Κινητά: Συγκρίσεις, προτάσεις, γνώμες

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Έχει πολυ καλές τιμές πάντως το skroutz
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Ρε παιδια αυτο το Σκρουτζ τι ειναι? :P

Ειναι μια μηχανη αναζητησης διαφορων προιοντων με συγκριτικο τιμων,μεταξυ αυτων και προιοντων τεχνολογιας....Το θεμα με το Skroutz ειναι οτι ειναι επι πληρωμη, πραγμα που σημαινει οτι εμφανιζει στην αναζητηση μονο της εταιριες που εχουν πληρωσει το Skroutz.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ποιά είναι η άποψή σας για το συγκεκριμένο κινητό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Το έχει μια φίλη μου και της φαίνεται δύσχρηστο.
Αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει η ίδια για να έχω προσωπική άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ως προς ποιά έννοια δύσχρηστο; Βασικά ο αδερφός μου και φίλες μου έχουν την mini έκδοση και δεν έχω δυσκολευτεί να χειριστώ τα κινητά τους. Γενικά μαθαίνω εύκολα.:P Το μόνο θέμα μου είναι το μήνυμα, ένα που είχα διέθετε συρώμενο πληκτρολόγιο και βολευόμουν,αλλά είχε ένα ατύχημα και μας άφησε χρόνους. Μου έχουν πεί πως αν το γυρίσω στο πλάι για να γράψω, κι όχι κάθετα, θα με βολεύει περισσότερο το πληκτρολόγιο που βγάζει στην οθόνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Μου είχε πει ότι τα Sony έχουν ένα δικό τους πρόγραμμα που είναι πιο δύσκολο από τα άλλα.
Ίσως η φίλη μου δεν τα πάει καλά με την τεχνολογία όπως εσύ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Μου είχε πει ότι τα Sony έχουν ένα δικό τους πρόγραμμα που είναι πιο δύσκολο από τα άλλα.
Ίσως η φίλη μου δεν τα πάει καλά με την τεχνολογία όπως εσύ. :)
Κατάλαβα τι μπορεί να την δυσκόλεψε. Δεν έχει και άδικο, αλλά εγώ τουλάχιστον μαθαίνω με τον καιρό. :P
Ο προβληματισμός μου είναι ως προς τα χαρακτηριστικά του. Αξίζει να το αγοράσει κάποιος; Εγώ θεωρώ πως καλό είναι, αλλά δεν είμαι ειδήμων επι του θέματος.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mayram999

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Λοιπόν,αρχικά θα ξεκινήσω λέγοντας πως το experia το οποίο είναι ένα κινητό το οποιο το έχουν θεοποιήσει και δεν κρατάει παραπάνω απο 1,5-2 χρόνια.Παρ'όλα αυτά είναι αρκετά γρήγορο,έχει πολύ καλό λειτουργικό κτλ. αλλά πραγματικά δεν κρατάει.Μάλιστα σε μερικούς γνωστούς μου όταν τους έπεσε κάτω έσπασε κατευθείαν (εμένα μου είχε πέσει 50 φορες και δεν έπαθε τίποτα :P ).

Τέλος πάντων,τώρα είναι στα τελευταία του.Φορτίζει μέσα σε ένα μισάωρο αλλά κλείνει από μπαταρία μέσα σε 1 μέρα.Το πήγα για φτιάξιμο αλλά μου είπαν πως σύντομα θα χαλάσει και πως αν θέλω και δεν έχω τίποτα άλλο να κάνω στον ελεύθερο χρόνο μου να τρέχω στην sony ericsson να πάρω καινούρια μπαταρία -.- .

Οπότε το πήρα απόφαση και προετοιμάζομαι για νέο κινητό. Σκέφτηκα να πάρω nokia που μου έχουν πει πως παρ' ολο που δεν έχουν πολύ ωραία εμφάνιση (κάτι που με αφήνει παγερά αδιάφορη,διότι εγώ θέλω ένα κινητό για να κάνω την δουλειά μου :P) κρατάνε κάμποσα χρόνια.

Τι μου προτείνετε? Και ποια είναι η αγορά(σε σχέση με κινητά) που έχετε μετανιώσει?

Σημείωση:
Τα μηνύματα 188 και 189 προέρχονται από το θέμα "Κινητά : Χειρότερες και καλύτερες αγορές".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.

6+ χρόνια το έχω και είναι ακόμα θηρίο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Καλησπέρα σας.

Θέλω να αγοράσω ένα κινητό και έχω αρχίσει τα διλήμματα. Έχω καταλήξει ανάμεσα στο iPhone 5 και το Sony XPERIA S (μπορείτε να μου προτείνετε και κάποιο άλλο XPERIA άμα βρείτε καλύτερο).

Εγώ είμαι χρήστης ενός Sony Ericsson XPERIA X10 mini pro, το οποίο πλέον ίσα που είναι κατάλληλο για χρήση, διότι κολλάει συνέχεια. Το είχα κάνει root σε 2.3.7, αλλά πρόσφατα το έκανα restore στο original λειτουργικό του, διότι με το root κολλούσε πιο πολύ.
Το πήρα σχετικά αργά από τότε που βγήκε, ως δώρο, και μέχρι σήμερα έχει κρατήσει 10 μήνες. Πριν από αυτό, είχα ένα iPhone 3G, το οποίο αποσύρθηκε όταν πήρα το XPERIA, και το είχα για περίπου ενάμισι-δυο χρόνια.

Είχα καλές εμπειρίες και με τα δυο, αυτό που δεν μου άρεσε (αν και τα πήρα αργά, άρα μου άξιζε :Ρ) ήταν πως και οι δυο OS vendors (Apple και Sony) είχαν ένα όριο σε πιο λογισμικό μπορούσες να κάνεις update. Το iPhone μου πήγε μέχρι το iOS 4.2.1 και το Sony μέχρι το Android 2.1

Μπορείτε να με βοηθήσετε στην επιλογή μου μεταξύ iPhone 5 και XPERIA S, ή να μου προτείνετε κάποια καλύτερη συσκευή κατά την γνώμη σας; Η τιμή δεν είναι μεγάλο πρόβλημα για εμένα.

Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Καλησπέρα σας.

Θέλω να αγοράσω ένα κινητό και έχω αρχίσει τα διλήμματα. Έχω καταλήξει ανάμεσα στο iPhone 5 και το Sony XPERIA S (μπορείτε να μου προτείνετε και κάποιο άλλο XPERIA άμα βρείτε καλύτερο).

Εγώ είμαι χρήστης ενός Sony Ericsson XPERIA X10 mini pro, το οποίο πλέον ίσα που είναι κατάλληλο για χρήση, διότι κολλάει συνέχεια. Το είχα κάνει root σε 2.3.7, αλλά πρόσφατα το έκανα restore στο original λειτουργικό του, διότι με το root κολλούσε πιο πολύ.
Το πήρα σχετικά αργά από τότε που βγήκε, ως δώρο, και μέχρι σήμερα έχει κρατήσει 10 μήνες. Πριν από αυτό, είχα ένα iPhone 3G, το οποίο αποσύρθηκε όταν πήρα το XPERIA, και το είχα για περίπου ενάμισι-δυο χρόνια.

Είχα καλές εμπειρίες και με τα δυο, αυτό που δεν μου άρεσε (αν και τα πήρα αργά, άρα μου άξιζε :Ρ) ήταν πως και οι δυο OS vendors (Apple και Sony) είχαν ένα όριο σε πιο λογισμικό μπορούσες να κάνεις update. Το iPhone μου πήγε μέχρι το iOS 4.2.1 και το Sony μέχρι το Android 2.1

Μπορείτε να με βοηθήσετε στην επιλογή μου μεταξύ iPhone 5 και XPERIA S, ή να μου προτείνετε κάποια καλύτερη συσκευή κατά την γνώμη σας; Η τιμή δεν είναι μεγάλο πρόβλημα για εμένα.

Ευχαριστώ πολύ.

χτυπα το μηλαρακι και εισαι κυριλε , μη το πολυσκεφτεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
αφου βλεπω οτι εχεις την οικονομικη δυνατοτητα να παρεις το iphone 5, σου προτεινω ανεπιφυλακξτα το samsung galaxy s3!!!! πιο φθηνο απο το iphone, πιο καλο και με πολυ καλυτερα χαρακτηριστικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, καμία άλλη πρόταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Αφού μπορείς να φτάσεις τα λεφτά του Iphone 5, καλύτερα πάνε σε:

-Samsung Galaxy S3
ή
-HTC One X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
αν ενδιαφερεσαι για αναβαθμισεις παρε το lg nexus 4.Για 2 χρονια θα παιρνει σιγουρα τις αναβαθμισεις του android μιας και το κινητο ειναι της google.Η τιμη του ειναι στα 469 ευρω στα καταστηματα της wind.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, καμία άλλη πρόταση;

Ναι. iPhone 4s.

Υγ. Αν ψάξεις, βρίσκεις iPhone σε καλή τιμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Ναι. iPhone 4s.

Υγ. Αν ψάξεις, βρίσκεις iPhone σε καλή τιμή.

Ναι, στην Ερμού, παραλλήλως αυτής, άνωθεν και κάτωθεν, θα βρει κανείς πολλούς πλανόδιους να μοιράζουν τα κλεμμένα iPhones στην τιμή των 50-100 ευρώ. Και στο skroutz ίσως τά βρει κανείς μερικά ευρώ φθηνότερα.

Προτείνω στον ενδιαφερόμενο να κατευθυνθεί στα μοντέλα της samsung. Με ίδια και λιγότερα χρήματα μπορεί να εξασφαλίσει πολύ καλύτερη ποιότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Καλησπέρα σας.

Θέλω να αγοράσω ένα κινητό και έχω αρχίσει τα διλήμματα. Έχω καταλήξει ανάμεσα στο iPhone 5 και το Sony XPERIA S (μπορείτε να μου προτείνετε και κάποιο άλλο XPERIA άμα βρείτε καλύτερο).

Εγώ είμαι χρήστης ενός Sony Ericsson XPERIA X10 mini pro, το οποίο πλέον ίσα που είναι κατάλληλο για χρήση, διότι κολλάει συνέχεια. Το είχα κάνει root σε 2.3.7, αλλά πρόσφατα το έκανα restore στο original λειτουργικό του, διότι με το root κολλούσε πιο πολύ.
Το πήρα σχετικά αργά από τότε που βγήκε, ως δώρο, και μέχρι σήμερα έχει κρατήσει 10 μήνες. Πριν από αυτό, είχα ένα iPhone 3G, το οποίο αποσύρθηκε όταν πήρα το XPERIA, και το είχα για περίπου ενάμισι-δυο χρόνια.

Είχα καλές εμπειρίες και με τα δυο, αυτό που δεν μου άρεσε (αν και τα πήρα αργά, άρα μου άξιζε :Ρ) ήταν πως και οι δυο OS vendors (Apple και Sony) είχαν ένα όριο σε πιο λογισμικό μπορούσες να κάνεις update. Το iPhone μου πήγε μέχρι το iOS 4.2.1 και το Sony μέχρι το Android 2.1

Μπορείτε να με βοηθήσετε στην επιλογή μου μεταξύ iPhone 5 και XPERIA S, ή να μου προτείνετε κάποια καλύτερη συσκευή κατά την γνώμη σας; Η τιμή δεν είναι μεγάλο πρόβλημα για εμένα.

Ευχαριστώ πολύ.
φαντάζομαι πως δεν έχει οικονομικό θέμα οπότε διάλεξε το καλύτερο
το iphone 5 ειναι καλύτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Διαλεξε αναμεσα σε galaxy s3,iphone 4s και sony xperia Z.
Παντως επειδη και γω ειμαι σε αναμονη για κινητο περιμενω πρωτα να κυκλοφορησει το galaxy s4.
Μακρια απο iphone5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
πάρε ένα tablet με τα ίδια λεφτά και δώσε άλλα 30 ευρώ για κάτι που θα σου κρατήσει 5 χρόνια στο νερό, και θα κάνει καλά αυτό που πρέπει να κάνει καλά κάθε κινητό: να παίρνει τηλέφωνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top