Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 417)
  • Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 157 37.6%
  • Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 207 49.6%
  • Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 42 10.1%
  • Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 11 2.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δηλαδή θεωρείς τόοοοσο σημαντικό το τι κάνει κάποιος στο κραβάτι του που σε κάνει να αγνοείς όλα τα υπόλοιπα στοιχεία του χαρακτήρα του, ε? :rolleyes:
Ξέρεις πόσοι ομοφυλόφιλοι έχουν προσφέρει στην ανθρωπότητα?
Ενάς straight που κάθεται όλη μέρα και τρώει τα λεφτά του μπαμπά είναι καλύτερος απο έναν επιστήμονα ομοφυλόφιλο που έχει προσφέρει (και όταν λέω έχει προσφέρει δεν αναφέρομαι στην...εκτίμηση της κοινής γνώμης όπως λες αλλά στο έργο τους)???
Kαι τι στο καλό σχέση έχει τι και με ποιόν κάνουν στο κρεβάτι τους με την καριέρα τους και τη ζωή τους???
Μήπως δίνεις παραπάνω αξία απ'οσο πρέπει σε κάτι που -στην τελική- δεν σε αφορά κιόλας? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psixotis

Νεοφερμένος

Ο Psixotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Στο θεμα απαντησα, αρκετά. ;)

Απο εκει και περα, σου ευχομαι ολοψυχα ολα σου τα παιδια να ειναι ομοφυλοφιλα για να διαδιδουν τις ιδεες σου και να αισθανεσαι περήφανη. :D

"RESPECT ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΝΤΑΙ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΗ ΖΟΗ ΤΟΥΣ..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Psixotis:
Στο θεμα απαντησα, αρκετά. ;)

Απο εκει και περα, σου ευχομαι ολοψυχα ολα σου τα παιδια να ειναι ομοφυλοφιλα για να διαδιδουν τις ιδεες σου και να αισθανεσαι περήφανη. :D

"RESPECT ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΝΤΑΙ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΗ ΖΟΗ ΤΟΥΣ..."
Στο θέμα δεν απάντησες καν με λογικά επιχειρήματα... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Απόψεις σαν του Psixoti είναι εντελώς αψυχολόγητες. Άκου κρεμάλα :confused: Γιατί να θέλεις να βλάψεις έναν άνθρωπο που δεν έχει πειράξει κανέναν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psixotis

Νεοφερμένος

Ο Psixotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Στο θέμα δεν απάντησες καν με λογικά επιχειρήματα... :whistle:

Δυστυχως αγαπητε δεν ειμαι επιστήμονας γενετικης για να σου δωσω με αποστομωτικα επιχειρήματα την εξηγηση γιατι η ομοφυλοφιλια ειναι γονιδιακή ανωμαλια.

Απο κει και περα, εχε οτι γνώμη θες, εγω δε προβληματιστηκα αλλωστε για τη γνώμη κανενος. Επίσης, δες αυτο που εγραψα στην προηγουμενη απαντηση μου, και αν εισαι υπερ απεδειξε το με πραξεις... :D;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Psixotis:
Δυστυχως αγαπητε δεν ειμαι επιστήμονας γενετικης για να σου δωσω με αποστομωτικα επιχειρήματα την εξηγηση γιατι η ομοφυλοφιλια ειναι γονιδιακή ανωμαλια.

Απο κει και περα, εχε οτι γνώμη θες, εγω δε προβληματιστηκα αλλωστε για τη γνώμη κανενος. Επίσης, δες αυτο που εγραψα στην προηγουμενη απαντηση μου, και αν εισαι υπερ απεδειξε το με πραξεις... :D;)
Μα δε σου είπα αυτό, μόνο τα κουλά, με τους επιφανείς gay και τη προώθηση ως κάτι φυσιολογικό μου φτασε να πέσω απο τη καρέκλα.
Επίσης δε σου ζήτησα να αποδείξεις ή όχι αν η ομοφυλοφιλία είναι γονιδιακή ανωμαλία, αλλά αν θεωρείς τους gay σεξουαλικά διεστρεμμένους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΙΕΣΤΡΑΜΜΕΝΟΙ! :thumbsup:

Το "φυσιολογικό" είναι μια λέξη χωρίς νόημα, που εφευρέθηκε για να δημιουργεί κόμπλεξ. Πέτρο, μην τσιμπάς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΙΕΣΤΡΑΜΜΕΝΟΙ! :thumbsup:

Το "φυσιολογικό" είναι μια λέξη χωρίς νόημα, που εφευρέθηκε για να δημιουργεί κόμπλεξ. Πέτρο, μην τσιμπάς!
Το θέμα δεν είναι πως πέρνω εγώ τη λέξη φυσιολογικό, αλλά κάποιοι άλλοι...

PS: Στο θέμα αν προωθείται ή όχι, δεν εννούσα πως δεν ειναι φυσιολογική και προσπαθούν να την προωθήσουν, αλλά μόνο αυτή η αναφορά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Psixotis

Νεοφερμένος

Ο Psixotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Μα δε σου είπα αυτό, μόνο τα κουλά, με τους επιφανείς gay και τη προώθηση ως κάτι φυσιολογικό μου φτασε να πέσω απο τη καρέκλα.
Επίσης δε σου ζήτησα να αποδείξεις ή όχι αν η ομοφυλοφιλία είναι γονιδιακή ανωμαλία, αλλά αν θεωρείς τους gay σεξουαλικά διεστρεμμένους..

Στην ηλικία σου ειναι λογικο η λεξη "προπαγάνδα" να μη σου λεει τιποτα, οποτε εχεις την αδεια μου να πεσεις απο οπουδήποτε. :)

Οσο για τους gay, ενα πολυ απλο και τυπικό επιχειρημα που μπορώ να σου δώσω για το αν ειναι "σεξουαλικά διεστραμμένοι", ειναι το οτι οδηγούνται σε πρωκτικό ερωτα, δηλαδή οδηγούνται σε στύση μεσω της εξόδου βιολογικών απορριμάτων. (δε θα πω σ^^^α, οποιος κατάλαβε) Ωστόσο, γενικα δεν εχει νοημα να μπώ στο τρυπακι να σου δίνω τετοια επιχειρήματα εφοσον η σχετικότητα τους θα σε οδηγει συνεχώς στην αμφισβητηση. Οι φαυλοι κυκλοι δεν ειναι για μενα δυστυχως... :worry:

Ελπίζω να σε καλύπτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Psixotis:
Στην ηλικία σου ειναι λογικο η λεξη "προπαγάνδα" να μη σου λεει τιποτα, οποτε εχεις την αδεια μου να πεσεις απο οπουδήποτε. :)

Οσο για τους gay, ενα πολυ απλο και τυπικό επιχειρημα που μπορώ να σου δώσω για το αν ειναι "σεξουαλικά διεστραμμένοι", ειναι το οτι οδηγούνται σε πρωκτικό ερωτα, δηλαδή οδηγούνται σε στύση μεσω της εξόδου βιολογικών απορριμάτων. (δε θα πω σ^^^α, οποιος κατάλαβε) Ωστόσο, γενικα δεν εχει νοημα να μπώ στο τρυπακι να σου δίνω τετοια επιχειρήματα εφοσον η σχετικότητα τους θα σε οδηγει συνεχώς στην αμφισβητηση. Οι φαυλοι κυκλοι δεν ειναι για μενα δυστυχως... :worry:

Ελπίζω να σε καλύπτω.
Τοing :confused: :confused: :confused:
Πρωκτικό έρωτα κάνουν και οι straight :confused: :confused: :confused: :confused:
Επίσης εξοδοι βιολογικών απορρημάτων δεν είναι και τα : αίδοιο και πέος??? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Α δηλαδή μόνοι οι ομοφυλόφιλοι κάνουν πρωκτικό έρωτα, ε?
Να και κάτι που δεν ήξερα :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psixotis

Νεοφερμένος

Ο Psixotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Α δηλαδή μόνοι οι ομοφυλόφιλοι κάνουν πρωκτικό έρωτα, ε?
Να και κάτι που δεν ήξερα :rolleyes:

Στο ειπα βρε πιτσιρίκο, ειναι σχετικο το θέμα και θα μου αρχισεις τετοιες απαντήσεις. (δεν ξέρω αν το πρόσεξες, αλλα διαβασες μονο τη μιση μου απαντηση... :worry:;))

(Επισης μου αρέσει αυτη η κοριφαία λογικη του forum: "απαγορευεται να ειρωνευεστε τους αλλους, εκτος αν ειστε moderators!" :D:D:D;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πρώτον δεν είμαι πιτσιρίκος, την ίδια ηλικία έχουμε.
Δευτερόν, δεν ειρωνευόμουν εσένα, αν σου φάνηκε έτσι συγγνώμη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Psixotis:
Στο ειπα βρε πιτσιρίκο, ειναι σχετικο το θέμα και θα μου αρχισεις τετοιες απαντήσεις. (δεν ξέρω αν το πρόσεξες, αλλα διαβασες μονο τη μιση μου απαντηση... :worry:;))

(Επισης μου αρέσει αυτη η κοριφαία λογικη του forum: "απαγορευεται να ειρωνευεστε τους αλλους, εκτος αν ειστε moderators!" :D:D:D;)
Αυτό που παραθέτεις στο ειπε η Michelle. :)
Διάβασε καλύτερα τη δική μου απάντηση. ;)

Επίσης αν κάπου σε ειρωνεύτηκα, κάνε αναφορά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psixotis

Νεοφερμένος

Ο Psixotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Πρώτον δεν είμαι πιτσιρίκος, την ίδια ηλικία έχουμε.
Δευτερόν, δεν ειρωνευόμουν εσένα, αν σου φάνηκε έτσι συγγνώμη..

Oops... :redface: κεκτημένη ταχύτητα....

1) sorry πιτσιρίκο που βιάστηκα :redface:
2) Δεσποινίδα Michelle μεταξύ κατεργαρέων ειλικρίνεια... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Μέχρι τώρα δε μας έχεις πει γιατί θεωρείς τόσο κακό το να είναι κάποιος ομοφυλόφιλος... άσχετα αν το έχει επιλέξει ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μια γνώμη είπε ο χριστιανός, όπως επίσης και το ότι δε συμπαθεί τους ομοφυλόφιλους... Ε, οι απανταχού ομοφυλόφιλοι και φίλοι αυτών, απλά προσπεράστε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Εγω δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να κριτικαρουμε παντα τη γνωμη των αλλων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Hetfield:
Εγω δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να κριτικαρουμε παντα τη γνωμη των αλλων...
Αν δεν συμφωνούμε σε κάτι, γιατί να μη το πούμε... είτος η άλλος συζήτηση κάνουμε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lalakias69

Νεοφερμένος

Ο lalakias69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Psixotis:
Για οσους ειναι ομοφυλοφιλοι επειδη γεννήθηκαν με τετοια ιδιαιτεροτητα, αν και δε τους εκτιμω δε τους αντιπαθω κιολας.
Ωστοσο για οσους στραφηκαν στην ομοφυλοφιλια σε μεταγενεστερο σταδιο, η ανωμαλία πλεον αποτελει επιλογή, οποτε προτεινω κρεμαλα.
Ακόμα και αν είναι έτσι όπως τα λες, από και ως που κρεμάλα σε κάποιον που επιλέγει να κάνει κάτι διαφορετικό (βλ. "ανώμαλο");

Εγώ είμαι ανώμαλο, τον περισσότερο καιρό είμαι σε ώρα Αυστραλίας (κοιμάμαι μέρα, ξυπνάω βράδυ).
Πάω ανάποδα από τον περισσότερο κόσμο.

Θα με κρέμαγες και μένα;

Τελικά μήπως είσαι εσύ πιο ανώμαλος από τους "ανώμαλους" που περιγράφεις;
Μήπως εσύ είσαι για κρεμάλα;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top