Piercings

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
@Molka Χμμ... Εγω δεν εχω τρυπες για να εχω προσωπικη εμπειρια, αλλα βλεπωντας απο πολους γυρο μου που ασχολουνται θεωρουν οτι σε τρυπα πρεπει να βαζεις μονο χειρουργικο ατσαλι. Οταν φτανουμε στο streching βλεπω οτι το κοκαλο θεωριτε πολυ καλο (νομιζω ειναι ελαφρη και κατα τα αλλα εχει τα πλεωνεκτιματα του χειρουργικου ατσαλιου) και ειναι και πιο ακριβο. Απο εκει και περα... δεν ξερω τι να σου πω... Ολη μου η παρεα παντος εχει χειρουργικο ατσαλι

Το σκέφτηκα κι εγώ το κόκαλο και το ξύλο, αλλά εκτός του ότι είναι ακριβούτσικα, έχουν κι αυτά το μειονέκτημα του ακρυλικού, συγκρατούν δηλαδή body fluids και θέλουν πολύ καλό καθάρισμα. :hmm: Τελοσπάντων, σ' ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να βοηθήσεις :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iduna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Iduna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Απ' οσο γνωριζω μπορουν να κανουν το ιδιο ανετα με τατουατζιδικα. Δεν εχω κανει ουτε μια φορα σε τατουατζιδκο γτ αυτα που ξερω τουλαχιστον δε τα πολυεμπιστευομαι. Κανω σε χρυσοχοειο στη γειτονια μου κι αν δεν κανω εγω βλακεια στο αφτι μου προκεται για επιτυχια με τα ολα της η τρυπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Α, παραλίγο να το ξεχάσω, για πες μου Κρόνε, τι χρησιμοποιούν κυρίως όσοι ξέρεις, τέτοια ή τέτοια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
@iduna για αυτη ενταξη.... Αλλα θα εμπειστευοσουνα σε χρησοχωο να σου τρυπισει τον αφαλο η την ρωγα η κατι αλλο εκει κατω πχ;...

@molka
H μια φιλη μου ειχε ενα τετιο
και τωρα εχει κατι σαν αυτο αλλα σε χειρουργικο ατσαλι


Γενικα εχουν διαφοροι κατι τετιους κρικους σε αρκετα μεγαλο παχος (3-4)


Και γενικοτερα υπαρχει πολυ σαν το πρωτο που σου εδειξα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iduna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Iduna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Μολκα ναι, η πρωτη φωτο που εχει ο κρονος συναντιεται πιο πολυ. Σορυ που επεμβαινω, απλα το παρατηρησα :P
Krone εξαρταται τι μπορει να κανει. Αλλα για παραπανω απο μυτη θα πηγαινα η καπου που κανουν μονο piercings η τατουαζ ναι. Απλα σε σχεση με τα χρυσοχοεια μπορεις να βρεις περισσοτερα σκαρτα τατουατζιδικα πχ πιστευω (το καθενα στον τομεα του).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Μάλιστα.. ευχαριστώ παιδιά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iduna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Iduna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Μ' ενα πονο να σου.... γινει (?):D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.

tofugirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tofugirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Μου αρέσουν πάρα πολύ τα piercings στους άντρες. Εντάξει, δεν μιλάμε για υπερβολές αλλά στο φρύδι και στα αυτιά πχ το βρίσκω πολύ σέξι. Εγώ έχω τρυπημένη μύτη, φρύδι και αυτιά. Είχα και στον αφαλό όταν ήμουν στο γυμνάσιο αλλά την άφησα να κλείσει. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iduna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Iduna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Ο ανθρωπος μου...!
Στο φρυδι ποναει; τι επιπτωσεις εχει;
Ευχαριστω εκ των προτερων! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ο ανθρωπος μου...!
Στο φρυδι ποναει; τι επιπτωσεις εχει;
Ευχαριστω εκ των προτερων! :)

Αυτο με τον πονο οπως και με ολα ειναι αναλογα τον οργανισμο. παντος απο οσο ξερω δεν ειναι απο τα πολυ επιπονα σημεια. Η επιπτωσεις; Αν στο κανει κανας ασχετος η/και δεν το φροντιζεις σωστα μπορεις να παθεις βλεφαροπτωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iduna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Iduna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Ωραια ωραια. Πανω κατω αυτα ακουω και αυτα ειναι πιο λογικα. Κολωνω να κανω μαλλον κι ολο ρωταω. λολ. Για να δουμε...
Ευχαριστω, Τασο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eilat

Νεοφερμένος

Η eilat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Εκτος απ'τα κλασσικα στο λοβο του αφτιου,εκανα πριν 2 χρονια στα χειλη μου,στο πανω μερος.Στην αρχη με ενοχλουσε καθε φορα που ετρωγα γιατι μπλεκοταν η μπαρα στα δοντια μου,μετα που εβαλα ενα πιο μικρο με ενοχλουσε καθε φορα που φιλουσα καποιον,στη συνεχεια απαγορευοταν να το φοταω στη δουλεια μου οποτε πονουσε αρκετα να το μπαζοβγαζω συνεχεια,και ετσι το αφησα.
Παντως παρατηρησα οτι τωρα τελευταια κυκλοφορει πολυ τρυπημενη μυτη στη Ελλαδα,οταν ηρθα διακοπες κοιταζα ολες τις κοπελες στη μυτη για να το επιβεβαιωσω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kargas

Νεοφερμένος

Ο Kargas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Έχω 2 στα αυτιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Θέλω να κάνω ένα στο (αριστερό?)χέρι. Μεταξύ αντίχειρα και δείκτη!
Ξέρει/ Έχει δει κανείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, έχω δει.

Δες εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Το είδα!
Σαν ιδέα μ'αρέσει και αισθητικά,
Σκέφτομαι τις πρακτικές δυσκολίες:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τι να σου πω. Εγώ το βρίσκω ανατριχιαστικό και άβολο.

Κι εδώ... αντιβιοτικά και τέτοια βλέπω... :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Τελικά εδώ και τρεις μέρες απέκτησα και εγώ ένα piercing στον αφαλό.:) Είχα προετοιμαστεί ψυχολογικά για τον πόνο αλλά τελικά άδικα. Δεν μπορώ να πω ότι πόνεσα απλά επειδή δεν τα πάω καλά με τις βελόνες και από περιέργεια κοίταγα τη διαδικασία, ψιλοφρίκαρα. Ο άνθρωπος ήταν επαγγελματίας και φυσικά με πιστοποιητικό υγειονομικής υπηρεσίας. Απ' ό,τι μου έλεγε πάντως όσο ήμουν εκεί, τελευταία έχει πολύ κόσμο για piercing στο κάτω χείλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Πω, πω:(...
Ακούγεται δύσκολη κατάσταση. Μπρρρ, δεν τα μπορώ αυτά!
Προς το παρόν δεν κάνω τίποτα,
μέχρι να μιλήσω με κάποιον που να το έχει κάνει
ή με κάποιον ειδικό.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top