Ας κρίνουμε το κομμάτι

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Corpse, βάλε παιδί μου, πέρασε ο καιρός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αυριο πουρνο πουρνο (ε καλα, απογευματακι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Το λοιπον.. Το κομματακι ειναι το beloved των vnv nation. Το ακουτε εδω.
Επισημο site αυτο. Τους βρισκετε και στο myspace.com/vnvnation . Ακουει :)


Και οι στιχοι:

It's colder than before
The seasons took all they had come for
Now winter dances here
It seems so fitting don't you think?
To dress the ground in white and grey

It's so quiet I can hear
My thoughts touching every second
That I spent waiting for you
Circumstances affords me
No second chance to tell you
How much I've missed you

My beloved do you know
When the warm wind comes again
Another year will start to pass
And please don't ask me why I'm here
Something deeper brought me
Than a need to remember

We were once young and blessed with wings
No heights could keep us from their reach
No sacred place we did not soar
Still, greater things burned within us
I don't regret the choices that I've made
I know you feel the same

My beloved do you know
How many times I stared at clouds
Thinking that I saw you there
These are feelings that do not pass so easily
I can't forget what we claimed as ours

Moments lost though time remains
I am so proud of what we were
No pain remains, no feeling
Eternity awaits
Grant me wings that I might fly
My restless soul is longing
No pain remains, no feeling
Eternity awaits

My beloved do you know
When the warm wind comes again
Another year will start to pass
And please don't ask me why I'm here
Something deeper brought me
Than a need to remember

My beloved do you know
How many times I stared at clouds
Thinking that I saw you there
These are feelings that do not pass so easily
I can't forget what we claimed as ours

Moments lost though time remains
I am so proud of what we were
No pain remains, no feeling
Eternity awaits
Grant me wings that I might fly
My restless soul is longing
No pain remains, no feeling
Eternity awaits

Moments lost though time remains
I am so proud of what we were
No pain remains, no feeling
Eternity awaits
Grant me wings that I might fly
My restless soul is longing
No pain remains, no feeling
Eternity awaits

Moments lost though time remains
I am so proud of what we were
No pain remains, no feeling
Eternity awaits
Grant me wings that I might fly
My restless soul is longing
No pain remains, no feeling
Eternity awaits
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Ακουσματα μου : rock, alternative, metal,classical music
Αποψη για το VNV Nation-Beloved : Απίστευτο κομμάτι ένα από τα αγαπημένα μου τραγούδια εβερ! Βγάζει μια γλυκιά μελαγχολία και έχει μελωδία που μου δημιουργεί έντονα συναισθήματα.Οι στίχοι είναι πολύ όμορφοι και με αγγίζουν πολύ.
Τελικά : 10/10

Και εγώ θέλω να βάλω τραγουδάκι όταν είναι :D.
Προηγούμενα κομμάτια :

1 )
Blackfield - Hello ====(Niya)
2 ) Gary Jules - Mad World ==== (Lorien)
3 ) Lynyrd Skynyrd - Simple Man ====(shaman)
4 ) Pantera - Art Of Shredding ====(Dark Kronos)
5 ) Metallica/Bob Seger - Turn The Page ====(Niya)
6 ) Praying Mantis - Nowhere to hide ====(weak and powerless)
7 ) Kid Dakota - Ten Thousand Lakes ====(QsLv)
8 ) Demons And Wizards - Fiddler on the green ====(Idril)
9 ) Αλκίνοος Ιωαννίδης - Κεμάλ ==== (MonaXoS)
10)Wonderland - Sol Sepry ==== (Αρκτούρος)
11) VNV Nation Beloved =======(Corpse Bride)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Μαρή corpse, γράψε και το λόγο για τον οποίο έβαλες το συγκεκριμένο, δεν έχει πλάκα έτσι.


Wonderland του φίλου Αρκτούρου:

Μου άρεσε το κομμάτι αρκετά. Ο ρυθμός, η φωνή, η "σπασμένη εισαγωγή", η υποβόσκουσα ροζ μελαγχολία, το κλιπάκι πάρα πολύ, μου αρέσανε όλα. Δεν κορυφώνεται πουθενά και αυτό λίγο με χάλασε. Δηλαδή νιώθεις ότι το τραγούδι δεν τελείωσε. Πάντως το έχω ακούσει πολλάκις από όταν μπήκε. Θα του έβαζα 8+, αλλά πριν λίγο διάβασα στα ποστς σας ότι η τύπισα είναι ελληνίδα, οπότε αυτόματα παίρνει 9+.

Το τραγούδι της κοπελιάς με το λαγό θα το ακούσω αύριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Τα ακούσματα μου: ελληνικό έντεχνο και ροκ, alternative και ροκ ξένο (αγγλικά κυρίως), ορχηστρική μουσική, ατμοσφαιρική μουσική

H άποψή μου για το beloved των vnv nation: Καλή μουσική, ούτε κοντά, αλλά ούτε και χιλιόμετρα μακριά από τα ακούσματά μου. Θα μπορούσα να ακούσω ευχάριστα το συγκεκριμένο κομμάτι μέσα στο αυτοκίνητο λίγο πριν πάω για clubbing (λόγω του ρυθμού). Ίσως το έβαζα και στο mp3 player μου γιατί μου αρέσουν οι αλλαγές που έχει (μια σε ανεβάζει κ μια σε ρίχνει). Καλούτσικο, αν και δεν με ξετρέλανε.

νομίζω θα του έβαζα κάτι κοντά στο 6,5/10 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ακουσματα μου : rock, blues, πολλα ειδη metal, κλασικη, ατμοσφαιρικη, ηλεκτρονικη, soundtracks κλπ.
Αποψη για το VNV Nation-Beloved : Διαβασα πρωτα τους στιχους και μου αρεσαν παρα πολυ. Μετα, μαζι με τη μουσικη. Η οποια ως ενα σημειο ταιριαζει, αλλά μετα οχι και τοσο.Με αυτο το στιχο θα ηθελα κατι λιγοτερο...παρτσακλό :P μουσικά.
Τελικά : 6/10.

Προηγούμενα κομμάτια :

1 )
Blackfield - Hello ====(Niya)
2 ) Gary Jules - Mad World ==== (Lorien)
3 ) Lynyrd Skynyrd - Simple Man ====(shaman)
4 ) Pantera - Art Of Shredding ====(Dark Kronos)
5 ) Metallica/Bob Seger - Turn The Page ====(Niya)
6 ) Praying Mantis - Nowhere to hide ====(weak and powerless)
7 ) Kid Dakota - Ten Thousand Lakes ====(QsLv)
8 ) Demons And Wizards - Fiddler on the green ====(Idril)
9 ) Αλκίνοος Ιωαννίδης - Κεμάλ ==== (MonaXoS)
10)Wonderland - Sol Sepry ==== (Αρκτούρος)
11) VNV Nation Beloved =======(Corpse Bride)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
ήρθα κι εδώ.

H Corpse Bride παρουσιάζει... beloved



Αν και δεν είναι το στύλ μου, μου αρέσανε όλα, μουσική, στίχοι, η φωνήηηηηηηηηηηηηηηη, αχ η φωνή! Δεν ξέρω γιατί, κάθε φορά που το ακούω μου αρέσει περισσότερο και ξαναλέω με την καμία δεν είναι το είδος μου. Από όταν το πρωτο έβαλα το ακούω συνέχεια.

Μη μακρηγορούμε, το τραγούδι είναι τέλειο και κατά συνέπεια του βάζω μηδέν (μεδέν, 0, κουλούρα, πως το λένε) γιατί το επέλεξε η Corpse :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μερικοι ανθρωποι οταν μεγαλωσουνε μου σπανε τα νευρα να πουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Ακουσματα μου : rock, metal, κλασικη, ethnic/ambient, soundtracks
Αποψη για το VNV Nation-Beloved : Δεν είναι το στυλ μου ούτε κι εμένα και όταν ξεκίνησε η πρώτη αντίδραση μου ήταν "Ωχ trance ειναι αυτό? Πάμε για θάψιμο άγριο, να εκδικηθώ κιόλας που μου είχε θάψει κι εκείνη το τραγούδι που είχα βάλει :P". Τελικά πάντως μπορώ να πω ότι μου άρεσε κάπως περισσότερο απ'ότι περίμενα δεδομένου του είδους του που γενικά δε μου λέει τίποτα. Ακούγεται, I guess!
Τελικά : 6.5/10 (τραβηγμένο από τα μαλλιά!)

Προηγούμενα κομμάτια :

1 )
Blackfield - Hello ====(Niya)
2 ) Gary Jules - Mad World ==== (Lorien)
3 ) Lynyrd Skynyrd - Simple Man ====(shaman)
4 ) Pantera - Art Of Shredding ====(Dark Kronos)
5 ) Metallica/Bob Seger - Turn The Page ====(Niya)
6 ) Praying Mantis - Nowhere to hide ====(weak and powerless)
7 ) Kid Dakota - Ten Thousand Lakes ====(QsLv)
8 ) Demons And Wizards - Fiddler on the green ====(Idril)
9 ) Αλκίνοος Ιωαννίδης - Κεμάλ ==== (MonaXoS)
10)Wonderland - Sol Sepry ==== (Αρκτούρος)
11) VNV Nation Beloved =======(Corpse Bride)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
"Ωχ trance ειναι αυτό? Πάμε για θάψιμο άγριο, να εκδικηθώ κιόλας που μου είχε θάψει κι εκείνη το τραγούδι που είχα βάλει :P".

Το φυλαγες να μου το πεις κι αυτο!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Revenge is a dish best served cold! (όπως μας δίδαξε ο δάσκαλος Tarantino!) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
To οποιο διδαχθηκε απο τους Klingons του Star Trek ;)


Eδαδ βαζεις κομματιιιι !! (και μετα ο Κρονος, εκτος αν λειπει και δεν εχει προσβαση και παει πιο μετα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iduna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Iduna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Απαντω στο πιο προσφατο... VNV Nation - Beloved, δηλαδη.
Τ' ακουσματα μου : Rock (classic,hard, stoner,ελληνοφωνο blah blah), metal (thrash,death), funk (τα κλασσικα κυριως!), reggae.
Η αποψη μου για το Beloved: Τους VNV Nation τυχαινει να τους ξερω και να χω cd τους. Οποτε πριν καν ακουσω το κομματι ξερω οτι ειναι απιθανοι. Μετα γνωριζω οτι ειναι ψυχεδελικο το συγκεκριμενο, αρκετα καλο, το παραδεχομαι, αλλα δεν ειναι απο αυτα που θα τα βαλω να τ'ακουσω απο μονη μου. Οχι πως αν το πετυχαινα θα το αλλαζα.
Βαθμολογια: 6.5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ευχαριστουμε :) Και μπορεις να σχολιασεις και οποιο αλλο κομματι θελεις, δεν υπαρχει περιορισμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Σταματα να το παιζεις ευγενικος :P

Εδαδ, μουβ γιορ φατ ας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Μπορώ να παίξω και εγώ κάπως καθυστερημένα; Αν θέλετε σας βάζω και τραγουδάκι.

Ακουσματα μου : rock, αρκετά είδη metal, ethnic, soundtracks, alternative, ηλεκτρονική, Μακρόπουλος (:P) και κλασική (ειδικά πιάνο)

Αποψη για το VNV Nation-Beloved : Ακούω καμιά φορά τέτοια κομματάκια και δεν το βρήκα άσχημο. Μάλιστα δεν το άκουσα απλώς σαν χαλί αλλά κάποια σημεία τράβηξαν την προσοχή μου, ειδικά η φωνή του τραγουδιστή που την βρήκα αρκετά συμπαθητική και ζεστή. Παρόλα αυτά δεν μου έκανε και το μεγάλο μπαμ...Το κατέβασα πάντως :)

Τελικά : 7/10 (ότι πρέπει για μελαγχολικές βραδιές)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Μα που είναι το Εδαδ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Εφόσον η Εδάδ δεν έχει βάλει ακόμα και επειδή δεν το έχω σχολιάει το κομμάτι:

Τα ακουσματά μου: Πολλά και διάφορα, δεν έχω καμία συγκεκριμένη προτίμηση! Κυρίως όμως ξένα!

Η άποψή μου για το: ''VNV Nation-Beloved'': Μου άρεσε αρκετά η μουσική και με ανέβασε αρκετά! Η φωνή του τραγουδιστή πολυ ωραία και άνετα θα μπορούσε να μπεί στην λίστα του mp3 μου, αν και δεν είμαι φανατική του είδους! Οι στίχοι μου άρεσαν πολύ!!!

Τελικός βαθμός: 9/10 Μόλις το κατέβασα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Φοιμπς, μπορείς όποτε θες να σχολιάσεις κάθε κομμάτι που έχει μπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top