις τον καπιταλισμο οταν αυτος αποσαρθρωνεται ...
με ολα τα παρελκομενα...
δεν ειναι βαρβαρο??
ειναι..
αλλα αν ρωτησεις εναν μεταναστη απο τις τριτες χωρες θα σου πει πολυ χειροτερες βαρβαροτητες
εκει που ο καπιταλισμος πραγματικα ξεζουμιζει κοινωνιες

τους παιρνει ολα τα αγαθα και ζουνε με ψιχουλα
χωρις να μπορουν να αγορασουν σε μια ζωη ουτε ενα προιον -πχ αυτοκινητο-απο αυτα που παραγουν κτα χιλιαδες..
αφρικη ασια..Ν αμερικη..

ο κινεζος που φτιαχνει το iphone στην foxconn ποτε δεν θα μπορεσει πχ να το αποκτησει ο ιδιος,,παρολο που θα το εχει στα χερια του ανα χιλιαδες..

και εδω στην ελλαδα της κρισης ποσα αι φον πουληθηκαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catlin

Δραστήριο μέλος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 427 μηνύματα.
ειναι..
αλλα αν ρωτησεις εναν μεταναστη απο τις τριτες χωρες θα σου πει πολυ χειροτερες βαρβαροτητες
εκει που ο καπιταλισμος πραγματικα ξεζουμιζει κοινωνιες

τους παιρνει ολα τα αγαθα και ζουνε με ψιχουλα
αφρικη ασια..Ν αμερικη..

γιουπιιι!!δε ζω στην Ουγκαντα!!!

ναι..
ο καρκινος στα τελευταια σταδια του ποναει παρα πολυ
ευτυχως ομως που δεν εχω καρκινο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
2 χρονια εχουμε κριση
δεν γιναμε κιολας καταραμενη γενια
Άγγελε 5 χρονών είσαι;
Σε ποια γενιά ανήκεις ακριβως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Άγγελε 5 χρονών είσαι;
Σε ποια γενιά ανήκεις ακριβως;

γραφω ηλικια..

εσυ σε ποια ανηκεις?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.

catlin

Δραστήριο μέλος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 427 μηνύματα.
ειναι..
αλλα αν ρωτησεις εναν μεταναστη απο τις τριτες χωρες θα σου πει πολυ χειροτερες βαρβαροτητες
εκει που ο καπιταλισμος πραγματικα ξεζουμιζει κοινωνιες

τους παιρνει ολα τα αγαθα και ζουνε με ψιχουλα
χωρις να μπορουν να αγορασουν σε μια ζωη ουτε ενα προιον -πχ αυτοκινητο-απο αυτα που παραγουν κτα χιλιαδες..
αφρικη ασια..Ν αμερικη..

ο κινεζος που φτιαχνει το iphone στην foxconn ποτε δεν θα μπορεσει πχ να το αποκτησει ο ιδιος,,παρολο που θα το εχει στα χερια του ανα χιλιαδες..

και εδω στην ελλαδα της κρισης ποσα αι φον πουληθηκαν?


εντάξει έχεις άφεση.
προφανως εισαι γνησιος εκπροσωπος της "μεγαλοαστικής τάξης"?
και
ως σωστος φιλανθρωπος προσφερεις απλόχειρα τη βοηθειά σου στους κατατρεγμένους της ασίας και της αμερικής ,μμμ ?
και ασε μαντευω...

έχεις γίνει και ανάδοχος πατέρας στην actionaid???

το βρηκα??:clapup::clapup:



φυσικα ,οσο παραμενεις ανθρωπος,πονας.
αλλα ρε συ ειμαστε σοβαροι??
μιλαμε για μια χωρα θεωρητικα "αναπτυγμενη,ευρωπαικη,δημοκρατικη":whistle::whistle:
και 1 στους 2 νεους ειναι ανεργος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εντάξει έχεις άφεση.
προφανως εισαι γνησιος εκπροσωπος της "μεγαλοαστικής τάξης"?
και
ως σωστος φιλανθρωπος προσφερεις απλόχειρα τη βοηθειά σου στους κατατρεγμένους της ασίας και της αμερικής ,μμμ ?
και ασε μαντευω...

έχεις γίνει και ανάδοχος πατέρας στην actionaid???

το βρηκα??

μπαααααααα

απλα διαπιστωσεις κανω..

μεγαλοαστος εγω?

σε ενα απλο σπιτι μεσα στις ελιές μενω....
ξυλα αβερτα καιω στην ξυλοσομπα..
πετρελαιο γιοκ..

ακους εκει μεγαλοαστος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ClairDeLune

Νεοφερμένος

Η ClairDeLune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.



κι όλα αυτά από μια τρυπημένη στην άμμο καρδούλα,
nice going.


Δηλαδή αν βάλω μια φωτογραφία μου ο λόγος μου μετράει παραπάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catlin

Δραστήριο μέλος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 427 μηνύματα.
μπαααααααα

απλα διαπιστωσεις κανω..

μεγαλοαστος εγω?

σε ενα απλο σπιτι μεσα στις ελιές μενω....
ξυλα αβερτα καιω στην ξυλοσομπα..
πετρελαιο γιοκ..

ακους εκει μεγαλοαστος:P

αν ειχα θεωρησει οτι εισαι μεγαλοαστος
δε θα ειχα μπει στον κοπο να σου ανταπαντησω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
μετα τον πολεμο ουτε ρευμα υπρχε ουτε ηλεκτρικο συχνα,ουτε ψυγεια ουτε αυτοκινητα
θες να συνεχισω?

δηλαδη μου λες τωρα οτι οι γονεις σου ηταν στην ηληκια σου το 1946? Ειναι δηλαδη 88 ετων?

μηπως οι γονεις σου στα 28 τους ηταν την δεκαετια του 80 και ειχαν δουλειες και σπιτι δικο τους αντιθετα με εσενα (και σχεδων το συνολο των 28ριδων) που ΠΑΡΑ την παιδια τους στην ΚΑΛΥΤΕΡΗ δουλευει σερβιτορος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
προφανως εισαι γνησιος εκπροσωπος της "μεγαλοαστικής τάξης"?

το τραγικο ειναι οτι οι περισοτεροι "μεγαλοαστοι" (το εννοω αυτο αναφερομενος σε ανθρωπους της ανωτερης μεσης ταξης, εισοδηματα 40.000+ το χρονο ας πουμε) ειναι πολυ πιο επιοικεις και ανοιχτομυαλοι απο τους μικροαστους/απορους που αναλονονται σε μικροκοματικες ηληθιοτητες (το πασοκ μας εκανε ετσι, η νδ φταιει), θρησκολατρικες ρουτινες (ο καλος θεουλης θα μας σωσει) και εθνικιστικες παπαριες (οι σκατοτουρκοι φταινε για ολα - αγαπη μου τι ωρα ξεκιναει ο σουλειμαν?)

ειναι θεμα παιδιας ομως, για να βγαζεις 40.000 το χρονο πρεπει να εχεις ικανοτητες και εκπαιδευση, μαζι με αυτα συνηθως πανε και πιο διευρυμενο πνευμα (κατα μεσο ορο, μην γενικευουμε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catlin

Δραστήριο μέλος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 427 μηνύματα.
το τραγικο ειναι οτι οι περισοτεροι "μεγαλοαστοι" (το εννοω αυτο αναφερομενος σε ανθρωπους της ανωτερης μεσης ταξης, εισοδηματα 40.000+ το χρονο ας πουμε) ειναι πολυ πιο επιοικεις και ανοιχτομυαλοι απο τους μικροαστους/απορους που αναλονονται σε μικροκοματικες ηληθιοτητες (το πασοκ μας εκανε ετσι, η νδ φταιει), θρησκολατρικες ρουτινες (ο καλος θεουλης θα μας σωσει) και εθνικιστικες παπαριες (οι σκατοτουρκοι φταινε για ολα - αγαπη μου τι ωρα ξεκιναει ο σουλειμαν?)

ειναι θεμα παιδιας ομως, για να βγαζεις 40.000 το χρονο πρεπει να εχεις ικανοτητες και εκπαιδευση, μαζι με αυτα συνηθως πανε και πιο διευρυμενο πνευμα (κατα μεσο ορο, μην γενικευουμε)

για να βγαζεις τουλαχιστον 40.000 ευρω το χρονο συνηθως απαιτει να εχεις αλλοτριωμενη και διεφθαρμενη προσωπικοτητα ,εκμαυλισμενα μυαλα
και εξατομικευμενο "πρωτοπορο"συστημα ηθικης.συνηθως.
η παιδεια σιγουρα ειναι πολυ μεγαλο θεμα .με καθολικη σημασια ομως.
φυσικα και το "κομμα του λαου"εκανε εξοχη δουλεια
η ΝΔ εχωσε το χερακι της
πολλες φορες η αριστερα,ο "κηδεμονας" των μικροαστων/απορων
τους οδηγησε στις εθνικιστικες παραληρηματοπαπαρολογιες.


για να βγαζεις τουλαχιστον 40.000 ευρω το χρονο συνηθως απαιτει να εχεις αλλοτριωμενη και διεφθαρμενη προσωπικοτητα ,εκμαυλισμενα μυαλα
και εξατομικευμενο "πρωτοπορο"συστημα ηθικης.συνηθως.
η παιδεια σιγουρα ειναι πολυ μεγαλο θεμα .με καθολικη σημασια ομως.
φυσικα και το "κομμα του λαου"εκανε εξοχη δουλεια
η ΝΔ εχωσε το χερακι της
πολλες φορες η αριστερα,ο "κηδεμονας" των μικροαστων/απορων
τους οδηγησε στις εθνικιστικες παραληρηματοπαπαρολογιες.

αναφερομαι κυριως στους "μεγαλοαστους" που ξεπιδησαν απο τους απο κατω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top