Αγορά DVD player

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σκέφτομαι να αγοράσω ένα νέο DVD Player, αλλά θέλω ένα που να μπορεί να διαβάσει DiVX/XViD με υπότιτλους ελληνικούς, κατά προτίμηση και πολλαπλούς (να έχω δηλαδή αγγλικούς και ελληνικούς). Χωρίς να ξεπεράσω τα 100 Euro. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Στο e-shop.gr βρηκα αρκετα που μπορουν να παιξουν divx κατω απο 100? ... Δυστυχως δεν ξερω αν υποστηριζουν ελληνικους υποτιτλους, μπορεις με ενα e-mail ή τηλεφωνο να μαθεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μπορείς να μου δώσεις ονόματα ή url να πάρω μια ιδέα?

EDIT: Εχμ..ναι... e-shop.gr είπε ο άνθρωπος...ξύπνα isi χαζή! :fool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Με 100 ευρώ δεν βρίσκεις.:/:
https://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=900&product=901148
Αυτό έχει 30 ευρώ παραπάνω.

ΥΓ:Τώρα που το ξαναείδα έχει ένα Toshiba.
https://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=900&product=848646&tab=specs
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
https://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.770415

Έχω ακούσει ΠΟΛΥ καλά λόγια για αυτό τον player με μια μικρή ερεύνα που έκανα στο μεσημέρι. Αλλά για να μπορείς να βάλεις ελληνικούς υπότιτλους θα πρέπει να αλλάξεις το firmware, δεν είναι τπτ σπουδαίο όλη η διαδικασία μόνη σου την κάνεις αλλά χάνεις εγγύηση

Μέχρι στιγμή πάντως δεν έχω βρει κάποιο που να παίζει ελληνικούς υπότιτλους χωρίς "πείραγμα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ για τον κόπο σου Exp (και όλους σας).

Είδα ένα που έπαιξε ελληνικά επιτόπου στο Carrefour.
Το F&U (Funai United) DBR 5311, αλλά η γραμματοσειρά είναι πάααρα πολύ μικρή και μοιάζει με symbol.

Αυτό που προτείνεις Exp δε μου φαίνεται κακό!

EDIT: Επίσης παίζουν και τα LG DVX172 και LG DVX9900H. Για το 172 διάβασα πως βγάζει ένα γκρί πλαίσιο πίσω από τους υπότιτλους. Όχι πολύ καλό... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Χωρις να ψαξω πολυ θα σου προτεινα το το πρωτο LG DVX172 ... Βεβαια αν σε ενοχλει αυτο με τους υποτιτλους αλλαζει το θεμα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το πήρα τελικά! Είναι μια χαρά και το γκρι πλαίσιο δεν ενοχλεί καθόλου.
Το μόνο μείον για τις δικές μου ανάγκες, είναι που μπορώ να έχω μόνο ένα αρχείο υποτίτλων και όχι αγγλικούς/ελληνικούς. Πάντως για την τιμή του είναι αστέρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Επιτρέπεται να μάθω πόσο το πηρες; Να υποθέσω γύρω στα 80;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
66 EURO :) (και για να είμαι ακριβής, μου το έκαναν δώρο! :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Τι εννοείς ένα αρχείο υποτίτλων??
Το βασικότερο πρόβλημα ελπίζω να μην το έχεις είναι η συμβατότητα με τις εκδόσεις των εκδόσεων των xvid και divx. Το XVID είναι το κυρίαρχο σήμερα. ΕΛπίζω να μην έχεις προβλήματα με αυτό. Στον υπολογιστή πάντως αν θες να δεις τα απαιτούμενα codecs ψάξτε το GSpot.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εγώ και ο φίλος μου, έχουμε ένα κάλο στον εγκέφαλο και θέλουμε να βλέπουμε τις ταινίες με αγγλικούς υπότιτλους. Η κόρη μου όμως που θα δει κάποιες από αυτές θα χρειαστεί ελληνικά...
Άρα θα ήθελα να έχω τη δυνατότητα να μπορώ να έχω δύο αρχεία υποτίτλων.
Ένα GVG που υπήρχε λίγο παλαιότερα το έκανε αυτό, αλλά δεν πωλείται πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το LG που πηρες εχει την δυνατοτητα που θες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Όχι δεν την έχει.Θα βολευτώ με ελληνικούς μόνο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εγώ και ο φίλος μου, έχουμε ένα κάλο στον εγκέφαλο και θέλουμε να βλέπουμε τις ταινίες με αγγλικούς υπότιτλους. Η κόρη μου όμως που θα δει κάποιες από αυτές θα χρειαστεί ελληνικά...
Άρα θα ήθελα να έχω τη δυνατότητα να μπορώ να έχω δύο αρχεία υποτίτλων.
Ένα GVG που υπήρχε λίγο παλαιότερα το έκανε αυτό, αλλά δεν πωλείται πια.

Και εγώ τέτοιο κάλο έχω. Κάτβ οι μεταφράσεις από Systran.

Σχετικά με την συσκευή μου έχει δημιουργηθεί απορία.
Εγώ όπως το ξέρω για τις συσκευές αυτές που αναπαράγουν xvid/divx αφού διαλέξεις το αρχείο στην συνέχεια διαλέγεις και το κατάλληλο αρχείο υποτίτλων. Τουλάχιστον έτσι γίνεται στο Kiss αν το θυμάμαι καλά. Εσένα δεν το κάνει έτσι? και φορτώνει αυτόματα με βάση το όνομα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Λογικα οχι, απλως καποιο firmware που ειχε φτιαχτει για την υποστηριξη ελληνικων στους υποτιτλους, επειδη ηταν προχειρο επελεγε τους υποτιτλους με βαση το ονομα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
οεο!:clapup:
με γεια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Εγω που εχω xbox και του εχω περασει xbox media center εχω βολευτει μια χαρα. Οποιος θελει να μαθει πως να το περασει ας στειλει pm.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ερώτηση Θέλω να αγοράσω DVD φορητό, βρήκα λοιπόν ένα με dvd που έχει και τηλεόραση, έχετε ακούσει κάτι; υπάρχει περίπτωση ελατωματικών; παίζει ρόλο η μάρκα; ο άντρας επιμένει σε σόνυ φίλιπς και τα ρέστα αλλα αυτό που μου άρεσε εμένα είναι μια μάρκα που ούτε κάν θυμάμε, αλλα μου αρέσει τρελλά..

Έυχαριστώ εκ τών προτέρων:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Η αποψη μου δε θα σαρεσει : μην αγορασεις dvd φορητο :P Αλλα ενταξει , αν θελει καποιος να βλεπει ταινιες ετσι, πασο.

Η μαρκα παντα παιζει καποιο ρολο. Το design οχι και τοσο :P (ωχ ερχεται η Λια να με μπουφλισει ! :P ). Δε μπορω να σου πω γιατι δε το εχω ψαξει, αλλά δεν εχω και πολλη εμπιστοσυνη στα sony οσον αφορα τις συσκευες cd/dvd. Τελευταια εχω δει καλα αποτελεσματα από LG πχ. (μιλαω για το συσκευη αναγνωσης των δισκων, οχι τα υπολοιπα).

Mπορεις να δεις καμια 30αρια σελιδες απο μερικα, εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top