Υδραυλικός και ιδιοκτήτης σπιτιού

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Λοιπόν. Τα δεδομένα. Μένω σε ενοίκιο.

Το πρόβλημα: Το σπίτι εμφάνισε χοντρό πρόβλημα που καταστρέφει το σπίτι της απο κάτω μου. Το φτιάξιμο απαιτεί να ξηλωθούν πατώματα (και να γκρεμιστεί κομμάτι τοίχου ίσως) και να αλλάξουν τα υδραυλικά της αποχέτευσης.

Η πολυκατοικία είναι 30 ετών και ο υδραυλικός που φώναξε η από κάτω είπε ότι πρόκειται για κατεπείγουσα ανάγκη να αλλάξει μιας και οποιοδήποτε νερό καταλήγει στο σιφόνι καταστρέφει τον τοιχο της απο κάτω.

¨ολα καλά μέχρι εδώ... Παίρνω από το πρωί τον ιδιοκτήτη και ενώ τεκμηριωμένα έχει ειδοποιηθεί (είναι σε διακοπές!) ότι τον ψάχνω και εγώ και οι γονείς μου είναι αδυνατον από τις 8.30 το πρωί να τον βρω. Αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να μείνω πρακτικά στο σπίτι (θα με φιλοξενήσει μια φίλη) γιατί οποιοδήποτε νερό είναι πρόβλημα και όπως καταλαβαίνετε ... δεν μπορώ να μείνω χωρίς νερό :redface:.

ΑΝ καλέσω τον υδραυλικό να μου το φτιάξει, τον πληρώσω, πάρω απόδειξη, με το "έτσι θέλω", εννοώ χωρίς την έγκριση του, και μετά κρατήσω από τα ενοίκια έως την εξόφληση του ποσού, συνιστά καταπάτηση του συμβολαίου αυτό το πράγμα? (το συμβόλαιο του σπιτιού είναι ένα απολύτως συνηθισμένο συμβόλαιο χωρίς έξτρα όρους)..
Thx... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

C.M.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η C.M. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Έτσι όπως την περιγράφεις τη ζημιά η επιδιόρθωση της, εφόσον καθιστά και το ακίνητο ακατάλληλο για κατοίκηση, θεωρείται επείγουσα. Και εφόσον ο ιδιοκτήτης έχει ειδοποιηθεί και εντός λογικής περιόδου δεν ανταποκρίνεται τότε μπορείς να επιδιορθώσεις εσύ τις ζημιές. Τα έξοδα στα οποία υποβληθείς θα πρέπει να τα καταβάλει ο ιδιοκτήτης (εφόσον πρόκειται για ζημιά που δεν προκάλεσες εσύ). Τώρα αν θα συμψηφίσετε τις απαιτήσεις σας είναι άλλο θέμα που εξαρτάται από τη συμφωνία σας. Κατά τη γνώμη μου καλύτερα όχι.

Δεν είμαι σίγουρη για τα πιο πάνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Κι εγω τα ίδια θα έλεγα, αλλά δεν είμαι σίγουρη επίσης! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εμενα οταν μου προεκυψε προβλημα στο σπιτι, που δεν ειχα προκαλεσει εγω, ηρθε υδραυλικος και τον πληρωσαν οι ιδιοκτητες. Κι ειναι λογικο γιατι ειναι θεμα που αφορα το σπιτι και θα "μεινει" σ'αυτους, η θα φθειρει κατι δικο τους.
Στη θεση σου θα εκανα αυτο που λες, αποδειξη-τηλεφωνακι για εξηγηση-και μειωμενο νοικι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
είναι λιγάκι επίφοβο γιατί μπορεί να σου ξεφουρνίσει μετά ότι ο κουμπάρος του είναι υδραυλικός και του χρωστάει χάρη και θα του τα έφτιαχνε τσάμπα και εσύ φώναξες άλλο υδραυλικό και πλήρωνε μόνη σου....


Μην κάνεις καμία ενέργεια πριν τον ειδοποιήσεις
Στο κάτω κάτω της γραφής, είσαι απόλυτα σίγουρη ότι ο υδραυλικός της από κάτω δεν λέει ό,τι να 'ναι για να πάρει τη δουλειά και να κονομήσει καμιά 500άρα? Γιατί απ όσο λες πρόκειται για χοντρή δουλειά...

άσε λοιπόν τον ιδιοκτήτη σου να κάνει ότι θέλει με δικό του υδραυλικό
έτσι κι αλλιώς η ευθύνη δεν είναι δική σου....
εγώ πάντως δεν θα ξενιτευόμουν.... θα έλεγα στην από κάτω.. σορρυ αλλά... δε μπορώ να φύγω κι απ το σπίτι μου!

δεν ξέρω αν είναι γαϊδουριά αυτό που λέω αλλά δεν πιστεύω ότι κάποιος γείτονας θα έφευγε απ το σπίτι του για να μην υπάρχει διαρροή στον δικό μου τοίχο... ούτε η από κάτω σου θα το έκανε για σένα... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Ναι, αλλά αν συνεχίσει να χρησιμοποιεί τα νερά δεδομένης γνώσης της κατάστασης, γίνεται και δική της ευθύνη αν υπάρξει ενδεχόμενη καταστροφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Mαλλον συμφωνω με ΚΕ. Μια μεση λυση ειναι να μεινεις αλλου μεχρι να ειδοποιηθει ο ιδιοκτητης, να φωναξει ΔΙΚΟ ΤΟΥ ανθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Και εγω με την αποψη της ΚΕ θα συμφωνησω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
για να εισαι καλλυμενη θα ελεγα να παρεις και τον διαχειρηστη της πολυκατοικιας απο το χερακι, να του δειξεις την ζημια, και να του πεις να προσπαθησει και αυτος να βρει τον ιδιοκτητη, κατα τα αλλα συμφωνω με την ΚΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

C.M.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η C.M. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Όντων υπάρχουν τα ενδεχόμενα είτε να της τα φάνε χοντρά είτε να πεταχτεί ο ιδιοκτήτης να πει "στάσου μάγκα εγώ θα το'κανα μόνος μου" ή "έχω αδερφό υδραυλικό". Επίσης δεν ξέρουμε αν χρειάζεται μόνο υδραυλικός.

Σε αυτή την περίπτωση πιστεύω ότι ο ιδιοκτήτης θα πληρώσει το εύλογο κόστος επιδιόρθωσης των ζημιών, ούτε το υπερβολικό της απόδειξης που θα του παρουσιάσουν, ούτε και τίποτα ώστε να υποστεί τελικά τη ζημιά ο μισθωτής. Μπαίνοντας σε αυτή τη διαδικασία του εύλογου όμως που μόνο σε δικαστήρια εκτιλύσσεται και με εκτιμήσεις τι αξίζει πια;

Έχε υπόψη σου ότι εσύ, εάν τελικά επιλέξεις να επιδιορθώσεις τις ζημιές, το μόνο που θα κάνεις είναι να δεις τι πρόβλημα έχει με το δικό σου διαμέρισμα, με το χόρο που εσύ έχεις στην κατοχή σου και υπό την κάποια ευθύνη σου. Οι ζημιές της γειτόνισσας είναι δικό της πρόβλημα και ας πράξει το ίδιο καλώντας μάστορα και απαιτώντας στη συνέχεια από τον ιδιοκτήτη σου αυτή ή άλλως πώς.

Μπορεί ακόμα το πρόβλημα να το έχει μια σπασμένη σωλήνα στον τοίχο της γειτόνισσας και μόνο η ίδια να πρέπει να προβεί σε οποιεσδήποτε ενέργειες να καλέσει μάστορες να σπάσουν τοίχους να φτιάξουν σωλήνες και οι οποιεσδήποτε ενέργειες δικές σου να είναι άσκοπες και μόνο για τα έξοδα.

Χιντ: Το να έχεις σήμερα θείο υδραυλικό είναι καλύτερο από το να έχεις μπαμπά υπουργό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
υδραυλικούς βρίσκεις ανά πάσα στιγμή, δεν είναι εκεί το πρόβλημα. Εμείς που είμαστε στη θέση του ιδιοκτήτη, όταν μας είπε ο ενοικιαστής ότι η βαλβίδα του θερμοσίφωνα στάζει, του είπαμε να φέρει υδραυλικό, να πάρει απόδειξη και να αφαιρέσει το ποσό από το νοίκι.
Βέβαια, και "παραπάνω" να κοστολογήσει τη δουλειά του, δεν θα είναι και μεγάλη η διαφορά γιατί το πρόβλημα είναι μικρό, κάτι που δεν ισχύει στη δική σου περίπτωση.
Θα σου πρότεινα, μέχρι να βρεις τον ιδιοκτήτη, να φωνάξεις έναν υδραυλικό μόνο για αυτοψία, ούτως ώστε να προτείνεις λύση άμεση στον ιδιοκτήτη.
Και πιστεύω ότι καλά έκανες και κάνεις υπομονή για 2 μέρες χωρίς νερό, είναι ανθρώπινο...αν ήσουν εσύ στη θέση της αποκάτω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
καταρχήν 1000 ευχαριστώ για τις απαντήσεις! :)

Εν τέλει χτες δεν ξενιτεύτηκα, απλά έκανα...οικονομία στη χρήση νερού:redface: (thx Founes, η msn-Ικη σου καθετότητα στο ζήτημα ήταν ...καταλυτική :P σε αυτό!) . Το ξέρω ότι κανείς δεν θα ξενιτευόταν, απλά το ανάποδο (να είμαστε εμείς ιδιοκτήτες του από κάτω σπιτιού και να έχουν σπάσει/χαλάσει οι σωληνώσεις του από πάνω) το περάσαμε το καλοκαίρι που μας πέρασε και είναι βάσανο, οποτε δεν ένιωθα καλά εν γνώσει μου να το προκαλώ-πάλι καλά που είχα κάνει μπάνιο το πρωί πριν έρθει ο υδραυλικός χτες :P.

Το ότι αααααν μου έκανε πρόβλημα με τις αποδείξεις και με έτρεχε δικαστικώς [είτε απαιτώντας τα ενοίκια είτε με ...έξωση] καταρχήν μέχρι να εκδικαστούν θα είχα ήδη φύγει, αφετέρου είχα καλές πιθανότητες να κερδίσω αλλά είμαι στον 9ο χρόνο σε αυτό το σπίτι και ουδέποτε είχα προβλήματα (βέβαια τα πρώτα 5 χρόνια το είχε ένας εξαιρετικός άνθρωπος που δυστυχώς έφυγε ξαφνικά και τώρα έχει περάσει σε έναν ανηψιό που δεν κόβω και τπτ ότι ξέρει κατά που πέφτει το σπίτι :P) οπότε δεδομένου ότι μου είναι εξαιρετικά βολικό από άποψη ενοικίου/τοποθεσίας, δεν θέλω να φύγω για κανά χρόνο ακόμα τουλ, συν το γεγονός ότι δεν μου αρέσουν τέτοιες καταστάσεις και κατά βάσην εγώ... την ησυχία μου θέλω, οπότε το να μπλέκω σε τσακωμούς και τέτοια δεν το αντέχει η...ιδιοσυγκρασία μου :). Από την άλλη όμως τα 4, 5 κατοστάρικα που θα πάει αυτό το πράγμα είναι πάρα πολλά για να πω ελαφρά τη καρδία ότι, "οκ μωρέ τα δίνω και τέρμα" (σε άλλα πράγματα το έχω κάνει, πχ όταν χάλασε ο θερμοσίφωνας άλλαξα το θερμοστάτη με δικά μου έξοδα, αλλά οκ, 50 ευρώ ήταν, ή όταν ξαναχάλασε κανά χρόνο μετά, ήρθε ο θείος μου που πιάνουν τα χέρια του, βγάλαμε τον απαρχαιωμένο που είχα και πήραμε έναν καινούριο οικονομικό και τον τοποθετήσαμε, πάλι με δικά μου έξοδα, αλλά αυτά είναι μικρά ποσά σχετικά :/: (αν και, άσχετο, μου έκανε τρομερή εντύπωση το εξής -αλλαγή θερμοστάτη από υδραυλικό==50ευρώ, αγορά νέου θερμοσίφωνα(χωρίς εργατικά προφανώς!)==65 ευρώ)].

Στο δια ταυτα ο ιδιοκτήτης ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ! Βέβαια η κόρη του, που ήταν η μόνη που μπορούσα να βρω στο σταθερό που είχα από το απόγευμα και μετά, μάλλον δεν με ... συμπαθεί και πολύ πλέον (αλλά δεν με πειράζει και πολύ :P) μιας και την έπρηζα μέχρι τις 10 το βράδυ, αλλά τουλ. ταρακουνήθηκε και με κάποιο "μαγικό" τρόπο κατάφερε και τον βρήκε και με πήρε τηλ. στις 11 το βράδυ! Έκανε τις συνεννοήσεις του (με τον υδραυλικό της από κάτω εν τέλει), και μόλις μόλις μου έφεραν τη...λεκάνη του μπάνιου να κάνει παρέα στον καναπέ του καθιστικού.:blink:.

Τέλος καλό όλα καλά δλδ (πέραν του χτεσινού μου άγχους βεβαίως βεβαίως!).

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
και μόλις μόλις μου έφεραν τη...λεκάνη του μπάνιου να κάνει παρέα στον καναπέ του καθιστικού.:blink:.
εγώ λέω να την αφήσεις εκεί. Είναι άποψη.


:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
εγώ λέω να την αφήσεις εκεί. Είναι άποψη.


:bleh:

μωρέ λες?? :hmm:

Σαν τη μπανιέρα του Μαρκορά στο σαλόνι.. και θα δηλώνω πλέον... καλλιτέχνης!

:P:P

[btw είναι αγχωτικό να ακούς ένα κομπρεσέρ να σου γκρεμίζει τοίχους εδώ και 2 ώρες κι ας σε έχουν διαβεβαιώσει ότι όταν φύγουν θα τα κλείσουν όλα :worry:]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Χαίρομαι που λύθηκε "αναίμακτα" το θέμα!:)
Παρόλα αυτά, εντελώς πληροφοριακά, ο νόμος ρητά δηλώνει ότι ο μισθωτής δεν έχει δικαίωμα μείωσης του μισθώματος για βλάβη που θα επέλθει στο ακίνητο από θεομηνία ή ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ άλλη αιτία.
Σημειωτέον, ότι στην παρούσα περίπτωση, η βλάβη καθιστά μη - κατοικίσιμο το ακινήτο οπότε αυτό επιφέρει ευθύνες στον ιδιοκτήτη και αξιώσεις στον μισθωτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Χαίρομαι που λύθηκε "αναίμακτα" το θέμα!:)
Παρόλα αυτά, εντελώς πληροφοριακά, ο νόμος ρητά δηλώνει ότι ο μισθωτής δεν έχει δικαίωμα μείωσης του μισθώματος για βλάβη που θα επέλθει στο ακίνητο από θεομηνία ή ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ άλλη αιτία.
Σημειωτέον, ότι στην παρούσα περίπτωση, η βλάβη καθιστά μη - κατοικίσιμο το ακινήτο οπότε αυτό επιφέρει ευθύνες στον ιδιοκτήτη και αξιώσεις στον μισθωτή.

δηλαδή... θα μπορούσε να πληρώσει μόνη της το ποσό, να το ζητάει μετά απ τον ιδιοκτήτη κι αυτός να μην της το δίνει? κατάλαβα καλά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ άλλα ξέρω.. τα διάβασα χτες! :P Ακολουθεί άρθρο του Αστικού Κώδικα.

Αρθρο: 576
Ημ/νία:
23.02.1946
Ημ/νία Ισχύος:
23.02.1946
Περιγραφή όρου θησαυρού:
ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΥΜΦΩΝΗΜΕΝΗΣ ΙΔΙΟΤΗΤΑΣ-ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑ
Τίτλος Αρθρου:
Ελλείψεις ή πραγματικά ελαττώματα του μισθίου.
Λήμματα:
ΕΝΟΧΕΣ ,ΜΙΣΘΩΣΗ ΠΡΑΓΜΑΤΟΣ ,ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΑ ,ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΥΜΦΩΝΗΜΕΝΗΣ ΙΔΙΟΤΗΤΑΣ ,ΜΕΙΩΣΗ ΤΙΜΗΜΑΤΟΣ ,ΜΗ ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΤΙΜΗΜΑΤΟΣ

Κείμενο Αρθρου
Αν κατά το χρόνο της παράδοσής του στο μισθωτή το μίσθιο έχει ελάττωμα
που εμποδίζει μερικά ή ολικά τη συμφωνημένη χρήση (πραγματικό ελάττωμα)
ή αν κατά τη διάρκεια της μίσθωσης εμφανίστηκε τέτοιο ελάττωμα, ο
μισθωτής έχει δικαίωμα μείωσης ή μη καταβολής του μισθώματος.

Το ίδιο ισχύει και αν λείπει από το μίσθιο μια συμφωνημένη ιδιότητα ή
αν έλειψε μια τέτοια ιδιότητα όσο διαρκεί η μίσθωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Briki για να καταλάβω και εγώ θες να πεις οτι αν η ξουρουζου δεν μπορούσε να επικοινωνήσει με τον ιδιοκτήτη ή αυτός δεν δεχόταν να πληρώσει την ζημιά τι θα γινόταν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
kajira, το ελάττωμα δεν εμπόδιζε ολικά ή μερικά τη συμφωνημένη χρήση του δικού της μισθίου αλλά του διαμερίσματος κάτω από αυτή, επομένως το άρθρο 576 Α.Κ. δεν καλύπτει το εν λόγω θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top