Ερασιτεχνικά Συγκροτήματα

Vertical_Vampire

Νεοφερμένος

Ο Vertical_Vampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Επειδή η μουσική λιγο πολύ σε όλους μας αρέσει κάποιοι απο εμάς αποφασίζουν να ασχοληθούν και με ένα όργανο ή να τραγουδήσουν και να φτίαξουν με φίλους τους ένα συγκρότημα.Εγώ προσωπικά παίζω ηλεκτρικό μπάσο σε ερασιτεχνικό rock γκρουπάκι με μερικά φιλαράκια και γουστάρω πολύ (ειδικά στα live)!Εσείς;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω εδω και λιγο καιρο μαθενω ηλεκτρικη. Αργοτερα θελω να μαθω και μπασο και ντραμς. Θελω και να μπω σε καπιο συγκροτιμα μολις βελτιωθω αρκετα, το προβλημα ειναι οτι δυστιχος δεν θα βρω ευκολα ατομα. Θα ηθελα να παιξω σαν lead αλλα θα μου αρεσε και να ειμαι ρυθμικη και φωνη συνχρονος (αν και η φωνη μου θελει δουλεια, εκτος και αν τραγουδαω με brutal κλπ). Επλιζω μεχρι να αιστανομαι ετοιμος να μπω σε μπαντα να εχουν γινει περισσοτεροι οι ροκαδες/μεταλαδες στην ηλικια μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vertical_Vampire

Νεοφερμένος

Ο Vertical_Vampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Είσαι αρκετά φιλόδοξος!Για μπάσο εντάξει αλλά τα drums είναι εντελώς άλλη φάση.Άμα έχεις όρεξη όμως όλα γίνονται.Γιατί λες οτι θα βρείς δύσκολα άτομα;Ξέρεις πόσοι γουστάρουν να παίζουν σε μπάντα;Εκτός αν αναφέρεσαι σε black metal ή και metal γενικός.Πάντως πιστέυω ότι σε πιο χαλαρό ρεπερτόριο θα βρείς.Ροκάδες υπάρχουν αρκετοί.Σχεδόν όλοι ακούνε λίγο rock εκτός απο τους πορωμένους τρέντουλες.Βασικά μου φαίνεται αδιανόητο να μην ακούς λιγο rock όταν παιρνάς την εφηβεία όπως εμείς.Εξάλου είναι η περίοδος που συνεχώς θέλουμε να αντιδρούμε και να επαναστατούμε.Αυτο ειναι rock.Γιαυτό ακριβώς μ'αρέσει.Είναι και στάση ζωής.ROCK ON!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πολυ ειναι αυτοι που ακουνε εστω και λιγο ροκ, αλλα για να βρω ατομα για μπαντα στην ηλικια μου περιπου δυσκολο. Δεν θελω κατι συγκεκριμενο, γενικα ροκ και μεταλ, τωρα αμα βρω ατομα που θελουνε trash δεν θα τους πω δεν μπαινω στην μπαντα γιατι θελω να παιζω και heavy. Ελπιζω στο λυκειο πια να εχει περισσοτερους ροκαδες αλλα και εκει βλεπω οτι τελευταια...
Οσο για μπασο και drums, χαλαρα. Θα κανα κανα δυο χρονια ακομα κιθαρα, θα κανω μπασσο η drums στο πανεπιστιμιο και αργοτερα το αλλο. Χρονο εχουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
λοιπον, μια ικρη ενημερωση:
Οργανονω συγκροτιμα. Εχουμε ετοιμα τρια μελη. Για περισσοτερες πληροφοριες ανατραξτε στην κουβεντουλα χωρις θεμα. Πληρης ενημερωση οταν τα πουμε απο κοντα και σοβαρα με την ξαδερφη μου (η οπια θα ειναι ενα απο τα ιδριτικα μελη, οπως και εγω. Τωρα που το σκευτομαι θα γινω co-founder!!!! Ωραια!!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vertical_Vampire:
Βασικά μου φαίνεται αδιανόητο να μην ακούς λιγο rock όταν παιρνάς την εφηβεία όπως εμείς.Εξάλου είναι η περίοδος που συνεχώς θέλουμε να αντιδρούμε και να επαναστατούμε.Αυτο ειναι rock.Γιαυτό ακριβώς μ'αρέσει.Είναι και στάση ζωής.ROCK ON!!!
Με αυτα τα λογια εχω την αισθηση οτι προσβαλεις και τον εαυτο σου και την ροκ και πολλους ακομα.Υποτιμας πολυ το ροκ κινημα[που παιζει και να εχει γινει μια κακη απομιμηση αλλα τελοσπαντων]


Εγω δηλωνω οτι θα κανω συγκροτημα σε καποια φαση ο κοσμος να χαλασει.Εχω ηδη ψησει την κατασταση γραφω και τα δικα μου παιζω και ολη την ωρα..εχω βρει που θα προσανατολιζεται η ολη φαση[βασικο αυτο για μενα]...και φυσικα ελληνικοσ στιχος;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Ultra progressive δεν είπαμε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Ultra progressive δεν είπαμε; :P

Εννοειται....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argyro

Νεοφερμένος

Η argyro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Έχετε κάνει πολλά live;Μπορώ να ακούσω ένα δείγμα της δουλειάς;Ψάχνω ερασιτεχνικά συγκροτήματα για εμφανίσεις σε συναυλιακό χώρο.

Το μύνημα πήγαιεν στον vertical vampire.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Martha Mest

Νεοφερμένος

Η Martha Mest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
γεια σας παιδια! παιζω ντραμς 2 χρονια.. και τωρα ψαχνω και εγω ατομα για μπαντα..οποιος ενδιαφερεται ας μου πει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν δεν μας πεις περιοχη πως θα ξερουμε αν ενδιαφερωμαστε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Martha Mest

Νεοφερμένος

Η Martha Mest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
απο πτολεμαιδα ειμαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μητσάρας

Νεοφερμένος

Ο Μητσάρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Παίζω ντραμς 2 χρόνια και είμαι σε 3 μπάντες..με την μία παίζουμε proggresive metal με την 2η παίζουμε hard και funk ροκ και με την 3η βγάζουμε μελωδίες στυλ μπαλάντες/χαλαρό ροκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Martha Mest

Νεοφερμένος

Η Martha Mest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
αρα εχεις ντραμς και φωνητικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μητσάρας

Νεοφερμένος

Ο Μητσάρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.

Martha Mest

Νεοφερμένος

Η Martha Mest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
χαχα αρα δεν ψαχνεις και για ατομα ;p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μητσάρας

Νεοφερμένος

Ο Μητσάρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
γεια σας παιδια! παιζω ντραμς 2 χρονια.. και τωρα ψαχνω και εγω ατομα για μπαντα..οποιος ενδιαφερεται ας μου πει
τι κομμάτια παίζεις, και για τι είδους μουσική ενδιαφέρεσαι να παιζει η μπαντα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Martha Mest

Νεοφερμένος

Η Martha Mest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
απο κομματια μπορω να βγαλω οτι δηποτε εκτος θρας...απο θρας εχω βγαλει krator μεχρι και judas priest μονο
για ροκ-μεταλ ενδιαφερομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΞεφυσκωτοΤουρσι

Νεοφερμένος

Ο Τζορτζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εγω παιζω μπασο και τραγουδαω 2η σε ροκ συγκροτημα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top