Βάψιμο - φρεσκάρισμα δωματίου

Μαριανίκη

Νεοφερμένος

Η Μαρία-Νίκη Ζ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας,σύντομα θα βάψω το δωμάτιο μου.Έχω ξύλινα έπιπλα όμως και δεν έχω τη δυνατότητα να τα αλλάξω.Τι χρώμα μπορώ να βάψω τους τοίχους έτσι ώστε να πηγαίνουν με τα έπιπλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Τι χρωματα σου αρεσει εσενα να εχεις στο δωμάτιο σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Παντως εγω το καλοκαιρι εχω σκοπο να το βαψω τον ενα τοιχο με graffiti. Δν ξερω αμα παει με τα επιπλα αλλα νομιζω πως δν εχει τετοιο προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαριανίκη

Νεοφερμένος

Η Μαρία-Νίκη Ζ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Τι χρωματα σου αρεσει εσενα να εχεις στο δωμάτιο σου;

Εγώ σκέφτομαι να το βάψω σε 2 διαφορετικούς τόνους του γαλάζιου.

Παντως εγω το καλοκαιρι εχω σκοπο να το βαψω τον ενα τοιχο με graffiti. Δν ξερω αμα παει με τα επιπλα αλλα νομιζω πως δν εχει τετοιο προβλημα.

Δεν ξέρω βασικά,δεν θα το έκανα εγώ προσωπικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
εγώ θα έλεγα κόκκινο :inlove: μπορεί να είναι λίγο σκοτεινό,αλλά είναι τέλειο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Γκρι, λευκό, μαύρο/ή κόκκινο.:redface:

Τα ξύλινα έπιπλα βάφονται. Είχα βάψει (ο μπαμπάς μου δλδ) πριν κάνα χρόνο μια μαλακίτσα σε κόκκινο, με βαφή ειδική για ξύλο και βγήκε τέλειο.
Θα μου πεις, αν είναι όλα τα έπιπλα ξύλινα θα κάθεσαι να βάφεις;
Δε ξέρω. Μισώ κι εγώ το ξύλο στο δωμάτιο και σιγά σιγά τα ξεφορτώθηκα όλα.

Βάψε τοίχους στο χρώμα που θες και κάνεις κατά καιρούς αλλαγές στα έπιπλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανατολή

Νεοφερμένος

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Αυτό με τους δύο τόνους γαλάζιου το έχω κάνει και εγώ και είναι υπέροχο. Επίσης μία κίτρινη-πορτοκαλί κουρτίνα θα ταίριαζε γάντι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ο συνδιασμος κοκκινο (προς κοραλι , οχι αυτο το χτυπιτο ) με μπεζ ειναι πολυ ζεστος και ταιριαζει με ξυλινα επιπλα...Ετσι ειναι βαμενο το δωματιο μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Εξαρτάται τι αποτέλεσμα θέλεις να πετύχεις. Αν θέλεις ένα δωμάτιο κυρίως για ξεκούραση και ύπνο, τότε το γαλάζιο είναι ιδανικό χρώμα. Εναλλακτικά, το απαλό κοραλί, το σομόν, το μπεζ, το πολύ απαλό μωβ και το απαλό ροζ είναι εξίσου ήρεμα χρώματα.

Με τα ξύλινα έπιπλα ταιριάζει και το πράσινο.

Αν θέλεις περισσότερη ένταση και ερωτισμό, κόκκινο-μαύρο είναι μια καλή επιλογή.

Αν στο ίδιο δωμάτιο έχεις γραφείο και θέλεις ένα χρώμα να σε τονώνει εν ώρα διαβάσματος, τότε επέλεξε να κάνεις τουλάχιστον έναν τοίχο κίτρινο (αυτόν του γραφείου).

Αν βάλεις δύο χρώματα, φρόντισε να είναι τονικά τα ίδια, όχι το ένα έντονο και το άλλο απαλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μου αρεσει κι εμενα το κιτρινο για δωματιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Θα βάψω και εγώ απο Οκτώβρη το δωμάτιο μου...! Θέλω κάποιους τοίχους να τους βάψω βαθύ κόκκινο- μπορντό - μπορδοροδοκόκκινο (ποτέ δε βρήκα τη συγκεκριμένη ονομασία ;ρρρ)
αλλά δε ξέρω με τι άλλο χρώμα να το ταιριάξω , σκεφτόμουν κάτι σε γκρι ή κίτρινο.!!! ;/ Ψηλά στον τοίχο .. κατα μήκος του , σε όλο το δωμάτιο σαν στεφάνι / μπορντούρα είναι βαμμένες κάποιες πλάκες πράσινες με καφέ νερά που δίνει την εντύπωση μάρμαρου..!! Το μπορντό πηγαίνει με το πράσινο.. αλλά με ποιο 3ο χρώμα να το συνδιάσω ? !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Θα βάψω και εγώ απο Οκτώβρη το δωμάτιο μου...! Θέλω κάποιους τοίχους να τους βάψω βαθύ κόκκινο- μπορντό - μπορδοροδοκόκκινο (ποτέ δε βρήκα τη συγκεκριμένη ονομασία ;ρρρ)
αλλά δε ξέρω με τι άλλο χρώμα να το ταιριάξω , σκεφτόμουν κάτι σε γκρι ή κίτρινο.!!! ;/ Ψηλά στον τοίχο .. κατα μήκος του , σε όλο το δωμάτιο σαν στεφάνι / μπορντούρα είναι βαμμένες κάποιες πλάκες πράσινες με καφέ νερά που δίνει την εντύπωση μάρμαρου..!! Το μπορντό πηγαίνει με το πράσινο.. αλλά με ποιο 3ο χρώμα να το συνδιάσω ? !!!!
λοιπόν, ο ένας τοίχος του δωματίου μου είναι σκούρο κόκκινο...οι άλλοι δύο είναι λαχανί και σκούρο πράσινο! :) ακόμα και ο ελαιοχρωματιστής πίστευε ότι θα βγει χάλια, αλλά τελικά είναι πολύ εντυπωσιακό, αν και λίγο σκοτεινό :happy:
πάντως εμένα και το γκρι θα μου άρεσε με το κόκκινο και το πράσινο, σαν μια άλλη επιλογή ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Λοιπον,μια και με απασχολει τελευταια..
Σκεφτομαι στο καινουριο μου δωματιο, να βαψω τους τοιχους μωβ,που ειναι το αγαπημενο μου χρωμα,σε διαφορετικες αποχρωσεις.
Θα ειναι πολυ σκοτεινο και μελαγχολικο το δωματιο;:redface:
Ξερω οτι το μωβ δεν ειναι και το πιο φωτεινο χρωμα του κοσμου,αλλα θεωρω οτι αφου με ηρεμει και μονο να το βλεπω,θα μπαινω σ εναν χωρο ευχαριστο για μενα ,οταν θα γυρναω σπιτι.

ps. αν ταιριαζει πολυ με καποιο χρωμα,μια και ειμαι ασχετη,οποιαδηποτε προταση ευπροσδεκτη:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπον,μια και με απασχολει τελευταια..
Σκεφτομαι στο καινουριο μου δωματιο, να βαψω τους τοιχους μωβ,που ειναι το αγαπημενο μου χρωμα,σε διαφορετικες αποχρωσεις.
Θα ειναι πολυ σκοτεινο και μελαγχολικο το δωματιο;:redface:
Ξερω οτι το μωβ δεν ειναι και το πιο φωτεινο χρωμα του κοσμου,αλλα θεωρω οτι αφου με ηρεμει και μονο να το βλεπω,θα μπαινω σ εναν χωρο ευχαριστο για μενα ,οταν θα γυρναω σπιτι.

ps. αν ταιριαζει πολυ με καποιο χρωμα,μια και ειμαι ασχετη,οποιαδηποτε προταση ευπροσδεκτη:redface:

Το δωμάτιο της αδερφής μου είναι μοβ και δε δείχνει άσχημο, συγκεκριμένα έχει τους δύο απέναντι τοίχους μοβ και τους άλλους δύο πιο ανοιχτό μοβ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Λαχανί.... ευχαριστω.. θα το σκεφτώ κ αυτό...

Με το μωβ πάει πολύ το κίτρινο και οι αποχρώσεις του... κατι σε εκρού μπεζ.. ως αντιθετα χρώματα ή όπως τα λένε... :ΡΡΡ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Θα ειναι πολυ σκοτεινο και μελαγχολικο το δωματιο;:redface:

Επί 5 χρόνια το δωμάτιο μουήταν μάυρο. Καμία σχέση με σκοτάδι (αρκεί να φώτιζετε φυσικά) ούτε με μελαγχόλια.
Το μόνο πρόβλημα ήτανε ότι μάζευε πολύ ζέστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Επί 5 χρόνια το δωμάτιο μουήταν μάυρο. Καμία σχέση με σκοτάδι (αρκεί να φώτιζετε φυσικά) ούτε με μελαγχόλια.
Το μόνο πρόβλημα ήτανε ότι μάζευε πολύ ζέστη.
Και το ταβάνι μαύρο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Λοιπον,μια και με απασχολει τελευταια..
Σκεφτομαι στο καινουριο μου δωματιο, να βαψω τους τοιχους μωβ,που ειναι το αγαπημενο μου χρωμα,σε διαφορετικες αποχρωσεις.
Θα ειναι πολυ σκοτεινο και μελαγχολικο το δωματιο;:redface:
Ξερω οτι το μωβ δεν ειναι και το πιο φωτεινο χρωμα του κοσμου,αλλα θεωρω οτι αφου με ηρεμει και μονο να το βλεπω,θα μπαινω σ εναν χωρο ευχαριστο για μενα ,οταν θα γυρναω σπιτι.

ps. αν ταιριαζει πολυ με καποιο χρωμα,μια και ειμαι ασχετη,οποιαδηποτε προταση ευπροσδεκτη:redface:
Μωβ με μωβ διαφερει...
Τι εννοείς;


Κατι τέτοιο;

Ή κατι σε πολύ σκουρο μωβ;


Πιστευω οτι εξαρταται με το τι θα το συνδυασεις μεσα στο χωρο σου....Μαξιλαρια υφασματα κουρτίνες καδρα....
Σιγουρα παντως δεν ειναι "καταθλιπτικό χρώμα"...για τη διάθεση!


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top