Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
παιδες, εχω ενα πολυ σοβαρο προβλημα με τον desktop Μου, ο οποιος ειναι αρκετα παλιος. (αγορασμενος το 2001)

εχει 2 usb θυρες πισω στο tower και η μια εσπασε.
δυστυχως, δια μαγειας, δε λειτουργει ουτε η αλλη.

αυτο εχει ως συνεπεια, να μη λειτουργει το ασυρματο ποντικι/πληκτρολογιο του, εφοσον συνδεεται με usb αλλα ουτε και ενα πραγματακι που το συνδεω με την αλλη εξοδο και βγαζει 4 εξοδους usb.

συνεπως, δεν μπορω να χρησιμοποιησω το πισι.
τα αρχεια που εχω μεσα δεν τα χρειαζομαι τωρα, αλλα θα τα χρειαστω αμεσα.

το desktop ειναι σε δικτυο με το laptop αλλα για να λειτουργησει προφανως πρεπει να ναι ανοιχτο και να εχω πληκτρολογησει και κωδικο ασφαλειας (δλδ χρειαζομαι πληκτρολογιο οπωςδηποτε)...

τι μου προτεινετε να κανω?

το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι να βρω απο καπου ενσυρματο, παλιο πληκτρολογιο και ποντικι που δε συνδερονται με usb αλλα με εκεινο το στρογγυλακι...
απο την αλλη ειναι τελειως πεταμενα λεφτα, οσα και να ναι...
μηπως να παω κατευθειαν για αναβαθμιση / νεα αγορα?

τι προτεινετε? ΣΟΣ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αν χρειάζεσαι άμεσα τα αρχεία σου, πήγαινε για ενσύρματο keyboard/mouse. Θα σου πάρει μακράν λιγότερο χρόνο από το να φτιάξεις ή να σου φτιάξουν τις USB.



Δες το σαν να παίρνεις backup εξοπλισμό. Δεν 'ναι πεταμένα λεφτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ναι.. απλα βρε γιωργο ειχα ξοδεψει απειρα για ασυρματα, και ειναι πολυ καλα και μου καθεται καπως να παρω για μια χρηση (εστω και αναγκης) αλλα.

δεν υπαρχει αλλη λυση ε?

λετε να επισκευαζεται? η να μπορει καπως να προστεθει εστω μια usb?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Στάνταρ επισκευάζεται βρε. Αν έχεις χρόνο πήγαινε να στο επισκευάσουν. :santa:


Αλλά αν εγώ τα 'χα άμεση ανάγκη θα πήγαινα αύριο πρωί-πρωί (μιας και σήμερα είναι κλειστά, νομίζω) για αγορά ενσύρματου πληκτρολογίου - ποντικιού. Είναι μακράν η πιο γρήγορη λύση.


Άλλωστε δες το ότι αγοράζεις κι εξοπλισμό για περιπτώσεις που χαλάνε τα ασύρματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
πως επισκευαζεται? τους παω ολο το ταουερ? κι αν ειναι πολυ παλια η μητρικη??:hmm:

ναι, αυτη ειναι η λυση αλλα ΜΟΛΙΣ ΠΡΟΧΤΕΣ πεταξα ακριβως αυτα που τωρα χρειαζομαι.. οποτε τα κλαιω λιγο γιατι θα ναι τελειως πεταμενα λεφτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Αν δανειζόσουν από κάποιο φίλο η αγόραζες ένα μεταχειρισμένο πληκτρολόγιο σε πολύ χαμηλή τιμή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ναι κι εγω αυτο σκεφτηκα.

ποιος εχει κιμπορντ και ποντικι ενσυρματα, παλια, που δεν τα θελει?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
ναι κι εγω αυτο σκεφτηκα.

ποιος εχει κιμπορντ και ποντικι ενσυρματα, παλια, που δεν τα θελει?:redface:
παρε με τηλεφωνο αυριο, εχω εγω πολλα και περρισευουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
hunteeeeeeeer!!!!!!!:kissing:
:bigarmhug:bigarmhug:bigarmhug

merci beaucoup, θα σε παρω αυριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μόνο δύο usb έχεις; Αν βάλεις το hub στην άλλη θύρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
α ναι, hub το λενε...
δες το πρωτο ποστ μου.

στη μια εχω ποντικι και πληκτρολογιο, στην αλλη hub.
και οι δυο χαλασμενες. τα γραφω και παραπανω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
και κατι αλλο, μικροπροβληματακι.

ψαχνω μερικες μερες να το κανω, αλλα δε ξερω πως.
θελω καθε που ανοιγω το πισι και ανοιγω firefox, να ανοιγουν αυτοματα 5 Tabs τα οποια θα ειναι πχ, το ενα Mail, Το αλλο in.gr, κλπ κλπ... δηλαδη προεπιλεγμενες τοποθεσιες.

γινεται αυτο? ξερετε πως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
γινεται και παραγινεται, θα ανοιξεις τα tabs που θελεις στον Firefox, θα πας tools, options και εκει που λεει start page θα πατησεις το κουμπακι που λεει use current pages
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μερσί και πάλι!!!:clapup:
πα να το κανω τώρα!


το κανα, ωραιαααα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αν θες να το κάνεις χειροκίνητα για κάποιο λόγο (πχ να προσθέσεις κι άλλη σελίδα, χωρίς να χρειαστεί να ξανανοίξεις τις αρχικές που θες), στο σημείο που βάζεις τις διευθύνσεις, θα τις χωρίσεις με | (που το βρίσκεις πατώντας shift και το πλήκτρο πάνω από το δεξί shift που κανονικά γράφει το \ - ελπίζω να κατάλαβες!) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πήρα αυτό κατά τη διάρκεια uninstall δύο προγραμμάτων:
Code:
The installshield engine (iKernel.exe) could not be launched. Access is denied.


Googleαρα το error message, βρήκα κάτι "λύσεις", όπως στο
Code:
https://consumer.installshield.com/kb.asp?id=Q110719



Αλλά
  1. Δεν καταλαβαίνω τι είναι ακριβώς αυτά (:P), αν μπορούσε κάποιος με 2 λόγια να μου πει γιατί δεν κατάλαβα. :P
  2. Τι απ' όλα αυτά πρέπει να κάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δοκίμασε την πιο απλή λύση για αρχή
https://consumer.installshield.com/kb.asp?id=Q108379
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν έχεις home, είναι λογικό.
Δοκίμασες καμία από τις άλλες λύσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
λοιπόν... όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει!

αντιμετωπίζω δύο διαφορετικά προβλήματα με τους browsers μου

με τον ΙΕ7, ξαφνικά δε μπορούμε ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ να γυρίσουμε τη γλώσσα στα Ελληνικά! Δε γυρνάει με τίποτα... μόνο αγγλικά δέχεται, και δεν γυρνάει ούτε "Χειροκίνητα" με το κουμπάκι της γλωσας που υπάρχει κάτω στην μπάρα


με τον FF 2.00.11 δεν μπορώ για κάποιο λόγο να εγκαταστήσω την εφαρμογή για την Ελληνική Ορθογραφία.
Εχει δεχτεί μια χαρά την Αγγλική, αλλά με την Ελληνική τίποτα (γιαυτό και τελευταίως βλέπετε όσοι ξέρετε ορθογραφία ότι κάνω λάθη :P)

any ideas?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top