e-steki: The new era (part 1: forum)

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Μα, γιατί εξαφανίστηκε η "τοποθεσία" από τα profiles ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ελα ντε?

επισης, οποιο μηνυμα και να διαβασω, μου λεει απο κατω οτι αυτο το μηνυμα το διαβαζω για πρωτη φορα. παντα.

τελος, βοηθειστε με να αλλαξω ολα αυτα τα χρωματα καπως παιδια... δε βρισκω απο που μπορω να το κανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Κι εγώ θέλω να αλλάξω τα χρώματα Gio..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
επισης παιδια, τα γραμματα ειναι οντως πολυ μικρα.
ΑΥΤΟΜΑΤΑ παω σε ενα τοπικ και αντι για αυτα που εχουν δοθει ως απαντησεις, διαβαζω τις... υπογραφες! επειδη εκει τα γραμματα ειναι συνηθως πιο μεγαλα..
τι γραμματοσειρα ειναι αυτη? και τι μεγεθος? μηπως να το καναμε λιγο μεγαλυτερο?

επισης, που ειναι αυτο που υπηρχε το παλιο στεκι, οπου απο το προφιλ ενος μελους μπορουσαμε να δουμε ολα τα μυνηματα του και αυτα που εχει απαντησει και αυτα που εχει ξεκινησει (τοπικ) ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
επισης παιδια, τα γραμματα ειναι οντως πολυ μικρα.
ΑΥΤΟΜΑΤΑ παω σε ενα τοπικ και αντι για αυτα που εχουν δοθει ως απαντησεις, διαβαζω τις... υπογραφες! επειδη εκει τα γραμματα ειναι συνηθως πιο μεγαλα..
τι γραμματοσειρα ειναι αυτη? και τι μεγεθος? μηπως να το καναμε λιγο μεγαλυτερο?

Βρε Gio αν κάνουμε και τα γράμματα μεγαλύτερα θα είναι άσχημο νομίζω. Γιατί ήδη όλα τα γραφικά αναλύονται σε μεγάλη κλίμακα. Ίσως τα γράμματα πρέπει να γίνουν blod ή πιο σκουρόχρωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Και 1 bug: εξαφανίστηκε η εικόνα της υπογραφής μου! Ενώ οι άλλοι έχουν τις εικόνες που είχαν βάλει.
Στο 'φτιαξα. ;)

Απλά πρέπει να αλλαχτεί το e-steki.com/forum/.... σε e.steki.gr/..... για όσους έχουν κάνει align. :)



Τα χρώματα από την Επεξεργασία Επιλογών! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
σωστα... μαλλον τα γραφικα πρεπει να μειωθουν τοτε λιγο...
μισελ τσεκαρε το κι εσυ και πες μας...
επισης νομιζω οτι και στο παλιο στεκι τα γραμματα καπως ετσι μικρα ηταν..
απλα για να διαβασεις 5 απαντησεις, δε χρειαζοταν να κανεις scroll down τρεις φορες, τα ειχες σε μια οθονη. μαλλον τα γραφικα ειναι μεγαλα και κανουν αντιθεση με τα γραμματα, ναι..

τι ειναι align?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
σωστα... μαλλον τα γραφικα πρεπει να μειωθουν τοτε λιγο...
μισελ τσεκαρε το κι εσυ και πες μας...
επισης νομιζω οτι και στο παλιο στεκι τα γραμματα καπως ετσι μικρα ηταν..
απλα για να διαβασεις 5 απαντησεις, δε χρειαζοταν να κανεις scroll down τρεις φορες, τα ειχες σε μια οθονη. μαλλον τα γραφικα ειναι μεγαλα και κανουν αντιθεση με τα γραμματα, ναι..

Το ανέφερα τα ξημερώματα στη Μισέλ για τα γραφικά. Είπε πως θα μαζέψει και άλλες απόψεις και θα πράξει ανάλογα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
σωστα... μαλλον τα γραφικα πρεπει να μειωθουν τοτε λιγο...
μισελ τσεκαρε το κι εσυ και πες μας...
επισης νομιζω οτι και στο παλιο στεκι τα γραμματα καπως ετσι μικρα ηταν..
απλα για να διαβασεις 5 απαντησεις, δε χρειαζοταν να κανεις scroll down τρεις φορες, τα ειχες σε μια οθονη. μαλλον τα γραφικα ειναι μεγαλα και κανουν αντιθεση με τα γραμματα, ναι..
Μπορείς από τον πίνακα ελέγχου σου να απενεργοποιήσεις avatars/υπογραφές αν έχεις πολύ scrool down.



Align είναι όταν στοιχίζεις την εικόνα δεξιά / αριστερά του κειμένου.

Αν έχετε prob με υπογραφή στείλτε μου να σας το φτιάξω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
τις οποιες τις γραφουμε που? εδω ειναι το σωστο θρεντ?

δε θελω να απενεργοποιησω αβαταρς και υπογραφες καλο μου, αυτο ειναι βασικο για μενα, ετσι ξεψωρισω τους χρηστες, μου ειναι το πλεον απαραιτητο εδωμεσα...

επισης, ισως καποιοι που ανοιγουν σε firefox πολλα tabs με πολλα θεματα και απαντουν το ενα μετα το αλλο, να μπερδευτουν λιγο, καθοτι δεν υπαρχει πια στην αρχη του θρεντ (βασικα και πιο κατω θα επρεπε να υπαρχει, αφου χρειααζεται πολυ scroll down) Ο ΤΙΤΛΟΣ ΤΟΥ ΘΡΕΝΤ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
τις οποιες τις γραφουμε που? εδω ειναι το σωστο θρεντ?
Στείλε pm σε μένα ή κάποιον άλλον αν έχεις prob με υπογραφή. :)

δε θελω να απενεργοποιησω αβαταρς και υπογραφες καλο μου, αυτο ειναι βασικο για μενα, ετσι ξεψωρισω τους χρηστες, μου ειναι το πλεον απαραιτητο εδωμεσα...

επισης, ισως καποιοι που ανοιγουν σε firefox πολλα tabs με πολλα θεματα και απαντουν το ενα μετα το αλλο, να μπερδευτουν λιγο, καθοτι δεν υπαρχει πια στην αρχη του θρεντ (βασικα και πιο κατω θα επρεπε να υπαρχει, αφου χρειααζεται πολυ scroll down) Ο ΤΙΤΛΟΣ ΤΟΥ ΘΡΕΝΤ..

Ο τίτλος του thread υπάρχει πάντα στην αρχή.



Κι επίσης για δες εδώ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αχ δικιο εχεις, φαινεται πανω στη σελιδα του browsre κ στο tab.
νομιζω θα ταν καλο να φαινεται και στο στεκι anyway.

βρε τι κολλησες?? δεν εχω προβλημα με υπογραφη!! αλλα μαλλον εγινε μπερδεψοκατασταση, αναφερομουν στον αρκτουρο που ελεγε για αλλαγες, οτι θα τις μαζεψει η μισελ.. και ρωταω, αν τις γραφουμε εδω η αλλου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Το νέο look του e-steki φαίνεται τέλεια σε αναλύσεις μεγαλύτερες από 1024x768. Δεν γεμίζει όλη την οθόνη και φαίνεται πιο μαζεμένο και τα χρώματα δεν σου χτυπάνε τόσο. Όμως σε μεγαλύτερες αναλύσεις, πρέπει να έχεις αετίσιο μάτι για να διαβάζεις τα γράμματα των posts αφού είναι σαν την τελευταία γραμμή στον πίνακα του οφθαλμίατρου που ποτέ δεν σου ζητάει να διαβάσεις.:D

Ακολουθεί πείραμα γραμματοσειρών, μεγεθών και χρωμάτων.:whistle:

1. arial γραμματοσειρά. Βελτιώνεται κατά ένα κλικ το μέγεθος χωρίς όμως να έχω πειράξει το μέγεθος.

2. Tahoma γραμματοσειρά. Φαίνονται ακόμα μεγαλύτερα χωρίς πάλι να έχω πειράξει το μέγεθος.

3. default γραμματοσειρά ίδιο μέγεθος με ενεργοποιημένο το bold. Δεν το συστήνω γιατί ουσιαστικά δεν θα έχουμε δικό μας bold μετά.

4. default γραμματοσειρά με το κλασσικό μέγεθος στο 2. Πολύ φυσιολογικό, νομίζω ότι το προτιμώ.

5. Default γραμματοσειρά με αντιστοίχηση χρωμάτων (συγκεκριμένα για το πράσινο το πορτοκαλί). Ομολογουμένως σε μεγάλα posts ίσως σου βγάζει μάτι.

6. το ίδιο με bold. Πάλι θα κουράζει περισσότερο από το προηγούμενο μάλλον, αν και φαίνεται καλύτερα αποκλείεται λόγω 3.

Απ' ότι κατάλαβα το default μέγεθος είναι 1,5. Ίσως είναι θέμα συνήθειας το μέγεθος, αλλά σε μεγαλύτερες αναλύσεις είναι ακόμα δυσκολότερο να διαβαστούν. :)

Επίσης, να πω ότι μ' αρέσει το κειμενάκι που περιβάλει το avatar, το ότι μέσα σε παρένθεση είναι το πραγματικό όνομα δίπλα στο nickname, η παραγραφούλα που περιγράφει την κατάσταση του χρήστη είναι μαζεμένη και ωραία δομημένη (αρκεί ο χρήστης να έχει βάλει λογικό περιεχόμενο) και τέλος το ότι πλέον το κάρμα δεν είναι ένας αριθμός αλλά κατάσταση. Έτσι βελτιώσατε την ενόχληση που θα είχε κάποιος με χαμηλό (αλλά θετικό) κάρμα.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Κι εγώ το 4 θα προτιμούσα αν αποφασιζόταν τελικά να αλλάξει το μέγεθος της γραμματοσειράς.

Όσο για το 5, ίσως να μην χτυπάει τόσο άσχημα αν το πλαίσιο που έχεις επιλέξει είναι περτικαλί :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Όσο για το 5, ίσως να μην χτυπάει τόσο άσχημα αν το πλαίσιο που έχεις επιλέξει είναι περτικαλί :hmm:
Πιο πολύ ήθελα να δείξω τον συνδυασμό χρωμάτων (πράσινο-πορτοκαλί, μοβ-πράσινο, πορτοκαλί-μπλε, μπλε-πράσινο):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Πιο πολύ ήθελα να δείξω τον συνδυασμό χρωμάτων (πράσινο-πορτοκαλί, μοβ-πράσινο, πορτοκαλί-μπλε, μπλε-πράσινο):)

Α, πάω πάσο τότε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Συγχαρητήρια κι από μένα! Πολύ εντυπωσιακή αλλαγή, που θα μου πάρει λίγες μέρες για να συνηθίσω! :)
Κι εμένα τα γράμματα μου
φαίνονται μικρά. Θα τα
προτιμούσα λίγο μεγαλύτερα, δηλαδή σαν αυτά που γράφω τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Συγχαρητήρια κι από μένα! Πολύ εντυπωσιακή αλλαγή, που θα μου πάρει λίγες μέρες για να συνηθίσω! :)
Κι εμένα τα γράμματα μου
φαίνονται μικρά. Θα τα
προτιμούσα λίγο μεγαλύτερα, δηλαδή σαν αυτά που γράφω τώρα

Αυτα παλι μου φαινονται πολυ μεγαλα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, τα γράμματα είναι λίο μικρά... ή αν ήταν πιο Tahoma< πιο στρογγυλά, ίσως ήταν λίγο πιο ευανάγνωστα...
Βέβαια κάποια πράγματα είναι θέμα συνήθειας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top