Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δε μου ερχεται κατι στο μυαλο αυτη τη στιγμη. Θα το κοιταξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Start -> Run -> γράψε "dxdiag" (χωρίς τα εισαγωγικά), πάτα enter και πήγαινε στην καρτέλα που λέει "Display 1".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos

Νεοφερμένος

Ο Giwrgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Start -> Run -> γράψε "dxdiag" (χωρίς τα εισαγωγικά), πάτα enter και πήγαινε στην καρτέλα που λέει "Display 1".

Με πρόλαβε ο φίλος από τα Χανιά :'(.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Re4cTiV3

Νεοφερμένος

Ο bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
επίσης μπορείς να χρησιμοποιήσεις και πρόγραμματα όπως το Everest
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Έχω κι εγώ ένα προβληματάκι.

Πιο συγκεκριμένα κατέβασα ένα zip αρχείο από το ***** και όταν το ανοίγω ζητάει κωδικό. Ζίπλα σαν σημείωση γράφει οτι τον κωδικό θα τον βρω σε μία διεύθυνση, η οποία δεν υπάρχει. Έχει κανείς ιδέα σχετικά με αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μήπως αυτός είναι ο κωδικός; (δλδ η διευθυνση)
Αρκετές φορές στα zip που κατεβάσεις από διάφορες σελίδες , ο κωδικός ειναι η διεύθυνση της σελίδας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Γιατί πρέπει να έχω λογαριασμό google για να δημοσιεύσω σχόλια σε διάφορα blog ?
Για να κάνω αυτό το λογαριασμό δηλώνω ένα οποιοδήποτε e-mail ή πρέπει να είναι κάποιο συγκεκριμένο πχ gmail?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αυτό συμβαίνει στο blogspot, ας μην ξεχνάμε ότι το blogspot ανήκει στην Google
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FanIsHere

Νεοφερμένος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ακόμα και στην επιφάνεια εργασίας, άμα πατήσεις δεξί click -> Ιδιότητες/Properties και μετά πας στο Ρυθμίσεις/Settings, πάνω από εκεί που λέει Ανάλυση οθόνης, σου λέει αυτό που ζητάς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Επίσης ακόμη πιο εύκολο Start/ Έναρξη --> Right click on my computer/ Δεξί κλικ στον υπολογιστή μου (όχι τον δικό μου :lol:) --> Properties/ Ιδιότητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FanIsHere

Νεοφερμένος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Δεν το λέει εκεί ρε συ.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Μήπως αυτός είναι ο κωδικός; (δλδ η διευθυνση)
Αρκετές φορές στα zip που κατεβάσεις από διάφορες σελίδες , ο κωδικός ειναι η διεύθυνση της σελίδας.

Το προσπάθησα και δεν είναι :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Ρε συ ψαξε για το κουτι απο τοτε που την ειχες αγορασει,μπορεις επισης να δοκιμασεις drivers απο τις δυο εταιριες και αν δεν πετυχεις τον σωστο driver θα σου το πει γιατι τα προγραμματα αυτα αναγνωριζουν το hardware πριν κανουν install τα dlls!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Από περιέργεια για ένα φίλο, θέλω να μάθω τι τεχνολογίας chipset είναι η κάρτα γραφικών η VIA/S3G Unichrome Pro IGP. Ακόμη σε ποιά σελίδα υπάρχουν drivers?:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Τί τεχνολογίας είναι δεν έχω ιδεά, πάντως υπάρχουν drivers εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aktida

Νεοφερμένος

Η aktida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 71 ετών και επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Φίλοι μου τώρα τελευταία έχω πρόβλημα με τον υπολογιστή μου και επειδή λόγω ηλικείας οι γνώσεις μου μετρούν μόνο στους 4 μήνες σχολής που έκανα στους υπολ. δεν ξέρω τι να κάνω. Ο υπολογιστής μου άρχισε να γίνεται αργός πότε -πότε, άρχισαν να μου βγαίνουν μηνύματα οτι έχει μπει ιός και διαφημίσεις από αντιβάριους. Φώναξα ένα τεχνικό που μου είπε οτι τον καθάρισε και μου έβαλε 3 συστήματα ασφαλείας όμως δεν είναι όπως παλιά. Στα καλά καθούμενα δεν υπακούει σε εντολές γιά εκτύπωση,ή γιά σάρωση, ή μου κάνει διακοπές ξαφνικές την ώρα που κάνω κάποια εργασία.. Δεν ξέρω τι να κάνω, μπορεί κάποιος να μου πει τη γνώμη του, στεναχωριέμαι!:hmm::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Τι διακοπες ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potmos

Νεοφερμένος

Ο Λουκᾶς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ο υπολογιστής χρειάζεται μια βασική συντήρηση, τόσο από πλευράς υλικού όσο και από πλευράς λογισμικού, ανά τακτά χρονικά διαστήματα

Υλικό:

1) Λύσιμο του υπολογιστή ανά 6 μήνες, ξεσκόνισμα με στεγνά μέσα ή, το καλύτερο, με πεπιεσμένο αέρα.
2) Διατήρηση του υπολογιστή σε περιβάλλον χωρίς σκόνη, καπνό και υγρασία.
3) Οπωσδήποτε σύνδεση του υπολογιστή με το ρεύμα μέσω UPS ή, τουλάχιστον, μέσω πολύπριζου με προστασία τάσης.

Λογισμικό:

Αν έχεις Windows:
1) Φορμάτ και επενεγκατάσταση του λειτουργικού ανά ένα έτος περίπου, ανάλογα με την χρήση.
2) Οπωσδήποτε εγκατάσταση όλων των ενημερώσεων ασφαλείας από την Microsoft.
3) Οπωσδήποτε εγκατάσταση και σωστή ρύθμιση AntiVirus, firewall.

Αν έχεις Linux:
Απλά κάνεις πάντα τις ενημερώσεις μέσα από τον διαχειριστή λογισμικού της διανομής σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Δεν το λέει εκεί ρε συ.:hmm:

Εμένα το λέει, αλλά το δοκίμασα στα vista και υπέθεσα πως έτσι είναι και στα xp στα οποία έχω καιρό να μπω, sorry.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Ναι. Μόνο που αυτός έχει χάσει όλα χαρτιά ο μπούφος. Και δεν είναι μόνο φίλος αλλά και ξαδερφός μου. Ντρέπομαι για λόγου του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top