• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ακμή: Τρόποι αντιμετώπισης

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
οκ! σ ευχαριστω! η ξηροδερμια κ.τ.λ. ηταν σε λογικα πλαισια? συγνωμη που ρωταω, απλως ρωταω επειδη μπορει να χρειαστει να παρω τετοια χαπια, μιας που και οι δερματολογοι τωρα τα δινουν λες και ειναι καραμελες....

Λογικά είμαι στον τελευταίο μήνα (θα πάω την άλλη εβδομάδα να μου πει αν θα χρειαστεί κι άλλος, αλλά δε νομίζω).
Σπυράκια... τέλος!
Μόνο κάτι σημαδάκια έχουν μείνει, που δε φαίνονται σχεδόν καθόλου, αλλά αυτά θα φύγουν μέσα σε 1-2 μήνες.
2 συμπτώματα είχα εγώ. Ξηροδερμία και πόνο στην πλάτη. Καθόλου δε φούντωσε το πρόσωπο απ' τα σπυράκια. 1-2 φορές μόνο κοκκίνισε έντονα, γιατί ήμουν για αρκετή ώρα στον ήλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Λογικά είμαι στον τελευταίο μήνα (θα πάω την άλλη εβδομάδα να μου πει αν θα χρειαστεί κι άλλος, αλλά δε νομίζω).
Σπυράκια... τέλος!
Μόνο κάτι σημαδάκια έχουν μείνει, που δε φαίνονται σχεδόν καθόλου, αλλά αυτά θα φύγουν μέσα σε 1-2 μήνες.
2 συμπτώματα είχα εγώ. Ξηροδερμία και πόνο στην πλάτη. Καθόλου δε φούντωσε το πρόσωπο απ' τα σπυράκια. 1-2 φορές μόνο κοκκίνισε έντονα, γιατί ήμουν για αρκετή ώρα στον ήλιο.

ξηροδερμια σε χειλη και προσωπο υποθετω... δεν μπορεις να την αντιμετωπισεις η να την κανεις λιγοτερη εμφανη με καποια κρεμα η καποιο στικ για να χειλη? πρεπει να ειναι ενοχλητικη παντως η ξηροδερμια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
οκ! σ ευχαριστω! η ξηροδερμια κ.τ.λ. ηταν σε λογικα πλαισια? συγνωμη που ρωταω, απλως ρωταω επειδη μπορει καποια στιγμη να χρειαστει να παρω τετοια χαπια, μιας που και οι δερματολογοι τωρα τα δινουν λες και ειναι καραμελες....

κοιτα εμενα στη τριτη μερα εσκασαν τα χειλη μου..εκει εφαγα τρελη φρικη γιατι ξαφνικα δεν μπορουσα ουτε να φαω!! φυσικα αυτη ειναι η πρωτη αντιδραση και στις 2 εβδομαδες το χα πλεον συνηθισει..εγω δεν ειχα αλλη ξηροδερμια..θελει ομως να ενυδατωνεις ΣΥΝΕΧΕΙΑ τα χειλη σου με ειδικο λιποζαν για θεραπεια κατα της ακμης, για δικο σου καλο γιατι αλλιως υποφερεις..παντως μαθαινεις και ζεις με αυτο και μετα ξεχνας οτι το εχεις..επισης να προσεχεις πολυ τον ηλιο..εγω επειδη την εκανα καλοκαιρι οταν οδηγουσα, παρολο που φοραγα αντηλιακο εβγαζα 1-2 φουσκαλιτσες..

γενικα το κανουν κατι wow ενω ειναι πολυ απλο στην ουσια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
κοιτα εμενα στη τριτη μερα εσκασαν τα χειλη μου..εκει εφαγα τρελη φρικη γιατι ξαφνικα δεν μπορουσα ουτε να φαω!! φυσικα αυτη ειναι η πρωτη αντιδραση και στις 2 εβδομαδες το χα πλεον συνηθισει..εγω δεν ειχα αλλη ξηροδερμια..θελει ομως να ενυδατωνεις ΣΥΝΕΧΕΙΑ τα χειλη σου με ειδικο λιποζαν για θεραπεια κατα της ακμης, για δικο σου καλο γιατι αλλιως υποφερεις..παντως μαθαινεις και ζεις με αυτο και μετα ξεχνας οτι το εχεις..επισης να προσεχεις πολυ τον ηλιο..εγω επειδη την εκανα καλοκαιρι οταν οδηγουσα, παρολο που φοραγα αντηλιακο εβγαζα 1-2 φουσκαλιτσες..

γενικα το κανουν κατι wow ενω ειναι πολυ απλο στην ουσια..

δεν μπορουσες να ΄κρυψεις΄ καπως η να ελατωσεις την ξηροδερμια στα χειλη? κανει δουλεα το λιποζαν? ειναι τοσο ενονη που δεν μπορεις να φας??:eek::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
δεν μπορουσες να ΄κρυψεις΄ καπως η να ελατωσεις την ξηροδερμια στα χειλη? κανει δουλεα το λιποζαν? ειναι τοσο ενονη που δεν μπορεις να φας??:eek::/:

ναι ειναι τοσο εντονη που αν δεν φορας λιποζαν πονας! μη φανταστεις δηλαδη οτι ειναι οπως οταν σκανε απο το κρυο..καμια σχεση..το λιποζαν που ειναι ειδικο για θεραπεια ακμης κανει πολυ καλη δουλεια, εγω επαιρνα της Noreva και ημουν πολυ ευχαριστημενη..ειναι αχρωμο και δεν γυαλιζει(αποτι θυμαμαι) οποτε φοριεται ανετα και απο αγορι..το παιδι που μενει απο πανω μου εκανε παραλληλα με εμενα θεραπεια κι επειδη ντρεποταν να φορεσει λιποζαν τα χειλη του ηταν σε τραγικη κατασταση! το θεωρω απαραδεκτο εφοσων με σωστη ενυδατωση εχεις πολυ καλα αποτελεσματα.. επισης οταν ξεκινησα τη θεραπεια που δεν ενυδατωνα σωστα μου εκανε ενα σκισιμο αρκετα πιο κατω απο τα χειλη και πηγα πανικοβλητη στο φαρμακειο πιστευωντας οτι εχω ερπη..φυσικα ηταν απο τη θεραπεια και εκεινη η φαρμακοποιος( να ναι καλα) μου εδωσε την elocon και την εβαζα οταν ηταν τραγικη η κατασταση πριν κοιμηθω και το πρωι ξυπναγα και ημουν λες και δεν εκανα θεραπεια!!

μπορει τωρα να σου φαινονται τραγικα ολα αυτα που ακους κι εγω οταν εβλεπα τη κολλητη μου που ειχε ξεκινησει 2 μηνες πριν τη λυπομουν αλλα πραγματικα αν ξεκινησεις θα δεις και μονος σου οτι μπροστα στο αποτελεσμα αυτο δεν ειναι τιποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krasti

Νεοφερμένος

Ο Krasti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εγώ είμαι 15 και έχω τρομερή ακμή .Παίρνω χάπια a-cnotren και πέρασε ο 1ος μήνας όπου τα μάγουλά μου έχουν γίνει τούμπανα.Τώρα στον 2ο μου αύξησε την δόση ο γιατρός.Ελπίζω να τελειώνω με αυτό τον ανεπιθύμητο φίλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Εγώ είμαι 15 και έχω τρομερή ακμή .Παίρνω χάπια a-cnotren και πέρασε ο 1ος μήνας όπου τα μάγουλά μου έχουν γίνει τούμπανα.Τώρα στον 2ο μου αύξησε την δόση ο γιατρός.Ελπίζω να τελειώνω με αυτό τον ανεπιθύμητο φίλο.

Πήρα κάποτε και εγώ την ίδια ουσία για την ακμή.
Σε 7-8 μήνες καθάρισα απόλυτα και το πρόβλημα δεν εμφανίστηκε ξανά.

Συμβουλή: να προσέχεις τη χοληστερίνη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Εγώ είμαι 15 και έχω τρομερή ακμή .Παίρνω χάπια a-cnotren και πέρασε ο 1ος μήνας όπου τα μάγουλά μου έχουν γίνει τούμπανα.Τώρα στον 2ο μου αύξησε την δόση ο γιατρός.Ελπίζω να τελειώνω με αυτό τον ανεπιθύμητο φίλο.

τι εννοεις τα μαγουλα σου ειχαν γινει τουμπανα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

levan

Νεοφερμένος

Ο levan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
έχει περάσει 1 μήνας και κάτι και έχω δει βελτίωση μπορώ να πω...υπομονή θέλει :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Aggeliki11

Νεοφερμένος

Η Aggeliki11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα! Ειμαι 21 και πέρυσι αρχισε να εμφανιζεται ακμη. Ποτε δεν ειχα προβλημα με την ακμη, εβγαζα καποια σπυρακια στην εφηβεια αλλα σε λογικα πλαισια.. Μου ειχαν δωσει περυσι κατι κρεμες, εφυγαν αλλά επανήλθαν. Πήγα σε δερματολογο και ξεκίνησα τα a-cnotren (μου διέγνωσε κυστική ακμή.) τωρα τα παιρνω 1,5 μηνα αλλα δεν εχω δει καποια βελτιωση και αγχωνομαι.. επισης ισως επειδη εχω γενικα ευαισθητο δερμα εχουν σκασει πολυ τα χείλη μου και τα χερια μου και επισης και το προσωπο! δεν πειραζει βεβαια αν ειναι να φυγουν! απλα αγχωνομαι που δεν εχω δει βελτιωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Καλησπέρα! Ειμαι 21 και πέρυσι αρχισε να εμφανιζεται ακμη. Ποτε δεν ειχα προβλημα με την ακμη, εβγαζα καποια σπυρακια στην εφηβεια αλλα σε λογικα πλαισια.. Μου ειχαν δωσει περυσι κατι κρεμες, εφυγαν αλλά επανήλθαν. Πήγα σε δερματολογο και ξεκίνησα τα a-cnotren (μου διέγνωσε κυστική ακμή.) τωρα τα παιρνω 1,5 μηνα αλλα δεν εχω δει καποια βελτιωση και αγχωνομαι.. επισης ισως επειδη εχω γενικα ευαισθητο δερμα εχουν σκασει πολυ τα χείλη μου και τα χερια μου και επισης και το προσωπο! δεν πειραζει βεβαια αν ειναι να φυγουν! απλα αγχωνομαι που δεν εχω δει βελτιωση.

ειχες εντονο προβλημα με την ακμη?
τι δοσολογια παιρνεις? ηρεμησε σε καποια φαση θα φυγουν ;) οσο για το οτι εχουν σκασει και το προσωπο και τα χερια λογικα ναι, ειναι επειδη εχεις ευαισθητο δερμα..εμενα μου χαν σκασει μονο τα χειλη μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggeliki11

Νεοφερμένος

Η Aggeliki11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ειχες εντονο προβλημα με την ακμη?
τι δοσολογια παιρνεις? ηρεμησε σε καποια φαση θα φυγουν ;) οσο για το οτι εχουν σκασει και το προσωπο και τα χερια λογικα ναι, ειναι επειδη εχεις ευαισθητο δερμα..εμενα μου χαν σκασει μονο τα χειλη μου :)


Κοίτα βγάζω μόνο στα μάγουλα.. το μετωπο η μυτη το σαγονι ειναι καθαρα..! Παίρνω 40mg την ημερα.. Ο γιατρος ειχε σκεφτει ναμου τα αυξησει αλλα επειδη με πονουσαν τα κόκαλά μου αρκετα το αφησε εκει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vera_Aigio

Νεοφερμένος

Η Vera_Aigio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Aggeliki11 όταν ήμουν γύρω στα 21 μου κι εγώ, παρουσίασα ακμή, αν και δεν είχα πρόβλημα στην εφηβεία μου γενικά με ακμή. Την ακμή αυτή όπως μου είπαν οι δερματολόγοι μου την προκάλεσε κάποιο μη κατάλληλο για την επιδερμίδα μου καλλυντικό. Μπορώ να σου πώ πως παιδεύτηκα πάρα πολύ για 3 ολόκληρα χρόνια. το πρόσωπο μου ήταν χάλια. Πήγα σε 2 - 3 δερματολόγους, μου έδωσαν ότι υπήρχε σε αγωγή (κρέμες, λοσιόν, σαπούνια), αλλά καμία βελτίωση. Η τελευταία δερματολόγος μου έδωσε , ύστερα από ένα σωρό αιματολογικές εξετάσεις ανά τακτά διαστήματα, χάπια (τα οποία υπήρχε κίνδυνος να προκαλέσουν βλάβη στο συκώτι και στο αίμα γι αυτό κι έκανα τις αιματολογικές). Και πάλι τίποτα. Το πρόσωπο μου από τις πολλές αγωγές είχε γίνει ξηρό. Ώσπου η μητέρα μια φίλης μου που ασχολείται με την κοσμητολογία μου συνέστησε τα εξής: 1) να αρχίσω να παίρνω τις κάψουλες μουρουνέλαιου, μια την ημέρα, 2) μου έδωσε ένα ειδικό σαπούνι να πλένω το πρωί το πρόσωπό μου, 3) κάθε βράδυ να πλένω επίσης το πρόσωπο με ειδικό υγρό σαπούνι petandine και να βάζω τοπικά με μια μπατονέτα στα σπυράκια που είχαν πύον, 4) όταν ένιωθα το πρόσωπό μου λιπαρό- αρχίζει και αυξάνεται η λιπαρότητα από ένα σημείο κι έπειτα- μου είπε να βάζω πούδρα fissan, αυτή που είναι για τα μωρά. Σε πληροφορώ, μέσα σε 6 μήνες η ακμή υποχώρησε και στο χρόνο το πρόσωπό μου καθάρισε. Μου έδωσε έπειτα και μια κρέμα ημέρας και πλέον το πρόσωπο μου δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό. Την πάτησα με τους δερματολόγους γι αυτό σου το λέω. Αν δεις και η αγωγή δεν έχει αποτέλεσμα κι έχει περάσει εξάμηνο, απευθύνσου σε κάποιον άλλον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirandak

Νεοφερμένος

Η mirandak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγω παντως ειμαι τωρα στον 7ο μηνα reducar και η βελτιωση ειναι ελαχιστη δυστυχως παροτι πηρα ακομη και αντιβιωση για να φυγουν οι τεραστιες και κοκκινες κυστες του προσωπου μου που αν καποιος ειχε ή εχει ξερει ποσο πονουν. και περα απο τον φυσικο πονο εννοω και τον ψυχικο! δεν ξερω τι να συστησω τελικα μετα απο τοσα χρονια που παω απο τον εναν δερματολογο στον αλλον γιατι σε μενα τιποτα δεν εχει πιασει και ουτε προκειται απο οτι φαινεται...ελπιζω τουλαχιστον να εχουν βοηθηθει αλλοι ανθρωποι που υποφερουν απο ακμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Ρε παιδιαααααααααααααααα
Στα 15 ξεκινησα θεραπεια με κατι χαπια (βαρια) κατα της ακμης, την σταματησα κ τωρα που ειμαι 16,5 την ξαναρχισα αλλα διαβασα οτι αυτα τα χαπια δεν χορηγουνται σε παιδια κατω των 17!! ΣΟΣ


Τα επαιρνα 6-7 μηνες αυτα τα χαπια, κ επειδη μ ξαναβγηκαν σπυρακια τ ξαναρχισα... Μπορει να επηρεασε την αναπτυξη μ ή κατι τετοιο??

(φααααααααααακ.............θελω να ψηλωσω....)
Λετε αυτος να ειναι ο λογος που δεν εχω ιδιαιτερες καμπυλες...?? :((((((((((((((((((((((((((((((((((


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vangelisk

Νεοφερμένος

Ο vangelisk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας..ειμαι 15 ετων και θα ηθελα να μοιραστω το προβλημα μαζι σας!!Το προβλημα μου ειναι κατι κοκκινα σπυρακια τα οποια εχω στην πλατη μου εδω και κατι μηνες..βαζω καθε βραδυ μια αλειφη την οποια μου εδωσε ενας γιατρος.Θα ηθελα να μου πειτε την δικια σας γνωμη για το πως θα μπορεσω να τα εξαφανισω η τελος παντων να τα μειωσω αισθητα!!Σας ευχαριστω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Γεια σας..ειμαι 15 ετων και θα ηθελα να μοιραστω το προβλημα μαζι σας!!Το προβλημα μου ειναι κατι κοκκινα σπυρακια τα οποια εχω στην πλατη μου εδω και κατι μηνες..βαζω καθε βραδυ μια αλειφη την οποια μου εδωσε ενας γιατρος.Θα ηθελα να μου πειτε την δικια σας γνωμη για το πως θα μπορεσω να τα εξαφανισω η τελος παντων να τα μειωσω αισθητα!!Σας ευχαριστω..
Αν εννοείς από την πίσω πλευρά των ώμων το΄χω και΄γω.:redface:
Εγώ δε βάζω καμία αλοιφή.Έχω πάρει μία κρέμα για ακμή για τις λίγες φορές που βγάζω ένα δύο σπυράκια και αφού τη χρησιμοποιώ λίγο βάζω και στους ώμους εκεί που έχω τα σπυράκια. Μία μικρή βελτίωση την έχω δει. Απλώς η κρέμα που χρησιμοποιώ είναι φυτική οπότε δεν περιμένω και άμεσα αποτελέσματα.
Αν αντέχεις την έντονη και όχι τόσο ωραία μυρωδιά πήγαινε πάρε αιθέριο έλαιο tea tree oil.
Είναι αντιμυκητιακό και πλέον χρησιμοποιείται σε πολλές κρέμες για την καταπολέμηση της ακμής.:)
Ελπίζω να βοήθησα.
Α! Και μην τα πειράζεις τα σπυράκια. Αφήνουν σημάδι.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpisdrama

Νεοφερμένος

Η elpisdrama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γεια σας :) είμαι 26 ετών εδώ και 4 μήνες παίρνω τα reducar 20 mg, έχω κυστική ακμή ...το κακό είναι ότι δεν έχω δει καμία διαφορά στο πρόσωπο μου !!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Krasti

Νεοφερμένος

Ο Krasti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εγώ είμαι στον 4ο μήνα με acnotren.Έχουν φύγει λίγα κοκkινάδια αλλά ακόμα έχω αρκετά στο μάγουλο κυρίος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orignokos

Νεοφερμένος

Ο Orignokos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από vangelisk:
Γεια σας..ειμαι 15 ετων και θα ηθελα να μοιραστω το προβλημα μαζι σας!!Το προβλημα μου ειναι κατι κοκκινα σπυρακια τα οποια εχω στην πλατη μου εδω και κατι μηνες..βαζω καθε βραδυ μια αλειφη την οποια μου εδωσε ενας γιατρος.Θα ηθελα να μου πειτε την δικια σας γνωμη για το πως θα μπορεσω να τα εξαφανισω η τελος παντων να τα μειωσω αισθητα!!Σας ευχαριστω..
Είναι παροδικά της εφηβείας και γώ τα είχα θα εξαφανιστούν μόνα τους σε λίγο καιρό κάνε μόνο οτι σου λέει ο γιατρός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top