[ΕΡΤ] Συμφωνείτε με την απόφαση της κυβέρνησης;

Συμφωνείτε με την απόφαση της κυβέρνησης;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 86)
  • Ναι, απολύτως

    Ψήφοι: 18 20.9%
  • Συμφωνώ με την αναδιάρθρωση, διαφωνώ με το κλείσιμο

    Ψήφοι: 40 46.5%
  • Οχι, δεν συμφωνώ

    Ψήφοι: 26 30.2%
  • Δεν με ενδιαφέρει

    Ψήφοι: 1 1.2%
  • Δεν ξέρω/Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 1 1.2%

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Μὴν ξεχνοῦμε ἀκόμα ὅτι ἡ Σεμίνα μὲ τοὺς παχυλοὺς μισθοὺς εἶναι προσωπικὴ φίλη τῆς ...Ἀλέκας

Ἐπαναλαμβάνω, δὲν εἶναι τυχαία ἡ στάση τῶν κκέδων σὲ αὐτὴν τὴν ὑπόθεση ποὺ ὑπὸ ἄλλες συνθῆκες θὰ φάνταζε ἀνεξήγητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μὴν ξεχνοῦμε ἀκόμα ὅτι ἡ Σεμίνα μὲ τοὺς παχυλοὺς μισθοὺς εἶναι προσωπικὴ φίλη τῆς ...Ἀλέκας

Ἐπαναλαμβάνω, δὲν εἶναι τυχαία ἡ στάση τῶν κκέδων σὲ αὐτὴν τὴν ὑπόθεση ποὺ ὑπὸ ἄλλες συνθῆκες θὰ φάνταζε ἀνεξήγητη.
τελικά είναι πασοκοσυριζαίοι οι ΚΚΕδες?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
τελικά είναι πασοκοσυριζαίοι οι ΚΚΕδες?:(

Τὸ ἴδιο σινάφι εἶναι. Ἄλλωστε καὶ οἱ νῦν συριζαῖοι, κατὰ κύριο λόγο κκέδες ὑπῆρξαν.

Γιὰ τὴν ἀκρίβεια πάντως, ἡ πλειοψηφία στὴν ΕΡΤ εἶναι οἱ λεγόμενοι «Ῥηγάδες» οἱ ὁποῖοι ἦταν οὐσιαστικὰ τὸ ΣΥΡΙΖΑ τοῦ '80. Καὶ φυσικὰ τὸ βαθὺ κράτος τοῦ ΠΑΣΟΚ καὶ οὐκ ὀλίγοι κκέδες.

Γιὰ νὰ μὴν εἶμαι ἄδικος πάντως, ὑπάρχουν καὶ διωρισμένοι ἀπὸ τὴ ΝΔ, ἀλλὰ εἶναι συντριπτικὰ λιγότεροι καὶ κατὰ κύριο λόγο ἰδεολογικὰ μοιάζουν μὲ τοὺς παραπάνω, ἰδίως οἱ δημοσιογράφοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Τὸ ἴδιο σινάφι εἶναι. Ἄλλωστε καὶ οἱ νῦν συριζαῖοι, κατὰ κύριο λόγο κκέδες ὑπῆρξαν.

Γιὰ τὴν ἀκρίβεια πάντως, ἡ πλειοψηφία στὴν ΕΡΤ εἶναι οἱ λεγόμενοι «Ῥηγάδες» οἱ ὁποῖοι ἦταν οὐσιαστικὰ τὸ ΣΥΡΙΖΑ τοῦ '80. Καὶ φυσικὰ τὸ βαθὺ κράτος τοῦ ΠΑΣΟΚ καὶ οὐκ ὀλίγοι κκέδες.

Γιὰ νὰ μὴν εἶμαι ἄδικος πάντως, ὑπάρχουν καὶ διωρισμένοι ἀπὸ τὴ ΝΔ, ἀλλὰ εἶναι συντριπτικὰ λιγότεροι καὶ κατὰ κύριο λόγο ἰδεολογικὰ μοιάζουν μὲ τοὺς παραπάνω, ἰδίως οἱ δημοσιογράφοι.
ε ναι σίγουρα δεν είναι ΝεοΔημοκράτες..αποκλείεται να υπάρχουν τέτοιοι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.

Γιὰ νὰ μὴν εἶμαι ἄδικος πάντως, ὑπάρχουν καὶ διωρισμένοι ἀπὸ τὴ ΝΔ, ἀλλὰ εἶναι συντριπτικὰ λιγότεροι καὶ κατὰ κύριο λόγο ἰδεολογικὰ μοιάζουν μὲ τοὺς παραπάνω, ἰδίως οἱ δημοσιογράφοι.

Εμένα προσωπικά φίλε Πέτρο, δεν μου καίγεται καρφί αν είναι κόκκινοι, μπλέ, ή με πράσινους κόκκους. Όσοι αρμέγουν την αγελάδα, χωρίς να παράγουν έργο να φύγουν ΤΩΡΑ, ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ! Άλλοι να πούμε είναι μεροδούλι, μεροφάϊ και κάποιοι μάγκες την περνάνε μπέικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.

Εμένα προσωπικά φίλε Πέτρο, δεν μου καίγεται καρφί αν είναι κόκκινοι, μπλέ, ή με πράσινους κόκκους. Όσοι αρμέγουν την αγελάδα, χωρίς να παράγουν έργο να φύγουν ΤΩΡΑ, ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ! Άλλοι να πούμε είναι μεροδούλι, μεροφάϊ και κάποιοι μάγκες την περνάνε μπέικα...

Θα συμφωνήσω απόλυτα!
Δεν μπορώ να καταλάβω πως μια τέτοια δύσκολη περίοδο για όλο το κόσμο μένουμε ακόμα κολλημένοι στα χρώματα!
ΌΛΟΙ κοιτάνε το συμφέρον τους και την πάρτη τους...Για τον κοσμάκη δεν νοιάζεται κανείς πραγματικά!
Όταν η ίδια η αριστερά αλληλοσφάζεται μεταξύ της, όταν η δεξιά έχει χάσει το νόημα του καπιταλισμού και ο σοσιαλισμός εξαφανίστηκε πριν καν αρχίσει, το να σκοτωνόμαστε μεταξύ μας για τα χρώματα δεν βοηθάει σε τίποτα και πόσο μάλλον τους ίδιους μας τους εαυτούς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Όταν βλέπω ανθρώπους που έχουν βγάλει εκατομμύρια στη νύχτα και λαικίζουν το θεωρώ απλά αστείο...

Μα με ποια λογική συγκρίνονται η αστυνομία, τα σχολεία και τα νοσοκομεία με την ΕΡΤ? :confused:
Ποιός χάρηκε με την απώληση 3000 ανθρώπον? Και το κρίνει ένας άνρθωπος που ουδέποτε υπήρξε άνεργος..
Ο άνθρωπος που εν ώρα κρίσης ζητάει απο τους άνεργους 180 ευρώ το μπουκάλι??
Που ήταν ο κύριος Κότσιρας όταν διαδηλώναμε στο σύνταγμα?
Και θυμήθηκαν τώρα όλοι οι διάσημοι να κάνουν βαρύγδουπες δηλώσεις μέσω tweeter & facebook...

Πραγματικά αστείο...

Διαδηλώτρια, γι΄αυτό τι έχει να πεις;

"θα δείτε σε κανένα κανάλι και δεν θα διαβάσετε σε καμία εφημερίδα γιατί τα εκατομμύρια των διαφημίσεων του ΟΠΑΠ τα μοιράζει τώρα ο Μελισσανίδης .
Το ΣΔΟΕ διαπιστώνει λαθρεμπορία 6.328.200 λίτρων ναυτιλιακών καυσίμων πλαστογραφία μετά χρήσεως σε βαθμό κακουργήματος σε πλοίο της εταιρείας του Μελισσανίδη και καταλογίζει το ποσό των 2.218.721,06 ευρώ από δασμοδιαφυγή
Ο Μελισσανίδης προσλαμβάνει νομικό σύμβουλο τον κολλητό και σύμβουλο του Σαμαρά Φαήλο Κρανιδιώτη
Το δικαστήριο αναβάλλεται γιατί δεν παρίσταται η πολιτική αγωγή δηλαδή ο δικηγόρος του δημοσίου.
Το δικαστήριο αναβάλλεται για δεύτερη φορά .
Το δικαστήριο αναβάλλεται για τρίτη φορά
Το δικαστήριο αναβάλλεται για τέταρτη φορά
Το δικαστήριο αναβάλλεται για πέμπτη φορά
Το δικαστήριο αναβάλλεται για έκτη φορά
Το δικαστήριο αναβάλλεται για έβδομη φορά
Το δικαστήριο αναβάλλεται για όγδοη φορά
Ο Σαμαράς δίνει τον ΟΠΑΠ στο Μελισσανίδη"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.

Εμένα προσωπικά φίλε Πέτρο, δεν μου καίγεται καρφί αν είναι κόκκινοι, μπλέ, ή με πράσινους κόκκους. Όσοι αρμέγουν την αγελάδα, χωρίς να παράγουν έργο να φύγουν ΤΩΡΑ, ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ! Άλλοι να πούμε είναι μεροδούλι, μεροφάϊ και κάποιοι μάγκες την περνάνε μπέικα...

Ὅσο καταλαβαίνω, τὸ θέμα τὸ βλέπεις κυρίως στὴν οἰκονομική του διάσταση. Δὲ λέω ὅτι δὲν εἶναι σημαντική, ἀλλὰ ἐγὼ δὲ στέκομαι τόσο σὲ αὐτό· ἡ ΕΡΤ, ἀπὸ τὴ δεκαετία τοῦ '80 ἦταν ἕνα ἄτυπο παρακράτος τοῦ πασοκισμοῦ. Εἶναι ἀξιοσημείωτο ὅτι στὴν ἐπίσκεψη τοῦ Ὁλλὰντ στὴν Ἑλλάδα ἀλλὰ καὶ στὴν ἐπίσκεψη τοῦ Σαμαρᾶ στὴν Κίνα, ἡ ΕΡΤ εἶχε ἀπεργία. Ἀνὰ πᾶσα στιγμὴ ἐκβίαζαν μὲ παρατεταμένες ἀπεργίες οἱ ὁποῖες ὅλως τυχαίως γίνονταν σὲ τέτοια σημαντικὰ γεγονότα. Αὐτὸ γιὰ μένα ἔχει περισσότερη σημασία ἀπὸ τὰ οἰκονομικὰ δεδομένα. Ἄλλωστε δὲν εἶχε καὶ τόσο ἀπίστευτες ζημιὲς ὅπως θέλουν νὰ τὸ παρουσιάσουν. Οὔτε εἶναι δυνατὸν ἡ ΕΡΤ νὰ κυνηγάῃ τὴν θεαματικότητα ὅπως τὰ ὑπόλοιπα κανάλια. Θὰ μποροῦσαν ὅμως νὰ κυνηγήσουν καὶ τὴν τηλεθέαση ἂν ἀποφάσιζαν νὰ κάνουν παραδείγματος χάριν σειρὲς ἐπιπέδου BBC. Τὰ λεφτὰ ὅμως τὰ εἶχαν γιὰ συμβούλους καὶ παρασυμβούλους καὶ ὄχι γιὰ σοβαρὲς παραγωγές. Ἐντέλει, τὸ πρόβλημα μὲ τὴν ΕΡΤ δὲν εἶναι κατὰ κύριο λόγο οἰκονομικό. Ἡ ΕΡΤ, ὅπως ἔχει γίνει, εἶναι ἀνασχετικὸς παράγοντας γιὰ ὁ,τιδήποτε μπορεῖ νὰ πάῃ μπροστὰ τὴ χῶρα. Ἐκφράζει ἕνα σάπιο λαϊκιστικὸ κατεστημένο τὸ ὁποῖο μᾶς ὡδήγησε στὸ σημερινὸ χάλι μὲ τὴν ἀποθέωση τῆς ὑλιστικῆς ἰδεολογίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Διαδηλωτή, γι΄αυτό τι έχει να πεις;

"θα δείτε σε κανένα κανάλι και δεν θα διαβάσετε σε καμία εφημερίδα γιατί τα εκατομμύρια των διαφημίσεων του ΟΠΑΠ τα μοιράζει τώρα ο Μελισσανίδης .
Το ΣΔΟΕ διαπιστώνει λαθρεμπορία 6.328.200 λίτρων ναυτιλιακών καυσίμων πλαστογραφία μετά χρήσεως σε βαθμό κακουργήματος σε πλοίο της εταιρείας του Μελισσανίδη και καταλογίζει το ποσό των 2.218.721,06 ευρώ από δασμοδιαφυγή
Ο Μελισσανίδης προσλαμβάνει νομικό σύμβουλο τον κολλητό και σύμβουλο του Σαμαρά Φαήλο Κρανιδιώτη
Το δικαστήριο αναβάλλεται γιατί δεν παρίσταται η πολιτική αγωγή δηλαδή ο δικηγόρος του δημοσίου.
Το δικαστήριο αναβάλλεται για δεύτερη φορά .
Το δικαστήριο αναβάλλεται για τρίτη φορά
Το δικαστήριο αναβάλλεται για τέταρτη φορά
Το δικαστήριο αναβάλλεται για πέμπτη φορά
Το δικαστήριο αναβάλλεται για έκτη φορά
Το δικαστήριο αναβάλλεται για έβδομη φορά
Το δικαστήριο αναβάλλεται για όγδοη φορά
Ο Σαμαράς δίνει τον ΟΠΑΠ στο Μελισσανίδη"

Δεν κατάλαβα, σου είπα εγώ ποτέ οτι ο Σαμαράς δεν έχει φάει χρήματα?
Σου είπα εγώ ποτέ οτι για όλα δεν υπάρχει σχέδιο??

Εννοείται πως τα πάντα σήμερα είναι στημένα και προκαθορισμένα! Τάχθηκα υπερ του Σαμαρά?:confused:

Αυτό που είπα στο μήνυμα μου είναι οτι θεωρώ αστείο λαικισμό αυτό που κάνουν όλοι οι "διάσημοι" σήμερα..Twittάρουν όλοι απο μια μπαρούφα για να δείξουν οτι τάχθηκαν υπέρ του λαού ενώ στην ουσία τα χρόνια του καπιταλισμού τους τα ξεχνάνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Λουκουμά, μην νομίζεις ότι κάνατε κάτι σπουδαίο διαδηλώνοντας στο Σύνταγμα γιατί μην ξεχνάς ότι ενώ είσαστε στο Σύνταγμα και κάνατε τα δρώμενά σας πέρασε το Μεσοπρόθεσμο που μας έδωσε το τελειωτικό κτύπημα. Τους εμποδίσατε; ΟΧΙ! Σας φοβήθηκαν; ΟΧΙ! Κάτι τέτοιες διαδηλώσεις είναι "βούτυρο στο ψωμί τους¨"
----------------------------------------------------------------------------------

Μακάρι να μην ξεχνούσαν οι Έλληνες! Δυστυχώς δεν έχουν "ιστορική μνήμη" .........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Λουκουμά, μην νομίζεις ότι κάνατε κάτι σπουδαίο διαδηλώνοντας στο Σύνταγμα γιατί μην ξεχνάς ότι ενώ είσαστε στο Σύνταγμα και κάνατε τα δρώμενά σας πέρασε το Μεσοπρόθεσμο που μας έδωσε το τελειωτικό κτύπημα. Τους εμποδίσατε; ΟΧΙ! Σας φοβήθηκαν; ΟΧΙ! Κάτι τέτοιες διαδηλώσεις είναι "βούτυρο στο ψωμί τους¨"

Άρα να μην αντιδράμε? Αυτό μου λες?:confused:
Με την ίδια λογική λοιπόν αφού τίποτα δεν πρόκειται να αλλάξει να καθόμαστε και να δεχόμαστε τα πάντα χωρίς να μιλάμε!:confused:

Ας καθίσουμε λοιπόν όλοι στα σπίτια μας και να κρίνουμε απο εκεί όπως έκανε ο κύριος Κότσιρας και ο κάθες κύριος Κότσιρας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Ὅσο καταλαβαίνω, τὸ θέμα τὸ βλέπεις κυρίως στὴν οἰκονομική του διάσταση. Δὲ λέω ὅτι δὲν εἶναι σημαντική, ἀλλὰ ἐγὼ δὲ στέκομαι τόσο σὲ αὐτό· ἡ ΕΡΤ, ἀπὸ τὴ δεκαετία τοῦ '80 ἦταν ἕνα ἄτυπο παρακράτος τοῦ πασοκισμοῦ. Εἶναι ἀξιοσημείωτο ὅτι στὴν ἐπίσκεψη τοῦ Ὁλλὰντ στὴν Ἑλλάδα ἀλλὰ καὶ στὴν ἐπίσκεψη τοῦ Σαμαρᾶ στὴν Κίνα, ἡ ΕΡΤ εἶχε ἀπεργία. Ἀνὰ πᾶσα στιγμὴ ἐκβίαζαν μὲ παρατεταμένες ἀπεργίες οἱ ὁποῖες ὅλως τυχαίως γίνονταν σὲ τέτοια σημαντικὰ γεγονότα. Αὐτὸ γιὰ μένα ἔχει περισσότερη σημασία ἀπὸ τὰ οἰκονομικὰ δεδομένα. Ἄλλωστε δὲν εἶχε καὶ τόσο ἀπίστευτες ζημιὲς ὅπως θέλουν νὰ τὸ παρουσιάσουν. Οὔτε εἶναι δυνατὸν ἡ ΕΡΤ νὰ κυνηγάῃ τὴν θεαματικότητα ὅπως τὰ ὑπόλοιπα κανάλια. Θὰ μποροῦσαν ὅμως νὰ κυνηγήσουν καὶ τὴν τηλεθέαση ἂν ἀποφάσιζαν νὰ κάνουν παραδείγματος χάριν σειρὲς ἐπιπέδου BBC. Τὰ λεφτὰ ὅμως τὰ εἶχαν γιὰ συμβούλους καὶ παρασυμβούλους καὶ ὄχι γιὰ σοβαρὲς παραγωγές. Ἐντέλει, τὸ πρόβλημα μὲ τὴν ΕΡΤ δὲν εἶναι κατὰ κύριο λόγο οἰκονομικό. Ἡ ΕΡΤ, ὅπως ἔχει γίνει, εἶναι ἀνασχετικὸς παράγοντας γιὰ ὁ,τιδήποτε μπορεῖ νὰ πάῃ μπροστὰ τὴ χῶρα. Ἐκφράζει ἕνα σάπιο λαϊκιστικὸ κατεστημένο τὸ ὁποῖο μᾶς ὡδήγησε στὸ σημερινὸ χάλι μὲ τὴν ἀποθέωση τῆς ὑλιστικῆς ἰδεολογίας.
Δεν διαφωνούμε μέσες - άκρες. Γνωρίζω πως λειτουργήσε πολλές φορές εκβιαστικά ο συνδικαλιστικός φορέας τους. Δεδομένων όμως των συνθηκών πρώτα το βλέπω στην οικονομική του διάσταση αλλά στο πρώτο μου μήνυμα είχα μιλήσει για αξιοκρατία και εξυγίανση. Γνωρίζω καλά πως τα κομματόσκυλα δεν άφησαν την ΕΡΤ να εξυγιανθεί. Και αυτό θα συνεχιζόταν επ' άπειρον, αν δεν γινόταν μια κάθετη κίνηση. Δεν σου κρύβω όμως...πως κάποιοι υπαλλήλοι που ενδέχεται να έκαναν καλά την δουλειά τους και πληρούσαν τα κριτήρια, θα ήθελα με την επαναλειτουργία να ξαναμπούν στην θέση τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Στην πολιτική σκηνή της Ελλάδας όλοι φοράνε μάσκες...

Πρώτη και καλύτερη η ΔΗΜΑΡ. Εθελοτυφλεί αυτός που δεν βλέπει.

Μετά πάει το ΚΚΕ. Το παίζει φιλολαϊκό κόμμα. Τόσο φιλολαϊκό και κομμουνιστικό που απέλυσαν τους περισσότερους εργαζομένους, όλοι το θυμόμαστε.

Μετά πάνε τα άλλα κόμματα, απλώς αυτά τα δυο με κάνουν και αναρωτιέμαι, τι είναι η αριστερά στην Ελλάδα? Μπορούμε με την αριστερά να πάμε μπροστά? Δεν βλέπω κανέναν πραγματικό αριστερό. Όλοι για την θεσούλα τους.

ΥΓ. Οι γονείς μου ήρθαν από ΕΣΣΔ και όπως είναι λογικό υποστήριζαν ΚΚΕ για πολλά χρόνια. Μέχρι πριν από 3-4 που η στάση του κόμματος, και όχι τα λόγια, έδειξαν το αληθινό πρόσωπο του κόμματος. Δεν έχουν καμία σχέση με την αληθινή κομμουνιστική λογική. Μόνο... την εισαγωγή ξέρουν, επειδή την διάβασαν. Εδώ όλα είναι για το κέρδος. Πέρα από αυτούς του κόμματος, ξεκίνησαν να το βλέπουν και οι άνθρωποι αυτό. Για αυτό παραλίγο να μείνει εκτός βουλής. Καιρός ήταν να πάρει πόδι, το μόνο που κάνει είναι να πιάνει θέσεις στην βουλή.

Δεν θέλω μια καπιταλιστική Ελλάδα. Όμως δεν υπάρχει ο αντίποδας. Όλοι καπιταλιστές έχουν γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Για να φτάσουμε εδώ, θέλει απολύσεις η δουλειά.
Αυτό το μήνυμα εγώ δεν το λαμβάνω υπόψη ως απάντηση για δύο λόγους.
Πρώτον, ότι είναι εμφανές ότι ή δεν κατάλαβες ή κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις τι είπα. Αυτό ακριβώς δείχνει μεταξύ άλλων το ότι συνεχίζεις να μου μιλάς για αναγκαίες απολύσεις.
Δεύτερον, βλ τέλος μηνύματος.


Γιὰ νὰ μὴν εἶμαι ἄδικος πάντως, ὑπάρχουν καὶ διωρισμένοι ἀπὸ τὴ ΝΔ, ἀλλὰ εἶναι συντριπτικὰ λιγότεροι καὶ κατὰ κύριο λόγο ἰδεολογικὰ μοιάζουν μὲ τοὺς παραπάνω, ἰδίως οἱ δημοσιογράφοι.

Μόνο εγώ θυμάμαι το ξήλωμα των πασόκων και τον διορισμό των «γαλάζιων παιδιών» επί Καραμανλή;
Τέλος πάντων. Μόνο ο Κεδίκογλου διόρισε 12 ανθρώπους ως συμβούλους, δηλαδή πρακτικά χωρίς αντικείμενο εργασίας με μισθό 3.000€.

ΥΓ. Οι γονείς μου ήρθαν από ΕΣΣΔ και όπως είναι λογικό υποστήριζαν ΚΚΕ για πολλά χρόνια. Μέχρι πριν από 3-4 που η στάση του κόμματος, και όχι τα λόγια, έδειξαν το αληθινό πρόσωπο του κόμματος. Δεν έχουν καμία σχέση με την αληθινή κομμουνιστική λογική.

Τι να ξέρουν και οι γονείς σου από Μαρξιστική-Λενινιστική ιδεολογία, με τον Χρουστσόφ, τον Γκορμπατσώφ και τους ομοίους τους μεγάλωσαν...

------------------------


Συγχαρητήρια που για μία ακόμη φορά μετατρέπετε ένα θέμα σε θέμα για το ΚΚΕ. Τι να πω είναι τουλάχιστον εκπληκτικός ο τρόπος που το καταφέρνετε.

Θέλω να πω και το εξής.
Εδώ είναι ένα φόρουμ. Περιμένει ο καθένας και εδώ στο στέκι και κυρίως δίπλα στο ischool, ότι πρέπει για κάποιο λόγο να κάθομαι και να απαντώ σημείο προς σημείο στα λεγόμενά του (δεν μιλώ για κάποιον συγκεκριμένα), άσχετα με το αν είναι εντός/εκτός θέματος ή αν πρωτίστως δεν έχει καταλάβει τίποτα από ό,τι έχω πει προηγουμένως. Όταν δεν το κάνω, χλευάζουν (ή σκέφτονται) ότι δήθεν δεν έχω κάτι να πω και όταν το κάνω, δεν μου κάνουν ποτέ την τιμή να μου απαντήσουν ανάλογα.
Λοιπόν, ξαναλέω, εδώ είναι διαδίκτυο, δίνεις και παίρνεις δεκάδες απαντήσεις μέσα σε μία μέρα. Αυξάνουμε την ποσότητα, αλλά μειώνουμε την ποιότητα. Δεν μπορώ να απαντώ σε όλους, σε όλα, εκτενώς και ποιοτικά ταυτόχρονα. Είναι απλά ανέφικτο. Θα επιλέξω να σχολιάσω ό,τι μου κινεί περισσότερο το ενδιαφέρον ή/και ό,τι δεν το έχω ήδη ξαναπεί εκατοντάδες φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς δείχνει μεταξύ άλλων το ότι συνεχίζεις να μου μιλάς για αναγκαίες απολύσεις.

Ναι, σου μιλάω για απολύσεις! Συγκεκριμένων ατόμων και μάλιστα δίκαιες και απολύτως απαραίτητες.

σημ. δεν έχω τίποτα με το κκε, ελπίζω τουλάχιστον απο την πλευρά μου να μην το δεις έτσι. Κρατώ αποστάσεις ακόμα και απο την δεξιά για να είμαι όσο το δυνατόν πιο αντικειμενικός.
Πρέπει να υπάρξει γενική αναδιάρθρωση σε όλους τους τομείς στην Ελλάδα. Πρέπει να βρεθεί τρόπος και κατάλληλοι πολιτικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μιλάω για τον εφαρμοσμένο κομμουνισμό, και την κοροϊδία που λέγεται ΚΚΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Μιλάω για τον εφαρμοσμένο κομμουνισμό, και την κοροϊδία που λέγεται ΚΚΕ.

Ποιος ήταν ο εφαρμοσμένος «Κομμουνισμός», αυτός του Γκορμπατσόφ που διέλυσε τη Σοβιετική Ένωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ακούγεται ότι θα πάμε για εκλογές τον Ιούλιο ή μπα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ποιος ήταν ο εφαρμοσμένος «Κομμουνισμός», αυτός του Γκορμπατσόφ που διέλυσε τη Σοβιετική Ένωση;
Meh, δεν έχει νόημα. Συνέχισε να προσκυνάς τις ομιλίες της κυρίας Παπαρήγα και ζήσε στον κόσμο που φαντάζεσαι.
Ακούγεται ότι θα πάμε για εκλογές τον Ιούλιο ή μπα;
Μπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ποιος ήταν ο εφαρμοσμένος «Κομμουνισμός», αυτός του Γκορμπατσόφ που διέλυσε τη Σοβιετική Ένωση;
Εγώ σύμφωνα με τις λίγες γνώσεις που έχω περί Ιστορίας αν δε με απατάει η μνήμη μου πριν από τον Γκορμπατσόφ υπήρξε ο Στάλιν.
Συγχώρεσέ με αν κάνω λάθος.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top