Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 237)

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ο γνήσιος αυθεντικός ελληνικός καφές, με το μοναδικό του άρωμα.
Μόνο άρωμα. Γιατί απο γεύση...κλάφτα. Imho πάντα, ο καθένας έχει διαφορετικό γούστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εγω θελω να ρωτησω το αλλο...
Το αν καποιος θα παει στα SB ή αν θα του αρεσουν, παιζει ρολο το "οραμα" του δημιουργου του και το απο που ξεκινησε, ή παιζει ρολο το τι σου προσφερει, σε τι χωρο και σε τι τιμες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Εγω θελω να ρωτησω το αλλο...
Το αν καποιος θα παει στα SB ή αν θα του αρεσουν, παιζει ρολο το "οραμα" του δημιουργου του και το απο που ξεκινησε, ή παιζει ρολο το τι σου προσφερει, σε τι χωρο και σε τι τιμες?
όλο ερωτήξεις είσαι:P
εμένα παίζει ρόλο το φραπουτσίνο κάραμελ και το brownie...αχ αυτό το brownie.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Προσωπικά σκασίλα μου αν κάποιος κατάφερε να κάνει πολυεθνική, τον θαυμάζω, αλλα ο θαυμασμός αυτός δεν είναι λόγος να πάρω τα προϊόντα του. Συναισθηματικά με ικανοποιούν πιο πολύ οι γεμάτες συνοικιακές καφετεριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγω θελω να ρωτησω το αλλο...
Το αν καποιος θα παει στα SB ή αν θα του αρεσουν, παιζει ρολο το "οραμα" του δημιουργου του και το απο που ξεκινησε, ή παιζει ρολο το τι σου προσφερει, σε τι χωρο και σε τι τιμες?
Μα το όραμα του CEO υπάρχει ακόμη ... (τουλάχιστον σε ένα μεγάλο βαθμό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Προσωπικά σκασίλα μου αν κάποιος κατάφερε να κάνει πολυεθνική, τον θαυμάζω, αλλα ο θαυμασμός αυτός δεν είναι λόγος να πάρω τα προϊόντα του. Συναισθηματικά με ικανοποιούν πιο πολύ οι γεμάτες συνοικιακές καφετεριες.
Ούτε για μένα είναι λόγος να τα πάρω. Δεν είναι όμως και λόγος να ΜΗΝ τα πάρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μα άλλο αν υπάρχει το όραμα του CEO κι άλλο αν σε επηρεάζει.

Michelle: Me neither :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μα το όραμα του CEO υπάρχει ακόμη ... (τουλάχιστον σε ένα μεγάλο βαθμό)

Βρε δεν ειπα εγω οτι δεν υπαρχει...
Απλως λεω οτι οταν ειναι να παρω ενα προιον ή να μην το παρω (ουσιαστικα οτι λεει η Γιδι και η Michelle) , οταν ειναι να προτιμησω ενα καφε ή να μην το προτιμησω, αυτο δεν ειναι λογος να με επιρρεασει.(θετικα ή αρνητικα).
Εγω θα κοιταξω τον χωρο, το ποσο ζεστος ή φιλικος ειναι αυτος, την ποιοτητα των προιοντων, την ποικιλια (ισως), την σχεση τιμη/αποδοση:P (δεν μιλαμε για κινητα ε?)...εννοω, τιμη/ποιοτητα κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
@Marie όλα αυτά συμπεριλαμβάνονται στο όραμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ποιο είναι το όραμα του δηλαδή? Γιατί εγώ πέρα από τα αυτονόητα (ζεστός χώρος κλπ) μονο τα ξεχωριστά drinks ξεχωρίζω. Το ότι έκανε ένα cozy coffee shop για το αντίστοιχο των "κυριων τις Βιέννης" της νεολαίας δεν είναι και όραμα. Aσε που κρίσεις ότι οι αμερικανοι δεν ξέρουν να πίνουν καφέ, η ότι και οι ιταλοί και γάλλοι θα τσιμπήσουν γιατί ο καφές τους έχει πάρει την κατιούσα, δε με εμπνέουν. Ούτε καθιστούν όραμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
@Γίδι αν σε ενδιαφέρει να αλλάξεις γνώμη διάβασε: https://www.klidarithmos.gr/print.asp?prod=63049
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μωρέ τη δικη σου οπτική θα ήθελα εγώ... Του κυριου αυτού έχω διαβάσει και συνεντεύξεις και από όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παντως σε 2 SB στις ΗΠΑ που πηγα, ηταν χειροτερα απο τα δικα μας. Ισω ςνα ετυχε κιολας, δε ξερω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
1. Και εγω ψηφιζω Λουμιδη.
2. Και συνοικιακες καφετερειες.
3. Αν ο αγαπημενος μου ιταλος γινει πολυεθνικη δεν θα φτιαχνει πια ο ιδιος τους καφεδες, αντιθετως θα πληρωνει ενα μιζερο μισθο αλλους να τους φτιαχνουν αυτοι, και θα παιρνει τα σαντουιτς και τα γλυκα του απο ενα τυποποιημενο εργοστασιο αντι να τα φτιαχνει η γυναικα του με τα χερια της. Οποτε οχι, δεν θα μου αρεσει το ιδιο.
4. Ποιο ειναι το οραμα του κυριου αυτου? Να εκμεταλλευεται τριτοκοσμικες χωρες χρησιμοποιωντας την ταμπελα του fairtrade? Η να κανει πλατες στο Ισραηλ? Ξαναψηφιζω Λουμιδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
4. Εγώ προτιμώ τα KFC με τα κοτόπουλα με 8 κεφάλια.
3. Και γιατί παρακαλώ τα starbucks είναι μέσα από τις 50 εταιρίες που ένας υπάλληλος θέλει να δουλέψει;
1. Δεν έχω ακούσει τίποτα για αυτή την εταιρία, όποτε δεν θέλω να την σχολιάσω. (Για εμένα η ανυπαρξία σχολίων είναι αρνητική)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Υ.γ.: Giovanna δλδ προτιμάς να πίνεις 200ml καφέ με 3? και όχι 500 με 5?? :eek:

ακριβως.
ο καφες που χρειαζεται ο οργανισμος μου ειναι αυτης της ταξης, ενος μικρου ποτηριου.
αν καποιος μου προσφερει κουπα των 500ml, θα πω ευχαριστω και θα πιω τη μιση. η αλλη μιση θα παει χαμενη.
κοινως, το επιχειρημα περι ποσοτητας ειναι απλα ακυρο για εμενα.

Θέλω να πω, αν κατάλαβα τι Gio καλά, δεν έχει να κάνει μονο με τη μαθηματική αναλογια τιμής και ποσότητας, αλλα και του τι παίρνεις τελικά.

ναι, και αυτο. αν και φανταζομαι οτι δεν θα γινεται μονο στα σταρμπακς αλλα και σε αλλες μεγαλες καφετεριες. γιαυτο προτιμω τις μικρες, ζεστες, συνοικιακες.-

Προσωπικά σκασίλα μου αν κάποιος κατάφερε να κάνει πολυεθνική, τον θαυμάζω, αλλα ο θαυμασμός αυτός δεν είναι λόγος να πάρω τα προϊόντα του. Συναισθηματικά με ικανοποιούν πιο πολύ οι γεμάτες συνοικιακές καφετεριες.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
4. Εγώ προτιμώ τα KFC με τα κοτόπουλα με 8 κεφάλια.
3. Και γιατί παρακαλώ τα starbucks είναι μέσα από τις 50 εταιρίες που ένας υπάλληλος θέλει να δουλέψει;
1. Δεν έχω ακούσει τίποτα για αυτή την εταιρία, όποτε δεν θέλω να την σχολιάσω. (Για εμένα η ανυπαρξία σχολίων είναι αρνητική)

To 4 συνιστα απαντηση του δικου μου 4? Εγω σε ρωτησα ποιο ειναι το οραμα του.
Λινκ για το 2 πλιζ. Επισης, φανταζομαι οτι εννοουν την εταιρια και οχι τα μαγαζια. Δεν νομιζω στο τοπ 50 κανενος υπαλληλου να ειναι να φτιαχνει καφεδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω κι εγώ με τη Τζιο, την ιο-ιο, και το Γίδι:
Ενα συνοικιακό καφέ, έχει περισσότερο το χαρακτήρα του στεκιού από μια απρόσωπη και κρύα πολυεθνική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μαγαζια. Δεν νομιζω στο τοπ 50 κανενος υπαλληλου να ειναι να φτιαχνει καφεδες.

μαλλον εννοει οτι εχει καλες συνθηκες εργασιας ιο μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
To γενικοτερο οραμα του κυριου Starbuck δεν σημαινει πως μπορει να μετουσιωθει στα θελω του καθενα πελατη.
Οποιο και να ειναι αυτο το περιτρανο οραμα του, εαν εγω παω σε ενα starbuck και δεν μου αρεσει, τι θα γινει?
Θα κατσω σωνει και ντε επειδη εκεινος ειχε ενα βαθυστοχαστο οραμα?
Οχι φυσικα.
Θα την κανω και θα παω καπου αλλου επειδη με αντιπροσωπευει.
Κι εκτος αυτο, αυτο που παρατηρω ειναι οτι τελικα δεν ξερω τι πουλαει περισσοτερο:
Η ποικιλια και η ποιοτητα των starbuckz ή το οραμα αυτου αλλα σε μορφη διαφημισης προς την εταιρια?
Γιατι πραγματικα γινεται απιστευτος ντορος γυρω απο αυτο.
Μερικες φορες μου φαινεται οτι υπερσκιαζει οτιδηποτε αλλο εχει να κανει με αυτα τα καφε.
(γευση,ποιοτητα,τιμες κτλ κτλ.)
Η Μισελ εχει μιλησει για τα παραπανω συχνα πυκνα.Μην ειμαι κι αδικος.;)

Προσωπικα τα παραπανω τα λεω χωρις να εχω παει στα SB και θελοντας να παω φυσικα.
Απλως οπως ξαναειπα, οταν θα παω δεν θα παω εχοντας στο μυαλο μου "οραματα" και στοχους.
Αλλιως θα πηγαινα σε συνεδριο για το πως να γινω πετυχημενος επιχειρηματιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top