Πρόθεση ψήφου - Αύγουστος & Σεπτέμβριος 2013

Πρόθεση ψήφου - Αύγουστος & Σεπτέμβριος 2013

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 133)
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    Ψήφοι: 8 6.0%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 2 1.5%
  • Δράση

    Ψήφοι: 4 3.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 23 17.3%
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 14 10.5%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 3 2.3%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 6 4.5%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 32 24.1%
  • Χρυσή αυγή

    Ψήφοι: 16 12.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 11 8.3%
  • Λεύκο

    Ψήφοι: 3 2.3%
  • Αποχή

    Ψήφοι: 11 8.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από fockos:
Δε συμπαθώ τον λαϊκισμό αυτού του κόμματος

Μα ο Σαμαράς ακροδεξιά είναι και μεγάλος λαϊκιστής το έπαιζε πολλά χρόνια λαϊκιστής πρίν γίνει πρωθυπουργός
Όλα τα κακά πάνω του τα έχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καταρχας ο Σαμαρας παλια ηταν αυτος που στην ουσια εριξε την ΝΔ επι Μιτσοτακη. Και δηλωνε οτι δεν θα ξαναπαει ποτε εκει...:P Και επι ΓΑΠ ηταν πολεμιος του Μνημονιου (Ζαπειο 1,2 κτλ). Απο τοτε που πηγαινε στο Κολεγιο Αθηνων (ξερουμε ατομο που τον ειχε συμμαθητη) εως σημερα παραμενει σιχαμενο ατομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ειλικρινά δε ξέρω τι θα ψηφίσω του χρόνου...Δεν υπάρχει κάποιο κόμμα που να είναι σωστό γενικά.
Ευτυχώς ούτε είμαστε οικογένεια που ασχολείται φανατικά με την πολιτική και υποστηρίζει ένα κόμμα άκριτα (πράγμα που απεχθάνομαι) . Οπότε ότι μου έρθει εκείνη την στιγμή.Μπορεί να το ρίξω και άκυρο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Ειλικρινά δε ξέρω τι θα ψηφίσω του χρόνου...
Ούτε κι εγώ, αλλά σίγουρα δεν θα ψηφίσω κάποιο από τα μνημονιακά.
Μπορεί να το ρίξω και άκυρο.
Αυτό δεν θα το κάνω, γιατί ποσοστιαία θα πάει στο πρώτο, αλλά μέχρι τότε (ή και νωρίτερα) βλέπουμε.
Θα κρίνω κι εγώ εκείνη την περίοδο και ανάλογα θα το ρίξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Μα ο Σαμαράς ακροδεξιά είναι και μεγάλος λαϊκιστής το έπαιζε πολλά χρόνια λαϊκιστής πρίν γίνει πρωθυπουργός
Όλα τα κακά πάνω του τα έχει

Ε τι να κάνω να ψηφίσω τον Τσίπρα αυτόν δε τον πάω καθόλου. Ούτε εγώ δε συμπαθώ τον Σαμάρα αλλά από το να μην ψηφίσω του καλύτερα να ψηφίσω αυτόν που θεωρώ λιγότερο κακό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzatziki lover

Νεοφερμένος

Η tzatziki lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Ε τι να κάνω να ψηφίσω τον Τσίπρα αυτόν δε τον πάω καθόλου. Ούτε εγώ δε συμπαθώ τον Σαμάρα αλλά από το να μην ψηφίσω του καλύτερα να ψηφίσω αυτόν που θεωρώ λιγότερο κακό

Δηλαδη ο Σαμαρας ειναι αυτος που θεωρεις λιγοτερο κακος; :knife: Σε αλλο συμπαν ζεις; Εκτος και αν εισαι κανας εφοπλιστης, που τοτε με το δικιο σου να τον ψηφιζεις.
Παντως την νοοτροπια του δεν μου αρεσει κατι, αρα θα αρκεστω στο λιγοτερο κακο, δεν την καταλαβα ποτε. Αν δεν σου αρεσει κατι, προσπαθησε να δημιουργησεις κατι που να σου ταιριαζει και να συμφωνει με τις αποψεις και τα πιστευω σου. Και το λεω γιατι, απ'οτι φαινεται, πολλοι ειναι αυτοι που δεν τους αρεσει η πολιτικη κανενος κομματος, αλλα εκτος απο το να γκρινιαζουν, δεν κανουν τιποτα ουσιαστικο για να αλλαξει η κατασταση. Τοσο πολυ σας τρομαζει η ενεργη συμμετοχη; Γιατι νομιζω οτι η παθητικη σταση δεν βγαζει σε τιποτα καλο, κανεις δεν σωθηκε απο τον καναπε του και καμια αλλαγη δεν εγινε χωρις τρεξιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Και μεχρι να περιμενουμε την ευρωπη να παρει μπρος(που δεν προκειται να συμβει κατι τετοιο), οι αθωοι μας φιλοι οι ΧΑτες θα προσπαθησουν να ξεπαστρεψουν καθε μεταναστη, οποιονδηποτε μοιαζει με μεταναστη και δεν καλυπτει τα κριτηρια της αριας φυλης(λες να ξεπαστρεψουν και τον κασιδιαρη :hmm:), οποιονδηποτε εχει διαφορετικες αντιληψεις με τους ιδιους(αριστερους, αθεους, ΑΜΕΑ, γκευ, λεσβιες, τρανς κλπ), οι γυναικες θα μπουμε πισω στις κουζινες τους γιατι πανω απ'ολα ειμαστε νοικοκυρες και εργοστασια παραγωγης αριων μωρων(νομιζω φτανουν τοσα παραδειγματα).
Και τελικα στην Ελλαδιτσα που ονειρευεσαι, θα χουν μεινει μονο ουγκανα με ξυρισμενα κεφαλια, μαιανδρους και σβαστικες τατουαζ, που πιστευουν στο 12θεο και μαχαιρωνουν οποιον δεν τους καθεται καλα στο ματι. Εβαλα τα χερια μου και εβγαλα τα ματια μου. Σορυ αλλα δεν ειμαι τοσο μαζοχα, προτιμω να κανω κατι πιο αμεσο απο το να περιμενω την ευρωπη να σωσει τα τομαρια μας απο τους νεοναζι.


υπερβάλεις για να καλύψεις την ανυπαρξία του λόγου σου.

η χα είναι ήδη στο 14%, θέλω να μου πεις ένα μετανάστη που δολοφονήθηκε από την χα
και θα σου πω 100 ημεδαπούς που δολοφονήθηκαν από μετανάστες.

τα ευχολόγια ειναι εύκολα, λύση έχεις που να σε φέρει αντιμέτωπη με το σύστημα
και να το κερδίσεις;

εγώ είπα, κκε ή χα,
εσύ είπες κάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Δηλαδη ο Σαμαρας ειναι αυτος που θεωρεις λιγοτερο κακος; :knife: Σε αλλο συμπαν ζεις; Εκτος και αν εισαι κανας εφοπλιστης, που τοτε με το δικιο σου να τον ψηφιζεις.
Παντως την νοοτροπια του δεν μου αρεσει κατι, αρα θα αρκεστω στο λιγοτερο κακο, δεν την καταλαβα ποτε. Αν δεν σου αρεσει κατι, προσπαθησε να δημιουργησεις κατι που να σου ταιριαζει και να συμφωνει με τις αποψεις και τα πιστευω σου. Και το λεω γιατι, απ'οτι φαινεται, πολλοι ειναι αυτοι που δεν τους αρεσει η πολιτικη κανενος κομματος, αλλα εκτος απο το να γκρινιαζουν, δεν κανουν τιποτα ουσιαστικο για να αλλαξει η κατασταση. Τοσο πολυ σας τρομαζει η ενεργη συμμετοχη; Γιατι νομιζω οτι η παθητικη σταση δεν βγαζει σε τιποτα καλο, κανεις δεν σωθηκε απο τον καναπε του και καμια αλλαγη δεν εγινε χωρις τρεξιμο.


Φίλε μου όταν έρθει ο Τσίπρας στην κυβέρνηση θα γίνει οτι έγινε στην Κύπρο επί Χριστόφια ο οποίος μετέτρεψε μια από τις καλύτερες οικονομίες του κόσμου σε μνημόνιακο καθεστώς

Δε με εκφράζει τπτ πλέον για να ψηφίσω έχω να ψηφίσω πάνω από 4 χρόνια απλά θεωρώ την απραξία μικρότερο κακό. Ουσιαστικά με την ψήφο μου διαλέξω μνημονιακή ή μη μνημονιακή πολιτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
υπερβάλεις για να καλύψεις την ανυπαρξία του λόγου σου.

η χα είναι ήδη στο 14%, θέλω να μου πεις ένα μετανάστη που δολοφονήθηκε από την χα
και θα σου πω 100 ημεδαπούς που δολοφονήθηκαν από μετανάστες.

τα ευχολόγια ειναι εύκολα, λύση έχεις που να σε φέρει αντιμέτωπη με το σύστημα
και να το κερδίσεις;

εγώ είπα, κκε ή χα,
εσύ είπες κάτι;

Σου προτίνω να δεις το American History X (αν και παλιά ταινία) και εύχομαι να αλλάξεις γνώμη.

Ε τι να κάνω να ψηφίσω τον Τσίπρα αυτόν δε τον πάω καθόλου. Ούτε εγώ δε συμπαθώ τον Σαμάρα αλλά από το να μην ψηφίσω του καλύτερα να ψηφίσω αυτόν που θεωρώ λιγότερο κακό

Αρχικά το καλύτερος δεν σημαίνει καλός.Έχεις 4 μαθητές που εχουν στα 20 : 4.5 , 4.8 , 5.2 , 5.7 . Κανένας από αυτούς δεν είναι καλός , αλλά ο καλύτερος είναι αυτός με το 5.7 (κάπως έτσι είναι και στην πολιτική) .

Αντικειμενικά τώρα, ο Σαμαράς έχει αποδείξει περίτρανα ότι δεν έχει κάνει τίποτα ουσιαστικό για την Ελλάδα.Όπως και το ΠΑΣΟΚ τόσα χρόνια.Η μόνη σου επιλογή άρα, είναι να δοκιμάσεις κάποιον , ο οποίος δεν έχει ανέβει ποτέ στο παρασκήνιο.Δηλαδή ΧΑ,ΣΥΡΙΖΑ,Ανεξάρτητους,Κουβέλη,ΚΚΕ. Από αυτά το 1ο το αποκλείω ,όπως ανέφερα τον λόγο στον Ajusshi.Ανεξάρτητους και Κουβέλη ,δεν θα ψήφιζα ποτέ,γιατί είναι κόμματα που έγιναν τελευταία στιγμή και κάνουν πολλές κατρακύλες(ειδικά του Κουβέλη).Επομένως μένει το ΚΚΕ και ο ΣΥΡΙΖΑ(για μένα).Τώρα αν είσαι άνθρωπος με λογική, και δεν φας την προπαγάνδα των ΜΜΕ(όπως οι περισσότερες γιαγιάδες/παππούδες και άνθρωποι από χωριά(no offense)) ,που εξυπηρετούν κόμματα συγκεκριμένα(όπως έγινε στις τελευταίες εκλογές που έλεγαν ότι σε περίπτωση που ανέβει ο ΣΥΡΙΖΑ ,θα βγουμε από την ΕΕ) ,έχεις ελπίδες κάτι να γίνει.Μπορεί και να μην γίνει τίποτα και να είναι χειρότερα και από την ΝΔ/ΠΑΣΟΚ που ήταν τόσα χρόνια.Απλά δεν τους έχεις ψηφίσει για να ξέρεις τι είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Σου προτίνω να δεις το American History X (αν και παλιά ταινία) και εύχομαι να αλλάξεις γνώμη.


φίλε μου, εγώ τα έχω σχεδόν ζήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
δεν έχετε καταλάβει τι γίνεται,
κι'όταν το καταλάβετε και έχοντας φύγει από τη σκέπη των μαμαδομπαμπάδων,
είμαι σίγουρος πως δεν θα βρίσκεστε πια εδώ.

ο χρόνος θα δείξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Αντικειμενικά τώρα, ο Σαμαράς έχει αποδείξει περίτρανα ότι δεν έχει κάνει τίποτα ουσιαστικό για την Ελλάδα.Όπως και το ΠΑΣΟΚ τόσα χρόνια.Η μόνη σου επιλογή άρα, είναι να δοκιμάσεις κάποιον , ο οποίος δεν έχει ανέβει ποτέ στο παρασκήνιο.Δηλαδή ΧΑ,ΣΥΡΙΖΑ,Ανεξάρτητους,Κουβέλη,ΚΚΕ. Από αυτά το 1ο το αποκλείω ,όπως ανέφερα τον λόγο στον Ajusshi.Ανεξάρτητους και Κουβέλη ,δεν θα ψήφιζα ποτέ,γιατί είναι κόμματα που έγιναν τελευταία στιγμή και κάνουν πολλές κατρακύλες(ειδικά του Κουβέλη).Επομένως μένει το ΚΚΕ και ο ΣΥΡΙΖΑ(για μένα).Τώρα αν είσαι άνθρωπος με λογική, και δεν φας την προπαγάνδα των ΜΜΕ(όπως οι περισσότερες γιαγιάδες/παππούδες και άνθρωποι από χωριά(no offense)) ,που εξυπηρετούν κόμματα συγκεκριμένα(όπως έγινε στις τελευταίες εκλογές που έλεγαν ότι σε περίπτωση που ανέβει ο ΣΥΡΙΖΑ ,θα βγουμε από την ΕΕ) ,έχεις ελπίδες κάτι να γίνει.Μπορεί και να μην γίνει τίποτα και να είναι χειρότερα και από την ΝΔ/ΠΑΣΟΚ που ήταν τόσα χρόνια.Απλά δεν τους έχεις ψηφίσει για να ξέρεις τι είναι.


Φίλε μου το ότι το μνημόνιο απέτυχε δε σημαίνει ότι οι αλλες πολιτικές θα πετύχουν παραπάνω. Προσωπικά ο λόγος που δε ψηφίζω Τσίπρα είναι διότι φοβάμαι ότι θα γίνει κάτι παρόμοιο που έγινε στην μεγαλόνησο. Ο Χριστόφιας είχε παραλάβει μια από τις καλύτερες οικονομίας του κόσμου και οδήγησε ουσιαστικά το νησί στην Χρεωκοπία δε φαντάζομαι τι θα γίνει αν γίνει σε αυτό σε μια ήδη κατεστραμμένη οικονομία όπως αυτή της Ελλάδας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_Shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χορτιάτη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Ενω με το Σαμαρά και την πολιτική μνημονίου πάμε καλά? Γενικά ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ???
Το χρέος προ δανεισμού από το ΔΝΤ ήταν μικρότερο από ότι είναι τώρα.
Και ακούμε και για σαξές στόρυ και έχουμε τη δεξιά πρώτη στα πανεπιστήμια.
Τι καλά:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Ενω με το Σαμαρά και την πολιτική μνημονίου πάμε καλά? Γενικά ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ???
Το χρέος προ δανεισμού από το ΔΝΤ ήταν μικρότερο από ότι είναι τώρα.
Και ακούμε και για σαξές στόρυ και έχουμε τη δεξιά πρώτη στα πανεπιστήμια.
Τι καλά:clapup:

Ο Σαμαράς θα κριθεί χρόνια μετά από την ιστορία δε μπροούμε να τον κρίνουμε ώριμα. Αν ο Τσίπρας βγει και ουσιαστικά υποτιμήσει το νόμισμα μας δίνοντας προνόμια σε πολίτες της χώρας αλλοδαπούς σε 4, 5 χρόνια ενώ τα πρώτα χρόνια θα νομίζουν όλοι πως είναι καλή πιολιτική σε 4,5 χρόνια θα έχουμε χειρότερη κατάστσαη από την σημερινή.

Ας κοιτάξουμε λίγο τι εγινε στην Κυπρο επί Χριστόφια και μετά ας κρίνουμε πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Τὸ μόνο συμπέρασμα ποὺ μποροῦμε νὰ βγάλουμε ἀπὸ αὐτὴν τὴν ψηφοφορία εἶναι ὅτι τὸ φόρουμ εἶναι ἀριστεροκρατούμενο. Μόνο αὐτό. Εὐτυχῶς πάντως δὲν εἶναι αὐτὲς οἱ πραγματικὲς ἀναλογίες στὴν κοινωνία. Τὸ δεῖγμα προφανῶς καὶ δὲν εἶναι ἀντιπροσωπευτικὸ ὁπότε μὴ χαίρεστε κυρίως οἱ Συριζαῖοι. Ἀκόμα ὅμως καὶ αὐτοὶ ποὺ εἶπαν ὅτι θὰ ψηφίσουν ΣΥ.ΡΙΖ.Α., στὴν πλειοψηφία τους εἶμαι σίγουρος ὅτι δὲν ὑποστηρίζουν τοὺς κεντροασιάτες καὶ ἀφρικανοὺς εἰσβολεῖς. Ξέρω πολὺ κόσμο ποὺ ψήφισε ΣΥ.ΡΙΖ.Α. καὶ μόλις ἀκούῃ γιὰ Πακιστανοὺς καὶ λοιπὲς ἐθνότητες βγάζει καντῆλες.

Τὸ τί θὰ ψηφίσω ἐγὼ πάντως, σᾶς τὸ κρατάω γιὰ μυστικό...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_Shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χορτιάτη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Μπορείς επίσης να κοιτάξεις και τις αυτοκτονίες και το ποσοστό ανεργίας.Δε βλάπτει.


Πατρεύς εσύ συνεχισε το παραλήρημα για τους μετανάστες.Στην τελική απόρροια πολιτικής των μεχρι τώρα κυβερνήσεων είναι η λαθρομετανάστευση όχι της Αριστεράς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Aalex

Νεοφερμένος

Ο Aalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Αριστερά για να σωθούμε!!!
:hmm::whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzatziki lover

Νεοφερμένος

Η tzatziki lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
υπερβάλεις για να καλύψεις την ανυπαρξία του λόγου σου.

η χα είναι ήδη στο 14%, θέλω να μου πεις ένα μετανάστη που δολοφονήθηκε από την χα
και θα σου πω 100 ημεδαπούς που δολοφονήθηκαν από μετανάστες.

τα ευχολόγια ειναι εύκολα, λύση έχεις που να σε φέρει αντιμέτωπη με το σύστημα
και να το κερδίσεις;

εγώ είπα, κκε ή χα,
εσύ είπες κάτι;

Αν και μου φαινεται αδιανοητο να αγνοεις ολα τα περιστατικα, ας σου ανοιξω λιγο τα ματια, μιας και δεν εχεις τιποτα ακουστα.
1)Εξιχνιάσθηκε η ανθρωποκτονία 27χρονου αλλοδαπού, υπηκόου Πακιστάν στα Πετράλωνα Το θύμα έφερε τραύμα από αιχμηρό αντικείμενο στο αριστερό υποδιάφραγμα-θωρακική χώρα.Δράστες είναι δύο (2) ημεδαποί ηλικίας 25 και 29 ετών, στην οικία επίσης του 25χρονου βρέθηκαν πενήντα (50) προεκλογικά φυλλάδια της Χρυσής Αυγής.
2)Ρατσιστική δολοφονία Ιρακινού από ομάδα νέων στο κέντρο της Αθήνας. Ο τραυματίας έφερε πολλαπλά τραύματα από αιχμηρό αντικείμενο (πιθανόν μαχαίρι) και διακομίστηκε στο Νοσοκομείο Ευαγγελισμός όπου και κατέληξε.Σύμφωνα με τα στοιχεία της έρευνας, δράστες είναι 5 άτομα, που επέβαιναν σε 4 μοτοσικλέτες και λίγο πριν, στην ίδια περιοχή, είχαν επιχειρήσει να επιτεθούν σε άλλους δύο αλλοδαπούς (υπηκόους Ρουμανίας και Μαρόκου), οι οποίοι κατάφεραν να διαφύγουν.Σε ομάδες Χρυσαυγιτών στρέφονται οι υποψίες των αστυνομικών.


Παραθετω και καποια πιο λαιτ τους :
1)Λίγες ημέρες πριν την επίθεση μελών της Χρυσής Αυγής σε βάρος του γιου δικηγόρου της Πάτρας, ένας ακόμη νεαρός είχε δεχθεί επίθεση στην περιοχή της Παντάνασσας. Θύμα νεαρός γιος γιατρού της Πάτρας, βαθιά θρησκευόμενος, ο οποίος έχει αφήσει μούσι γιατί… θέλει να γίνει παππάς! Σύμφωνα με τις καταγγελίες ο νεαρός περπατούσε, τον είδαν κάποιοι με διακριτικά της Χρυσής Αυγής, λόγω της εμφάνισης και της γενειάδας… τον πέρασαν για αντιεξουσιαστή… και τον χτύπησαν.
2)Σε φυλάκιση 7 μηνών με 3ετή αναστολή καταδικάστηκε ο 28χρονος που συμμετείχε στην επίθεση της Χρυσής Αυγής εναντίον μελών του αντιρατσιστικού κινήματος το Σεπτέμβριο του 2012. Το περιστατικό προέκυψε όταν ομάδα οπαδών της Χρυσής Αυγής είχαν χτυπήσει με γροθιές και κλωτσιές τον εκπαιδευτικό Μηλιατζίμ Τζεμαλή, μέλος της «Κίνησης Ενωμένοι ενάντια στο Ρατσισμό και τη Φασιστική Απειλή», ο οποίος κολλούσε αφίσες μαζί με δύο συντρόφους του, για εκδήλωση ενάντια στο ρατσισμό.


Τα περιστατικα που σου παρεθεσα ειναι ελαχιστα και δεν περιλαμβανουν μονο μεταναστες, αποδεικνυοντας αυτο που πρωειπα, οποιος εχει διαφορετικες αποψεις απο τις δικες τους, αυτοματως γινεται εχθρος τους και μελλοντικο θυμα.
Προφανως υπαρχουν παρα πολλες επιθεσεις ακομη, αλλα αφενος η απαντηση μου θα γινει τεραστια, πραγμα καθολου πρακτικο, αφετερου google is your friend.
Και μην ξεχνας οτι πολλα απο τα περιστατικα ειτε δεν εχουν εξιχνιαστει, ειτε τα θυματα(αν αφορα επιθεση και οχι δολοφονια) ειναι μεταναστες χωρις χαρτια που φοβουνται να πανε στην αστυνομια να αναφερουν το περιστατικο.

Επισης για το θεμα των γυναικων παραθετω αποσπασματα απο αρθρο που γραφτηκε απο γυναικες μελη της ΧΑ:
1)«Εμείς οι Ελληνίδες, μέλη του Λαϊκού Συνδέσμου, έχοντας βαθύτατη συναίσθηση της καταστροφής που επιφέρει το φεμινιστικό πνεύμα της εποχής μας, είμαστε ενάντια σε κάθε λογής διακηρύξεις για την ισότητα των δύο φύλων».
2)Η υποτιθέμενη απελευθέρωση της γυναίκας την αποπροσανατόλισε και από την πραγματική ουσία του ύψιστου ρόλου της, την Μητρότητα. Δηλαδή την υποχρέωση και την ύπατη τιμή, να φέρει στον κόσμο και ν’ αναθρέψει τα νέα βλαστάρια στον κορμό της Φυλής, ώστε να γεφυρώσει μέσω του παρόντος, το παρελθόν και το μέλλον. Πιστεύουμε ότι η Μητρότητα είναι ένα ιερότατο καθήκον».


Για το ποσοστο της ΧΑ αδιαφορω παντελως,ολα αυτα ειναι εικονικα. Και μην ξεχνας οτι απο αυτο, το 1/3 ειναι παππουδες που θελουν να τιμωρησουν τους βουλευτες, το αλλο 1/3 ειναι ατομα που βαζουν μεταναστες να δουλευουν στα χωραφια τους αλλα κατα τα αλλα θελουν να τους διωξουν απο την χωρα γιατι καταστρεφουν την οικονομια και το υπολοιπο ποσοστο ειναι οντως φασισταρια.
Τελος νομιζω οτι ξερεις καλα οτι δεν εχω σκοπο ουτε να ψηφισω και ουτε να υπερασπιστω κανενα κομμα. Η ιδεολογια μου συμπεριλαμβανει αυτοοργανωση, συλλογικες διαδικασιες, οριζοντιες δομες και οχι εξουσια συγκεντρωμενη σε κομμα και ψηφοφοριες. Δεν θα επεκταθω παραπερα καθως ειμαι σιγουρη οτι δεν εισαι ετοιμος, ουτε να ακουσεις τις αντιληψεις μου, ουτε να τις συζητησεις, ποσο μαλλον να τις ασπαστεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
ΚΚΕ στην πρώτη θέση 14 ψήφοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 17 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top