Ο γηραιότερος άνθρωπος απεβίωσε σε ηλικία 116 ετών

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Το γιατι το εβαλα σε αυτην την ενοτητα θα φανει στις τελευταιες προτασεις. :whistle:

Ο 116χρονος Ουκρανός Γκιγκόρι Νέστορ, ο οποίος θεωρείτο ο πλέον ηλικιωμένος άνθρωπος στον κόσμο, πέθανε, ανακοίνωσαν οι αρχές της περιοχής Λβίβ στη δυτική Ουκρανία.

Ο Νέστορ, ο οποίος γεννήθηκε στις 15 Μαρτίου του 1891, σύμφωνα με το διαβατήριό του και το πιστοποιητικό γεννήσεώς του, πέθανε το Σάββατο στο χωριό Στάρι Γιαρίτσιβ, όπου εργαζόταν ως βοσκός μέχρι την ηλικία των εκατό.

Ο Ουκρανός υπερήλικας απέδιδε τη μακροβιότητά του στο γεγονός ότι δεν είχε ποτέ παντρευτεί. «Αν είχα μια γυναίκα, θα ήμουν στον τάφο εδώ και καιρό», έλεγε σε συνέντευξη που είχε παραχωρήσει στο Γαλλικό Πρακτορείο Ειδήσεων πριν από μήνες.

imerisia.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μάλλον αστειευόταν.
Δεν μπορεί να γνωρίζει τι θα είχε γίνει ΑΝ είχε παντρευτεί.
Μόνο απο φίλους και γνωστούς μπορεί να κρίνει, που η κάθε σχέση είναι τελείως διαφορετική.
Το μόνο συμπέρασμα που μπορώ να βγάλω είναι οτι οι φίλοι του και οι γνωστοί του είχαν αποτυχημένους γάμους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aligator21

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Πυρ, γυνή και θάλασσα!
Κάτι θα ήξερε που δεν είχε παντρευτεί! :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Προφανος ενοει οτι αν ειχε παντρευτει δεν θα μπορουσε να ζησει με τον τροπο που εζησε, και οτι η συμβιωση με μια γυναικα θα του προκαλουσε ανχως κλπ. Εδω που τα λεμε, καθε σχεση ειναι διαφορετικη, και ποτε δεν μπορεις να ξερεις τι θα σου τυχει, αλλα γενικα μιλοντας μπορει να εκρινε οτι αν ειχε παντρευτει δεν ζουσε με τον ιδιο τροπο και οτι αυτο θα του κοστιζε σε ετη ζωης....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
παντρεμένος ή όχι... στην Ελλάδα δε θα μπορούσε να ζήσει τόσα χρόνια...

δε θα του έφτανε η σύνταξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Α καλο :P

Καταρχην μονο απο τη γκρινια, θα χε μειον 10 χρονια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
παντρεμένος ή όχι... στην Ελλάδα δε θα μπορούσε να ζήσει τόσα χρόνια...

δε θα του έφτανε η σύνταξη
+1, νομίζω σε όλα τα αστικά κέντρα το ίδιο ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
παντρεμένος ή όχι... στην Ελλάδα δε θα μπορούσε να ζήσει τόσα χρόνια...

δε θα του έφτανε η σύνταξη



ΚΕ μου +10000:clapup: Είσαι φοβερή!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
παντρεμένος ή όχι... στην Ελλάδα δε θα μπορούσε να ζήσει τόσα χρόνια...

δε θα του έφτανε η σύνταξη

:lol::lol::lol: Ε, μα! Πέστα ρε Αναστασία! :D
Εξάλλου σε έρευνα που είχα διαβάσει, οι γυναίκες επιρρεάζονται περισσότερο από τα αρνητικά της συμβίωσης. (Κάπου στο φόρουμ την είχα δημοσιεύσει...θα ψάξω να τη βρω και θα προσθέσω link)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ο Ουκρανός υπερήλικας απέδιδε τη μακροβιότητά του στο γεγονός ότι δεν είχε ποτέ παντρευτεί. «Αν είχα μια γυναίκα, θα ήμουν στον τάφο εδώ και καιρό», έλεγε σε συνέντευξη που είχε παραχωρήσει στο Γαλλικό Πρακτορείο Ειδήσεων πριν από μήνες.

imerisia.gr
Μωρέ ξέρω εγώ τι κάνω, μπράβο παππού.
Κι ας σε ειρωνεύονται όλοι μετά θάνατο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
παντρεμένος ή όχι... στην Ελλάδα δε θα μπορούσε να ζήσει τόσα χρόνια...

δε θα του έφτανε η σύνταξη
...θα του έφτανε,άλλο που αυτός θα ήθελε με τη σύνταξη να ζουν μέχρι και τα δισέγγονά του:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Ποιός προτιμάει 116 χρόνια μοναξιάς παρά 60 ή 70 χρόνια συντροφιάς;
(Αν εξιδανικεύσουμε τη συντροφιά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ποιός προτιμάει 116 χρόνια μοναξιάς παρά 60 ή 70 χρόνια συντροφιάς;
(Αν εξιδανικεύσουμε τη συντροφιά)
Εγώ πάντως προτιμώ το 2ο. :)

Ouch again..



Και μεταξύ μας, τι να τα κάνεις 116 χρόνια αν είσαι ερείπειο τότε; Καλύτερα αιώνια νεότοτητα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Και μεταξύ μας, τι να τα κάνεις 116 χρόνια αν είσαι ερείπειο τότε; Καλύτερα αιώνια νεότοτητα. :P


η ζωή είναι γλυκιά όμως ("γλυκιά ή ζωή και ο θάνατος μαυρίλα" τα έχουν πει άλλοι πριν από μένα αυτά!)

Ρώτα κάποιον κοντά στα 70 πως νιώθει... Εγώ βλέπω τον παππού μου που είναι 92 και με ένα σκασμό προβλήματα υγείας... την τρέμει την ιδέα ότι φτάνει στο τέλος. Κι ας πονάει, κι ας παίρνει πόσα φάρμακα για να σταθεί μια ώρα όρθιος...
I bet δεν είναι ο μόνος... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Πριν κάμποσα χρόνια πήγα σε ένα γάμο στην Κρήτη. Στο τραπέζι απέναντι μου καθόταν ένας παππούς, 92 χρονών. Παλικάρι δυο μέτρα, που στο χορό ήταν καλύτερος απ όλους, κάπνιζε πίπα και έτρωγε τα πάντα. Υγεία και χαρά. Επειδή όμως ήταν χήρος δυο χρόνια, έψαχνε για γυναίκα. Πάθαμε πλάκα όλοι μαζί του. Στα 92 του ήθελε σύντροφος. Γιατί δεν είναι τίποτα πιο άσχημο από την μοναξιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Και τέλος πάντων τα συστατικά της μακροζωΐας λένε πως είναι το καλό φαγητό, ο καλός ύπνος και το καλό σεξ. Όχι πως δεν μπορείς να κάνεις καλό σεξ χωρίς να έχεις σχέση, αλλά νομίζω πως αναμφίβολα εντός σχέσης το σεξ αγγίζει το τέλειο (αν φυσικά μιλάμε για καλή σχέση) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Και τέλος πάντων τα συστατικά της μακροζωΐας λένε πως είναι το καλό φαγητό, ο καλός ύπνος και το καλό σεξ. Όχι πως δεν μπορείς να κάνεις καλό σεξ χωρίς να έχεις σχέση, αλλά νομίζω πως αναμφίβολα εντός σχέσης το σεξ αγγίζει το τέλειο (αν φυσικά μιλάμε για καλή σχέση) ;)

3/3.... θα την χτυπήσω την κατοστάρα οκε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εξάλλου σε έρευνα που είχα διαβάσει, οι γυναίκες επιρρεάζονται περισσότερο από τα αρνητικά της συμβίωσης. (Κάπου στο φόρουμ την είχα δημοσιεύσει...θα ψάξω να τη βρω και θα προσθέσω link)

Φοβερό...είχα χάσει το link και δε θυμόμουν καν πως λέγεται η σελίδα, ώσπου σήμερα την είδα να φιγουράρει σε μια από τις διαφημίσεις του στεκιού! :D

Ορίστε λοιπόν ένα κομμάτι από το άρθρο και για όποιον ενδιαφέρεται εδώ υπάρχει ολόκληρο.

Οι άνδρες ωφελούνται περισσότερο

Παρά το γεγονός ότι υπάρχει ευρέως διαδεδομένη η αντίληψη ότι οι άνδρες φαίνονται να είναι πιο απρόθυμοι να εισέλθουν στα δεσμά του γάμου, εντούτοις είναι αυτοί που κερδίζουν τα περισσότερα από τη γαμήλια ζωή όσον αφορά στην υγεία. Η συζυγική ζωή μπορεί να αυξάνει τη διάρκεια ζωής τόσο των ανδρών όσο και των γυναικών. Όμως οι ευεργετικές επιδράσεις είναι πέντε φορές ισχυρότερες στους άνδρες από ότι στις γυναίκες.

Ταυτόχρονα, οι γυναίκες είναι αυτές που έχουν να χάσουν τα περισσότερα στις περιπτώσεις που η γαμήλια ζωή είναι δυστυχισμένη. Σε νεαρά ζευγάρια η επίδραση στην υγεία του στρες της γαμήλιας ζωής, είναι του ιδίου βαθμού στους άνδρες και γυναίκες. Όμως μετά την ηλικία των 40 ετών, οι γυναίκες υποφέρουν περισσότερο από τους άνδρες εξαιτίας του συζυγικού στρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anonumos

Νεοφερμένος

Ο anonumos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ο Ουκρανός υπερήλικας απέδιδε τη μακροβιότητά του στο γεγονός ότι δεν είχε ποτέ παντρευτεί. «Αν είχα μια γυναίκα, θα ήμουν στον τάφο εδώ και καιρό», έλεγε σε συνέντευξη που είχε παραχωρήσει στο Γαλλικό Πρακτορείο Ειδήσεων πριν από μήνες.

Πρωτιμο με σχεση και ας μη φτασω τα 50 απο το να ειμαι μονος μου και να παω ως τα 100!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Ο γάμος φέρνει συνήθως και παιδιά, και αυξημένες ευθύνες όπως και αυξημένες τριβές στην καθημερινότητα. Αυτός μιλούσε κάθε μέρα μόνο με τα προβατα. Αν είχαν καποια αντίρρηση, μάλιστα τις περισσότερες φορές χωρίς κάν να έχουν, τα έσφαζε :) . Η δουλειά του ήταν σταθερη, ίδια όλα του τα χρόνια, με ιδια πάνω κάτω οικονομικά. Είχε ανύπαρκτα άγχη, αλλαγές μεταπτώσεις και κατα συνέπεια φθορές. Είναι λογικο αυτό που λέει, για την περίπτωσή του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top