Επανασυνδέσεις

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μολις ειδα αυτο το θεμα, ενα πραμα σκεφτηκα μονο.
καγιρα.



και για να μην φευγω απο το θεμα...
δεν αποκλειω τις επανασυνδεσεις, αλλα δε μου πολυαρεσουν κιολας.
αφενος, δε με νοιαζει αν υπηρξαν σπασμενα γυαλια, ουτε σπασμενες τζαμαριες... αν νιωθω καλα, τιποτα δε μετραει.
ωστοσο, αυτο ειναι δυσκολο να γινει...
γιατι παντα σχεδον, προχωραω μπροστα..
και καμια φορα αυτο που συναντω στο δρομο μου ειναι χιλιες φορες καλυτερο απο αυτο που ειχα, οποτε.. μενω εκει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
μολις ειδα αυτο το θεμα, ενα πραμα σκεφτηκα μονο.
καγιρα.



και για να μην φευγω απο το θεμα...
δεν αποκλειω τις επανασυνδεσεις, αλλα δε μου πολυαρεσουν κιολας.
αφενος, δε με νοιαζει αν υπηρξαν σπασμενα γυαλια, ουτε σπασμενες τζαμαριες... αν νιωθω καλα, τιποτα δε μετραει.
ωστοσο, αυτο ειναι δυσκολο να γινει...
γιατι παντα σχεδον, προχωραω μπροστα..
και καμια φορα αυτο που συναντω στο δρομο μου ειναι χιλιες φορες καλυτερο απο αυτο που ειχα, οποτε.. μενω εκει. :)


Μα τον Θεο πρωτη φορα την ακουω αυτη την διευθυνση!!!!!:confused:
"δεν αποκλειω τις επανασυνδεσεις, αλλα δε μου πολυαρεσουν κιολας.
αφενος, δε με νοιαζει αν υπηρξαν σπασμενα γυαλια, ουτε σπασμενες τζαμαριες... αν νιωθω καλα, τιποτα δε μετραει.
ωστοσο, αυτο ειναι δυσκολο να γινει...
γιατι παντα σχεδον, προχωραω μπροστα..
και καμια φορα αυτο που συναντω στο δρομο μου ειναι χιλιες φορες καλυτερο απο αυτο που ειχα, οποτε.."


Πωωωω πω....για να την μαθουν τα παιδια σου θα πρεπει πρωτα να βγαλουν το γυμνασιο.:fool:



Don't touch my offtopic!!!!!
Doooooon't!!!!
Doooooooon't!!!!!
DOH!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Όσο κι αν δεν είμαι κατά...ειδικά όταν υπάρχουν συναισθήματα που δεν έχουν σβήσει πιστεύω ότι σπάνια βγαίνουν σε καλό...

Νι...αν τα άτομα είναι ώριμα και έχουν εντοπίσει τα προβλήματα και τα έχουν λύσει και και και...μπορεί και να δουλέψει....

Για να φύγω όμως προσωπικά από μια σχέση είναι κάποιες συμπεριφορές που δεν μπορώ να ανεχτώ, που με πληγώνουν, με νευριάζουν και γενικά βγαίνω εκτός εαυτού...και από την δική μου προσωπική εμπειρία αυτές οι συμπεριφορές εξαφανίζονται στην αρχή όπου γίνεται ένα δεύτερο ταξίδι του μέλιτος :P και σιγά σιγά ξανά εμφανίζονται... Οπότε... :/:

Άλλωστε you fool me once it's your fault, u fool me twice it's mine ;)

(τώρα γιατί στην πράξη δεν τηρώ τα όσα πιστεύω δεν ξέρω... :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
μολις ειδα αυτο το θεμα, ενα πραμα σκεφτηκα μονο.
καγιρα.

Η λέξη "επανασύνδεση" θα έπρεπε να έχει την φωτογραφία μου δίπλα σε όλα τα λεξικά :redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiZardKing69

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Επανασυνδεση ποτε και για κανεναν λογο. Για εμενα ειναι εκ προοιμιου καταδικασμενη μια τετοια προσπαθεια μιας και δεν ειναι βασισμενη πανω στην αγαπη ή τον ερωτα αμφιδρομα, αλλα προκειται περρισοτερο για μια εγωιστικη επιβεβαιωση του ενος ως προς τον αλλο μη παραδοχης του οτι μας εγκατελειψε και οταν αυτη η αναγκη επιβεβαιωθει καταληγει παλι στον χωρισμο ο οποιος πολλες φορες ειναι ακομα χειροτερος και πιο οδυνηρος απ τον πρωτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Επανασυνδεση ποτε και για κανεναν λογο. Για εμενα ειναι εκ προοιμιου καταδικασμενη μια τετοια προσπαθεια μιας και δεν ειναι βασισμενη πανω στην αγαπη ή τον ερωτα αμφιδρομα, αλλα προκειται περρισοτερο για μια εγωιστικη επιβεβαιωση του ενος ως προς τον αλλο μη παραδοχης του οτι μας εγκατελειψε και οταν αυτη η αναγκη επιβεβαιωθει καταληγει παλι στον χωρισμο ο οποιος πολλες φορες ειναι ακομα χειροτερος και πιο οδυνηρος απ τον πρωτο.

+1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Κάθε περίπτωση είναι μοναδική. Δεν μπορείς ποτέ να ξέρεις από πριν αν αξίζει μια επανασύνδεση ή όχι.
Έχω 2 στις 3 επιτυχημένες επανασυνδέσεις, και με το "επιτυχημένες", εννοώ πως έζησα κάποιες extra μοναδικές στιγμές, ασχέτως αν κατέληξαν σε χωρισμό και διαζύγιο...
Στη μια περίπτωση μάλιστα δε θα είχα την κόρη μου, οπότε μη με ρωτάτε αν άξιζε... Αξιζε και με το παραπάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiZardKing69

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Κάθε περίπτωση είναι μοναδική. Δεν μπορείς ποτέ να ξέρεις από πριν αν αξίζει μια επανασύνδεση ή όχι.
Έχω 2 στις 3 επιτυχημένες επανασυνδέσεις, και με το "επιτυχημένες", εννοώ πως έζησα κάποιες extra μοναδικές στιγμές, ασχέτως αν κατέληξαν σε χωρισμό και διαζύγιο...
Στη μια περίπτωση μάλιστα δε θα είχα την κόρη μου, οπότε μη με ρωτάτε αν άξιζε... Αξιζε και με το παραπάνω!

Ο καθε ανθρωπος ειναι ξεχωριστος και κανει τις επιλογες που αυτος θεωρει σωστες.
Εγω απλα ειπα την γνωμη μου και τιποτα παραπανω.
Τα συμπερασματα αλλωστε σε οποιο βαθμο και σε οποιο επιπεδο σχεσεων ερχονται παντα σε βαθος χρονου και οχι στιγμιαια ή πανω σε εναν παροδικο ενθουσιασμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ε, ναι τελικά ξέρεις αν έκανες καλά ή όχι σε βάθος χρόνου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
στην περίπτωση που περιγράφει η Ισι θα σας πω τι θα έκανα.


εάν τολμούσε να δείξει την μούρη της, θα την έπαιρνα...............

































με τις κλωτσιές!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Μια επανασύνδεση για να είναι πετυχημένη θεωρώ πώς προυποθέτει να έχουν συνειδητοποιήσει κ οι 2 τους λόγους που τους οδήγησαν στον χωρισμό. Ο χρονικό διάστημα που μεσολαβεί ή το χρονικό διάστημα που ήταν πριν μαζί δε νομίζω πώς παίζουν μεγάλο ρόλο.
Προσωπικά δεν μου έχει τυχει να πετύχει η επανασύνδεση αν κ αυτό δε σημαινει κατι, ισως η ολη σχεση απο την αρχη να ηταν λάθος!:/:

Στη περίπτωση απιστίας δεν νομιζω πως μπορεί να γίνει κατι, εδώ νομίζω ότι η φράση "άμα ραγίσει το γυαλί δεν ξανακολλάει" ταιριάζει απόλυτα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Ποτέ.Δεν γυρίζω πίσω.Το ποτάμι κυλά,η ζωή συνεχίζει.
Για να χωρίσω σημαίνει ότι τα πράγματα δεν ήταν καλά τότε.Δεν ρισκάρω.Συνεχίζω αλλά με κάτι νέο.Ο πόνος μπορεί να επιστρέψει δριμύτερος,ανυπόφορος,φρικτά επιθετικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Μια επανασύνδεση για να είναι πετυχημένη θεωρώ πώς προυποθέτει να έχουν συνειδητοποιήσει κ οι 2 τους λόγους που τους οδήγησαν στον χωρισμό. Ο χρονικό διάστημα που μεσολαβεί ή το χρονικό διάστημα που ήταν πριν μαζί δε νομίζω πώς παίζουν μεγάλο ρόλο.
Προσωπικά δεν μου έχει τυχει να πετύχει η επανασύνδεση αν κ αυτό δε σημαινει κατι, ισως η ολη σχεση απο την αρχη να ηταν λάθος!:/:

Στη περίπτωση απιστίας δεν νομιζω πως μπορεί να γίνει κατι, εδώ νομίζω ότι η φράση "άμα ραγίσει το γυαλί δεν ξανακολλάει" ταιριάζει απόλυτα!!

Μαζί σου!Άμα καταλάβεις γιατί έγινε κάτι τότε δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ποτέ.Δεν γυρίζω πίσω.Το ποτάμι κυλά,η ζωή συνεχίζει.
Για να χωρίσω σημαίνει ότι τα πράγματα δεν ήταν καλά τότε.Δεν ρισκάρω.Συνεχίζω αλλά με κάτι νέο.Ο πόνος μπορεί να επιστρέψει δριμύτερος,ανυπόφορος,φρικτά επιθετικός.
Είναι συμπέρασμα ετών, πολύχρονου απολογισμού και μιλάει η πείρα.:D
Ελπίζω κάποια στιγμή αργότερα να μην είσαι τόσο απόλυτος, το ποτέ είναι μεγάλη κουβέντα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πάντως-προσωπικά- μιας και προέρχομαι αυτή την στιγμή από επανασύνδεση, θεωρώ ότι έχω κερδίσει από ότι αν δεν την έκανα και επικρατούσε ο εγωισμός μου.... Έχω κερδίσει κι άλλες υπέροχες στιγμές με το σύντροφό μου, έχω μάθει και έχει μάθει πλέον πως μπορούμε να λύσουμε σωστά τα προβλήματα που εμφανίζονται... Έχω μάθει να αποφεύγω συμπεριφορές που τον ενοχλούν- το ίδιο κι εκείνος....

Κι ακόμα για το ένα και μοναδικό λόγο που πάντα τσακωνόμασταν και μπορούμε να τσακωθούμε ακόμα και σήμερα, έχουμε μάθει να το χειριζόμαστε, να κάνουμε τις υποχωρήσεις μας και να είμαστε και οι δύο καλά :)

Λογικό είναι να πείτε...μα έπρεπε να χωρίσετε και να τα βρείτε για να είστε καλά;
Απλά πιστεύω ότι ο χωρισμός μας βοήθησε να δούμε τι πραγματικά σημαίνει ο ένας για τον άλλον και πόσο διατιθέμενοι είμαστε να δουλέψουμε την σχέση μας με μια καινούρια αρχή... Και ναι προσωπικά, δεν χρειαζόταν να χωρίσω για να μάθω τι νιώθω αλλά πολλές φορές συμβαίνουν κι αυτά...Τι να κάνουμε; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isolove

Νεοφερμένος

Ο Αλεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Τεχνίτης. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλο ειναι να προχωραμε μπροστα,να γινουμε εγωιστες ωστε να προφυλαξουμε τους εαυτουλιδες μας απο πονο,μην χτυπησουμε,ασπρισουν τα μαλλια.
Αλλα προτιμω 1000% να πηγαινω εκει που η καρδια μου θελει.
Τα ξαναβρηκαμε,ηταν τελεια ημουν ευτυχισμενος,χωρισαμε ξανα.
Και αν και περασε ενας χρονος θα ηθελα πολυ να ημουν διπλα της!
Δεν ειναι θεμα κοληματος,γουσταρω την γυναικα αυτη,αυτα που ζουσαμε(2 χρονια συνολικα)!!!!!
Δεν με προβληματιζουν οι λογοι και οι μικροβλακειες του χωρισμου.Αυτα ειναι για στατιστικους λογους.
Τα ραγισμενα γυαλια ειναι για αυτους που θελουν να ξεφορτωθουν επιτακτικα καποιον/α και τα αναφερουν ως μοχλο πιεσης.
1000% η επανασυνδεση μου ηταν πολυ καλυτερη απο την πρωτη φορα,και ειμαι 1000% σιγουρος οτι αν ειχαμε τριτη ευκαιρια
θα ηταν ολα ακομα καλυτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

very very good...........

Νεοφερμένος

Ο very very good........... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ό,τι και να γίνει, εγώ πιστεύω ότι εάν ξανά συναντηθούν οπουδήποτε, θα έχουν να πουν και να κάνουν πάρα πολλά.................
Είναι φυσικό να ξεκινήσουν κάτι πάλι, γιατί θα υπάρχει μια καψούρα ή ο,τιδήποτε άλλο που θα είναι η αιτία για να δείξουν πόσο αδύνατοι χαρακτήρες είναι και οι δυο τους! Μιλάει κάποιος που είναι και παθών!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gsova

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 782 μηνύματα.
Μούφα οι επανασυνδέσεις. Δεν παίζουν με τίποτα... Μακακία μεγάλη... Συνήθως ο ένας στους δύο (ή και οι δύο) δεν βρήκαν κάτι καλύτερο να περάσουν την ώρα τους ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artina

Νεοφερμένος

Η artina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Αν αγαπάς κάτι, άστο να φύγει... αν γυρίσει είναι δικό σου, αν δε γυρίσει δεν ήταν ποτέ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BrokenHeart

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Τί γίνεται όμως με τις σχέσεις που ο λόγος χωρισμού δεν ήταν κάποιο λάθος από τη μεριά του ενός ή και των δύο; Τί γίνεται με τις σχέσεις από απόσταση; Αν δουν τα άτομα ότι δύσκολα μπορούν να κρατήσουν τη σχέση τους, αλλά έχουν όλη την καλή θέληση να ξανασμίξουν όταν επιστρέψουν;
Επειδή αυτό το θέμα εμένα με απασχολεί.... ντάξει, έχω μπει στα 17, είμαι σε σχέση και είμαστε ευτυχισμένοι. Όπως είναι λογικό (το έχει και η ηλικία βλέπετε, να κάνει ο έφηβος όνειρα για το μέλλον) γίνονται συζητήσεις -μεταξύ αστείου και σοβαρού- για το αν θα μπορέσουμε να κρατήσουμε τη σχέση μας. Πιθανότατα θα περάσουμε σε διαφορετικές πόλεις, σε σχολές που οι ίδιοι θέλαμε πριν κάνουμε σχέση, γιατί δεν είναι σωστό να κάνεις τέτοιες επιλογές με βάση το συναίσθημα.
Δεν είναι ότι αυτό με απασχολεί και το σκέφτομαι συνέχεια (τέτοιες σκέψεις μόνο όταν γίνονται με μέτρο "βοηθούν" τη σχέση)... απλώς το εκλαμβάνω ως περιεργεία, σκεπτόμενος "μπορεί άραγε να γίνει;" Εσείς τί πιστεύετε; Μετά από 4-5 χρόνια μπορεί άραγε να υπάρξει επιτυχής επανασύνδεση (γενικά μιλώντας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top