Emo

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
@Molka: Το να φιλάνε ομόφυλους τους πάντως δεν μου φαίνεται αιματηρός τρόπος.

Δεν αναφερόμουν στα φιλιά παιδί μου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ξεκόλλα.
Οι ίδιοι λένε οτι δεν είναι ομοφυλόφιλοι.
Που το λένε; :worry:
Η αλήθεια είναι ότι δεν είδα όλοκληρα τα βίντεο, είδα γύρω στο 50% (όχι συνεχόμενο 50%)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εκτός από το βίντεο, υπάρχει και real life if you know
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Το πρόβλημα είναι πως δεν είναι ομοφυλόφιλοι, αυτό θα το δεχόμουν (το να είναι ομοφυλόφιλος φύση-θέση είναι κάτι εντελώς διαφορετικό), το πρόβλημα είναι πως το φιλί και τις σεξουαλικές περιπτύξεις ανάμεσα σε αυτά τα παιδιά είναι αποτέλεσμα μιας ηλίθιας-ανούσιας εμπορικής πλάνης, μιας αμερικάνικης νοοτροπίας και μερικών ανόητων group που τάχα μου δήθεν είναι μελαγχολικοί και έχουν ασυνήθιστα μεγάλο συναισθηματισμό και προβληματίζονται έντονα για τη κοινωνία! Είναι μια νοοτροπία καθαρό αποτέλεσμα μιας καλοσχηματισμένης βιομηχανικής πλάνης που απλώνει πλοκάμια στη μουσική, στα ρούχα, στο νετ κ.ο.κ.!

michelle μου δε σε κατάλαβα.:(
Δεν υπάρχει ομοφυλοφιλία εκ γενετής...μόνο σε σπάνιες περιπτώσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Που το λένε; :worry:
Η αλήθεια είναι ότι δεν είδα όλοκληρα τα βίντεο, είδα γύρω στο 50% (όχι συνεχόμενο 50%)

Θεωρητικά, υποτίθεται ότι όσοι ακολουθούν αυτό το ρεύμα είμαι αμφιφυλόφιλοι καθώς δεν κοιτάζουν το φύλο, αλλά την ψυχή. :)



Δεν έχω πρόχειρο κάποιο άρθρο αυτή τη στιγμή, btw για να το διασταυρώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εκτός από το βίντεο, υπάρχει και real life if you know
Έχεις γνωρίσει δηλαδή τα συγκεκριμένα παιδιά και in real life?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Έχεις γνωρίσει δηλαδή τα συγκεκριμένα παιδιά και in real life?
Φυσικά, σε ΤΕΕ διδάσκω τι περίμενες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Michele, κατι συζιταγαμε πριν λιγο (εως αρκετο) καιρο, για σκεψου το λιγο;)


Το θεμα ειναι οτι δεν κατακρινουμε την ομοφυλοφιλια, κατακρινουμε οτι ολα τα emo-kids μεσα σε μια μερα γινονται bi και τα βλεπεις να φιλιουνται με ατομα του ιδιου φιλου.... Ξερεις τι ειναι να συζιτας σημερα με ενα παιδι που το ξερεις αρκετα και να βριζει τους ομοφυλοφιλους, να θεωρει αδιαστικο να βλεπεις δυο ομοφυλοφιλους να φιλιουνται κλπ, και μετα απο 1 μηνα να τον βλεπεις με φραντα, κολιτο τζιν και να φιλιετε με αλλον εναν απο την παρεα που πριν απο 1 μηνα συμφωνουσατε ολοι οτι δεν μπορειτε να βλεπε δυο ομοφυλοφιλους να φιλιουνται;..... Αυτο δεν ειναι υποκριτικο;... Μπορει ενα ατομο μεσα σε εναν μηνα να καταλαβε ποσο λαθος εκανε, να συνιδιτοποιησε οτι ειναι ομοφυλοφιλος και να το αποδεχτικε τοσο πολυ που να μην εχει προβλημα να φιλιετε καπου οπου μπορει να τον δει ο οπιοσδηποτε (και εντελωωωωωως τυχεα ειναι μερος που θα τον δουνε ολοι οι συνομηλικοι....) Γιατι εγω βλεπω παιδια που ειναι οντως ομοφυλοφιλα να ντρεπονται να το παραδεχτουν δημοσια, να αργουν πολυ να μπορεσουν να ειναι ανετοι δημοσια με αυτο που πραγματικα ειναι, μεσα σε εναν μηνα ποτε προλαβαν η αλλοι ρε michele;... Και δεν ειναι 1 και 2... Δεν ξρω τι γινετε στην Αθηνα, αλλα στην Ροδο μιλαμε για ολους τους "emo"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Σύμφωνα με τις έρευνες του Kinsey 1 στους 10 ανθρώπους είναι αμιγώς ομοφυλόφιλος και 8 στους 10 έχουν λιγότερο ή περισσότερο ομοφυλοφιλικές τάσεις. Στατιστικά να το δεις, σίγουρα υπάρχουν αρκετοί ομοφυλόφιλοι emo.
O Kinsey μελέτησε τυχαίο δείγμα ανθρώπων. Εμείς μιλάμε για μια πολύ συγκεκριμένη ομάδα παιδιών!:)
Το συμπέρασμα Α που έβγαλες από μια τυχαία ομάδα δε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις δογματικά σε μια άλλη ιδιάζουσα ομάδα!
Δε μπορείς να πάρεις 100 πορνοστάρ να τις ρωτήσεις για γυμνισμό και το συμπέρασμα να το χρησιμοποιήσεις για 1000 καλόγριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Φυσικά, σε ΤΕΕ διδάσκω τι περίμενες;
Εγώ ρώτησα αν έχεις γνωρίσει τα παιδιά του βίντεο. Δεν νομίζω να κάνουν μάθημα στο ΤΕΕ που διδάσκεις.
Michele, κατι συζιταγαμε πριν λιγο (εως αρκετο) καιρο, για σκεψου το λιγο;)


Το θεμα ειναι οτι δεν κατακρινουμε την ομοφυλοφιλια, κατακρινουμε οτι ολα τα emo-kids μεσα σε μια μερα γινονται bi και τα βλεπεις να φιλιουνται με ατομα του ιδιου φιλου.... Ξερεις τι ειναι να συζιτας σημερα με ενα παιδι που το ξερεις αρκετα και να βριζει τους ομοφυλοφιλους, να θεωρει αδιαστικο να βλεπεις δυο ομοφυλοφιλους να φιλιουνται κλπ, και μετα απο 1 μηνα να τον βλεπεις με φραντα, κολιτο τζιν και να φιλιετε με αλλον εναν απο την παρεα που πριν απο 1 μηνα συμφωνουσατε ολοι οτι δεν μπορειτε να βλεπε δυο ομοφυλοφιλους να φιλιουνται;..... Αυτο δεν ειναι υποκριτικο;... Μπορει ενα ατομο μεσα σε εναν μηνα να καταλαβε ποσο λαθος εκανε, να συνιδιτοποιησε οτι ειναι ομοφυλοφιλος και να το αποδεχτικε τοσο πολυ που να μην εχει προβλημα να φιλιετε καπου οπου μπορει να τον δει ο οπιοσδηποτε (και εντελωωωωωως τυχεα ειναι μερος που θα τον δουνε ολοι οι συνομηλικοι....) Γιατι εγω βλεπω παιδια που ειναι οντως ομοφυλοφιλα να ντρεπονται να το παραδεχτουν δημοσια, να αργουν πολυ να μπορεσουν να ειναι ανετοι δημοσια με αυτο που πραγματικα ειναι, μεσα σε εναν μηνα ποτε προλαβαν η αλλοι ρε michele;... Και δεν ειναι 1 και 2... Δεν ξρω τι γινετε στην Αθηνα, αλλα στην Ροδο μιλαμε για ολους τους "emo"...
Βρε παιδιά δεν διαφωνώ ότι μπορεί να το κάνουν για άλλους λόγους αρκετοί εξ'αυτών, ίσως και η πλειοψηφία. Αλλά σίγουρα υπάρχουν και παιδιά που είναι όντως ομοφυλόφιλα και emo, οπότε δεν κάνει να τα ισοπεδώνουμε όλα, πόσο μάλλον να βάζουμε βίντεο απο 2 αγόρια emo που φιλιούνται, για τα οποία δεν ξέρουμε τίποτα άλλο και να λέμε ότι όταν πάνε 20 θα τα βλέπουν και θα κλαίνε, λες και το να φιλήσουν ομόφυλο τους είναι ΤΟ έγκλημα!

O Kinsey μελέτησε τυχαίο δείγμα ανθρώπων. Εμείς μιλάμε για μια πολύ συγκεκριμένη ομάδα παιδιών!:)
Το συμπέρασμα Α που έβγαλες από μια τυχαία ομάδα δε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις δογματικά σε μια άλλη ιδιάζουσα ομάδα!
Δε μπορείς να πάρεις 100 πορνοστάρ να τις ρωτήσεις για γυμνισμό και το συμπέρασμα να το χρησιμοποιήσεις για 1000 καλόγριες.
Συμφωνώ, αλλά τι σχέση έχει αυτό; Είναι σαν να μου λες ότι οι emo είναι κοινωνική ομάδα που απαρτίζεται κυρίως απο straight και γι'αυτό όποιος emo ενδίδει σε ομοφυλοφιλικές περιπτύξεις το κάνει για μόδα. Άλλη ερμηνεία του παραπάνω που να στηρίζει τη θέση σου δεν μπορώ να σκεφτώ. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Βρε παιδιά δεν διαφωνώ ότι μπορεί να το κάνουν για άλλους λόγους αρκετοί εξ'αυτών, ίσως και η πλειοψηφία. Αλλά σίγουρα υπάρχουν και παιδιά που είναι όντως ομοφυλόφιλα και emo, οπότε δεν κάνει να τα ισοπεδώνουμε όλα, πόσο μάλλον να βάζουμε βίντεο απο 2 αγόρια emo που φιλιούνται, για τα οποία δεν ξέρουμε τίποτα άλλο και να λέμε ότι όταν πάνε 20 θα τα βλέπουν και θα κλαίνε, λες και το να φιλήσουν ομόφυλο τους είναι ΤΟ έγκλημα!

Δεν μιλιμε ομως ιδκα για αυτα τα παιδια... Φεραμε αυτα τα παιδια ως παραδειγμα διοτι ειναι δυο emo ομοφυλα που φιλιουνται... Τωρα αν ειναι οντως ομοφυλοφιλα, νταξει, καλα κανουν και φιλιουνται, αλλα δεν κολαμε σε αυτα, αλλα στην γενικοτερη ιδεα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως αυτό που θέλουν οι περισσότεροι fake-emo το έχουν πετύχει.. φασαρία και χαμός γύρω από το άτομό τους. Προσωπικά αδιαφορώ παντελώς τι κάνει ο καθένας, με ποιόν φιλιέται, που τρώει κ πίνει κ που πάει και τον ... αλλά κάπου τίθεται και θέμα επιρροής.. καλή ή κακή δε μπορώ να τη χαρακτηρίσω απλά θα χαθεί πιστεύω σύντομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ελπίζω να μην σας χαλάω το θέμα, αλλά θα παραθέσω μια πλευρά της άποψης μου για του Emo με το παρακάτω εμπνευσμένο video:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
fandago... έγραψες!!!

avenger: +1

διαβάζοντας το topic μου ήρθε αυθορμήτως ένας στίχος στο μυαλό

"αντάρτες της π*ρδης με τα λεφτά του μπαμπά"...

και αυτή είναι και η άποψη μου για το φαινόμενο αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Kαι για να ευθυμησουμε λιγο (ακομα) :



Q: How many Emos does it take to screw in a lightbulb?
A: None. They'd rather sit in the dark & cry.

If a blonde and an emo kid jump off a building and hit the ground at the same time, who dies first? The blonde, she drowns in the emo kid's tears.

What's the difference between an Emo kid and a dead baby?
The baby doesn't cry.

What is the best kind of pizza? An emo pizza because it cuts itself.

The EMO alphabet


EDIT: τωρα ειδα το ποστ του fandago . Clasic vid, very nice !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
fandago... έγραψες!!!
"αντάρτες της π*ρδης με τα λεφτά του μπαμπά"...

και αυτή είναι και η άποψη μου για το φαινόμενο αυτό.

ιδιαιτερα ευστοχο ξρζ!! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σιγα το ανταρτιλικι ρε παιδια. Τους ειδατε να παλευουν για κατι σημαντικο ; Να αντιστεκονται σε κατι με δυναμη ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Από την άλλη όμως, θέλω να σχολιάσω και τους αποκαλούμενους "κάγκουρες", που τουλάχιστον απ' όσο έχω δει εγώ στην TV (όσο έγκυρο μπορεί να είναι αυτό), είναι παιδάκια που εκμεταλλεύονται την δυσφορία του κόσμου προς τους διαφορετικούς "Emo" (σε εισαγωγικά πάντα όπως δήλωνε μια κοπέλα στο Κουτί της Πανδώρας) και τους επιτίθενται βγάζοντας τους δικούς τους κομπλεξισμούς στην φόρα.

Θα μπορούσε κάποιος, αν ήθελε να βάλει ταμπέλες σε αυτές τις ομάδες, να πει ότι:
- Στους Emo ανήκουν οι μελλοντικοί ομοφυλόφυλοι, οι "δεν έχω στον ήλιο μοίρα", οι "μα γιατί δεν καταλαβαίνουν πως πονώ", οι "World sucks" κτλ
- Στους κάγκουρες ανήκουν όσοι έχουν καταπιεστεί στο σπίτι και θέλουν κάποιον να κατηγορήσουν και να δείρουν για να νιώσουν ανώτεροι
- Στους trendy, όσοι θέλουν να φαίνονται με κάθε τρόπο
....
και ένα τεράστιο κατεβατό από χαρακτηρισμούς για διαφορετικές ομάδες, που το μόνο που μας δείχνει (τουλάχιστον όπως το βλέπω εγώ), είναι ότι οι νέοι έχουν ανάγκη να ανήκουν κάπου και να γνωρίζουν κόσμο μέσω της ομάδας που ανήκουν.

Σε συζήτηση με την μεγάλη μου αδερφή και αφού λέγαμε "μα καλά εμείς γιατί δεν είχαμε τόσο τραβηγμένες καταστάσεις", καταλήξαμε τελικά ότι η δική μας η γενιά περνάει απαρατήρητη. Τόσα χρόνια έχουμε ακούσει για "παιδιά των λουλουδιών", γενιά του Πολυτεχνείου κτλ και τώρα αυτή η γενιά θέλει να μείνει ως η γενιά των Emo. Δεν είμαι σίγουρος όμως αν θα ήθελα να χαρακτηρίζεται η γενιά μου από κάτι τέτοιο, μόνο και μόνο για να μείνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Σιγα το ανταρτιλικι ρε παιδια. Τους ειδατε να παλευουν για κατι σημαντικο ; Να αντιστεκονται σε κατι με δυναμη ;

μα γι αυτο ακριβως και ηταν ευστοχο το σχολιο της ξρζ περι "ανταρτες της π*ρδης"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Σιγα το ανταρτιλικι ρε παιδια. Τους ειδατε να παλευουν για κατι σημαντικο ; Να αντιστεκονται σε κατι με δυναμη ;
Για τη νέα κολεξιόν της GAP! Πάλη δεν είναι αυτό;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top