• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Θέλω να κόψω το κάπνισμα - Ημερολόγιο Απεξάρτησης!

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Η λύση είναι ... μπεγλέρι και νερό ;)
Το πρόβλημα είναι στα αμήχανα χέρια που έχουν συνηθίσει...
εκεί εισβάλει το μπεγλέρι!
και ένα ποτήρι νερό... ακόμα και το βούρτσισμα των δοντιών βοηθάνε πολύ όταν σας πιάνει κρίση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris883

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Η λύση είναι ... μπεγλέρι και νερό ;)
Το πρόβλημα είναι στα αμήχανα χέρια που έχουν συνηθίσει...
εκεί εισβάλει το μπεγλέρι!
και ένα ποτήρι νερό... ακόμα και το βούρτσισμα των δοντιών βοηθάνε πολύ όταν σας πιάνει κρίση :)
Το παλευουμε το παλευουμε!! Το μπεγλερι ειναι το πρωτο που ξεθαψα οταν ειπα θα το κοψω! Αλλα ειπαμε συνεχιζουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Το παλευουμε το παλευουμε!! Το μπεγλερι ειναι το πρωτο που ξεθαψα οταν ειπα θα το κοψω! Αλλα ειπαμε συνεχιζουμε!

να σκέφτεσαι ΜΟΝΟ θετικά....
όταν σε ρωτάνε, μην απαντάς "είμαι σε διαδικασία να το κόψω"... να λες "ΤΟ ΕΚΟΨΑ!"
μην επιτρέπεις σε κανέναν να σε αμφισβητεί... μην επιτρέπεις να σου λένε... "καλααααααααα κι εγώ το έχω κόψει 40 φορές... θα το ξαναρχίσεις μωρε κι εσύ..."

παιδιά άλλοι κόβουν τα ναρκωτικά έχοντας ισχυρούς σωματικούς πόνους και σπασμούς...
το τσιγάρο είναι μόνο μια ιδέα! :)

κρατήστε γερά βρε! ένας μήνας είναι που θα το σκέφτεστε και μετά ούτε που θα το θυμάστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris883

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
να σκέφτεσαι ΜΟΝΟ θετικά....
όταν σε ρωτάνε, μην απαντάς "είμαι σε διαδικασία να το κόψω"... να λες "ΤΟ ΕΚΟΨΑ!"
μην επιτρέπεις σε κανέναν να σε αμφισβητεί... μην επιτρέπεις να σου λένε... "καλααααααααα κι εγώ το έχω κόψει 40 φορές... θα το ξαναρχίσεις μωρε κι εσύ..."

παιδιά άλλοι κόβουν τα ναρκωτικά έχοντας ισχυρούς σωματικούς πόνους και σπασμούς...
το τσιγάρο είναι μόνο μια ιδέα! :)

κρατήστε γερά βρε! ένας μήνας είναι που θα το σκέφτεστε και μετά ούτε που θα το θυμάστε!
Εγω παντως σε ευχαριστω, σε ευχαριστω πολυ για ολα οσα λες!Ξερεις οι προσωπικοι μας φιλοι δεν ασχολουνται τοσο με το προβλημα μας.Πιο πολυ σχολιαζουν χλευαστικα σιγουρα οχι λογω κακιας αλλα ισως λογω αγνοιας του θεματος.
Γι αυτο δεν το πολυ συζηταω παρα μονο εδω, που ετσι βρηκα και το στεκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εγω παντως σε ευχαριστω, σε ευχαριστω πολυ για ολα οσα λες!Ξερεις οι προσωπικοι μας φιλοι δεν ασχολουνται τοσο με το προβλημα μας.Πιο πολυ σχολιαζουν χλευαστικα σιγουρα οχι λογω κακιας αλλα ισως λογω αγνοιας του θεματος.
Γι αυτο δεν το πολυ συζηταω παρα μονο εδω, που ετσι βρηκα και το στεκι!


δυστυχώς... χλευάζουν λόγω αδυναμίας χαρακτήρα να ακολουθήσουν....
και επειδή όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια... γιαυτό σου είπα μην επιτρέπεις σε κανέναν να σε αμφισβητεί και να σου κόβει τα φτερά ;)

επειδή έχω περάσει αυτό το στάδιο που βρίσκεσαι τώρα, ξέρω πάρα πολύ καλά πως είναι...
σε 3 μήνες θα κλείσω 2 χρόνια χωρίς τζούρα....
αν ψάξεις στα αρχικά ποστ... θα δεις πως άνοιξε αυτό το θέμα ;)
διάβασε το απ την αρχή αν δεν βαριέσαι... έχει ένα ενδιαφέρον

εφόσον μπορώ με πέντε κουβέντες να σας βοηθήσω σε αυτο που έχω ήδη περάσει, το κάνω με χαρά μου! η υγεία είναι πολύτιμο αγαθό... και δυστυχώς το αντιλαμβανόμαστε μόνο όταν το χάνουμε εμείς... ή κάποιος πολύ αγαπημένος :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
έκανα μια αναδρομή στα πρώτα ποστ...
διάβασε το ποστ #31 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris883

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
δυστυχώς... χλευάζουν λόγω αδυναμίας χαρακτήρα να ακολουθήσουν....
και επειδή όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια... γιαυτό σου είπα μην επιτρέπεις σε κανέναν να σε αμφισβητεί και να σου κόβει τα φτερά ;)

επειδή έχω περάσει αυτό το στάδιο που βρίσκεσαι τώρα, ξέρω πάρα πολύ καλά πως είναι...
σε 3 μήνες θα κλείσω 2 χρόνια χωρίς τζούρα....
αν ψάξεις στα αρχικά ποστ... θα δεις πως άνοιξε αυτό το θέμα ;)
διάβασε το απ την αρχή αν δεν βαριέσαι... έχει ένα ενδιαφέρον

εφόσον μπορώ με πέντε κουβέντες να σας βοηθήσω σε αυτο που έχω ήδη περάσει, το κάνω με χαρά μου! η υγεία είναι πολύτιμο αγαθό... και δυστυχώς το αντιλαμβανόμαστε μόνο όταν το χάνουμε εμείς... ή κάποιος πολύ αγαπημένος :'(
Σχετικα με την υγεια μου αρχισε παλι να με απασχολει το θεμα παλι τοσο ζεστα.Αλλα κραταω την "πισινη" στις σκεψεις μου και το ξαναναβω διοτι υπηρξαν γιατροι που ειπαν πως το προβλημα δεν το επηρεασε τοσο το τσιγαρο.Αλοιμονο δεν ειναι τιποτα το ανησυχητικο αλλα ετσι για την ιστορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Σχετικα με την υγεια μου αρχισε παλι να με απασχολει το θεμα παλι τοσο ζεστα.Αλλα κραταω την "πισινη" στις σκεψεις μου και το ξαναναβω διοτι υπηρξαν γιατροι που ειπαν πως το προβλημα δεν το επηρεασε τοσο το τσιγαρο.Αλοιμονο δεν ειναι τιποτα το ανησυχητικο αλλα ετσι για την ιστορια.


έχασα τη μητέρα μου 63 ετών το 2006 επειδή δεν μπορούσε να επιβληθεί στην εξάρτηση της για το κάπνισμα...
σου εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου, να μην χρειαστείς ούτε εσύ ούτε κανένας άλλος τέτοιου είδους "μέσα" για να πεισθεί ότι θα έπρεπε να το κόψει...
όπως είπα και πριν... πραγματικά θα σε βοηθήσει να διαβάσεις το θέμα απ την αρχή....
διάβασε οπωσδήποτε το 31 ποστ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris883

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
έκανα μια αναδρομή στα πρώτα ποστ...
διάβασε το ποστ #31 ;)
Λοιπον θα γινω κουραστικος αλλα σε ευχαριστω που ασχολεισαι τοσο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Όλα στο μυαλό είναι. Εγώ είμαι απίστευτα χαλαρή αυτή τη φορά, απορώ και με τον εαυτό μου, είναι σαν να μη κάνω την δεύτερη προσπάθεια, αλλά σαν να μη κάπνισα ποτέ! :D

Και προσοχή σε όσους μασάνε τσίχλες νικοτίνης - έχω ακούσει πως αν τρως τέτοιες και ανάβεις και τσιγάρο μπορείς να σου δημιουργήσεις πολύ σοβαρό πρόβλημα. Δεν ξέρω βέβαια τι και ίσως λέω βλακείες, αλλά ψάξτε το λίγο αν έχετε σκοπό να τις τρώτε και να κάνετε και ένα, δύο τσιγάρα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris883

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
έχασα τη μητέρα μου 63 ετών το 2006 επειδή δεν μπορούσε να επιβληθεί στην εξάρτηση της για το κάπνισμα...
σου εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου, να μην χρειαστείς ούτε εσύ ούτε κανένας άλλος τέτοιου είδους "μέσα" για να πεισθεί ότι θα έπρεπε να το κόψει...
όπως είπα και πριν... πραγματικά θα σε βοηθήσει να διαβάσεις το θέμα απ την αρχή....
διάβασε οπωσδήποτε το 31 ποστ :)
Τα διαβασα ολα και πραγματικα με βοηθησαν.Εχω πεισμωσει για την ωρα τουλαχιστον και πηρα δυναμη.Η συνεχεια εξελισεται.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το πείσμα βοηθά πολύ σε μια τέτοια φάση. Τι είναι το τσιγάρο που θα σε κάνει να εξαρτάσαι τόσο; Μια βλακεία είναι.. Γιατί να μην είσαι ελευθέρος εντελώς; Γιατί να πρέπει πχ να ψάχνεις περίπτερο κάθε φορά που σου τελειώνουν τα τσιγάρα ακόμα και στις 2 την νύχτα; Τι είναι πια αυτό το τόσο καλό που δεν μπορείς να ζήσεις μακριά του; Εγώ πάντως το βλέπω πολύ εγωιστικά.. άσε τα χρήματα που θα γλιτώσεις.. προσωπικά μου βγαίνουν κάνα χιλιάρικο τον χρόνο!

Σκέψου το.. δίνω ένα χιλιάρικο τον χρόνο για να καταστρέφω τα πνευμόνια μου! :stunned: Και δεν τα δίνω να πάω Νέα Υόρκη καλύτερα;; :xtipao::look:

;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris883

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Δίκιο έχεις αλλά θα πρέπει με κάποιο τρόπο να διατηρήσω αυτή την ψυχολογία που έχω τώρα. Πρέπει να μείνω με αυτή τη δύναμη και αύριο και μεθαύριο κτλ.Είμαι ειλικρινά και εγώ ο ίδιος πολύ περίεργος για την εξέλιξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris883

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Σημειώνω για λόγους ηθικού τελευταιο τσιγαρο:Μεσημέρι πρωτοχρονιάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Σημειώνω για λόγους ηθικού τελευταιο τσιγαρο:Μεσημέρι πρωτοχρονιάς.

3 μερες χωρις τζουρα? Keep walking! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μπράβο! :clapup:

Το δικό μου τελευταίο τσιγάρο ήταν το βράδυ στις 29 Δεκεμβρίου 2007! Έχω να καπνίσω από πέρσι, χούχου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
αν καποιος ειναι πολυ εξαρτημενος απο το τσιγαρο.το να κοψει το τσιγαρο σημαινει ταλαιπωρια και γιαυτον και για τους γυρω του, για μεγαλο διαστημα.. αυτα που λενε για τις πρωτες μερες ισχυουν μεν οτι ειναι πιο εντονη η επιθυμια, αλλα δε παυει να συνεχιζει να ειναι εντονη.υπαρχει ενα εγκεκριμενο φαρμακο(εγκεκριμενο και απο τον εοφ) αυτη τη στιγμη που το παιρνεις δυο τρεις βδομαδες και το κοβεις χωρις συμπτωματα και ταυτοχρονα σε κανεις να αηδιασεις με το τσιγαρο.οποτε γιατι να ειμαστε μαζοχιστες τζαμπα οσοι θελουν να το κοψουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Σημειώνω για λόγους ηθικού τελευταιο τσιγαρο:Μεσημέρι πρωτοχρονιάς.


τώρα λοιπόν μάθε την εξής αλήθεια....
το σώμα σου έχει απεξαρτηθεί απ τη νικοτίνη κατά 70%... αυτό που πλέον το αποζητάει είναι το μυαλό σου κι όχι το σώμα σου :)

πλέον είναι καθαρά στο χέρι σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris883

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Συνεχίζω δυναμικά και ευχαριστώ για την συμπαράσταση!Τα διάβασα όλα τα μηνύματα.Εξερεύνησα και κάποιες σελίδες που έδωσαν κάποιοι. Έβαλα ένα τεράστιο wallpaper στην οθόνη με αντικαπνιστικό μηνυμα.
Πήρα κάτι από όλες τις ιστορίες και κυρίως από αυτή της "καΛής επιρροή " όπως αποδεικνύεται! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μπράβο, βάστα γερά! :clapup:
Εγώ σήμερα είμαι στην 6η μέρα χωρίς τσιγάρο (νομίζω, δεν ήμουν ποτέ καλή στο μέτρημα :P) και μου 'χει κάνει φοβερή εντύπωση το πόσο ΔΕΝ μου λείπει το να καπνίσω.. :hmm: Σαν να μη κάπνιζα ποτέ μου φαίνεται σχεδόν! Κι ελπίζω να παραμείνει έτσι.. περίεργο, ξεπερίεργο, είναι πολύ βολικό! :D (απλά θυμόμουν την πρώτη φορά πως κόντευα να τρελαθώ την πρώτη εβδομάδα και έχω εντυπωσιαστεί τώρα.. :hmm:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top