Συζήτηση για... τρίχες!

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Επειδη ειμαι και λιγο ασχετος, εκτος απο σουπερ μαρκετ και ηλεκτρονικα καταστηματα, που μπορω να βρω ποικιλια σε ανδρικα προιοντα για μαλλια οπως gel , κερι και λοιπα? Για Αθηνα μιλω. Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Επειδη ειμαι και λιγο ασχετος, εκτος απο σουπερ μαρκετ και ηλεκτρονικα καταστηματα, που μπορω να βρω ποικιλια σε ανδρικα προιοντα για μαλλια οπως gel , κερι και λοιπα? Για Αθηνα μιλω. Ευχαριστω!

hondos center...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Και εγω αυτο σκεφτηκα, αλλα για αντρες εχει σιγουρα να κοιταξω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Βασικά τα προϊόντα μαλλιών κάνουν εξίσου για άνδρες και γυναίκες, οπότε δεν έχεις τέτοιο θέμα. Τα δήθεν εξειδικευμένα προϊόντα για άντρες είναι περισσότερο μαρκετινίστικο κόλπο, εκτός αν ψάχνεις κάτι ειδικό, πχ για τριχόπτωση ή για βαμμένα μαλλιά, που και πάλι ίδια δουλειά κάνουν στο μαλλί. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
το πιστολάκι συχνά βλάπτει; τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
το πιστολάκι συχνά βλάπτει; τι λέτε;

φυσικα και βλαπτει ειδικα αν δεν χρησιμοποιειται σωστα!
να βαζεις μασκα και οπωσδηποτε σιλικονι ή μεταξι μετα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
εχει χρησιμοποιησει κανεις το Schwarzkopf Taft V12 ? ειναι καλο? αφηνει καταλοιπα στα μαλλια κ.τ.λ.?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
εγω πλεον θα το σκεφτω πολυ σοβαρα να ξανακανω ντεκαπαζ καθε ειδους πανω στο μαλλι μου(βαφη ή ανταυγειες)!

Μπορείς να κάνεις βαφή ή ανταύγειες και χωρίς ντεκαπάζ. Απλώς έχει γίνει σύνηθες σε αρκετά κομμωτήρια για να κλέβουν χρόνο, να χρησιμοποιούν προιόντα ξανοίγματος. Βαφή μόνο και το αφήνεις περισσότερη ώρα. Δοκίμασέ το όταν θα σου ξανάρθει η όρεξη να τάνοίξεις.

Ρε παιδί μου θα μας ταλαιπωρεί για πολύ καιρό το ξανθό εεε? :hmm:
Δεν σε ταλαιπωρεί μόνο όταν το έχεις, αλλα και όταν αποφασίσεις να το αλλάξεις..

Ολες οι μεγάλες αλλαγές στα μαλλιά ταλαιπωρούν, αλλά το χειρότερο χρώμα που ταλαιπωρεί κατ'εμέ είναι το κόκκινο. Μια φορά στη ζωή μου έγινα κοκκινομάλλα (σκούρο) κι απο τοτε ακούω κόκκινο και στρίβω γωνία. Τόσο ζόρι τράβηξα μέχρι να φύγει η κοκκινίλα. Και μου πήγαιναν πολύ, αλλά είναι ζόρι. Δηλαδή αν μου υπέγραφε κάποιος πως θα τα βάψω και δε θα χρειάζεται κάθε μήνα να πηγαίνω κομμωτήριο και δε θα ξεβάψει μέσα σε 2-3 βδομάδες άνετα τα ξαναέκανα. Αλλά αυτά δε γίνονται :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Σοβαρά? Δεν είχα ιδέα για το κόκκινο! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evelina123

Νεοφερμένος

Η evelina123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας:)
θα ηθελα να ρωτησω για τα χρωμοσαμπουαν..
εγω εχω ξανθα μαλλια και εκανα "κρυφες " ανταυγιες επειδη δεν θελω να εχω καθε μηνα να κανω ριζα..και θελω κατι που να ανοιγει το χρωμα μου..για αυτο ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει κατι (π.χ χρωμοσαμπουαν) που να ανοιγει το χρωμα 1 με 2 τονους (ή και λιγο παραπανω) χωρις να χρειαζεται ριζα καθε μηνα? :/:
θα απευθυνθω καποια στιγμη και σε καποιο κομμωτηριο απλα θα ηθελα να παρω μια "ιδεα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εγώ δεν ξέρω από χρωμοσαμπουάν.
Υποθέτω όμως, πως αυτό που θες, δεν γινεται. Γιατι απλούστατα θα βγαίνει η ρίζα καθε μήνα, ειτε έχεις χρωμοσαμπουάν, είτε έχεις βαφή. Εκτός αν το χεις στο μυαλό σου, ότι θα τα βάφεις με χρωμοσαμπουάν, επειδή πχ καποιο συγκεκριμενο μήνα θα χεις κάπου να πας και θα θες να είσαι λαμπερή, και μετά θα το αφήνεις να ξεθωριάζει τελείως, οπότε θα μένεις με το φυσικό σου (και τις κρυφές ανταύγιες). Αυτό φαντάζομαι πως γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Γεια σας:)
θα ηθελα να ρωτησω για τα χρωμοσαμπουαν..
εγω εχω ξανθα μαλλια και εκανα "κρυφες " ανταυγιες επειδη δεν θελω να εχω καθε μηνα να κανω ριζα..και θελω κατι που να ανοιγει το χρωμα μου..για αυτο ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει κατι (π.χ χρωμοσαμπουαν) που να ανοιγει το χρωμα 1 με 2 τονους (ή και λιγο παραπανω) χωρις να χρειαζεται ριζα καθε μηνα? :/:
θα απευθυνθω καποια στιγμη και σε καποιο κομμωτηριο απλα θα ηθελα να παρω μια "ιδεα"

Καλησπέρα!
Λογικά μπορείς να κάνεις και ένα ρεφλέ στο κομμωτήριο σε απόχρωση που θα σου προτείνουν.
Επειτα μια λυση για να το δοκιμάσεις στο σπίτι μόνη σου είναι και το χρωμοσαμπουαν. Οι πωλητριες θα μπορεσουν να σου προτεινουν ενα χρωμα κοντα στο φυσικο σου το οποιο θα το τονιζει, απλά είτε ρεφλέ είνα είτε χρωμοσαμπουαν ισχυει αυτο που σου είπε και η gilda .. κάποια στιγτμή θα αρχίσει να ξεθωριάζει, ανάλογα με τα λουσίματα που κάνεις και πόσο "ταλαιπωρεις" γενικοτερα τα μαλλια σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evelina123

Νεοφερμένος

Η evelina123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ναι κατι τετοιο ειχα στο μυαλο μου! να "ανοιγω" το χρωμα των μαλλιων μου και με τα λουσιματα να φευγει το χρωμα χωρις να ειμαι αναγκασμενη να κανω ριζα καθε μηνα (γιατι δεν θελω να μπλεκομαι απο τωρα με τετοια!) θα παω στα hondos center να δω τι θα μου προτεινουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Μπορείς να κάνεις βαφή ή ανταύγειες και χωρίς ντεκαπάζ. Απλώς έχει γίνει σύνηθες σε αρκετά κομμωτήρια για να κλέβουν χρόνο, να χρησιμοποιούν προιόντα ξανοίγματος. Βαφή μόνο και το αφήνεις περισσότερη ώρα. Δοκίμασέ το όταν θα σου ξανάρθει η όρεξη να τάνοίξεις.

Mια φορα προσπαθησαμε να το κανουμε αυτο..ξερεις ποιο ηταν το αποτελεσμα :whistle: ? εχεις δει τις τσιγγανες που εχουν αυτο το πορτοκαλοκοκκινο? ετσι ακριβως εγινα :P παρολο που εχω καστανη ανοιχτη βαση ανοιγει πολυ δυσκολα το μαλλι μου :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Γεια σας:)
θα ηθελα να ρωτησω για τα χρωμοσαμπουαν..
εγω εχω ξανθα μαλλια και εκανα "κρυφες " ανταυγιες επειδη δεν θελω να εχω καθε μηνα να κανω ριζα..και θελω κατι που να ανοιγει το χρωμα μου..για αυτο ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει κατι (π.χ χρωμοσαμπουαν) που να ανοιγει το χρωμα 1 με 2 τονους (ή και λιγο παραπανω) χωρις να χρειαζεται ριζα καθε μηνα? :/:
θα απευθυνθω καποια στιγμη και σε καποιο κομμωτηριο απλα θα ηθελα να παρω μια "ιδεα"

Υπάρχουν γενικώς τέτοιου είδους χρωμοσαμπουάν. Ρωτα σε Χοντος ή φαρμακείο. Υπάρχει επίσης και η χέννα αλλά περισσότερες πληροφορίες θα πάρεις στο φαρμακείο. Αλλος τρόπος είναι ψέκασμα χαμομηλιού, νομίζω το βρίσκεις στο φαρμακείο κι αυτό και δουλεύει περισσότερο ενεργά το καλοκαίρι που βλέπει ο ήλιος τα μαλλιά σου. Αν πας κομμωτήριο και κάνεις ανταύγειες, δε θα χρειαστείς ρίζα, γιατί οι ανταύγειες δεν πειράζουν ρίζα και χρειάζονται ανανέωση κάθε 2,5 -4 μήνες. Αν κάνεις βαφή, θα θες ρίζα κάθε μήνα.

Mια φορα προσπαθησαμε να το κανουμε αυτο..ξερεις ποιο ηταν το αποτελεσμα :whistle: ? εχεις δει τις τσιγγανες που εχουν αυτο το πορτοκαλοκοκκινο? ετσι ακριβως εγινα :P παρολο που εχω καστανη ανοιχτη βαση ανοιγει πολυ δυσκολα το μαλλι μου :mad:

Περίεργο ... Μήπως ν'αλλαζες κομμώτρια ή βαφή? Παίζει ρόλο και η ώρα που αφήνεις. Το οξυζενέ που μπαίνει στη βαφή, κάνει ξάνοιγμα απο μόνο του ούτως ή άλλως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evelina123

Νεοφερμένος

Η evelina123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
πωω δεν τα ηξερα αυτα! :Ρ θα παω σιγουρα κ 'σενα φαρμακειο να ρωτησω! ευχαριστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
πωω δεν τα ηξερα αυτα! :Ρ θα παω σιγουρα κ 'σενα φαρμακειο να ρωτησω! ευχαριστω:)

Παρακαλώ:) Βασικά κι εγώ στην ηλικία σου, ίσως και λίγο μικρότερη απο σένα, αρχισα να λιγουρεύομαι το ξάνθισμα. Οπότε έκανα διάφορους πειραματισμούς, μέχρι να καταλήξω στο κομμωτήριο. Χαμομήλι όμως και χέννα δεν πάνε στα βαμμένα. Εσύ βέβαια που χεις λίγες και κρυφές, δε θα χεις πρόβλημα. Το πολύ πολύ να κοκκινίσει καμμιά τουφίτσα, αλλά δεν είναι άσχημο. Πριν δηλαδή προβώ σε ανταύγεια(βαφή) τότε, ξάνθαινε. Αφού έκανα ανταύγειες κι έπειτα έβαλα χαμομήλι, μερικές τουφίτσες κοκκίνισαν. Τότε δεν με ένοιαζε, ίσα ίσα. Μετά απο χρόνια έμαθα πως συμβάνει αυτό καμμιά φορά κάποια αντίδραση γίνεται με τα ψεκάσματα χαμομηλιού ή χέννα στα βαμμένα μαλλιά. Ηταν όμορφο όμως. Φεύγει με μερικά λουσίματα. Δε θα σου συμβεί σώνει και ντε, αλλά έτσι να το χεις κι αυτό κατά νου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Περίεργο ... Μήπως ν'αλλαζες κομμώτρια ή βαφή? Παίζει ρόλο και η ώρα που αφήνεις. Το οξυζενέ που μπαίνει στη βαφή, κάνει ξάνοιγμα απο μόνο του ούτως ή άλλως.

Αλλαξα 3 πριν καταληξω στη συγκεκριμενη που πραγματικα με τα χρωματα δεν την πιανει κανεις..οτι σου πει αυτο θα σου βγει..ερχονται μεχρι και απο Γλυφαδα στη συγκεκριμενη..
ισα ισα που μου ελεγε οτι δεν θα γινει κι εγω επεμενα..στη μια τουφα βαλαμε 30αρι οξυζενε με τη πιο ανοιχτη βαφη και στη 2η 40αρι..ηταν τραγικα και τα 2..εχω αποφασισει οταν οταν θα κατεβει η ντεκαπαζ εντελως και θα δυναμωσει λιγο το μαλλι μου θα κανω ανταυγειες 2-3 τονους ανοιχτοτερο απο το μαλλι μου απλα για να κανει μια διαφορα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ηλιάννα που ειναι αυτή η κομμώτρια???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top