Κόστος για κουμπάρους... βάφτιση ή γάμος

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Aυτα για παπουτσια, κομμωτηρια και λοιπα πρωτη φορα ακουω οτι τα πληρωνει ο κουμπαρος:X

*Με το α πληθυντικο εννοω τους ψυχρους βορρειους :P

μαρή... εννοώ τα ρούχα της ίδιας της κουμπάρας :P δε θα πάει να χτενιστεί? σαν κατσουλίνο θα πάει να παντρέψει? :P
έχουν κι αυτά ένα σοβαρό κόστος που πρέπει να ληφθεί υπόψη στο μπάτζετ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Στη βαφτιση αν θυμαμαι καλα ειχαμε παρει τα ρουχα του πιτσιρικιου-σταυρουδακια-ταυτοτητες κτλ, τις μπομπονιερες(ολες :P), και τον στολισμο (λαμπαδες κτλ).

Και για το γαμο πλερωνουμε* απ'αυτα που πε η κουε, αυτα:
  • τις λαμπάδες
  • τον στολισμό της εκκλησίας με τα λουλούδια (όχι όμως το αμάξι, την ανθοδέσμη και τυχών κέντρο)
  • τα στέφανα
  • το δίσκο, το ποτήρια και μια μποτήλια για το κρασί (ψιλοπολυτέλεια)
  • το δώρο που θα κάνει στο ζευγάρι.
Aυτα για παπουτσια, κομμωτηρια και λοιπα πρωτη φορα ακουω οτι τα πληρωνει ο κουμπαρος:X

*Με το α πληθυντικο εννοω τους ψυχρους βορρειους :P

τα παπουτσια και κομμωτηρια καλη μου εννοει η κουε οχι του ζευγαριου:P
ο κουμπαρος δεν θα παει κομμωτηριο; δεν θα ντυθει; για τα προσωπικα του εξοδα μιλαει:P

με τοσο ψυχος που τρωμε γλυκεια μου ψυχροι θα μαστε τι να κανουμε;:P ρωτα αθηναιο αν αντεχει στις δικες μας θερμοκρασιες...ηρθε αθηναια απ το στεκι σαλονικα ενα σκ με τον πολυ ψοφο που εκανε πριν τα χριστουγεννα και μου λεγε ::confused::confused::confused: καλα πως αντεχετε; τοσο κρυο δεν εχω ξαναφαει στη ζωη μου:D:D:D:D :P:P:P (βγηκα οφφ σορυ:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
μαρή... εννοώ τα ρούχα της ίδιας της κουμπάρας :P δε θα πάει να χτενιστεί? σαν κατσουλίνο θα πάει να παντρέψει? :P
έχουν κι αυτά ένα σοβαρό κόστος που πρέπει να ληφθεί υπόψη στο μπάτζετ!

Χααααααα χαααααα:P Λεω κι εγω, συμφερει, να κουμπαριασω με Αθηναιους :P

Βικυ μη μασας, στον α πληθυντικο περιελαβα κι εμενα :)
(Τι ωραιαααα που χιονιζε χθεςςςςςςςς....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Χααααααα χαααααα:P Λεω κι εγω, συμφερει, να κουμπαριασω με Αθηναιους :P

Βικυ μη μασας, στον α πληθυντικο περιελαβα κι εμενα :)
(Τι ωραιαααα που χιονιζε χθεςςςςςςςς....)

δεν μασαω καλε μην ανησυχεις;) ειπαμε ψυχροι ειμαστε δεν σκαμπαζουμε απο τετοια.:P
που εισαι καλε και χιονισε;:confused: εδω δεν μας εριξε μεσα στην πολη τπτ και εχει ενα ψοφο δεν λεγεται...γυρω γυρω εριξε μονο.:/: τουλαχιστον θα μαλακωσει το κρυο αν χιονισει:worry: θελω χιονι τωρα που καθομαι σπιτι ακομη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Στη θεσσ ντε..δεν πηρες πρεφα? Κατα τις 8-9 εριχνε και πυκνο χιονι κιολας, ειχε αρχισει να πιανει σε σκεπες και αυτοκινητα, αλλα δεν κρατησε πολυ :~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Στη θεσσ ντε..δεν πηρες πρεφα? Κατα τις 8-9 εριχνε και πυκνο χιονι κιολας, ειχε αρχισει να πιανει σε σκεπες και αυτοκινητα, αλλα δεν κρατησε πολυ :~

χτες εγινε αυτο;:confused::confused::confused::confused:
κοιτα απο περιοχη σε περιοχη διαφερει ο καιρος.;)
εδω σε μας δυτικα μονο εβρεχε δεν χιονιζε...το ξερω σιγουρα αυτο γιατι ερχοταν κοσμος σπιτι μου λογω γιορτης και μου το λεγε. ανατολικα δεν ξερω τι εκανε:P...αλλο χωριο ειναι εκει:P στο δικο μας χωριο παντως δεν χιονισε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
μολκακι δεν τους παντρεψες εσυ; αλλον κουμπαρο ειχαν για το γαμο;:worry:
τον στολισμο για το γαμο τον εκανε το ζευγαρι;:worry:

Εγώ μόνο βάφτισα την μπέμπα, είχαν άλλους κουμπάρους για τον γάμο :P Οι οποίοι κουμπάροι τα φυσάγανε κιόλας, τι να κλ@σω εγώ το άεργο; :P Τον στολισμό τον έκανε το ζευγάρι αν δεν κάνω λάθος, δεν ασχολήθηκα εγώ με αυτές τις λεπτομέρειες.. :P

Και όντως, τον βρίσκω κι εγώ μεγάλη σπατάλη τον στολισμό-υπερπαραγωγή, εμείς ήμασταν απλό μυστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Καλά αυτά με τα κουμπαριά έχουν ξεφτιλιστεί πολύ. Καταρχήν λές έλα να με τιμήσεις, πάντρεψέ με, αλλά πρέπει να ξεπαραδιαστείς για να με τιμήσεις.
Εγώ στο γάμο μου δεν θα υποχρεώσω τον κουμπάρο για τπτ πέρα απο το να αλλάξει τα στέφανα.Δατς ολ. Ε και το δώρο του να φέρει φυσικά.
Όι περισσότεροι βγάζουν όλη τους τη γυφτιά όταν είναι να παντρευτούν ή να παντρεψούν.
Φιλίες έχουν χαλάσει με αυτές τις γελοιότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
AX!!!!
έχω κάνει και τα δύο!

λοιπόν....
οι υποχρεώσεις του κουμπάρου είναι οι εξής
Για το γάμο πληρώνει
  • τις λαμπάδες
  • τον στολισμό της εκκλησίας με τα λουλούδια (όχι όμως το αμάξι, την ανθοδέσμη και τυχών κέντρο)
  • τα στέφανα
  • το δίσκο, το ποτήρια και μια μποτήλια για το κρασί (ψιλοπολυτέλεια)
  • το δώρο που θα κάνει στο ζευγάρι
  • διάφορες πολυτέλειες του στυλ, βεγγαλικά.. χορωδία κλπ (αυτά αν έχεις το μαρούλι και περισσεύει)
  • τα καινούργια ρούχα και το κομμωτήριο και παπούτσια κλπ :P
Στην Ρόδο έχουμε
  • τον δίσκο ποτήρια και τα ρέστα
  • τις λαμπάδες,
  • την Εκκλησία
  • τις μπομπονιέρες
  • και ένα σεντόνι που βάζουν πάνω στο ζευγάρι
όσα έχεις... τόσα πληρώνεις! Στην καλύτερη πάντως... χρειάζεσαι κανα τριχίλιαρο! :/:

Λοιπόν εδώ στους γάμους βγάζεις με ένα 300-600 ευρώ, τα υπόλοιπα είναι του ζευγαριου:worry:


Για τη βάφτιση...
  • τα βαφτιστικά του μωρού και τη λαμπάδα που πάνε πακέτο (βρίσκεις με 400 αλλά και με 1000)
  • τον σταυρό με την αλυσίδα (ο πιο οικονομικός πάει 350.. οι κοριτσίστικοι είναι πιο ακριβοί)
  • στολισμό της κολυμπίθρας με λουλούδια αν θέλει καθώς και στολισμό με μπαλόνια στον περίβολο (κι αυτά είναι ανάλογα με τον όγκο και τα σχέδια... το λιγότερο υπολογίζεις μια 500άρα)
  • τα ρούχα το κομμωτήριο τα παπούτσια κλπ :P
όπως κατάλαβες.... στην καλύτερη 1500 τα έχεις στο νερό...

Σωστή στην Ρόδο είναι αυτά, εκτώς από το στολισμό της Εκκλησίας αυτά είναι των γονιών, αλλα πληρώνεις μπομπονιέρες, περίπου πιάνει ένα 1000κακι


Τώρα Βάσω διάλεξε, θές γάμο στην Ρόδο ή στην Σαλονίκη;:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Και πάντως συμφέρει πιο πολύ να παντρέψεις, παρά να βαφτίσεις. Στη βάφτιση μετά υπολογίζεις κάθε χρόνο τρία δώρα στάνταρ, συν λαμπάδες, ρουχαλάκια, παπουτσάκια και δεν συμμαζεύεται. Δλδ, δεν θα το έκανα παρά για μόνο για πολύ δικό μου άνθρωπο για να έχω κι επαφές με το παιδί (όχι σαν την δικιά μου που μια που με βάφτισε και μία που δεν την ξανάδα! :mad:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Και πάντως συμφέρει πιο πολύ να παντρέψεις, παρά να βαφτίσεις. Στη βάφτιση μετά υπολογίζεις κάθε χρόνο τρία δώρα στάνταρ, συν λαμπάδες, ρουχαλάκια, παπουτσάκια και δεν συμμαζεύεται. Δλδ, δεν θα το έκανα παρά για μόνο για πολύ δικό μου άνθρωπο για να έχω κι επαφές με το παιδί (όχι σαν την δικιά μου που μια που με βάφτισε και μία που δεν την ξανάδα! :mad:)


Ελα να σου πώ, γιαυτό λένε ότι καλύτερα να βαφτίζεις ανήψη παρά ξένο, ο ξένος άν δεν έχεις διάθεση πάς με το ζόρυ, ενώ δικό σου παιδί, όταν πάς σε όλα πάς και σε αυτό με κάτι ποιό ακριβό, πάντως η βάφτηση θεωρήτε ακριβή επειδή λένε ότι είναι το πνευματικό παιδί σου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ελα να σου πώ, γιαυτό λένε ότι καλύτερα να βαφτίζεις ανήψη παρά ξένο, ο ξένος άν δεν έχεις διάθεση πάς με το ζόρυ, ενώ δικό σου παιδί, όταν πάς σε όλα πάς και σε αυτό με κάτι ποιό ακριβό, πάντως η βάφτηση θεωρήτε ακριβή επειδή λένε ότι είναι το πνευματικό παιδί σου:P
Δεν διαφωνώ, αλλά με δεδομένο πως δεν έχω αδέρφια, ανήψι δεν πρόκειται να δω, οπότε μόνο αν βαφτίσω καμιάς πολύ καλής μου φίλης το παιδί θα γίνω νονά! :P (Και σε αυτά θα έπαιρνα ούτως ή άλλως δώρο επίσης.. αν είχαν γεννηθεί δλδ, γιατί όλες μου οι φίλες είναι σουρλουλούδες και δεν θέλουν να γίνουν μανάδες ακόμα :bleh: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Τώρα Βάσω διάλεξε, θές γάμο στην Ρόδο ή στην Σαλονίκη;:P:P:P

μωρε αν μπορουσα να παντρεψω στη ροδο τρεχοντας θα ερχομουν:P:P:P
εχουμε και το αμαξι τωρα απο δω και περα και το σκεφτομαστε:worry: δεν ειναι και λιγα ενας γαμος και μια βαφτιση...

Και πάντως συμφέρει πιο πολύ να παντρέψεις, παρά να βαφτίσεις. Στη βάφτιση μετά υπολογίζεις κάθε χρόνο τρία δώρα στάνταρ, συν λαμπάδες, ρουχαλάκια, παπουτσάκια και δεν συμμαζεύεται. Δλδ, δεν θα το έκανα παρά για μόνο για πολύ δικό μου άνθρωπο για να έχω κι επαφές με το παιδί (όχι σαν την δικιά μου που μια που με βάφτισε και μία που δεν την ξανάδα! :mad:)

καγιρι αν θες να εισαι σωστος στο βαφτηστηρι σου θα τα κανεις ολα σωστα.και τα δωρα του και τις λαμπαδες του και τα ολα του. ειδικα αν ο ενας απ το ζευγαρι που θα παντρεψεις ειναι πολλα χρονια φιλος και ξερεις με τι ανθρωπο εχεις να κανεις.;) και μενα ο νονος μου μεχρι τα 10-12 ερχοταν σε γενεθλια κλπ και μονο τοτε μου δινε δωρο...ποτε αλλοτε...απο τοτε μην ειδατε τον παναη:worry: ουτε ενα τηλ δεν με παιρνει.
εγω πιστευω οτι και 30 χρονων να γινει το βαφτηστηρι πρεπει να του κανεις δωρο σε γενεθλια τουλαχιστον...νταξ πασχα και χριστουγεννα δεν κανεις λαμπαδες πια αλλα και παλι κατι θα πας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jelipop

Νεοφερμένος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Tελικά μάθαμε άλλες τιμούλες ?!! Γιατι παίζει κ γώ να γίνω κομπάρα !!!! :P
Mόνο όμως θα τους παντρέψω διότι έχω ήδη βαπτιστήρι κ το νινάκι που θα γεννηθεί ειναι κοριτσάκι οπότε ο άντρας μου θα βαπτίσει το μωρό !( μαζί αν ειναι θα τους παντρέψουμε) !!

ΥΓ. Γάμος & Βάπτιση μαζί !! Πιστεύετε λιγότερο κόστος ?!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasulis

Νεοφερμένος

Ο tasulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Διαβαζω τοση ωρα τι λεει η καθεμια, απορω πως στις μερες μας γραφεται η καθεμια τι κανουν στα μερη σας ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΖΗΤΑΤΕ ΑΠΟ ΤΟΥς ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ προσκλησεις και μπομπονιερες και οτι αλλο σας κατεβει????? Μα ειναι δυνατον.
Εγω εγινα κουμπαρος και εκανα 3 κουμπαρους, ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΑ ΚΑΝΕΝΑΝ να πληρωσει ολα αυτα τα περιεργα που λετε. Ηθελα απλα ενα ανθρωπο ΑΞΙΟ ΝΑ με στεφανωσει και μετα να λαδωσει τα παιδια μου. ΜΕ τον κουμπαρο που με στεφανωσε το 2003 με το ΖΟΡΙ πηρα 1000 ευρω γιατι φτασαμε λιγο πριν τον καυγα. Δεν ηθελα τιποτα αλλα προκειμενου να μαλωσουμε............ Τους αλλους με τα παιδια μου μειναμε ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΤΥΠΙΚΑ, σταυρο και ρουχα. ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ολες σας τοτε θελετε να βγαλετε τα αποθημενα σας????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
καταρχην καλοσωρισες τασουλη:)

δεν νομιζω οτι αυτα που ανεφεραν οι κοπελες ειναι θεμα αποθημενων ή οτιδηποτε αλλο. μαλλον ακολουθουν την παραδοση. οπως εσυ παρολιγο να τσακωθεις με τους φιλους σου και στο τελος ενεδωσες σε κατι που ηθελαν να σου προσφερουν το ιδιο και οι υπολοιποι. δεν εχει σημμασια τι κανει ο αλλος ή ποσα δινει. η πραξη ειναι που μετρα σε ολα και η διαθεση. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasulis

Νεοφερμένος

Ο tasulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγω πηγα να τσακωθω γιατι δεν ηθελα ουτε ενα ευρω να επιβαρυνθει. Θεωρω τιμη μου που ενας φιλος μου με στεφανωσε οπως επισης νοιωθω απεραντι τιμη στα ατομα που βαφτισαν τα παιδια μου. Η εγηξηση ηταν απλη απο την αρχη σε ολους. ΠΕρα τα τυπικα(σταυρος και ρουχα παιδιων ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Ηθελα απλα ενα ανθρωπο ΑΞΙΟ ΝΑ με στεφανωσει και μετα να λαδωσει τα παιδια μου
+1 :)

αλλά λόγω κρίσης , θα συνεχίσω το ποστ :

Διαβαζω τοση ωρα τι λεει η καθεμια, απορω πως στις μερες μας γραφεται η καθεμια τι κανουν στα μερη σας ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΖΗΤΑΤΕ ΑΠΟ ΤΟΥς ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ προσκλησεις και μπομπονιερες και οτι αλλο σας κατεβει????? Μα ειναι δυνατον.
Εγω εγινα κουμπαρος και εκανα 3 κουμπαρους, ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΑ ΚΑΝΕΝΑΝ να πληρωσει ολα αυτα τα περιεργα που λετε. Ηθελα απλα ενα ανθρωπο ΑΞΙΟ ΝΑ με στεφανωσει και μετα να λαδωσει τα παιδια μου. ΜΕ τον κουμπαρο που με στεφανωσε το 2003 με το ΖΟΡΙ πηρα 1000 ευρω γιατι φτασαμε λιγο πριν τον καυγα.

επισυνάπτω τον τραπεζικό μου λογαριασμό

ΠΟΤΕ δεν θα ήθελα να τσακώνονται καλοί φίλοι - δώστε σε μένα τα λεφτά και θα τα πάρω με το ΖΟΡΙ

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Κουμπάροι, μην ξεχνάτε και τους ψάλτες. Δεν πληρώνονται όσο κάποιοι νομίζουν και μπορεί να κάνουν μεγάλες αποστάσεις για να έρθουν να ψάλουν στον γάμο ή στο βαφτίσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Γιατί πληρώνονται οι ψάλτες;;;Δεν πάνε μαζί με την εκκλησία; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top