Επιλογή συντρόφου

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Είναι αλήθεια ότι οι περισσότερες σχέσεις γύρω μας βασίζονται τουλάχιστον αρχικά στην έντονη έλξη που αισθάνονται τα άτομα. Από εκεί και πέρα όμως, και ιδίως όσο περνάει ο καιρός και η σχέση εξελίσσεται, η επιλογή ενός ατόμου να είναι μαζί με ένα άλλο είναι πολύ πιο συνειδητή.
Αφήνετε τα πράγματα να κυλάνε μόνα τους ή να αποφασίζετε συνειδητά το να δημιουργήσετε σχέση με κάποιον?
Ποια κριτήρια παίζουν ρόλο για σας στην επιλογή αυτή? Υπάρχουν περιορισμοί που θέτετε σχετικά? Πχ συγκεκριμένη εμφάνιση , χαρακτήρας, συμπεριφορά λόγω των οποίων θα απορρίπτατε κάποιον, παρότι αυτός ενστικτωδώς σας αρέσει? Πόσο θα μπορούσατε να συμβιβαστείτε? Πόσο άλλαξαν ή πιστεύετε ότι μπορεί να αλλάξουν μελλοντικά, οι επιλογές αυτές και οι περιορισμοί που μπορεί να θέτετε? Εν τέλει πώς επιλέγει κάποιος τον ένα και μοναδικό άνθρωπο με τον οποίο θα είναι μαζί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zouzouna

Νεοφερμένος

Η zouzouna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά επέλεξα τον ανθρωπό μου με βασή την προσωπικότητα του και οτι είναι ένας χαρισματικός αντρας με απίστευτο και όμορφο εσωτερικό κόσμο . Για εμένα ισχύει οτι η εξωτερική ομορφια δεν μένει αυτό που ουσιαστικά ιθα μείνει ειναι ο χαρακτήρας και το πόσο ευτυχισμένη/νο σε κάνει ο/η συντροφός σου.
Δεν θα μπορύσα να συμβιβαστώ με κάποιον που με μειώνει σαν άτομο και σαν προσωπικότητα , μέ κάποιον που ειναι ψεύτης ή παρτάκιας .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχ... εμένα με τράβηξε το ταπεραμέντο, το χιούμος του και φυσικά το όμορφο πρόσωπο με τα λαμπερά μάτια.
Έμεινα για τη γλυκύτητα του χαρακτήρα του και τα νάζια του... και το σεξ!
Θα δυσκολευτώ πολύυυ να τον αποχωριστώ, αν ποτέ χρειαστεί, γιατί πλέον απλά είναι κομμάτι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Well, υποθέτω ότι είναι συνισταμένη όλων: χαρακτήρας+εξωτερική εμφάνιση+σεξ.
Προσωπικά, στις σχέσεις μου τα πράγματα κυλάνε ομαλά, δεν λέω "α, να θυμηθώ να πω στον Βαγγέλα να κάνουμε σχέση".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Προσωπικά, στις σχέσεις μου τα πράγματα κυλάνε ομαλά, δεν λέω "α, να θυμηθώ να πω στον Βαγγέλα να κάνουμε σχέση".
Το "αποφασίζετε συνειδητά να δημιουργήσετε σχέση με κάποιον" δίνει έμφαση στη συνειδητότητα της απόφασης και συνεπώς δεν ταυτίζεται με το παραπάνω, δηλαδή το "α, να θυμηθώ να πω σε κάποιον/α να κάνουμε σχέση".;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top