Πρόθεση ψήφου - Ιούνιος 2013

Πρόθεση Ψήφου - Ιούνιος 2013
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 12 15.2%
  • Συνασπισμός Ριζοσπαστικής Αριστεράς

    Ψήφοι: 20 25.3%
  • Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα

    Ψήφοι: 1 1.3%
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    Ψήφοι: 2 2.5%
  • Λαϊκός Σύνδεσμος-Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 11 13.9%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 5 6.3%
  • Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδος

    Ψήφοι: 12 15.2%
  • Λαϊκός Ορθόδοξος Συναγερμός

    Ψήφοι: 1 1.3%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 2 2.5%
  • Λευκό/Άκυρο/Άλλο Κόμμα/Δεν ξέρω/Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 13 16.5%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ή κάποιος είναι άξιος της μοίρας του και ψήφισε πασοκ ή ο παππούς μου έχει ακάουντ στο στέκι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Μα, μιλάμε για κάτι που ΘΑ γινόταν, ενώ γίνεται ήδη. Γιατί;
Είτε γιατί κρατάμε δύο μέτρα και δύο σταθμά, είτε γιατί αδυνατούμε να αντιληφθούμε την πραγματικότητα όταν συμβαίνει.
Δυστυχώς, μάλλον συμβαίνουν και τα δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Ψήφισα νεα δημοκρατια αν και δεν έχω συμπάθεια στο κόμμα δυστυχώς δεν έχω άλλες εναλλακτικές :(


Με κάθε σεβασμό στην ιδιωτικότητα της ψήφου και του δημοκρατικού δικαιώματος της έκφρασης, εαν επιτρέπεται να ρωτήσω τους αγαπητούς συμφορουμίτες που ψήφισαν Νεα Δημοκρατία:

Γιατί;

Δεν υπάρχουν εναλλακτικές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Μα, μιλάμε για κάτι που ΘΑ γινόταν, ενώ γίνεται ήδη. Γιατί;
Είτε γιατί κρατάμε δύο μέτρα και δύο σταθμά, είτε γιατί αδυνατούμε να αντιληφθούμε την πραγματικότητα όταν συμβαίνει.
Δυστυχώς, μάλλον συμβαίνουν και τα δύο.

...ή δε νομίζουμε πως αυτό είναι το πρόβλημα με το ΚΚΕ για να κάνει τη διαφορά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ενώ το Οικολόγοι-Πράσινοι με τους 2 ψήφους είναι λιγότερο αξιολύπητο από το ΠΑΣΟΚ με τη μια ψήφο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Η απογοήτευση μου απο το πολιτικό σκηνικό εν γενει,μου αφήνει μόνο μια επιλογή :

Να ψηφίσω το νέο κόμμα του ΓΑΠ που θα εκφράζει την ευρύτερη δημοκρατική παράταξη,σύμφωνα με τα λεγόμενα και του ίδιου παντα!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Με αυτα που βλεπω,θα σιχαθω την δημοκρατια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
...ή δε νομίζουμε πως αυτό είναι το πρόβλημα με το ΚΚΕ για να κάνει τη διαφορά :P

Όχι για όλους ίσως, αλλά σίγουρα για τους περισσότερους ισχύει.
Σίγουρα ανήκεις στη δεύτερη κατηγορία.

Αν πω στον καθένα να μου κάνει μία σύντομη κριτική, είναι σίγουρο ότι κατά πάσα πιθανότητα θα αναπαρήγαγε ό,τι βλακεία έχει ακούσει σε ΜΜΕ-διαδίκτυο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexrapak15

Νεοφερμένος

Ο alexrapak15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:
Νέα Δημοκρατία 8 16,67%
Συνασπισμός Ριζοσπαστικής Αρ 10 20,83%
Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα 1 2,08%
Ανεξάρτητοι Έλληνες 1 2,08%
Λαϊκός Σύνδεσμος-Χρυσή Αυγή 7 14,58%
Δημοκρατική Αριστερά 4 8,33%
Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδος 7 14,58%
Λαϊκός Ορθόδοξος Συναγερμός 1 2,08%
Οικολόγοι Πράσινοι 2 4,17%
Λευκό/Άκυρο/Άλλο Κόμμα/.. 7 14,58%

1η θέση: ΣΥΡΙΖΑ
2η θέση: ΝΔ
3η θέση: Χ.Α.-ΚΚΕ-ΔΞ/ΔΑ/Λ/Α
6η θέση: ΔΗΜΑΡ
7η θέση: Οικολόγοι Πράσινοι
8η θέση: ΠΑΣΟΚ-ΛΑΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
και ψαγμένες τρολλιές τώρα ο φόκος :P

https://en.wikipedia.org/wiki/There_is_no_alternative

Φίλε μου αλήθεια λέω
Να ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ οκ αλλα το ΣΥΡΙΖΑ δεν με εμπνέει ούτε πολιτικά ούτε πρακτικά και ας μην ξεχνάμε ότι ο ΣΥΡΙΖΑ ειναι ουσιαστικα το μισο ΠΑΣΟΚ

Οπότε αναγκαστικά νδ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Φίλε μου αλήθεια λέω
Να ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ οκ αλλα το ΣΥΡΙΖΑ δεν με εμπνέει ούτε πολιτικά ούτε πρακτικά και ας μην ξεχνάμε ότι ο ΣΥΡΙΖΑ ειναι ουσιαστικα το μισο ΠΑΣΟΚ

Οπότε αναγκαστικά νδ
γιατι δε ψηφιζεις οικ.πρασινους;

ή κ.κ.ε?

..το λάος δε το αναφέρω καν :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexrapak15

Νεοφερμένος

Ο alexrapak15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Προσωπικά μου κάνει εντύπωση το αρκετά μεγάλο ποσοστό της Δημοκρατικής Αριστεράς αλλά και των Οικολόγων Πράσινων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
γιατι δε ψηφιζεις οικ.πρασινους;

ή κ.κ.ε?

..το λάος δε το αναφέρω καν :whistle:

1ο τα άκροαριστερά κόμματα δεν με εμπνέουν πολιτικά
2ο δεν πρόκειται αυτα τα κόμματα που αναφερεις να γίνουν κυβέρνηση στο άμεσο μέλλον και δεν έχει νόημα να ψηφίσω για να το παίζουν αντιπολιτευση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Φίλε μου αλήθεια λέω
Να ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ οκ αλλα το ΣΥΡΙΖΑ δεν με εμπνέει ούτε πολιτικά ούτε πρακτικά και ας μην ξεχνάμε ότι ο ΣΥΡΙΖΑ ειναι ουσιαστικα το μισο ΠΑΣΟΚ

Οπότε αναγκαστικά νδ
ν.δ. αληθεια... τελικα αυτους που μας αξιζουν εχουμε για πολιτικους να μας γαμανε σαμαραδες βενιζελους και λοιπους τραγικους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
1ο τα άκροαριστερά κόμματα δεν με εμπνέουν πολιτικά
2ο δεν πρόκειται αυτα τα κόμματα που αναφερεις να γίνουν κυβέρνηση στο άμεσο μέλλον και δεν έχει νόημα να ψηφίσω για να το παίζουν αντιπολιτευση

Οκ μαν,ψήφισε αντωνάκη να παραμείνουμε στην υπεροχή κατάσταση που βρισκόμαστε τώρα.:)





μην ανησυχείς,κανείς δεν είναι τέλειος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Οκ μαν,ψήφισε αντωνάκη να παραμείνουμε στην υπεροχή κατάσταση που βρισκόμαστε τώρα.:)





μην ανησυχείς,κανείς δεν είναι τέλειος..

:mad: την γνώμη μου ειπα δημοκρατια έχουμε αφού δεν έχω άκρο αριστερές αντιλήψεις δε θα ψηφίσω κάποιον που δε με εκφράζει

Εσείς που μου την λέτε γιατι δε λέτε τι θα ψηφίσετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top