Mαθήματα τραγουδιού και φωνητικής

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Γεια σας παιδια ...καταρχην θελω να πω οτι μου αρεσει πολυ η μουσικη(ποπ ιδιαιτερα,αλλα μπορω να ακουσω τα ΄΄παντα΄΄) και οταν ακουω θελω να τραγουδησω..το θεμα ειναι οτι δεν εχω καλη φωνη ουτε τελειως αχρηστος ειμαι αλλα δεν εχω φωνη τραγουδιστη...ξερω οτι δεν μπορω να αποκτησω φωνη τενορου αλλα μηπως γινεται με καποιο τροπο με καποιες ασκησεις να βελτιωθει η φωνη μου? ...
εδω και καιρο ηθελα να ηχογραφησω τα αγαπημενα μου τραγουδια αλλα δν ακουγομουν καθολου καλα και τα παρατησα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Γιατί δεν πηγαίνεις φωνητική σε ωδείο; Να κάνεις σολφέζ και θα βελτιωθείς πολύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
γτ δεν εχω λεφτα...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
γτ δεν εχω λεφτα...:(

Τότε μπορείς να αγοράσεις βοηθητικά βιβλία από ένα βιβλιοπωλείο, θα σε βοηθήσουν ως προς την θεωρία της μουσικής,να ξέρεις όμως πως θέλει πολύ θέληση και επιμονή να είσαι αυτοδίδακτος στο σολφεζ... :) Μπορείς να ψάξεις παρτιτούρες στο ίντερνετ και να κάνεις πολύ εξάσκηση. Δεν ξέρω πως αλλιώς να σε βοηθήσω, μου φαίνεται αρκετά δύσκολο να μάθεις τραγούδι χωρίς ωδείο.Και μάλιστα σε επίπεδο τενόρου.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top