Αναζητήσεις κομματιών!

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δημιούργησα αυτό το thread ώστε όποιος ψάχνει για κάποιο κομμάτι να γράφει όποιες πληροφορίες ξέρει μήπως και το ξέρει κάποιος...

Και αρχίζω εγώ... Μήπως ξέρει κανείς ποιά μουσική ακούγεται στην ταινία "Ριζότο" στη σκηνή που ανακαλύπτουν πως τελικά να φωτογραφίσουν τη γυναίκα με το μωρό και βάζουν το σεντόνι και τη γαλοπούλα με το "αίμα" ενώ η μητέρα του θηλάζει? Είναι μια χαρούμενη μουσική χωρίς λόγια (ή τουλάχιστον στη σκηνή αυτή δεν ακούγονταν) και σήμερα μου έχει κολλήσει και το σφυρίζω όλη μέρα! Ξέρει κανεις πως λέγεται ή τον καλλιτέχνη?

edit: Πριν ρωτήσετε για κάποιο κομμάτι κοιτάξτε εδώ και εδώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
To πασιγνωστο ρεμπετικο που λεει
" Εντε λα φουμεντε και ντε λα μαγκιορε..."
Ξερει κανεις πως λεγετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Δημιούργησα αυτό το thread ώστε όποιος ψάχνει για κάποιο κομμάτι να γράφει όποιες πληροφορίες ξέρει μήπως και το ξέρει κάποιος...

Και αρχίζω εγώ... Μήπως ξέρει κανείς ποιά μουσική ακούγεται στην ταινία "Ριζότο" στη σκηνή που ανακαλύπτουν πως τελικά να φωτογραφίσουν τη γυναίκα με το μωρό και βάζουν το σεντόνι και τη γαλοπούλα με το "αίμα" ενώ η μητέρα του θηλάζει? Είναι μια χαρούμενη μουσική χωρίς λόγια (ή τουλάχιστον στη σκηνή αυτή δεν ακούγονταν) και σήμερα μου έχει κολλήσει και το σφυρίζω όλη μέρα! Ξέρει κανεις πως λέγεται ή τον καλλιτέχνη?

Αυτο είναι Link απο το soundtrack της ταινείας. Δεν την έχω δει αλλα ίσως και να σου θυμίσουν κάτι οι τίτλοι
https://www.musiccorner.gr/nees_kyklof/rizoto.html

@Γιόμα Δεν θυμάσε άλλους στόιχους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka-li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Ξέρει κάποιος πώς λένε το τραγούδι που παίζει στη διαφήμιση του Focus; Πάει κάπως έτσι: Is it cause I'm cool, cause they dress like me....

Pretty please..... Δεν ξέρω πού να το ψάξω είμαι λίγο άσχετη:o ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
To πασιγνωστο ρεμπετικο που λεει
" Εντε λα φουμεντε και ντε λα μαγκιορε..."
Ξερει κανεις πως λεγετε;

Αυτό είναι το πασίγνωστο ελληνικό ρεμπέτικο Ένας μάγκας στο Βοτανικό του Βαμβακάρη το οποίο υπάρχει και σε ξένη έκδοση όπως το λες εσύ. Νομίζω είναι τουρκική η μετάφραση.

Ένας μάγκας στο Βοτανικό
πι και φι ξηγιέται στο λεπτό
στα μπουζούκια και στα καμπαρέ
και μες το ρεμπέτικο χαρέ

Μισές τραβάει, ποτήρια σπάει
σκίζεται για μια μελαχρινή
μες τη σούρα του ζητάει
και καμιά ξανθή

Είναι ζόρικος και μπελαλής
στο Βοτανικό ο πιο νταής
κι όπως τον ετρέμουν οι μάγκες
κάνει στα σπαθάτα τις δουλειές

Μισές τραβάει, ποτήρια σπάει
σκίζεται για μια μελαχρινή
μες τη σούρα του ζητάει
και καμιά ξανθή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ξέρει κάνεις αν υπάρχει το soundtrack της ταινίας Needfull thinks ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
yianni πολύ καλή ιδέα αλλά το θέμα τώρα είναι οτι δεν το βρίσκω πουθενά :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ka-li:
Ξέρει κάποιος πώς λένε το τραγούδι που παίζει στη διαφήμιση του Focus; Πάει κάπως έτσι: Is it cause I'm cool, cause they dress like me....

Pretty please..... Δεν ξέρω πού να το ψάξω είμαι λίγο άσχετη:o ...
Mousse T - Is It Cos I'm Cool
Γενικά όταν ξέρεις τους στίχους από κάποιο τραγούδι και θέλεις να βρεις τον τίτλο απλά γράψε τους στο Google και κατά 90% θα βρεις αυτό που θέλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax:
Mousse T - Is It Cos I'm Cool
Γενικά όταν ξέρεις τους στίχους από κάποιο τραγούδι και θέλεις να βρεις τον τίτλο απλά γράψε τους στο Google και κατά 90% θα βρεις αυτό που θέλεις.
Επίσης για καλύτερα αποτελέσματα βάλτε το στίχο μέσα σε διπλά είσαγωγικά (ώστε να ψάξει για τη φράση και όχι για τις λέξεις χωριστά) και εκτός των εισαγωγικών βάλτε τη λέξη lyrics αν είναι ξένο και στίχοι αν είναι ελληνικό. Έτσι βγάζει λιγότερα και πιο σωστά αποτελέσματα.
Γιάννη ωραία η ιδέα σου αλλά δεν το "βρίσκω" πουθενα το σαουντρακ... :(
Ίσως δεν ψάχνω στα σωστά "μέρη", τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka-li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax:
Mousse T - Is It Cos I'm Cool
Γενικά όταν ξέρεις τους στίχους από κάποιο τραγούδι και θέλεις να βρεις τον τίτλο απλά γράψε τους στο Google και κατά 90% θα βρεις αυτό που θέλεις.

Ευχαριστώ πολύ, αλλά μου το βρήκε ο Porcelain την ίδια μέρα.
Να'σαι καλά πάντως. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ξέρει αν υπάρχει το soundtrack απο την ταινια Dreamcatcher; Δεν το βρήκα πουθενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.

JiMiOuS

Νεοφερμένος

Ο JiMiOuS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Το soundtrack της ταινίας Kill Bill, μήπως ξέρει κανείς τίτλο?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affectuoso31

Νεοφερμένος

Η Affectuoso31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αν εννοείς το πρώτο track απο το cd με το soundtrack της ταινίας είναι το
Bang- bang με την Nancy Sinatra
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από JiMiOuS:
Το soundtrack της ταινίας Kill Bill, μήπως ξέρει κανείς τίτλο?:hmm:

Υπάρχει και ένα instrumental από τον Hotei Tomoyasu - kill bill theme
Εκείνο το συγκρότημα με τις γιαπωνέζες λεγόταν the 6s, 7s, 8s αν δεν κάνω λάθος, αν θες να βρείς το τραγούδι τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affectuoso31

Νεοφερμένος

Η Affectuoso31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αυτό που λές λέγεται "Woo Hoo" απο το group "Τhe 5.6.7.8's" και ο τίτλος απο το οργανικό του Tomoyasu είναι "Battle without Honour" αλλά δεν ξέρω ποιό απο όλα ψάχνει τελικά ο φίλος μας.
Ίσως να είναι κάποιο απο αυτά τα τρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Μισελ,το χρειαζομαι αυτο το κομματι ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ!!!

Ειλικρινα πιστευα οτι θα το ηξερες σαν ερωτευμενη...δεν πειραζει!

Αν το βρεις ξερεις....ειμαι ο ΠΡΩΤΟΣ που το θελει...:inlove:

Y.Γ.Θα μαθω και τους στιχους τι σημαινουν απο τα χειλακια της....:huglove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εχμ ξέχασες ένα δειγματάκι... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Εχμ ξέχασες ένα δειγματάκι... :P
Στο ειπε ο Valder....αλλα ειμαστε εξυπνα αγορακια και το βρηκαμε !!!:clapup::clapup::clapup:

Portishead - Life in Monο <---- Κατεβαστε το απο εδω.

Soundtrack of the movie Great Expectations-Μεγάλες Προσδοκίες

:panwkatw:
:panwkatw:

YΓ.Ελπιζω να δουλευει αυτο το λινκ με το τραγουδι,το ανεβασα αλλα δεν ξερω κατα ποσο δουλευει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

jasper

Νεοφερμένος

Η jasper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
εχω ρωτησει κ σε ενα αλλο φορουμ αλλα δεν ηξερε κανεις να μου πει¨...Θελω να μαθω πως λεγετε κ ποιος τραγουδαει ενα κομματι που το ρεφρεν του λεει<<so put your arms around me cause all i want from you is hope to live,with or without you...>>Δεν ειναι οι texas oute οι u2...Το λεει γυναικα κ ειναι λιγακι παλιοτερο κομματι,καπως σιγανο,οχι χορευτικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top