Game of Thrones

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
λοιπόν μεσα σε αυτές τις ωρες τελείωσα την πρώτη σεζόν και έφτασα μεχρι και το 1ο επεισόδιο της δεύτερης.
τελικά το εργο έχει ΚΑΙ πλοκη και κολλησα!
(αυτά παθαίνεις όταν διαβάζεις από διαδικτυακές σημειώσεις)

όταν πέθανε ο ned εκλαψα:cry_x:

πρόβλεψη: η μικρή θα καταλήξει με το μπάσταρδο του πεθαμένου βασιλιά.

μη μου πειτε αν ειμαι σωστη, θελω να δω!:D

+++ o john snow ειναι κουκλί. οχι μονο αυτος αλλα τεσπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
λοιπόν μεσα σε αυτές τις ωρες τελείωσα την πρώτη σεζόν και έφτασα μεχρι και το 1ο επεισόδιο της δεύτερης.
τελικά το εργο έχει ΚΑΙ πλοκη και κολλησα!
(αυτά παθαίνεις όταν διαβάζεις από διαδικτυακές σημειώσεις)

όταν πέθανε ο ned εκλαψα:cry_x:

πρόβλεψη: η μικρή θα καταλήξει με το μπάσταρδο του πεθαμένου βασιλιά.

μη μου πειτε αν ειμαι σωστη, θελω να δω!:D

+++ o john snow ειναι κουκλί. οχι μονο αυτος αλλα τεσπα
εννοείς με τον Τζόφρι?
κολλάς εύκολα με την σειρά:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
εννοείς με τον Τζόφρι?
Έχετε ακούσει στο Black Sabbath που ο Ozzy φωνάζει "Oh no, no, please God help me!"?
Κάπως έτσι νιώθω,σχετικά μ'αυτή τη προοπτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ρε θέλω τόοοοσο πολύ να πεθάνει ο Τζόφρι χαχαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
χαχαχα και γω! και αυτος και η μανα του η βλαμμενη!
και οχι ελεος δε θελω να δω αυτον με τη μικρη αν ειναι δυνατον μπλιαξ.
οταν λεω για μπασταρδο εννοω εκείνο το παιδί που εφτιαχνε σιδηροκατασκευες και φυγανε μαζί από την πόλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
τελειωσα και το δευτερο κυκλο. και τι καταλαβα; μεχρι να βρει ο τριτος θα περασει χρονος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
σας άρεσε το τελευταίο επεισόδιο της 2η σεζόν?:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.


Τι λέγαμε; Α ναι, ωραίο το Game of Thrones! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Ρε θέλω τόοοοσο πολύ να πεθάνει ο Τζόφρι χαχαχαχαχα

Δεν είσαι ο μόνος. :thumbsup:
Εγώ έχω μια ανωμαλία και πάντα ΛΑΤΡΕΎΩ τους κακούς στις σειρές γιατί πολύ απλά νιώθω πως αυτοί είναι που δίνουν νόημα και κυλάει η ιστορία.
Πρώτη φορά παρακολουθώ σειρά και θέλω τόσο πολύ να ΠΕΘΆΝΕΙ! :mad:
Και αυτός, και η άλλη, η βλαμμένη, η μεγάλη η κόρη του Σταρκ η γυναίκα του, ουστ μαλάκο, βασιλική ζωή δεν ήθελες;;; Λούσου τα τώρα.


Λατρεύω Καλίσι και Άρια. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
παιδιά πότε ξεκινά η 3η σεζόν; ακουσα το μάρτιο, σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
παιδιά πότε ξεκινά η 3η σεζόν; ακουσα το μάρτιο, σωστά;

31/3 από ότι έχω δει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

31-03-2013
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ωραια! αντε επιτελους! μονο που εγω μαλλον θα περιμενω να τελειωσει η σεζόν διότι δεν μπορώ την αναμονή από επεισόδιο σε επεισόδιο! (αν τα καταφέρω :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Το ίδιο παθαίνω και εγώ, αφού όταν έμαθα για την σειρά με ενθουσίασε τόσο που έλεγα θα περιμένω να βγουν μπόλικα και μετά θα το αρχίσω...
αλλά δε κρατήθηκα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
4 days bros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catlin

Δραστήριο μέλος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 427 μηνύματα.
:sick:



όμως
αν ξανακούσω ότι το περιεχόμενο της σειράς αυτής έχει σχέση με εκείνο του τόλκιν θα κάτσω για τιμωρία μου που ήμουν τόσο επιφανειακή να δω όλα τα υπόλοιπα επεισόδια,μπας και καταλάβω.

ως τώρα,έμαθα ότι αν δεν μπορείς να καταλάβεις την εξουσία η επόμενη επιλογή είναι ιδιοκτήτης μπουρδέλου ή πόρνη ,ότι όσοι κατηγορούν την αιμομιξία απλώς διαδίδουν μύθους,ότι ο σκοπός(η εξουσία δλδ) αγιάζει πάντα τα μέσα και ότι το μαχαίρωμα-πισώπλατο ή μη - σίγουρα σε φέρνει πιο κοντά σ αυτόν,και φυσικά ότι ναι,υπάρχουν τσόντες με υπόθεση.

τι να πω,ίσως φταίει ότι δεν ολοκλήρωσα τον πρώτο κύκλο ακόμα: /:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
:sick:



όμως
αν ξανακούσω ότι το περιεχόμενο της σειράς αυτής έχει σχέση με εκείνο του τόλκιν θα κάτσω για τιμωρία μου που ήμουν τόσο επιφανειακή να δω όλα τα υπόλοιπα επεισόδια,μπας και καταλάβω.

ως τώρα,έμαθα ότι αν δεν μπορείς να καταλάβεις την εξουσία η επόμενη επιλογή είναι ιδιοκτήτης μπουρδέλου ή πόρνη ,ότι όσοι κατηγορούν την αιμομιξία απλώς διαδίδουν μύθους,ότι ο σκοπός(η εξουσία δλδ) αγιάζει πάντα τα μέσα και ότι το μαχαίρωμα-πισώπλατο ή μη - σίγουρα σε φέρνει πιο κοντά σ αυτόν,και φυσικά ότι ναι,υπάρχουν τσόντες με υπόθεση.

τι να πω,ίσως φταίει ότι δεν ολοκλήρωσα τον πρώτο κύκλο ακόμα: /:

Πρώτον έχει σχέση με το έργο του Τόλκιν, δημιούργησαν και οι δύο φανταστικούς κόσμους με μαγεία, μυθικά πλάσματα και ήρωες με ρομαντικά στοιχεία.

Επίσης έμαθες ότι δεν είναι κατ' ανάγκη ο κόσμος άσπρος και μαύρος, δεν υπάρχει πάντα το απόλυτο όμορφο λευκό καλό και το απόλυτο άσχημο μαύρο κακό, αλλά άνθρωποι που θέλουν να κατακτήσουν την εξουσία επειδή το θέλουν/θεωρούν ότι δικαιωματικά τους ανήκει/γουστάρουν τη δύναμη/θέλουν να δοξαστούν.

Από το παραπάνω έμαθες ότι μπορεί οι καλοί πρωταγωνιστές να πεθάνουν επειδή δεν κατάφεραν να επιβιώσουν, όπως και οι κακοί.

Και φυσικά θα τελειώσεις την πρώτη σεζόν, όπως και την δεύτερη, την τρίτη κτλ, γιατί ο Τύριον Γ*Μ*ΕΙ

Κατά τα άλλα η σεζόν μάλλον θα είναι καλύτερη και από τις άλλες δύο. :P

αν και αισθάνομαι τύψεις που υποστηρίζω ένα μπλοκμπάστερ της τιβι, δεν μπορώ να αντισταθώ :ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Τι; Κανείς; :eek:

Μόλις είδα το 4ο επεισόδιο και είμαι κάπως έτσι ---> :jumpy:

Θα ακουστεί υπερβολή αν πω πως κόντεψα να κλάψω από τη συγκίνηση όταν η Khaleesi άρχισε να μιλάει βαλυριανά κοιτώντας με τόλμη το άπειρο; Μας είχε πρήξει ο παπάρας "τσουλί", "καριόλα"... τέτοια μετάφραση ούτε στα μεξικάνικα πια :lol:

Επιτέλους μετά από 3 αδιάφορα επεισόδια θυμήθηκα γιατί περίμενα τόσο καιρό! Αν και κάτι είχα υποψιαστεί κατά το τέλος του 3ου επεισοδίου, όπως και όλοι φαντάζομαι. Περίμενα δηλαδή πως ο δράκος θα τον κάψει γιατί δε θα άντεχε να είναι υπόδουλος αλλά με ξεπέρασε ομολογώ το τελευταίο 10λεπτο. Όταν φώναξε Dracarys με αποτελείωσε. Και τέλος, τη στιγμή που οι ελεύθεροι πια Άσπιλοι κατευθύνονταν εκτός της πόλης και η Daenerys πετούσε το μαστίγιο κάτω ήμουν έτοιμη να σηκωθώ από τον καναπέ και να αρχίσω να χειροκροτάω.

Αδημονώ για τη συνέχεια :hypno:

ps.
Θέλω κι εγώ να μάθω βαλυριανά :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

catlin

Δραστήριο μέλος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 427 μηνύματα.
Πρώτον έχει σχέση με το έργο του Τόλκιν, δημιούργησαν και οι δύο φανταστικούς κόσμους με μαγεία, μυθικά πλάσματα και ήρωες με ρομαντικά στοιχεία.

μα
και τα τελετάμπις(<3<3<3) είναι μυθικά ρομαντικά πλάσματα:redface:
έχουν κι αυτά σχέση με τον τόλκιν?:confused:


Επίσης έμαθες ότι δεν είναι κατ' ανάγκη ο κόσμος άσπρος και μαύρος, δεν υπάρχει πάντα το απόλυτο όμορφο λευκό καλό και το απόλυτο άσχημο μαύρο κακό, αλλά άνθρωποι που θέλουν να κατακτήσουν την εξουσία επειδή το θέλουν/θεωρούν ότι δικαιωματικά τους ανήκει/γουστάρουν τη δύναμη/θέλουν να δοξαστούν.


τι γράφεις ρε φαντασμένε?:(

ένιγουέι,
ο κόσμος είναι μόνο μαύρος και ο σύγχρονος κόσμος δεν διαφέρει σε τίποτα από έναν φανταστικό ή μη μεσαίωνα?
τεσπα,θα συμφωνούσα αν η στάση του συγγραφέα δεν ήταν τόσο απαισιοδοξη.




υγ.ο τύριον αντιπροσωπεύει τον αδίστακτο νεοφιλέλευθερο,δε νομίζεις?:confused:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ο Tyrion είναι ο μοναδικός -κάπως- συμπαθητικός εκ των Lannisters :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top