Βοήθεια για την dial-up 56kbps

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αντιμετωπίζω ένα σοβαρό πρόβλημα με την dial-up σύνδεσή μου.Εκει που σερφάρω καμιά φορά μου νεκρώνει η γραμμή και δεν μπορώ να λάβω ούτε να στείλω "πακέτα".Αυτο μου γίνεται με συχνότητα 2-5 την ώρα.Μα τί στο καλό?Με αναγκάζει να αποσυνδεθω για να ξεμπλοκάρει αλλά και πάλι μου κάνει κανένα λεπτό για να αποσυνδεθεί.Τί λέτε εσείς?????:hmm::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Καινούργιο μόντεμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Ακριβως αυτο. Αν το σκεφτεις και καλυτερα, αυτο πρεπει να ειναι υπευθυνο για το γεγονος που συνδεεσαι με 22,4kbts
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Έχετε να μου προτείνετε κάποιο modem?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Τα καλυτερα ειναι της Microcom. Κανουν και 7 ευρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
.όμως είναι winmodem που σημαίνει ότι μόνο σε windows.

Επίσης για εμένα μπορεί να φταίει η γραμμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Θα απευθυνθώ στον ΟΤΕ δεν πάει άλλο βασικά μένω Κυψέλη Αθήνα και ίσως θα ξέρετε πως οι γραμμές είναι απο την περίοδο του Μεγάλου Αλεξάνδρου!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Δεν παιζει τιποτα τετοιο, γιατι αλλαξες γραμμη λογω μετακομισης, οποτε κατα 99% φταιει το modem.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Δεν ισχύει απόλυτα αυτό που λες γιατί βρίσκομαι ακόμη στο σύστημα των παλιών γραμμών.Οι γραμμές στην περιοχή μου είναι παλιές.Το αποκλειεις να υπάρχει το ίδιο πρόβλημα?Σκέψου ότι στην Παληνη δεν υπαρχουν διαφορες στην ταχυτητα κάθε νοικοκιριού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dalikieris

Νεοφερμένος

Ο dalikieris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Φίλος επειδή και εγώ έχω τα ίδια προβλήματα έκανα την σύνδεση isdn και ήσυχα. Υπάρχαν μέρες που η ταχυτήτα έπεφτε στα 2.4kb. Τι κάνεις τότε; Κάντω δεν είναι δύσκολο και η χρηματική διαφορά είναι πολύ μικρή. Εγώ μένω χαίδάρι και με καινουργία γραμμή τηλεφώνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
στη Κυψέλη εντάξει, υπάρχει η πιθανότητα οι γραμμές να είναι παλιές..αλλά στην Παλλήνη???

επίσης....έφυγες από Παλλήνη για να πας στη Κυψέλη?!??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dalikieris:
filos epeidi kai ego idia provlimata ekana tin sindesi isdn kai isixasa . ypirxan meres pou i taxitita epefte sta 2.4kb . ti na kaneis tote? kanto den einai diskolo kai i xrimatiki diafora einai poli mikri . ego meno Xaidari kai me kainourgia grammi tilefonou.

Εννοείς να πάρω άλλο modem?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dalikieris

Νεοφερμένος

Ο dalikieris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
οχι φιλος να κανεις ISDN συνδεση για να ησυχασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Οντως, αν κάποιος έχει τέτοια προβλήματα ο οτε συνήθως σου λεει να βάλεις isdn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dalikieris

Νεοφερμένος

Ο dalikieris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
δεν ξερω αν το κανουν επειτηδες αλλα εγω ησυχασα παντως απο αυτα . 2.4kb? που ακουστηκε αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
2.4kb/s είναι κάπως οκ , το πρόβλημα είναι 2.4kbit/s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Ενώ αν αλλάξεις modem και τα πάει καλύτερα με το θόρυβο θα είσαι καλύτερα, προτείνω κι εγω την ISDN σαν την πιό ολοκληρωμένη λύση (αν είναι πολύ χαλια τα καλώδια σου δεν θα στη βαλουν, αλλα αν μπεί έχεις εγγυημένο bw). To μόνο που πρέπει να σκευτείς είναι οι επιπτώσεις που θα έχεις απο την τυχόν ύπαρξη "ντούμπλεξ" τηλεφώνων η μεγάλης απόστασης τηλεφώνου-υπολογιστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Κυψέλη power και οι DSL δεν την παλεύουν τίγκα στο θόρυβο.. τα καλώδια τα έχουν φάει οι ποντικοί.. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Ενώ αν αλλάξεις modem και τα πάει καλύτερα με το θόρυβο θα είσαι καλύτερα, προτείνω κι εγω την ISDN σαν την πιό ολοκληρωμένη λύση (αν είναι πολύ χαλια τα καλώδια σου δεν θα στη βαλουν, αλλα αν μπεί έχεις εγγυημένο bw). To μόνο που πρέπει να σκευτείς είναι οι επιπτώσεις που θα έχεις απο την τυχόν ύπαρξη "ντούμπλεξ" τηλεφώνων η μεγάλης απόστασης τηλεφώνου-υπολογιστή.
Σε περίπτωση που έχει χάλια καλώδια τι θα του πουν για την isdn, σορρύ αλλά σου έφαγα τα ποντίκια τα καλώδια; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Σε περίπτωση που έχει χάλια καλώδια τι θα του πουν για την isdn, σορρύ αλλά σου έφαγα τα ποντίκια τα καλώδια; :hmm:
Αμα είναι στο δύκτιο του ΟΤΕ το πρόβλημα πλέον νομίζω υάρχει μεγάλη πιθανότητα να κάτσουν και το φτιαξουν. Αν είναι η πολυκατοικία χάλια "φταις" εσυ. Αλλά οταν είχε πρωτομπεί το ISDN όχι μόνο όσοι είχαν πρόβλημα θορύβου αλλά και όσοι είχαν γραμμές με φερέσυχνα (μια τεχνολογία αναλογικού frequency devision multiplexing για να περνάς πολλές γραμμές πάνω απο ενα καλώδιο) τους ελεγαν ακριβώς αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top