[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ Lorien! Το θέμα είναι τί μπορούμε να κάνουμε ωστε να μην είναι τόσο έντονοι? Είναι φορές που είναι τόσο έντονοι λές κ με έχει πλακώσει κάποιος στις μπουνιές....:redface::redface: Υπάρχει κάποια λύση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Επειδη περα απο το ανατομικο και γεννετικο , μπορει να συνυπαρχουν και καποιοι απο τους αλλους παραγοντες που ανεφερα συνοτπικα, καλο ειναι να ξεκινησουμε να βγαλουμε αυτους απο τη μεση. Αυτο ισως μειωσει την ενταση του προβληματος. ή το κανει πιο ευκολα αντιμετωπισιμο.

απο κει και περα, μαλλον τα καλλυντικα θα βοηθησουν, αλλα σε αυτον τον τομεα ειμαι παντελως ασχετoς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Ευχαριστώ Lorien.... Πολύ φοβάμαι ότι θα είμαι μια ζωή με μάτια μαυρισμένα!!!! Αφού δεν είναι από ξύλο καλά είναι.....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Να σαι καλα :)
Το πολυ πολυ να το εκμεταλευεσαι σε οσους δε το ξερουν ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μπορώ να κάνω μερικές ερωτήσεις????
Μαύρους κύκλους όσο κ αν ακούγεται παράξενο είχα από μωρό!
Μέσα στα τόσα άλλα που κάνουν το "πρόβλημα" με τους μαύρους κύκλους χειρότερα, παίζει ρόλο και το στραβό ρινικό διάφραγμα??? Και ειδικά όταν εγώ αναπνέω μόνο το 5% από την μύτη???? (Sorry αν είναι εντελώς ανόητη η ερώτηση μου)
Nαι φυσικά. Οσο πιο στραβό και ανομοιόμορφο είναι το ρινικό διάφραγμα, τόσες περισσότερες πιθανότητες έχεις για μαύρους κύκλους, καθώς δεν είναι τίποτα άλλο παρά μικρά αγγεία, μπορεί και τριχοειδή που σπάζουν με το παραμικρό και δημιουργούν μικρά αιματώματα.
Μια επέμβαση στο ρινικό διάφραγμα, θα απελευθέρωνε και την αναπνοή σου και θα είχες και καλύτερα αισθητικά αποτελέσματα σχετικά με τους μαύρους κύκλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Nαι φυσικά. Οσο πιο στραβό και ανομοιόμορφο είναι το ρινικό διάφραγμα, τόσες περισσότερες πιθανότητες έχεις για μαύρους κύκλους, καθώς δεν είναι τίποτα άλλο παρά μικρά αγγεία, μπορεί και τριχοειδή που σπάζουν με το παραμικρό και δημιουργούν μικρά αιματώματα.
Μια επέμβαση στο ρινικό διάφραγμα, θα απελευθέρωνε και την αναπνοή σου και θα είχες και καλύτερα αισθητικά αποτελέσματα σχετικά με τους μαύρους κύκλους.

Μια επέμβαση στο ρινικό διάφραγμα θα έδινε καλύτερο αισθητικό αποτέλεσμα και στην μύτη μου κ στους κύκλους και θα βοηθούσε τον οργανισμό μου στην σωστή κ επαρκή λήψη οξυγόνου... ΑΛΛΑ φοβάμαι...:redface: Μέχρι να το πάρω απόφαση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μια επέμβαση στο ρινικό διάφραγμα θα έδινε καλύτερο αισθητικό αποτέλεσμα και στην μύτη μου κ στους κύκλους και θα βοηθούσε τον οργανισμό μου στην σωστή κ επαρκή λήψη οξυγόνου... ΑΛΛΑ φοβάμαι...:redface: Μέχρι να το πάρω απόφαση...
Δεν υπάρχει κανένας λόγος να φοβάσαι.
Αλλά πάλι η επιλογή είναι δική σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Νομίζω αλλά επειδή δεν είμαι σίγουρη ας ρωτήσω... Το διάφραγμα δεν το κάνουμε μετά από μια άλφα ηλικία; Γιατί κι εγώ έχω στραβό διάφραγμα αλλά ο γιατρός μου μου έχει πει κάποια στιγμή στο μέλλον θα χρειαστεί εγχείριση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Έχετε να προτείνετε κάποιο κραγιόν που να ενυδατώνει τα χείλη και να κρατάει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
juicy tubes-lancome, yiam-yiam
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ευχαριστώ βρε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Έχετε να προτείνετε κάποιο κραγιόν που να ενυδατώνει τα χείλη και να κρατάει?

Τα καινουργια της Estee Lauder Signature Lipstick εχουν σαν βαση το νερο και ειναι ιδιαιτερα ενυδατικα...
Τα χρησιμοποιω και ειμαι πολυ ευχαριστημενη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Α παραλιγο να το ξεχασω, που λες λιγο καιρο αφου πηρα αυτο της λανκομ, βρηκα κι ενα παρομοιο απο λορεαλ-glam shine η σειρα, που μου φανηκε ιιιδιο, και γλιτωνεις και αρκετα ευρα.(Παρε το glam red, μυριζει κερασι κι ειναι πολυ diviστικο :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Α παραλιγο να το ξεχασω, που λες λιγο καιρο αφου πηρα αυτο της λανκομ, βρηκα κι ενα παρομοιο απο λορεαλ-glam shine η σειρα, που μου φανηκε ιιιδιο, και γλιτωνεις και αρκετα ευρα.(Παρε το glam red, μυριζει κερασι κι ειναι πολυ diviστικο :P)

Καλή ιδέα! Έχω κάποια κραγιόν L'oreal και μου αρέσουν, αλλά έχω κόλλημα να φαίνονται τα χείλη μου ενυδατωμένα και υγρά!

Ευχαριστώ και σένα Νεράιδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Δεν ξερω αν εχει πει καποιος αλλος για τα φυσικα καλλυντικα. Εννοω αυτα που μπορουμε να φιαξουμε μονοι μας στο σπιτι θα σας δωσω μια συνταγη για Πιλινκ προσωπου και σωματος, την εχω δοκιμασει και τα αποτελεσματα ηταν καταπληκτικα! προσοχη ομως μην εχετε καμοια αλεργια στα υλικα.
Θελουμε λιγο χυμο λεμονιου, ελαιολαδο και ζαχαρη αχνη. Στο σωμα μπορουμε να χρησιμοποιεισουμε και ζαχαρη κανονικη. Αφου εχουμε καθαρησει την επιδερμιδα μας απλονουμε τοσκευασμα (πρεπει να ειναι η υφη του σαν κρεμα αραιη.)και κανουμε κυκλικες κινησεις. Μετα ξεπλενουμε με χλιαρο νερο και σαπουνι της αρεσκιας μας. Ή λαλακτωμα.
αν το δοκιμασετε πειτε μου τα αποτελεσματα. Ευχαριστω και χαιρομαι αν βοηθησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Η σειρά le pliage της longchamp τι σας λέει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Η σειρά le pliage της longchamp τι σας λέει?

Δεν μου αρέσει καθόλου! Και τις κρατάνε όλες, δεν είναι ξεχωριστές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Τσαντα 16χρονου ΒΠ που εχει βαλει το χερι στην πριζα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mujer

Νεοφερμένος

Η mujer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!!!! Είμαι καινούρια στο forum και χαίρομαι πολύ που βρήκα αυτό το θέμα :D Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι όσες ξέρουν να μου πουν. Σκεφτόμουν να αγοράσω την ξυριστική μηχανή Silk epil αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει. Έλεγα να πάρω το τελεταίο μοντέλο που έχει βγει (winter rescue νομίζω λέγεται) Έχει αγοράσει καμία από εσάς αυτή ή κάποια παρόμοια; Πονάει πολύ; Επίσης θα ήθελα να μάθω αν θα έχω πρόβλημα με τους πόρους. Προς το παρόν δε φαίνονται οι πόροι στα πόδια μου αλλά φοβάμαι μήπως εμφανιστούν μετά από τη χρήση του. Γενικά, οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με αυτό θα ήταν πολύ χρήσιμη. Ευχαριστώ πολύ!!! :):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το έχω εγώ. Βέβαια έχω παλιό μοντέλο αρκετά και δεν ξέρω τι διαφορά μπορεί να έχει με κάποιο νέο, αλλά πάντως εγώ το αποφεύγω (εκτός αν μιλαμε για το πλάι του μπικίνι πχ, ή άλλη πολύ μικρή περιοχή), γιατί κάνει πάρα πολύ ώρα, πονάει σχετικά (όχι ανυπόφορα, αλλά εγώ κάνω και χαλάουα, δεν είμαι το μέτρο :D) και έχω παρατηρήσει πως στις γάμπες πχ μου γυρνάνε πιο πολύ οι τρίχες προς τα μέσα μετά (αλλά έχω και μια σχετική ευαισθησία, ακόμα και με χαλάουα γυρνάνε πολλές φορές).

Μάλλον δεν σε βοήθησα και πολύ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top