Τι θα θέλατε να γίνετε πραγματικά στη ζωή σας;

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Πραγματικά,ποιό είναι το μεγαλύτερο σας όνειρο σε αυτή τη ζωή; Πέρα απο τα "θέλω" των άλλων ή τα "πρέπει"! (πχ καποιος μπορεί να θέλει να κάνει αυτοκρατορία εστιατορίων ή πρωτοκλασσάτα σπα ήκαι στριπτιτζάδικα!!λολ:redface::redface:) Χώρις να σας πει η μανούλα η ο μπαμπά σας να γίνεται πχ δημόσιοι υπάλληλοι,γιατροί ή δάσκαλοι.Ετσι απο περιέργια! Προσωπικά θα ήθελα να ανοίξω ένα κινηματογράφο καλύτερο και απ'τα village και να πάω στο hollywood να γίνω ηθοποιός και μετά να αράξω μια δεκαετία αφου θα έχω μαζέψει καμια 50 και βάλε εκατομμύρια!!! Εσείς;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εκτός από το επάγγελμα που θέλω να σπουδάσω και να ασχοληθώ επαγγελματικά\, θα μου άρεσε να άνοιγα ένα βιβλιοπωλείο (παλιά βιβλία, σκονισμένα ράφια και έτσι:P). Θα ήταν ένα πολύ ήσυχο μέρος, όπου θα μπορούσε κάποιος να κάτσει να διαβάσει, θα προσφέρονταν και ροφήματα, και επίσης, θα υπήρχε ένας χώρος για τους φίλους του σκάκι. Επίσης θα ήταν ωραίο αν ασχολούμουν παράλληλα και με την συγγραφή.
λολ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
θα ηθελα να δουλευα για καποιο οργανισμο που να ειχε μεγαλη πολιτικη δραση με κυριο οραμα να φερουμε εκατομμυρια κοσμο στις πορειες και να αρχισει η επανασταση.Επισης θα ηθελα να εχω μια καφετερια με βιβλιοπωλειο μεσα στο λιμανι της κω,ωστε να αραζεις να πινεις καφε και να διαβαζεις βιβλια και εφημεριδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Izabella.N

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dwsdw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Θα ήθελα να σπουδάσω στο Actor's Studio της Νεας Υορκης, να παιξω και να σκηνοθετησω ααααπειρες ταινιες^^ [Να γινω βρε παιδι μου η μουσα του Σπιλμπεργκ και του Αλλεν χαχαχ ]
Στα πρωτα χρονια της καριερας μου να μενω σε ενα διαμερισματακι σε ταρατσα διακοσμημενο οπως εγω θελω, μετα θα ηθελα ενα λιγο μεγαλυτερο σπιτι με κηπο για να φιλοξενω πολλους σκυλους [αντε γεια :P ]
:clapup: :clapup: :clapup: και ξαφνικα...ξυπνησα! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ωραία...
Όλα όσα γράψατε ή θα γράψετε...Κάντε τα!!
Τα υπόλοιπα είναι απλές δικαιολογίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Εισαγωγη:
Αρχικά θα ήθελα να σπουδάσω νηπιαγωγός.... απλό ε????

Περιμέντε όμως...

Θεματική 1:
Έπειτα θα ήθελα να σπουδάσω κάτι πραγματικά intellectuel, όπως ιστορία της τέχνης
....Με σπουδές στα καλύτερα Πανεπιστήμια του Κόσμου (άσχετο το ότι η αφεντία μου βαριέται να πάει μέχρι τη Φιλοσοφική), όπως το Yale.... Axxxx...
Και να με ήξερε όλος ο κόσμος ... να ήμουν πρώτο όνομα ....
Επίσης θα ήθελα έτσι για το prestige να κάνω και τα διδακτορικά μου ...
Επειτά θα γύρναγα στην Ελλάδα... και... εεε... δεν ξέρω τι θα έκανα!!
Θα ανοιγα μάλλον ένα μαγαζάκι με γεύσεις καθώς μου αρέσει πολυ να μαγειρεύω

Θεματική 2:
Πέρα όμως από όλα αυτα.... ας είμαστε ρεαλιστές παιδιά ... δεν θα με χάλαγε ένα λόττο ή έστω ένα κίνο .... να κερδίσω 1.000.000 να κάνω τις επιχειρήσεις μου και να ταξιδέψω σε όλο τον κόσμο!!
Εννοείται πως θέλω να αγοράσω σπίτι στο εξωτερικό,μια "καλύβα" σε ένα εξωτικό νησί, ένα μικρό διαμέρισμα με ωραίες μεγάλες βεράντες και πισίνα στο κέντρο της Αθήνας , στην Πλάκα (για να μην σκέφτομαι την κίνηση στη Συγγρού κάθε φορά που το παρω απόφαση να πάω Αθήνα) και επίσης θέλω και ένα σοφέρ να με πηγαινοφέρνει όπου θέλω όποτε θέλω!!!!!!
Α!!! Μην το ξεχάσω και ένα σπιτάκι χουχουλιάρικο στα Χανια θα ήθελα!!!!

Conclusion:

Οταν μεγαλώσω θέλω να γίνω
1. Νηπιαγωγος
2. Κυριλέ προσωπικότητα
3. Επιχειρηματίας
4. ΕΙσοδηματίας


:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Χμμμ...πολλα ειναι αυτα που θα ηθελα να κανω στη ζωη μου.Μερικα ειναι και ασχετα μεταξυ τους.
Θα μου αρεζε πολυ η ιδεα να ανοιξω ενα μικρο , χουχουλιαρικο , ζεστο καφε ζαχαροπλαστειο (τα γλυκα ενοειται δικα μου ) στο οποιο να λειτουργει δανειστικη βιβλιοθηκη. Η ιδια να ειμαι μια συγγραφεας που να υπογραφει παντα με ψευδονυμο.:)
Επισης θα ηθελα να ζησω για ενα δυο χρονια σε ενα απομονομενο μερος πλουσιας φυσικης βλαστησης και να κανω καποια ερευνα με ενα δυο συναδελφους βιολογους :hmm:
Ακομη , ονερο ζωης που ελπιζω καποτε να πραγματοποιησω ειναι να γινω μελος στον Ερυθρο Σταυρο και να βοηθαω με οποιον τροπο μπορω παιδια που ζουν σε υποαναπτυκτες χωρες...
Τελος δε θα με χαλαγε καθολου να ημουν δημοσιογραφος που να κανει ρεπορταζ σε ξενες χωρες...η μια απλη δασκαλα (κατα τα αλλα θετικη ετσι;; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penni_k

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Θα ηθελα να γινω αεροσυνοδος.. εννοειται στην πιο κυριλε εταιρεια .. ετσι θα κανω αμετρητα ταξιδια+θα εχω πολυ καλο μισθο+θα ειμαι μακρια απ' οτι με χαλαει εδω στα επιγεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Τι θα ήθελα να γίνω ή τι θα ήθελα να κάνω;
Γιατί το πρώτο πάνω-κάτω δεν το ξέρω ακριβώς, αλλά είμαι σε καλό δρόμο. Τώρα το δεύτερο.. θα ήθελα πάρα πολύ να μπορούσα με κάποιο τρόπο να σταματήσω όλες τις αδικίες που γίνονται στον κόσμο για να είναι όλοι οι άνθρωποι (και κυρίως τα παιδιά) ευτυχισμένοι. Οπότε μάλλον θα ήθελα να είμαι superhero! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
εκτός από το επάγγελμα που θα έχω με βάση αυτό που σπουδάζω τώρα....δεν ξέρω που θα βρίσκομαι μετά από καμιά 10ριά χρόνια....
αυτό που ήθελα από πάντα ήταν να γίνω και συγγραφέας(αστυνομικών, περιπετειών με κάποιο "βαθυστόχαστο" μήνυμα :-P )
κατι σαν την .....https://www.flickr.com/photos/ideastores/4668653532/lightbox/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Θα θελα κι εγώ να ήμουν συγγραφέας....

Όμως συμφωνώ με τον Merc. Στο χέρι μας είναι, όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Διαβαστερά παιδια αχαχαχα:clapup:!! Συγγραφή-επιχειρηματικότητα 1-0! Μπράβο πάντως που βλέπω οτι ονειρέυεται κάσμος σε μια χώρα που μας κάνει να σταματάμε να ονειρευόμαστε.Γιαυτό λοιπόν βαλτε μπρός!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
κάτι τέτοιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis19

Νεοφερμένος

Ο giannis19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
εγω πρωτα απολα υγεια,γιατι η υγεια ειναι το Α και το Ω!δε ηθελα ουτε θελω να πλουτησω ,επιχειρηματιας δε θελω να γινω,θελω να τελειωσω τ μαθηματικο ,απο κει και περα δε ξερω πως θα τα φερει η ζωη,μπορει να γινω ψαρας και να ριχνω διχτυα μεσοπελαγα,λυνωντας εξισωσεις με αγνωστο χ τη τσιπουρα,μπορει να γινω κτηνοτροφος και να παραγω γαλα υπολογιζοντας ολοκληρωματα,κανεισ δεν ξερει!:hmm:
421793_10150651857113360_1887363701_n.jpg,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
εγω πρωτα απολα υγεια,γιατι η υγεια ειναι το Α και το Ω!δε ηθελα ουτε θελω να πλουτησω ,επιχειρηματιας δε θελω να γινω,θελω να τελειωσω τ μαθηματικο ,απο κει και περα δε ξερω πως θα τα φερει η ζωη,μπορει να γινω ψαρας και να ριχνω διχτυα μεσοπελαγα,λυνωντας εξισωσεις με αγνωστο χ τη τσιπουρα,μπορει να γινω κτηνοτροφος και να παραγω γαλα υπολογιζοντας ολοκληρωματα,κανεισ δεν ξερει!:hmm:
View attachment 50987,

Κανείς δε ξέρει! μπορεί όμως να σε πάρει και η Nasa!! (να μας γλυτώνεις και εμάς απο μετεωρίτες τους κοινούς θνητούς!):rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
κάτι τέτοιο





τεχνικος ποιοτικου ελεγχου
σε εργοστασιο
κομποστοποίησης αστικών λυμάτων;

:confused:



υγ. τι λολθρεντ ειναι αυτο
τζιζας. τα καλυτερα χανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Ο καλυτερότερος!


Για όσους δεν καταλαβαίνουν, εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lydiatav

Νεοφερμένος

Η lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
σεφ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafas17

Νεοφερμένος

Ο Rafas17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Θα ήθελα να γίνω πτυχιούχος ανώτατος μηχανικώς οχημάτων.Να εξειδίκευτω στις νέες τεχνολογίες αυτοκινήτων ,να δουλευω στην BMW στο Ντουμπαι η στην Σιγκαπουρη,με μια ανετη ζωη..


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire14<3

Νεοφερμένος

Η Claire(tvd 4everr):) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Θα'θελα να γίνω γιατρός και συγκεκριμένα οδοντίατρος!Είναι το όνειρο μου!:D
Θα μου άρεσε να γίνω χημικός ή φαρμακοποιός επίσης!
Με γοητεύει και το επάγγελμα του δικαστή-εισαγγελέα.Δυστυχώς χρειάζεται θεωρητική κατεύθυνση,κάτι που δεν νομίζω να πάρωω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top