UEFA Εuro 2008

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

Με αφορμή τη χθεσινή πρόκρισή μας ας μιλήσουμε λίγο και για το euro2008. Πιστεύετε ότι θα έχουμε κάποια αξιόλογη πορεία φέτος; Θα περάσουμε τουλάχιστον προημιτελικά;

Θα πάει κανείς σας στη φιέστα με τη Μάλτα στις 17/11;
Όσοι έχετε δει την εθνική τι έχετε να πείτε για το παιχνίδι της σε όλη τη διάρκεια της προκριματικής φάσης;

Σκέφτεται κανείς να πάει από κοντά;


Και πώς κρίνετε, για όσους έχουν μία σφαιρική εικόνα (πού 'σαι Άγγελε; :P) την εικόνα των μελλοντικών αντιπάλων μας; Οι προβλέψεις σας για το ποιοι άλλοι θα περάσουν στα τελικά; (Θα δει η Αγγλία το EURO από τον καναπέ; :P)

Έως τώρα έχουν προκριθεί οι εξής χώρες, με χρονική σειρά:
  1. Ελβετία (host)
  2. Αυστρία (host)
  3. Γερμανία
  4. Ελλάδα
  5. Ρουμανία
  6. Τσεχία
Καθώς και Σουηδία και Κροατία που θέλουν μόλις 1 βαθμό σε 2 παιχνίδια.


Το επίσημο site της διοργάνωσης: www.euro2008.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
λεπτομερειες δεν ξερω να πω, αλλα εμεις ήδη απο χθες αρχισαμε να οργανωνουμε εκδρομη για το καλοκαιρι.. οδικη ε;;; οχι αστεία... ;) :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
καλά αν και είμαι άσχετη με το άθλημα του ποδοσφαίρου... πιστεύω πως φέτος δεν θα βγούμε πρώτοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Κάτσε να δούμε ποιόν θα έχουμε αντίπαλο πρώτα και μετά κάνουμε εικασίες,
Πάντως χθες για μια ακόμα φορά φάνηκε η αλλαζονια που δέρνεις τους παίκτες, με το που βάλουν ένα γκόλ νομίζουν ότι πήραν και τον αγώνα.
Τα νεύρα μου που τους έβλεπα να κάθονται, άσε να έχουν οι άλλοι το άγχος να μην φάνε δευτερό!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Πάντως χθες για μια ακόμα φορά φάνηκε η αλλαζονια που δέρνεις τους παίκτες, με το που βάλουν ένα γκόλ νομίζουν ότι πήραν και τον αγώνα.
Τα νεύρα μου που τους έβλεπα να κάθονται, άσε να έχουν οι άλλοι το άγχος να μην φάνε δευτερό!:mad:

κλασική ελληνική τακτική, τι να πεις.. :confused:
εγώ εχω συνηθισει να το βλεπω αυτο απο την ομαδα μου οποτε δεν μου εκανε φοβερη εντυπωση.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
κλασική ελληνική τακτική, τι να πεις.. :confused:
εγώ εχω συνηθισει να το βλεπω αυτο απο την ομαδα μου οποτε δεν μου εκανε φοβερη εντυπωση.. :/:

Άστα βράστα, έτσι και με την Τουρκία στο 1-4 με το που έβαλε γκολ ο Κυριάκος αράξανε λες και είμασταν στο 90'.
Πάντως μπράβο τους για ότι έκαναν μέχρι τώρα, αυτό δεν χωράει συζήτηση, αλλα τόσες ευκαιρίες χαμένες ρε γμτ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Χτες η Ελλάδα έκανε το καλύτερο παιχνίδι της μέσα σε μια πολύ καυτή έδρα. Σε καμία στιγμή δεν απειλήθηκε ουσιαστικά και μετά το γκολ είχε και άλλες ευκαιρίες.

Μόνο τις εμμονές του να μην είχε ο Γερμανός -με Καψή και Γκούμα στον πάγκο???:eek::eek: γιατί δε παίρνει και τον Γεωργιάδη?- και να έπαιρνε και κανέναν νέο παίκτη.

Πιστεύω στο Euro θα έχουμε κάτι παραπάνω από αξιοπρεπή πορεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Για μένα το έφτιαξες αυτό το θέμα φιλαράκι...

Να κάνω τις προβλέψεις μου:

Με κόκκινο αυτές που έχουν ήδη περάσει:

  1. Ελβετία (host)
  2. Αυστρία (host)
  3. Γερμανία
  4. Ελλάδα
  5. Ρουμανία
  6. Τσεχία
  7. Πολωνία
  8. Πορτογαλία
  9. Γαλλία
  10. Ιταλία (θα περάσει τη Σκοτία εύκολα ή δύσκολα)
  11. Νορβηγία
  12. Κροατία
  13. Ρωσία (αφού νίκησε και τους μισητούς Αγγλους)
  14. Σουηδία
  15. Ισπανία
  16. Ολλανδία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diavoleas

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Τί σημασία έχει? ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΕΙΝΑΙ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Η Ελλαδα εχει παρα πολυ καλη ομαδα και πιστευω οτι θα παμε καλα επειδη μετα την κατακτηση του Euro 2004 περασαμε μια περιοδο με ασχημα αποτελεσματα και κακες εμφανισεις που πιστευω οτι ηταν το χαστουκακι που χρειαζομασταν για να ξυπνησουμε και να μην πεταμε στα συννεφα. Επισης δεν εχουμε το κομπλεξ κατωτεροτητας που ειχαμε παλιοτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Εκτός από την Ελλάδα μας, εγώ θα υποστηρίξω φανατικά την Ολλανδία και την Αγγλία. Μακάρι να περάσει επίσης και η Ουαλία, που αποτελεί προσωπική μου αδυναμία :P
Α, και Ελβετία γουστάρω τρελα. Πολύ ταλέντο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εκτός από την Ελλάδα μας, εγώ θα υποστηρίξω φανατικά την Ολλανδία και την Αγγλία. Μακάρι να περάσει επίσης και η Ουαλία, που αποτελεί προσωπική μου αδυναμία :P
Α, και Ελβετία γουστάρω τρελα. Πολύ ταλέντο.
Ας περάσουν οι Άγγλοι πρώτα και μετά τους υποστηρίζεις. :P

Ήδη έχει αρχίσει η προπονητολογία στο νησί, αν θα μείνει ο MacLaren ή αν θα 'ρθει ο Μουρίνιο ή κάνας άλλος..



Πάντως πάρτυ θα κάνει όποια ομάδα έχει για επικεφαλή την Αυστρία (Group B). Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα περάσει στους 8. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eγω παντως η Αγγλια θελω να περασει και να την εχουμε αντιπαλο στο ομιλο μας...:devil:
Να τους ριξουμε 2 κομματια να γουσταρουμε!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εμένα ξες τι μ' άρεσε, Μάριε;

Λίγες μέρες πριν το ματς με την Τουρκία στην Πόλη, μία τούρκικη εφημερίδα έγραψε: "Έχετε ξανά την ευκαιρία να τους ρίξετε στη θάλασσα".

(Φαίνεται ότι όσο ορισμένοι προσπαθούν - και καλά κάνουν - να ηρεμήσουν τα πνεύματα, τόσο ορισμένες μερίδες τα υποδαυλίζουν.)


Ερωτηθείς ο Γιούρκας είπε: "Έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα, μάλλον οι Τούρκοι θα κάνουν πρώτοι μπάνιο από εμάς." 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εμένα ξες τι μ' άρεσε, Μάριε;

Λίγες μέρες πριν το ματς με την Τουρκία στην Πόλη, μία τούρκικη εφημερίδα έγραψε: "Έχετε ξανά την ευκαιρία να τους ρίξετε στη θάλασσα".


Ερωτηθείς ο Γιούρκας είπε: "Έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα, μάλλον οι Τούρκοι θα κάνουν πρώτοι μπάνιο από εμάς." 8)

Εγω Γιωργο να σου πω την αληθεια ελαχιστη διαφορα μου εκανε οτι ηταν η Τουρκια αντιπαλος.
Πιο πολυ ηθελα να παρω πισω το 1-4 παρα να το παρω πισω επειδη ηταν με την Τουρκια.
Απο την αλλη δυστυχως μεσω του αθλητισμου υπαρχουν ακομα πολλες παλιοφυλαδες (δεν λεω απο Ελλαδα η Τουρκια) οι οποιες ψαχνουν αφορμη και βημα για να φανατισουν και να δημιουργησουν μιση.
Αυτες τις φυλλαδες Γιωργο προσωπικα ουτε για κ.....χαρτο (και συγγνωμη κιολας) δεν θα τις χρησιμοποιουσα.
Ο αθλητισμος υποτιθεται οτι ενωνει και δεν διχαζει.Ειτε οσων αφορα την Εθνικη ειτε συλλογους.;)
Θελω να πιστευω οτι ειμαστε "ανωτεροι" και θα μπουμε σε αυτο το τρυπακι παλι.

Για να μην παρεξηγηθω δεν λεω οτι εσυ υποστηριξες κατι απο τα παραπανω που λεω ετσι?
Απλως βρηκα ευκαιρια να τα πω.;)
Και προσωπικα σαν φιλαθλος χαρηκα πολυ για το οτι πηραμε το αιμα μας πισω, για το οτι παιξαμε καλυτερη μπαλα,για το οτι τους πηραμε στην εδρα τους, για το οτι ειμαστε ηδη EURO ενω αλλες μεγαλες δυναμεις ακομα "ψαχνονται".:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ο αθλητισμος υποτιθεται οτι ενωνει και δεν διχαζει.Ειτε οσων αφορα την Εθνικη ειτε συλλογους.;)
Oh yes, ακόμα κι αν διάφοροι υποκινούν παλιά μίση. :)




Εγώ σκέφτομαι να πάω να δω κάνα ματσάκι!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Να κάνω τις προβλέψεις μου:

Με κόκκινο αυτές που έχουν ήδη περάσει:
  1. Ελβετία (host)
  2. Αυστρία (host)
  3. Γερμανία
  4. Ελλάδα
  5. Ρουμανία
  6. Τσεχία
  7. Πολωνία
  8. Πορτογαλία
  9. Γαλλία
  10. Ιταλία (θα περάσει τη Σκοτία εύκολα ή δύσκολα)
  11. Νορβηγία
  12. Κροατία
  13. Ρωσία (αφού νίκησε και τους μισητούς Αγγλους)
  14. Σουηδία
  15. Ισπανία
  16. Ολλανδία
Φιλαράκι έπεσες μέσα (με εξαίρεση τους Νορβηγούς), αν και φαντάζομαι δεν περίμενες τους Ρώσους να περάσουν έτσι. :D



Έλεος βέβαια με το παιχνίδι των Ολλανδών και Γερμανών. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εγώ νομίζω ότι τουλάχιστον στους 8 θα περάσουμε...:hmm:Αρκεί να παίζουμε όπως στα προκριματικά.Κρίμα πάντως που δεν πέρασαν οι Άγγλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Μακάρι να έχουμε μια καλή κλήρωση σήμερα,γιατί πιστεύω πως αν συνεχίσουμε έτσι συγκεντρωμένα,μπορούμε να ζήσουμε στιγμές του 2004

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι το γκρουπ των ισχυρών στο οποίο είμαστε, είναι το πλέον ανίσχυρο. Τα πράγματα θα είναι δύσκολα. Εγώ δεν περιμένω πολλά. Θέλω να δω αξιοπρεπείς εμφανίσεις. Αν πια περάσουμε από τους ομίλους θα είμαι υπερευχαριστημένος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top