Ας κρίνουμε το κομμάτι

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Τα ακούσματα μου: ακουο πολα δηαφορετυκα πραγμματα
Η γνώμη μου για το Fiddler on the Green των Demons & Wizards:
Οι Iced Earth μια απο τις αγαπημένες μου μπάντες, οι Blind Guardian έχουν όλο τον σεβασμό μου... Τους D&W δε τους θεωρώ καν μπάντα:P, αρπαχτή είναι όπως είπε και το παλτό. Το τραγούδι παρ'ολα αυτά είναι πολύ καλό, το σόλο όντως μέτρησε (και δεν το παίζει ο σάφερ φυσικά) και γενικότερα οι κιθάρες είναι αρκετά ...ευχάριστες. Η φωνή του Hansi πάντα μου φέρνει στο μυαλό τον J.R.R.T...
8/10


ΥΓ: ωραια σελιδα αυτη, ακους το τραγουδι διαβαζοντας τους στιχους ! Επιτελους καποιος το εκανε κι αυτο !
Idril ρε. Αστέρι!:D
Προηγουμενα κομμάτια :

1)Blackfield - Hello
2)Gary Jules - Mad World
3)Lynyrd Skynyrd - Simple Man
4)Art Of Shredding - Pantera
5) Metallica/Bob Seger - Turn The Page
6)Praying Mantis - Nowhere to hide
7)Kid Dakota- Ten Thousand Lakes
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ξαναμανα, ακουω alternative, rockakia, triphop και ηλεκτρονικη.
Το κομματακι μου κατσε τελειως αδιαφορα. Ισως το ακουγα στη λιστα του μπ3 μου στο μετρο και να μελαγχολουσα για δευτερολεπτα αλλα ως εκει..ψιλογλυκερο.
Ενα 5/10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Μπορώ να ψηφίσω κι εγώ;:confused:

Λοιπόν:
Ακουσματα μου
: rock, pop, disco, τσιφτετέλια, metal (στην εφηβεία κυρίως), κλασικη, γενικώς τα πάντα.
Αποψη για Fiddler on the Green των Demons and Wizards : Πολύ ωραία φωνή και μελωδία, μελαγχολικοί στίχοι, από τα λίγα τραγούδια που μου άρεσαν τόσο από την πρώτη φορά που τα άκουσα

Τελικά : 9/10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Λοιπον ολοι εβαλαν κομματι, ειναι σειρα Monaxos , Corpse Bride, γιααα κοπιαστε περικαλω :)

Α επισης ειχε καποια λαθακια η παραπανω λιστα , και την εφτιαξα απο την αρχη, αντιγραψτε την ελευθερα. :) Προσθεσα και το κομματι της Idril, οποτε ακομα και ο επομενος που θα βαλει κομματι, την αντιγραφει ως ειναι.


Προηγούμενα κομμάτια :

1 )
Blackfield - Hello ====(Niya)
2 ) Gary Jules - Mad World ==== (Lorien)
3 ) Lynyrd Skynyrd - Simple Man ====(shaman)
4 ) Pantera - Art Of Shredding ====(Dark Kronos)
5 ) Metallica/Bob Seger - Turn The Page ====(Niya)
6 ) Praying Mantis - Nowhere to hide ====(weak and powerless)
7 ) Kid Dakota - Ten Thousand Lakes ====(QsLv)
8 ) Demons And Wizards - Fiddler on the green ====(Idril)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
:clapup: ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ! ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ! :clapup:

Λοιπόν, θα κάνω μια μικρή αλλαγή και θα βάλω ελληνικό τραγούδι. Συγκεκριμένα θα βάλω ίσως το αγαπημένο μου τραγούδι από όσα έχει πει (δικά του ή όχι) ένας από τους αγαπημένους μου καλλιτέχνες.

Το κομμάτι δεν είναι άλλο από το "Κεμάλ", σε εκτέλεση Αλκίνοου Ιωαννίδη.

Το επέλεξα γιατί είναι ένα κομμάτι που με εμπνέει να παλεύω συνεχώς για έναν καλύτερο Δημήτρη και εν συνεχεία για έναν καλύτερο κόσμο. Δεν ξέρω... Αυτό το κομμάτι, ενώ είναι μελαγχολικό, μου δίνει ενέργεια και με ανεβάζει με κάποιο τρόπο (με πεισμώνει μάλλον, παρά με ανεβάζει, αλλά τεσπά). Η μουσική είναι απλή και ταξιδιάρικη (Μάνος Χατζιδάκις), απολύτως δεμένη με τους καταπληκτικούς στίχους του τραγουδιού. Ειδικά οι στίχοι είναι η πιο σημαντική πτυχή του συγκεκριμένου κομματιού και γι' αυτό τους παραθέτω παρακάτω.

Νομίζω πως το original κομμάτι το τραγούδησε η Αλίκη Καγιαλόγλου (διορθώστε με plz αν κάνω λάθος)

Περιμένω εναγωνίως την κριτική σας και ελπίζω να μην ξενέρωσα τους περισσότερους από εσάς:P

Ακολουθούν οι στίχοι
-------------


Ακούστε την ιστορία του Κεμάλ,ενος νεαρού πρίγκηπα της Ανατολής,
απόγονου του Σεβάχ του θαλασσινού,που νόμιζε πως μπορέι να αλλάξει τον κόσμο.
Αλλά πίκρες οι βουλές του Αλλάχ και σκοτεινές οι ψυχές των ανθρώπων...

Στης Ανατολής τα μέρη
μια φορά και ένα καιρό
Ήταν άδειο το κεμέρι,
μουχλιασμένο το νερό.

Στη Μοσούλη στη Βασόρα
στην παλιά τη χουρμαδιά
πικραμένα κλαίνε τώρα
της ερήμου τα παιδιά.

Κι ενας νέος από σόι
και γενιά βασιλική
Αγροικά το μοιρολόι
και τραβάει κατά εκεί.

Τον κοιτούν οι Βεδουίνοι
με ματιά λυπητερή
Κι όρκο στον Αλλάχ τους δίνει
πως θ' αλλάξουν οι καιροί.

Σαν ακούσαν οι αρχόντοι
του παιδιού την αφοβιά
ξεκινάν με λύκου δόντι
και με λιονταριού προβιά.

Απ' τον Τίγρη στον Ευφράτη,
απ' τη γη στον ουρανό
κυνηγάν τον αποστάτη
να τον πιάσουν ζωντανό.

Πέφτουν πάνω του τα στίφη
σαν ακράτητα σκυλιά
και τον πάνε στο χαλίφη
να του βάλει τη θηλιά.

Μαύρο μέλι μαύρο γάλα
ήπιε εκείνο το πρωϊ
πριν αφήσει στην κρεμάλα
τη στερνή του την πνοή.

Με δύο γέρικες καμήλες
μ' ένα κόκκινο φαρί
στου παράδεισου τις πύλες
ο προφήτης καρτερεί.

Πάνε τώρα χέρι χέρι
κι είναι γύρω συννεφιά
μα της Δαμασκού τ' αστέρι
τους κρατούσε συντροφιά.

Σ' ένα μήνα σ' ένα χρόνο
βλέπουν μπρός τους τον Αλλάχ
που από τον ψηλό του θρόνο
λέει στον άμυαλο Σεβάχ:

Νικημένο μου ξεφτέρι
δεν αλλάζουν οι καιροί
με φωτιά και με μαχαίρι
πάντα ο κόσμος προχωρεί.


Καληνύχτα,Κεμάλ. Αυτός ο κόσμος
δε θα αλλάξει ποτέ.
Καληνύχτα...

-------


Προηγούμενα κομμάτια :

1 )
Blackfield - Hello ====(Niya)
2 ) Gary Jules - Mad World ==== (Lorien)
3 ) Lynyrd Skynyrd - Simple Man ====(shaman)
4 ) Pantera - Art Of Shredding ====(Dark Kronos)
5 ) Metallica/Bob Seger - Turn The Page ====(Niya)
6 ) Praying Mantis - Nowhere to hide ====(weak and powerless)
7 ) Kid Dakota - Ten Thousand Lakes ====(QsLv)
8 ) Demons And Wizards - Fiddler on the green ====(Idril)
9 ) Αλκίνοος Ιωαννίδης - Κεμάλ ==== (MonaXoS)

Επόμενοι:
Corpse Bride
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εμενα αυτο το κομματακι με απογοητευει τελειως, αλλα το σιντακι αυτο του αλκινοου εχει λιωσει στη σιντιερα, ειναι απλα καταπλιεκτικος. Να βαλω λιγοτερο απο 10 σε κομματι χατζιδακι ειναι ιεροσυλια(κι εδω με ονοματα δουλευουμε :P).
(+ωραια αλλαγη αυτη σε ελληνικο κομματι :D)

Προηγούμενα κομμάτια :

1 )
Blackfield - Hello ====(Niya)
2 ) Gary Jules - Mad World ==== (Lorien)
3 ) Lynyrd Skynyrd - Simple Man ====(shaman)
4 ) Pantera - Art Of Shredding ====(Dark Kronos)
5 ) Metallica/Bob Seger - Turn The Page ====(Niya)
6 ) Praying Mantis - Nowhere to hide ====(weak and powerless)
7 ) Kid Dakota - Ten Thousand Lakes ====(QsLv)
8 ) Demons And Wizards - Fiddler on the green ====(Idril)
9 ) Αλκίνοος Ιωαννίδης - Κεμάλ ==== (MonaXoS)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ακουσματα μου : rock, blues, πολλα ειδη metal, κλασικη, ατμοσφαιρικη, ηλεκτρονικη, soundtracks κλπ.
Αποψη για το "Kemal" : Ειναι συγκινητικό και μελωδικό, παραπονιάρικο και λυπημενο. Καλη μελωδια και στιχοι. Τελικά ομως μαλλον μου πεφτει πολυ απαισιόδοξο. Σνα τραγουδι που γραφεις και μετα αυτοκτονεις ας πουμε...
Τελικά : 7/10. Δε μπορω να πω οτι δεν ειναι καλο τραγουδι. Απλά δεν ειναι κατι που πως να το πω...με βοηθαει, με ανεβαζει. Και δεν ειναι κατι με το οποιο συμφωνω κιολας, σαν κεντρικη ιδεα. Ομως ειναι απο την καρδια , και ειναι ομορφο.


Προηγούμενα κομμάτια :

1 )
Blackfield - Hello ====(Niya)
2 ) Gary Jules - Mad World ==== (Lorien)
3 ) Lynyrd Skynyrd - Simple Man ====(shaman)
4 ) Pantera - Art Of Shredding ====(Dark Kronos)
5 ) Metallica/Bob Seger - Turn The Page ====(Niya)
6 ) Praying Mantis - Nowhere to hide ====(weak and powerless)
7 ) Kid Dakota - Ten Thousand Lakes ====(QsLv)
8 ) Demons And Wizards - Fiddler on the green ====(Idril)
9 ) Αλκίνοος Ιωαννίδης - Κεμάλ ==== (MonaXoS)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Ακουσματα μου : rock,metal, κλασικη, world/ambient,soundtracks
Αποψη για το "Kemal" : Το έχω συνδέσει με τη χορωδία του σχολείου και ατέλειωτες πρόβες στις οποίες πήγαινα μόνο και μόνο για να χάσω μαθημα (ωραία χρόνια!). Δεν είναι πολύ κοντά σ'αυτά που ακούω συνήθως αλλά δεν παύει να είναι ένα πολύ ομορφο και νοσταλγικό τραγούδι (παρ'όλο που η ιστορία που διηγείται σου ανοίγει μια τρύπα στο στομάχι από τη θλίψη). Γενικά νομίζω ότι ο λόγος που μου αρέσει δεν είναι τόσο το ίδιο το τραγούδι όσο το γεγονός ότι μου θυμίζει το σχολείο μου...
Τελικά :8. Ό,τι κι αν λεει εγώ πάντα θα ελπίζω ότι κάποια στιγμή ίσως καταφέρουμε να μαζευτούμε πολλοί Κεμάλ μαζί και τότε ο κόσμος επιτέλους θα αλλάξει!:)

Προηγούμενα κομμάτια :

1 )
Blackfield - Hello ====(Niya)
2 ) Gary Jules - Mad World ==== (Lorien)
3 ) Lynyrd Skynyrd - Simple Man ====(shaman)
4 ) Pantera - Art Of Shredding ====(Dark Kronos)
5 ) Metallica/Bob Seger - Turn The Page ====(Niya)
6 ) Praying Mantis - Nowhere to hide ====(weak and powerless)
7 ) Kid Dakota - Ten Thousand Lakes ====(QsLv)
8 ) Demons And Wizards - Fiddler on the green ====(Idril)
9 ) Αλκίνοος Ιωαννίδης - Κεμάλ ==== (MonaXoS)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Moυ αρέσει ο ρυθμός του και η φλωροφωνή του Αλκίνοα.

Όπως είπε και η ακατανόμαστη τρία ποστ παραπάνω, Χατζιδάκις==ιερός τόπος και απαγορεύεται να τον προσβάλλεις βάζοντας του κάτι λιγότερο από 10.

Η αλήθεια είναι όμως ότι το κομμάτι το άκουγα στα πολύ νιάτα μου, και έχει πάψει να με συγκινεί. Όπως και ο Ιωαννίδης που κάποτε προσκυνούσα (δεν παίρνεις πια, δεν παίρνεις πια να πεις πως μ αγαπάς... και κλάμα η Εδάδ στα 17 για το παιδί που είναι μακριά).


Το "Κεμάλ" το άκουσα πολύ ευχάριστα μετά από καιρό.

Προηγούμενα κομμάτια :

1 )
Blackfield - Hello ====(Niya)
2 ) Gary Jules - Mad World ==== (Lorien)
3 ) Lynyrd Skynyrd - Simple Man ====(shaman)
4 ) Pantera - Art Of Shredding ====(Dark Kronos)
5 ) Metallica/Bob Seger - Turn The Page ====(Niya)
6 ) Praying Mantis - Nowhere to hide ====(weak and powerless)
7 ) Kid Dakota - Ten Thousand Lakes ====(QsLv)
8 ) Demons And Wizards - Fiddler on the green ====(Idril)
9 ) Αλκίνοος Ιωαννίδης - Κεμάλ ==== (MonaXoS)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πω... Εγω ξεχαστικα τελιος και δεν εβαλα κομματι... Και Μοναχε, βιαζεσε λιγο, κανονικα σε δυο μερες βαζεις...:P Τεσπα, βαλτε με μετα απο οσους εχουν δηλωσει μεχρι στιγμης στην λιστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δε πειραζει, εχουμε βαλει εμεις Κρονε, ξαναβαζουμε πιο μετα. (μονο η Niya μας την γλιτωσε :P ). To "προγγραμμα" ας το εχουμε βοηθητικό, οχι ευαγγελιο. Δε ξερω μηπως καλυτερα να μη γραφει ημερομηνιες γιατι ειναι ρευστα αυτα λιγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
:whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Ακουσματα μου : rock, alternative, metal, chill, punk, ska κλπ.
Αποψη για το "Kemal"του Αλκ. Ιωαννίδη : Αν κ δεν ακούω ελληνική μουσική, Αλκίνοο ακούω ευχάριστα. Δεν θα έλεγα ότι το κομμάτι ειναι το αγαπημένο μου αλλά μου άρεσε πολύ η μουσική του κ ακόμα περισσότερο οι στίχοι. Μου θύμισε τον Πολεμιστή του Φωτός του Κοέλιο (άσχετο!). "Ο πολεμιστής του φωτός πιστεύει. Επειδή πιστεύει στα θαύματα, αρχίζουν να γίνονται θαύματα." Πολύ μελαγχολικό (το στοιχείο μου) όπως κ όλα του Αλκίνοου. Ποιητικός κ λυρικός.
Τελικά : 8/10 στον Κεμάλ περισσότερο για τους στίχους κ τον συναισθηματισμό που βγάζει. Το αγαπημένο μου του Α.Ι. είναι "Ο προσκηνυτής" στο οποίο θα έβαζα 10άρι.


Προηγούμενα κομμάτια :

1 )
Blackfield - Hello ====(Niya)
2 ) Gary Jules - Mad World ==== (Lorien)
3 ) Lynyrd Skynyrd - Simple Man ====(shaman)
4 ) Pantera - Art Of Shredding ====(Dark Kronos)
5 ) Metallica/Bob Seger - Turn The Page ====(Niya)
6 ) Praying Mantis - Nowhere to hide ====(weak and powerless)
7 ) Kid Dakota - Ten Thousand Lakes ====(QsLv)
8 ) Demons And Wizards - Fiddler on the green ====(Idril)
9 ) Αλκίνοος Ιωαννίδης - Κεμάλ ==== (MonaXoS)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Μπορώ να συμμετέχω εγώ; Να με συγχωρείτε αν χαλάω τη ροή σας. Δεν καταλαβαίνω πάντως που χρησιμεύει αυτή η λίστα με τα "προηγούμενα κομμάτια".

Ακούσματά μου: rock, indie/dream pop, folk, jazz, blues, psychedelic, alternative, έντεχνη, παραδοσιακή.

Άποψή μου για τον Κεμάλ: Εδώ μου πατάτε τον κάλο. Χατζιδάκις και αντικειμενικότητα, δεν πάνε μαζί. Ό,τι γράφει, απλά προσκυνώ. Ο Αλκίνοος γενικά με ξενερώνει και σαν image και σα φωνή. Στη συγκεκριμένη εκτέλεση εννοείται πως δεν μου αρέσει, αλλά υπάρχουν και χειρότερα. Είναι τα ταξιδιάρικο κομμάτι, ονειρικό και αληθινό.

Εν τέλει: Βάζω ένα 5, μόνο για την δημιουργία του Χατζιδάκι. Ο Αλκίνοος εδώ παίρνει 0 από εμένα, γιατί μπορεί να πει κομμάτια καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Aαφαλως μπορεις να συμμετεχεις :) Απλά μενει η Εδαδ να βαλει κομματι. Αν θες συννενοησου μαζι της ποιος θα βαλει πρωτος :)

Η λιστα με τα προηγουμεν μπαινει και για να βλεπουμε ποιοι εχουν βαλει τι χωρις να ανατρεχουμε σε ολο το τοπικ, αλλα και για να παμε σε οποιο τραγουδι θελουμε με ενα κλικ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Εντάξει Lorien, ευχαριστώ.
Ας βάλει πρώτα η Εδάδ, δεν έχω το δικαίωμα να πάρω τη σειρά της:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Αρκτούρε βάλε και βάζω εγώ μετά@!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Δεν είμαι έτοιμος τώρα:/: Πόση διορία έχω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν υπαρχει διορια, απλα μη περιμενει ο ενας τον αλλον και περασουν μερες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Εντάξει. Υπόσχομαι αύριο να βάλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top