Σκανταλιές που κάναμε και τι "πιστεύαμε" όταν ήμασταν μικροί

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
τιτλος: Σκανταλιες που καναμε και τι ''πιστευαμε΄΄ οταν ημασταν μικροι

Darling,I know. :whistle:

ον τοπικ:
Πριν απο πολλά πολλά χρόνια,δοκίμασα να φάω ενα μυρμήγκι.Μου άρεσε η αλήθεια είναι.
Είχε μια επίγευση ουδετερότητας,σε αρμονία με την τραγανή υφή του.
Έκτοτε είχα φάει αρκετά απο αυτά τα χαριτωμένα εντομάκια,αλλά όταν γνώρισα τα πακοτίνια,σταμάτησα.
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εμένα η ανηψιά μου έτρωγε φύλλα δάφνης :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki987654321

Νεοφερμένος

Η maraki987654321 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Στην γειτονιά μας ήταν και είναι μια γιαγιά που η παρέα μου και εγώ τη μισούσαμε θανάσιμα! Όλη την ώρα μας έκανε παρατηρήσεις και χαλάστρες στα παιχνίδια μας. έτσι μια μέρα αποφασίσαμε να πάρουμε εκδίκηση. Γράψαμε σε ένα χαρτί με κόκκινο μαρκαδόρο "ΕΙΣΑΙ ΚΑΚΙΑ ΓΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΡΙΓΚΛΑ" και πήγαμε και της το βάλαμε κάτω από την πόρτα της. νιώθαμε σαν να είχαμε πάρει το αίμα μας πίσω! Όμως μας έτρωγε η αγωνία για το αν είχε διαβάσει το σημείωμα, οπότε ο φίλος μου ο Παναγιώτης και εγώ, που ήμασταν οι πιο γρήγοροι στο τρέξιμο πήγαμε να το τσεκάρουμε. και εκεί που είδαμε πως έλειπε και χαζοχαιρόμασταν βγαίνει στο παράθυρό της και μας φώναζε στριγκλίζοντας "Παναγιωτάκηηηηη Μαρίααααα". βάλαμε μια τρεχάλα και κλειστήκαμε σε ένα υπόγειο για να περάσει η ώρα για να μην μας βρει. Για καιρό την αποφεύγαμε στον δρόμο.

Μετά από καμιά πενταριά χρόνια πηγαίναμε σε ένα μέρος που δεν περνούσαν αυτοκίνητα και το λέγαμε δρομάκι. Εκεί ήταν κάποια παλιά σπίτια τα οποία δεν κατοικούνταν εκτός από αυτό της προαναφερθείσας γιαγιάς. Σε εμάς όμως, μας είχε καρφωθεί πως αυτά τα ακατοίκητα σπίτια ήταν στοιχειωμένα . Αρχίσαμε λοιπόν να πετάμε πέτρες και ότι άλλο βρίσκαμε στα παράθυρα. αυτό το κάναμε πολλές μέρες. ακούγαμε κάτι σειρσήματα και τα κάναμε πάνω μας. Μια μέρα πετάξαμε μια πέτρα και εμφανίστηκε ένα κόκκινο φωτάκι πίσω από την κουρτίνα και μετά εξαφανίστηκε. Παρόλο που φοβόμασταν εξακολουθούσαμε να πηγαίνουμε κάθε απόγευμα εκεί. κάποια στιγμή πετάξαμε μια κοτρόνα και έπεσε όλο το τζάμι. Πετάγεται η άλλη η κακίστρο η γιαγιά από το παράθυρο της και άρχισε να ωρύεται! (Εδώ που τα λέμε δεν ήταν και τόσο αστείο αυτό που είχαμε κάνει). Μετά πήγε και μας κάρφωσε στους γονείς μας. Τα δυο κορίτσια από την παρέα μας πήραν 3 μέρες τιμωρία από τη μάνα τους. Εκείνο το κόκκινο φωτάκι μάθαμε τελικά πως ήταν κάποιο καντηλάκι, μετά από λίγο καιρό αφού καταφέραμε και μπήκαμε μέσα στο σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Α. Θυμήθηκα.
Η ανιψιά μου, όταν ήταν ακόμα πιο μικρή, (τότε ήταν 4-5 ετών), όταν την ξυπνούσαν και της έλεγαν ότι ήρθαν τα Χριστούγεννα, έτρεχε στο παράθυρο να δει απ έξω το χιόνι.
Φαντάζεστε την απογοήτευσή της όταν δεν έβλεπε χιόνι έξω ε?
Είχε πιστέψει το τραγούδι που λέει "Χιόνια στο καμπαναριό, που Χριστούγεννα σημαίνουν"..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Αχ τι θυμήθηκα :PΠροειδοποιώ εγώ μία φορά πέταξα από αυτό που θα πω :P χιχιχιχι
Ήταν ένα Πάσχα και ήμασταν στο πατρικό του πατέρα μου...εκεί μένουν και έμεναν τότε τα ξαδέρφια μου με τον θείο μας:D
Εκείνη την μέρα οι θείες μου και η μητέρα μου έβαφαν τα αυγά κόκκινα :PΦυσικό ήταν μικρά παιδιά τώρα εγώ ο αδερφός μου και άλλα 3 ξαδέρφια μου από Αθήνα να σκεφτούμε κάποια σκανταλιά...Λοιπόν μόλις τελείωσαν με το βάψιμο των αυγών οι μητέρες μας πήραμε το ταψί που τα τοποθετούσαν και πήγαμε στο δωμάτιο της ξαδέρφης μου που έμενε εκεί :D
Αρχίσαμε να παίζουμε αυγοπόλεμο εγώ έριξα ένα και κρύφτηκα αμέσως κάτω από το γραφείο που υπήρχε στο δωμάτιο για να μην με πετύχει κανένα αυγό...Τα ξαδέρφια μου και ο αδερφός μου συνέχιζαν τον αυγοπόλεμο....Οι μητέρες μας παραξενεύτηκαν με την τόση ησυχία και άρχισαν να μας ψάχνουν παντού.Μέχρι και στην γειτόνισσα πήγαν xD (το δωμάτιο με την κουζίνα δεν είναι δίπλα γι'αυτό :P )
Όταν μπήκαν μέσα στο δωμάτιο που ήμασταν υπήρχε μία μυρωδιά παναγία μου παντού μύριζε αυγό :P πως είχα καταφέρει να μην λυποθυμίσω ακόμα το σκέφτομαι :X
Έπειτα καθάριζαν το δωμάτιο x3 μέρες και ευτυχώς να λέμε δεν φάγαμε καμία τιμωρία :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Αχ τι θυμήθηκα :PΠροειδοποιώ εγώ μία φορά πέταξα από αυτό που θα πω :P χιχιχιχι
Ήταν ένα Πάσχα και ήμασταν στο πατρικό του πατέρα μου...εκεί μένουν και έμεναν τότε τα ξαδέρφια μου με τον θείο μας:D
Εκείνη την μέρα οι θείες μου και η μητέρα μου έβαφαν τα αυγά κόκκινα :PΦυσικό ήταν μικρά παιδιά τώρα εγώ ο αδερφός μου και άλλα 3 ξαδέρφια μου από Αθήνα να σκεφτούμε κάποια σκανταλιά...Λοιπόν μόλις τελείωσαν με το βάψιμο των αυγών οι μητέρες μας πήραμε το ταψί που τα τοποθετούσαν και πήγαμε στο δωμάτιο της ξαδέρφης μου που έμενε εκεί :D
Αρχίσαμε να παίζουμε αυγοπόλεμο εγώ έριξα ένα και κρύφτηκα αμέσως κάτω από το γραφείο που υπήρχε στο δωμάτιο για να μην με πετύχει κανένα αυγό...Τα ξαδέρφια μου και ο αδερφός μου συνέχιζαν τον αυγοπόλεμο....Οι μητέρες μας παραξενεύτηκαν με την τόση ησυχία και άρχισαν να μας ψάχνουν παντού.Μέχρι και στην γειτόνισσα πήγαν xD (το δωμάτιο με την κουζίνα δεν είναι δίπλα γι'αυτό :P )
Όταν μπήκαν μέσα στο δωμάτιο που ήμασταν υπήρχε μία μυρωδιά παναγία μου παντού μύριζε αυγό :P πως είχα καταφέρει να μην λυποθυμίσω ακόμα το σκέφτομαι :X
Έπειτα καθάριζαν το δωμάτιο x3 μέρες και ευτυχώς να λέμε δεν φάγαμε καμία τιμωρία :hehe:

εγω παλι πηγαινα στο μπαλκονι το πασχα και πετουσα τα αυγα στους περαστικους (καποιες φορες ολοκληρα αλλες μονο τα τσοφλια:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Όταν ήμουν μικρό, πίστευα πως τα παιδιά γίνονται με σποράκια. Δηλαδή υπάρχουν αντιπροσωπείες με σποράκια σε όλη την Ελλάδα με διάφορα είδη. Απλά καταπίνεις λίγα σποράκια και μένεις έγκυος.:P Άμα το παιδί σου θες να είναι ξανθό, παίρνεις κάποια συγκεκριμένα, αν θες να είναι πρασινομάτικο, παίρνεις κάποια άλλα κλπ. Επίσης είχα την ιδέα πως ο άνδρας το μόνο που κάνει είναι να πληρώνει τα σποράκια, τα οποία είχα την εντύπωση πως κοστίζουν 3000 ευρώ το ένα. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Επίσης το Πάσχα μια φορά είχαμε πάρει εγώ και ο παππούς μου κάτι μικρές σφόκες (δεν ξέρω πως γράφονται) :hehe: και όπως τρώγανε το αρνί όλοι οι υπόλοιποι ξαφνικά τους πετάξαμε κάτω από το τραπέζι 2 φορές συνεχόμενα..χαχαχαχα πολύ γέλιο :hehe::devil:κάθε Πάσχα μπορώ να πω είχε και κάποια σκανταλιά στο πρόγραμμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγώ είχα ένα αεροβόλο και πυροβολούσα τις γάτες στα κεραμίδια :hehe: :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Όταν ήμουν μικρή και έμπαινα στη θάλασσα, πίστευα ότι γινόμουν γοργόνα.... :redface: Και κάθε φορά έπαιρνα μαζί μου από τη θάλασσα κάποιον αστερία, κάποιον αχινό και τους μίλαγα γιατί ήμουν σίγουρη ότι με καταλάβαιναν... :redface:

Ή θυμάμαι μια φορά που ρώτησα τον μπαμπάκα ποιος είναι πρώτος στα αυτοκίνητα, δηλαδή πιο μπροστά από όλα.Φυσικά ο μπαμπάς μου μου εξήγησε ότι δεν υπήρχε αυτό αλλά δεν το χώραγε το μικρό μου μυαλουδάκι.Είχα σκεφτεί χαρακτηριστικά: <<Καλά ο μπαμπάς μου δεν ξέρει, κάνει λάθος κι εγώ όταν μεγαλώσω θα του το δείξω γιατί δεν καταλαβαίνει.>> Σχεδόν τον περιφρόνησα :hehe: Τώρα βέβαια μεγάλωσα κι ούτε λόγος να γίνεται να του αποδείξω ποιο είναι το ''πρώτο αυτοκίνητο'' :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
εγώ είχα ένα αεροβόλο και πυροβολούσα τις γάτες στα κεραμίδια :hehe: :whistle:

Τώρα θα σου λεγα τίποτα.. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
εγώ είχα ένα αεροβόλο και πυροβολούσα τις γάτες στα κεραμίδια :hehe: :whistle:

Κακό παιδί!!!:mad::mad::mad:Τις γάτες βρήκες να πειράξεις;;:P:P:Pκαι τα σκυλάκια ψυχή έχουν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
εγώ είχα ένα αεροβόλο και πυροβολούσα τις γάτες στα κεραμίδια :hehe: :whistle:
Εγώ όταν πηγαίναμε στο χωριό έπαιρνα πέτρες και τις πετούσα στις κότες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Εγώ όταν πηγαίναμε στο χωριό έπαιρνα πέτρες και τις πετούσα στις κότες:P
Πετύχαινες καμία;;;γιατί εγώ ψιλοδυσκολεύομαι όταν αρχίζουν να τρέχουν:redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν πω κάτι άλλο θα με λιντσάρουν οι φιλόζωοι, οπότε.... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πετύχαινες καμία;;;γιατί εγώ ψιλοδυσκολεύομαι όταν αρχίζουν να τρέχουν:redface::redface::redface:
Ναι τις πετύχαινα αλλά ήθελε προσπάθεια:P

Επίσης πάλι σε ένα χωριό με έστελναν να ρίξω ότι φαγητό περίσευε στις κότες και επειδή τα έριχνα από το μπαλκόνι περίμενα να έρθουν όλες από κάτω και να τα ρίξω πάνω τους:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Όταν ένα κοριτσάκι ("φίλη" μου) φορούσε φουστάνι, το σήκωνα για να φανεί το βρακί της. Μετά γελούσα. Πιο μετά το έμαθαν κι αυτές και το έκαναν η μία στην άλλη.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Ναι τις πετύχαινα αλλά ήθελε προσπάθεια:P

Επίσης πάλι σε ένα χωριό με έστελναν να ρίξω ότι φαγητό περίσευε στις κότες και επειδή τα έριχνα από το μπαλκόνι περίμενα να έρθουν όλες από κάτω και να τα ρίξω πάνω τους:hehe:

εγώ πάω ακόμα και τώρα στο συρματόπλεγμα:worry: και το ρίχνω πάνω τους κάτι σκηνές που έχω δει με τις κότες άσε ντρέπομαι:Pείμαι κακό παιδάκι:P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όταν ένα κοριτσάκι ("φίλη" μου) φορούσε φουστάνι, το σήκωνα για να φανεί το βρακί της. Μετά γελούσα. Πιο μετά το έμαθαν κι αυτές και το έκαναν η μία στην άλλη.



:hehe: ελπίζω να μην το κάνατε και μεγάλες αυτό :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top