Κλοπή ποδηλάτου

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Καλησπέρααααααααααα
λοιπόν έκλεψαν το ποδήλατο ενός γνωστού μου, αν πάρεις να το δηλώσεις στην αστυνομία ποια είναι η συνηθισμένη διαδικασία? Γνωρίζει κανείς το οτιδήποτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Καλησπέρααααααααααα
λοιπόν έκλεψαν το ποδήλατο ενός γνωστού μου, αν πάρεις να το δηλώσεις στην αστυνομία ποια είναι η συνηθισμένη διαδικασία? Γνωρίζει κανείς το οτιδήποτε?
Μου έχουν κλέψει ως τώρα 2 ποδήλατα. Το ίδιο έχει συμβεί σε αρκετούς φίλους μου και γνωστούς. Το έχουμε δηλώσει στην αστυνομία, αλλά δεν έχω ποτέ ακούσει να βρήκε η αστυνομία κλεμμένο ποδήλατο. Έχω την υποψία ότι η αστυνομία ούτε καν ασχολείται με τις κλοπές ποδηλάτων. Απλά, κάνεις τη δήλωση απώλειας και αυτοί τη βάζουν στο αρχείο.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μου έχουν κλέψει ως τώρα 2 ποδήλατα. Το ίδιο έχει συμβεί σε αρκετούς φίλους μου και γνωστούς. Το έχουμε δηλώσει στην αστυνομία, αλλά δεν έχω ποτέ ακούσει να βρήκε η αστυνομία κλεμμένο ποδήλατο. Έχω την υποψία ότι η αστυνομία ούτε καν ασχολείται με τις κλοπές ποδηλάτων. Απλά, κάνεις τη δήλωση απώλειας και αυτοί τη βάζουν στο αρχείο.


όχι και πολύ ευχαριστα τα νέα λοιπόν:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Την Κυριακή μου έκλεψαν κι εμένα το ποδήλατο, οι πούστηδες έσπασαν την κλειδαριά...
Σε αυτές τις περιπτώσεις το δηλώνεις στην αστυνομία.
Επειδή κι εγώ αύριο θα το δηλώσω, η διαδικασία ποια είναι ακριβώς? Από ότι μου είπαν πρέπει να πας απόδειξη αγοράς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Επειδή κι εγώ αύριο θα το δηλώσω, η διαδικασία ποια είναι ακριβώς? Από ότι μου είπαν πρέπει να πας απόδειξη αγοράς?
Κάνεις μια απλή δήλωση σε μια αστυφυλακίνα. Αν είσαι ανήλικος πρέπει να την κάνει ο πατέρας σου. Την απόδειξη την θέλουν για να σημειώσουν τύπο και μοντέλο. Σου ζητάνε αν έχεις και φωτογραφία. Αλλά μάλλον μην έχεις πολλές ελπίδες. . .


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

philimonas

Νεοφερμένος

Ο philimonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Άμα ξέρεις και τον αριθμό του σασί μπορείς να τον αναφέρεις επίσης, αλλά και πάλι μάλλον δε θα γίνει τίποτα..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Και εμενα μου το ειχαν κλεψει,πριν 3 χρονια.

Το ειχα δηλωσει,και με ρωτησαν αμα ειχε πανω καποιο αναγνωριστικο,ωστε να και -αν- το βρουνε να το ταυτοποιησουνε.Μου ειχε κοψει,και γενικα,σε ολα τα φορητα μου αντικειμενα (φορητο υπολογιστη,ποδηλατο,τσαντα) κτλπ,γραφω-χαρασω σε καποιο εσωτερικο σημειο εναν κωδικο που εχω φτιαξει και γνωριζω μονο εγω,ωστε να το ταυτοποιω αμα γινει κατι.Για το ποδηλατο μου ζητησαν μια φωτο του για την περιγραφη του.Ουδεποτε βρεθηκε.Στην πολη,οταν εβλεπα ομοια ποδηλατα παντως,πηγαινα και τα κοιτουσα,με μια χαρα,μπας και ηταν το δικο μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WITTMANN

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο WITTMANN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Κανονικα πρεπει να εχει αριθμο κυκλοφοριας το ποδηλατο.
Οχι οτι αν εχεις και στο κλεψουνε,θα βρεθει,αλλα το σωστο ειναι ετσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Κανονικα πρεπει να εχει αριθμο κυκλοφοριας το ποδηλατο.
Έχει αριθμό πλαισίου. Ποιός ο λόγος να έχει πινακίδα.

εντός θέματος: δύσκολα βγάζεις άκρη άμα έχει κλαπεί το όχημα, πρέπει να πας να δηλώσει κλοπή, να αποδείξεις ότι είναι δικό σου και έπειτα αν βρεθεί ποτέ να ψάξεις στο δήμο αθηναίων μπας και είναι εκεί. Αλλά η εμπειρία λέει πως ποτέ δε βρίσκεται. Κομματιάζεται και μοιράζεται σε ανταλλακτικά, ειδικά αν είναι "καλό ποδήλατο" δεν έχεις πολλές ελπίδες, μπορεί ήδη η σέλα να κυκλοφορεί σε ένα άλλο ποδήλατο ή η μεσαία τριβή να βρίσκεται κρεμασμένη κάπου στο Μοναστηράκι.
ΕΔΩ

Δυστυχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εγώ για την Λάρισα ενδιαφέρομαι πάντως, μπορεί να υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες από την Αθήνα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Στηρίζεσαι στο ότι είναι μικρότερη η πόλη και μπορεί να το δεις κάπου να κινείται. Αν δεν είναι ήδη κομμάτια.

Ακριβό ποδήλατο ήταν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Στηρίζεσαι στο ότι είναι μικρότερη η πόλη και μπορεί να το δεις κάπου να κινείται. Αν δεν είναι ήδη κομμάτια.

Ακριβό ποδήλατο ήταν;
Δεν ήταν δικό μου, λίγο κάτω από 200 ευρώ νομίζω έκανε!
Εντάξει δεν υπάρχουν πολλές ελπίδες προφανώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Με την αστυνομία δουλειά δε θα γίνει.
Γράψε το στο facebook ή κάνε και κανένα group, βάλε φωτογραφίες και άλλα στοιχεία που έχεις :)
Και αν θες, βάλε πχ αμοιβή 20 ευρώ σε όποιον το βρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
κλεφτης ποδηλάτου


θαυμα στο μιλάνο


νεξτ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Κανονικα πρεπει να εχει αριθμο κυκλοφοριας το ποδηλατο.
Οχι οτι αν εχεις και στο κλεψουνε,θα βρεθει,αλλα το σωστο ειναι ετσι.

Αν τα ποδήλατα είχαν πινακίδα, θα μας τα φορολογούσαν ως είδος πολυτελείας ! :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WITTMANN

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο WITTMANN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Αν τα ποδήλατα είχαν πινακίδα, θα μας τα φορολογούσαν ως είδος πολυτελείας ! :look:

Απλα δεν το γνωριζεις !!
Το λεει ο ΚΟΚ (Κωδικας Οδικης Κυκλοφοριας).
Αρθρα 88 & 90.

<<Άρθρο 88....Άδεια κυκλοφορίας οχημάτων
Δεν επιτρεπεται μηχανοκινητο οχημα,ρυμουλκουμενο,μοτοποδηλατο,ποδηλατο
η ζωηλατο οχημα,να κυκλοφορει οπουδηποτε στη Χωρα,Αν δεν εχει εκδοθει γι' αυτο αδεια κυκλοφοριας.>>

<<ρθρο 90....Πανακίδες Αριθμού Κυκλοφορίας
Δεν επιτρεπεται μηχανοκινητο οχημα,ρυμουλκουμενο,μοτοποδηλατο,ποδηλατο η ζωηλατο οχημα,να κυκλοφορει οπουδηποτε στη Χωρα,αν δεν φερει τις πινακιδες Αριθμου Κυκλοφοριας,οι οποιες χορηγηθηκαν νομιμα.Οι χορηγουμενες πινακιδες πρεπει να ειναι αντανακλαστικες.>>

Αλλο οτι η Τροχαια δεν κανει ελεγχους και δεν σε σταματανε γιατι δεν εχεις αριθμο το ποδηλατο.
Τυπικα ομως πρεπει να εχουν τα ποδηλατα πινακιδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top