Τα ετερώνυμα έλκονται;

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Xαχαχα. Ελα μωρε, αφου και απο μονη σου το σκεφτεσαι. Αλλα , σιγουρα, αφου ΤΩΡΑ ειστε καλα, δεν τιθεται θεμα. Απλα καλο ειναι να ξερουμε που βαδιζομεν, ναι ; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Είμαι σίγουρη πως μόνο τα ετερώνυμα έλκονται...
Αν ο άλλος π.χ. ήταν ίδιος με εμένα θα ήταν σκέτη πανωλεθρία :mpliaks: (είμαι πολύ ξενέρωτη :P) κ γενικά τα ετερώνυμα αλληλοσυμπληρώνονται κ έχουν διακυμάνσεις, ενώ τα ομώνυμα είναι σαν μια ευθεία συνάρτηση (όταν y=β).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Νομιζω οτι αν μιλαμε ετσι σκετα για ομωνυμα και ετερωνυμα, υπεραπλουστευουμε κατι που απο τη φυση του ειναι πολυπλοκο.

Αν ηταν τοσο απλο, τοτε μια και η διαφοροποιηση απο ατομο σε ατομο ειναι πολυ συχνο, θα ταιριαζαν πολυ περισσοτερα ατομα με πολυ περισσοτερα άλλα. Που δεν ισχυει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Ελπίζω αυτή η "υπεραπλούστευση" του αγαπητού συμφορουμίτη Λορέν να μην στόχευε εμένα (:mad::P).

Κ για να γίνω λίγο πιο σαφής (για τους ξανθούς με αρχικό nick το L:D), το μόνο που εννοούσα είναι πως αν 2 άτομα έχουν τον ίδιο χαρακτήρα, τις ίδιες συνήθειες, τα ίδια πιστεύω κτλ... πολύ πιθανό να επέλθει λίαν συντόμως η βαρεμάρα κ ότι αυτό συνεπάγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ελπίζω αυτή η "υπεραπλούστευση" του αγαπητού συμφορουμίτη Λορέν να μην στόχευε εμένα (:mad::P).
Ο Λορέν ποιος ειναι ; Να τον ρωτησουμε δλδ, να ξερουμε :P

Κ για να γίνω λίγο πιο σαφής (για τους ξανθούς με αρχικό nick το L:D), το μόνο που εννοούσα είναι πως αν 2 άτομα έχουν τον ίδιο χαρακτήρα, τις ίδιες συνήθειες, τα ίδια πιστεύω κτλ... πολύ πιθανό να επέλθει λίαν συντόμως η βαρεμάρα κ ότι αυτό συνεπάγεται.
Τωρα που το συγκεκριμενοποιεις, συμφωνουμε πιο πολυ. Γιατι οκ, αν τα εχουν ολα ιδια πια, ναι θα εχουν περισσοτερες πιθανοτητες να βαρεθουν. Γιαυτο προσπαθησα να τα διαχωρισω στα προηγουμενα ποστ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Είμαστε ίδιοι στις αξίες που θεωρούμε ότι πρέπει να κατέχει κανείς(πίστη, ειλικρίνεια, αφοσίωση κλπ), είμαστε μέρα νύχτα στα hobby, στον τρόπο έκφρασης και στον τρόπο διασκέδασης.

Όπως καταλάβατε, πιστεύω ότι μια σωστή σχέση έχει βασικά–σημαντικά πράγματα που πρέπει να ταιριάζουν και λιγότερο σημαντικά, που μπορούν να διαφέρουν. Ή μάλλον, πρέπει να διαφέρουν. Έτσι για να αποφεύγεται (όσο είναι δυνατών) η ρουτίνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Να ρωτησω οσους διαφερουν πολυ σε χομπυ,ενδιαφεροντα, τροπους διασκεδασης : πως λυνετε το θεμα του να πατε εξω ; τη μια ειναι αγγαρεια του ενος , την αλλη αγγαρεια του αλλου ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Να ρωτησω οσους διαφερουν πολυ σε χομπυ,ενδιαφεροντα, τροπους διασκεδασης : πως λυνετε το θεμα του να πατε εξω ; τη μια ειναι αγγαρεια του ενος , την αλλη αγγαρεια του αλλου ;
εντάξει δεν είναι και αγγαρεία, συνήθως παλεύεται με λίγη υπομονή και καλή θέληση:). Τώρα σε περίπτωση που αυτός θέλει να δει πχ στο σινεμα τους tranformers κι εμένα μου σηκώνεται η τρίχα, ενώ αντίθετα εγώ θέλω να δω θέατρο αρχαία τραγωδία, το πολύ πολύ εκείνη τη μέρα πάμε με τους φίλους μας σινεμά και θέατρο αντίστοιχα, και end of story
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Να ρωτησω οσους διαφερουν πολυ σε χομπυ,ενδιαφεροντα, τροπους διασκεδασης : πως λυνετε το θεμα του να πατε εξω ; τη μια ειναι αγγαρεια του ενος , την αλλη αγγαρεια του αλλου ;
Στην δική μου περίπτωση δεν έχω εναλλακτική λύση. Βγαίνω με μια φίλη μου. Μου αρέσει το θέατρο, η συμφωνική μουσική και το μπαλέτο. Εκείνος είναι αμετάκλητος. «...δεν πρόκειται να πατήσω το πόδι μου εκεί μέσα».

...εγώ, σαν καλό παιδί που είμαι, έχω μάθει και τα μπουζούκια, και τα ρεμπεταντικα, και τους παραδοσιακούς χορούς να χορεύω στα πανηγύρια....είπες τίποτα?:P:P:P

Με λίγα λόγια… αγγαρεία μια, αγγαρεία δυο, στο τέλος σου αρέσει… ή χωρίζεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
εντάξει δεν είναι και αγγαρεία, συνήθως παλεύεται με λίγη υπομονή και καλή θέληση:). Τώρα σε περίπτωση που αυτός θέλει να δει πχ στο σινεμα τους tranformers κι εμένα μου σηκώνεται η τρίχα, ενώ αντίθετα εγώ θέλω να δω θέατρο αρχαία τραγωδία, το πολύ πολύ εκείνη τη μέρα πάμε με τους φίλους μας σινεμά και θέατρο αντίστοιχα, και end of story
Οκ, αλλα αν αυτο γινεται σε μονιμη βαση τοτε...

Στην δική μου περίπτωση δεν έχω εναλλακτική λύση. Βγαίνω με μια φίλη μου. Μου αρέσει το θέατρο, η συμφωνική μουσική και το μπαλέτο. Εκείνος είναι αμετάκλητος. «...δεν πρόκειται να πατήσω το πόδι μου εκεί μέσα» ...εγώ, σαν καλό παιδί που είμαι, έχω μάθει και τα μπουζούκια, και τα ρεμπεταντικα, και τους παραδοσιακούς χορούς να χορεύω στα πανηγύρια....είπες τίποτα?:P:P:PΜε λίγα λόγια… αγγαρεία μια, αγγαρεία δυο, στο τέλος σου αρέσει… ή χωρίζεις.:P
Εκεινος δλδ συνεχιζει να μην παταει εκει μεσα, αλλα εσυ αλλαξες και συνηθισες τον δικο του τροπο διασκεδασης στα μπουζουκια ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Να ρωτησω οσους διαφερουν πολυ σε χομπυ,ενδιαφεροντα, τροπους διασκεδασης : πως λυνετε το θεμα του να πατε εξω ; τη μια ειναι αγγαρεια του ενος , την αλλη αγγαρεια του αλλου ;

Εμείς έχουμε κωδικα, όταν έχω όρεξη να γελάσω ή να χαζολογάω πηγαίνω στα μέρη του, όταν θέλει εκείνος να χαζολογίσει πάμε στα δικά μου:P

Το θέμα είναι να υπάρχει διάθεση, ξέρω π.χ. όταν θέλω κλάμπ και εκείνος θέλει ρόκ λάιβ πάμε σε γνωστό μαγαζί στην Ρόδο που έχει 2 αίθουσες, πάω εγώ και χωρέυω και εκίνος είναι στο λάιβ, όταν θέλω κουβέντα πάω στην μεριά του, όταν θέλει να μηλήσει έρχετε σε μένα και τέλος.

Μετά σε χόμπυ έχω εγώ, ο μάικ είναι σε πλειστέισον, οπότε ή παίζω εγώ και εκείνος πίσω χαζέυει σε παιχνιδάκια ηλεκτρονικά ή παίζει μαζί μας για χαβαλέ, οπότε πάλι περνάμε καλά, στο μπόουλιγκ ιδικά εγώ το έχω πάρει σοβαρά και εκείνος για πλάκα, οπότε είμαστε μια χαρούλα.

Στο μόνο που είμαστε ίδιοι είναι στο σέξ όταν εγώ θέλω να είμαι απο πάνω θέλει και εκεινος απο πάνω όταν εγώ θέλω να είμαι απο κάτω θέλει και εκείνος, οπότε και το να είσαι ίδιος γκαντεμιά είναι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Να ρωτησω οσους διαφερουν πολυ σε χομπυ,ενδιαφεροντα, τροπους διασκεδασης : πως λυνετε το θεμα του να πατε εξω ; τη μια ειναι αγγαρεια του ενος , την αλλη αγγαρεια του αλλου ;

Βασικά δεν το βλέπω σαν αγγαρεία...
Το βλέπω ότι είμαι έξω με το αγόρι μου (καλά ο ρομαντισμός με έχει βαρέσει κατακέφαλα :P) και αυτό μου φτάνει...
Αν εγώ θέλω μπουζούκια μέχρι το πρωί θα βγω μόνη μου με την παρέα μου... Αν αυτός θέλει παρακμιακά μπαράκια θα πάει με την παρέα του και τέλος...
Τουλάχιστον έχουμε ένα κοινό σημείο...τα τσιπουράδικα :P
Και οκ θα πάμε σε μπαράκι που αρέσει και στους δυο και έχει γίνει το στέκι μας ;)
Για την μουσική, μου επιτρέπει να βάλω ότι θέλω στο αυτοκίνητο αν και όταν θέλει να βάλει τα δικά του δεν έχω πρόβλημα...(και ναι μερικά δεν αντέχω να τα ακούω:P)

Ταξιδάκια κάνουμε μαζί πλέον...αν και ο δικός μου έχει κάνει και μόνος του...εμένα μου φτάνει που πέρασε καλά...άλλωστε και να ήθελα λόγω δουλειάς δεν θα μπορούσα να τον ακολουθήσω...

Το θέμα χαλάει όταν το βλέπεις σαν αγγαρεία... Είναι αυτό που είπα και πριν... Θέλω, δεν θέλω και να σε καταλαβαίνει ο άλλος χωρίς γκρίνια και υστερίες... Και να τον καταλαβαίνεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
E να το λυσετε ρε παιδια αυτο με το σεξ. Καντε δυαδες διπλα διπλα και να στε και οι 2 απο πανω ή απο κατω :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
E να το λυσετε ρε παιδια αυτο με το σεξ. Καντε δυαδες διπλα διπλα και να στε και οι 2 απο πανω ή απο κατω :hehe:

Μην γελάς, μια ομοιότητα έχουμε και αυτή κατά μας είναι:worry:

Πάντως επειδή άκουσα για τσιπουράδικα, σκέυτομαι και μάς, λοιπόν πάμε σε ουζερί, εκείνος τρώει με coca cοla και εγώ πήνω ουζάκι με τσιγάρο, βλέπεις το τραπέζι κομένο στα 2, άσε που όποτε πάμε και ζητάμε ένα ούζο μια κοκακόλα και ένα τασάκι βαζουν ούζο και τασάκι μπροστά του και το αναψυκτικό σε μένα και μόλις φύγει το γκαρσόνι κάνουμε αλλαγές:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Εκεινος δλδ συνεχιζει να μην παταει εκει μεσα, αλλα εσυ αλλαξες και συνηθισες τον δικο του τροπο διασκεδασης στα μουζουκια ;

Δεν αλλάζω συνήθειες απλά τις εμπλουτίζω…;)...:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Hahahahaha καλοο.

αναμενοντας απαντηση στην ερωτηση μου, θελω να πω οτι ειμαι λιγο επιφυλακτικος οταν υπαρχουν τοσες διαφορές. Δηλαδη, για μενα η διασκεδαση ειναι σημαντικο κομματι του καθενα μας. Αν ειναι τοσο διαφορετικη , και αυτη , και ολα τα αλλα που αναφερατε, ....πολυ πιθανο να μην ταιριαζω με αυτο το ατομο in the first place!

EDIT : απαντηθηκε καθως εγραφα.

Ναι δεν παυει να σου αρεσει η συμφωνικη μουσικη κλπ...απλα...δεν κανεις αυτο που σου αρεσε αρχικα !

Και δεν ειναι "εμπλουτισμος" ολα...:whistle:

Αλλωστε δεν εχουμε παντα την περιπτωση οτι δεν ξεραμε ενα ειδος διασκεδασης, αλλα οτι το απορριπταμε. Αρα δεν ειναι τοσο οτι ανακαλυπτουμε κατι , όσο οτι προκειμενου να ειμαστε με τον ανθρωπο μας, συμβιβαζομαστε και υποχωρουμε. Αν τυχει και μας αρεσει μια ΝΕΑ εμπειρια οκ. Αλλα ποσο νεα να ειναι τα μπουζουκια. Ολοι ξερουμε πως ειναι, right?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν αλλάζω συνήθειες απλά τις εμπλουτίζω…;)...:P.


+1000

Σωστή, πολύ καλό αυτό που είπες, ακόμα και όταν κατι δεν πάει καλά ξέρεις ότι με ένα διαφορετικό άνθρωπο γνωρίζεις έναν άλλο τρόπο σκέψης, πιό ολοκληρομένο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
το παλιο ρητο "opposites attract" υσχει για μενα, εγω ως γνωστον ειμαι καφρος, ρεμαλι, λετσος - πειτε με οτι θετε - αλλα παντα κολλαω σε γυναικες εντελως ασχετα αποτι ειμαι εγω! εντελως διαφορετικα λεμε - γιατι; θα μου πειτε - ε λοιπον η απαντηση ειναι μια και πολυ απλη - ΧΗΜΕΙΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ναι δεν παυει να σου αρεσει η συμφωνικη μουσικη κλπ...απλα...δεν κανεις αυτο που σου αρεσε αρχικα !
Αρχικά έλεγα ότι θα ήταν ωραία να έχω παρέα τον άντρα μου όταν βγαίνω σε τέτοιες εκδηλώσεις. Μετά συμβιβάσθηκα με μια φίλη μου. Τι να κάνουμε? … δεν έτυχε να αγαπήσω έναν που να του αρέσει. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν πάω εγώ, ότι αλλάζω τις συνήθειες μου.


( Αφού και πριν να γνωρίσω τον άντρα μου με μια φίλη έβγαινα…:P:P:P)

Και δεν ειναι "εμπλουτισμος" ολα...:whistle:
Όχι βέβαια, είναι και συμβιβασμός.
Ξέρεις πόσες φορές με παρακάλεσε να μου μάθει κατάδυση? Ήμουν και εγώ αμετάκλητη… «όχι, δεν πρόκειται να βουλιάξω εγώ πιο βαθιά από ένα μέτρο…». Σιχαίνομαι τα extrem sports.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top